Şimdi Ara

Priştine başlangıçlı kiralık arabayla Balkan turu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
5.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaş eşimle gezi için Priştineden araba kiraladım. Tam 8 günlük bir tatilim var. O Bölgeyi iyi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    1- öncelikle Balkanlar'da güvenlik sıkıntısı var mı Araca kasko hırsızlık Koruması filan yapmadım.
    2- planımız sırasıyla Priştine- tiran-Podgorica- Saraybosna-Belgrad-niş- -Ohrid-Üsküp sırasıyla gezmeyi planlıyoruz , bunların içinden boşver gezmeden de olur diyeceğiniz bir şehir yada bu listede olmayıp da mutlaka gez diyeceğiniz bir yer var mı ?
    3- sevmediğimiz Şehirde kalmayıp sadece gezip gecmek için internetten rezervasyon yapmayıp kalmaya karar Verdiğimiz gün pansiyon aramayı düşünüyoruz o mevsimde fiyat ve doluluk acısından kalacak yer sıkıntısı olmaz deniyor. Acaba Priştine havaalanından girişte ve sınır geçişlerimizde Onaylı otel rezervasyonu filan istiyorlar mı, yada yanımızda mutlaka olması gerek evraklar neler ? Istanbuldan Priştineye Gidiş dönüş biletimizi aldık başka ne götürelim iş yerinden izinlidir kağıdı ve otel rezervasyonlarımızı alıyorduk İtalya vizesi için , yardımcı olursanız çok sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk iniş yeri olarak niye Priştine??

bir sebebi var mı bende gitmek istiyorum balkan turuna
    ama ben direk belgrad ordan sağa sola gitmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 4 Mart 2015; 11:00:04 >
  • Hocam merhabalar,
    Bende Makedonya baslangicli balkan turu yapmistim araba kiraliyarak.Sorularini yanitlayayim hemen.
    1-)Tabiki her ulkede oldugu gibi bi guvenememe soz konusu var.Fakat biz bi problem yasamadik,problem olcagini zannetmiyorum.Ama Pristine plakali aracla Belgrada gidicem diyorsun.Bu sikinti yaratabilir bence.
    2-)Makedonya:Uskup-Ohrid
    Bosna:Mostar-Saraybosna
    Karadag:Budva-KOTOR (Turumda en begendigim sehirdi Kotor.Ve bu 2 sehre mutlaka gitmelisin)
    Sirbistan:Belgrad (Belki Novi Sad'a ugrayabilirsin.Nis'e gitmedim bisey diyemicem)
    Arnavutluk:Tiran (Ben Tiran'da 1 gun kaldim ve pek begenmedim kalmadan biraz gezip yoluma devam etsem daha iyi olurdu)
    Kosova:Pristine (dogrusu ben kosovayi begenmedim fazla o yuzden transit olarak kalmadan gectim)
    3-)Kalmaya karar verdiginiz gun booking aracili ile kalcak yer bulursunuz.Havaalaninda gidis-donus biletinizin ciktisi ve pristine icinde rezervasyon yaptiginiz yerin ciktisi olsun.
    Tavsiyelerim:Keske makedonyadan kiralasaydiniz araci.Karadagi mutlaka gorup gezin ve mutlaka Lovcen tepesine cikin.Arnavutluk ve kosovada BENCE az durun ben pek begenmedim tabi dedigim gibi kisiden kisiye gore degisir.Mostar'i gezmek icin 1 gun yeterli,kalmamaniz daha iyi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Podgorica ya gitmek bence gereksiz adi baskent yoksa gorulecek hiçbişey yok onun yerine kotor ve budvaya gidin onun disinda yollar genelde tek şeritli (bosna_sirbistan ve karadag) ve karadagda virajli bosna icersinde yolculuklari geceye birakmayin yagmur bile yagsa yollar kapanabilir gitmeden once rotanizi ve alternatif yollari calisin

• quote:

Orijinalden alıntı: nakres93

Hocam merhabalar,
    Bende Makedonya baslangicli balkan turu yapmistim araba kiraliyarak.Sorularini yanitlayayim hemen.
    1-)Tabiki her ulkede oldugu gibi bi guvenememe soz konusu var.Fakat biz bi problem yasamadik,problem olcagini zannetmiyorum.Ama Pristine plakali aracla Belgrada gidicem diyorsun.Bu sikinti yaratabilir bence.
    Karadag:Budva-KOTOR (Turumda en begendigim sehirdi Kotor.Ve bu 2 sehre mutlaka gitmelisin)
    Sirbistan:Belgrad (Belki Novi Sad'a ugrayabilirsin.Nis'e gitmedim bisey diyemicem)
    Arnavutluk:Tiran (Ben Tiran'da 1 gun kaldim ve pek begenmedim kalmadan biraz gezip yoluma devam etsem daha iyi olurdu)
    Kosova:Pristine (dogrusu ben kosovayi begenmedim fazla o yuzden transit olarak kalmadan gectim)
    3-)Kalmaya karar verdiginiz gun booking aracili ile kalcak yer bulursunuz.Havaalaninda gidis-donus biletinizin ciktisi ve pristine icinde rezervasyon yaptiginiz yerin ciktisi olsun.
    Tavsiyelerim:Keske makedonyadan kiralasaydiniz araci.Karadagi mutlaka gorup gezin ve mutlaka Lovcen tepesine cikin.Arnavutluk ve kosovada BENCE az durun ben pek begenmedim tabi dedigim gibi kisiden kisiye gore degisir.Mostar'i gezmek icin 1 gun yeterli,kalmamaniz daha iyi bence.

ustat;

siz daha önce görmüşsünüz
    yorumlarınıza göre şu 3 ülkeye gitmek istiyorum.
    bana bir plan yapar mısınız?

bileti nereye almalıyım ve rotayı nasıl çizeyim??

Sirbirtan (Belgrad-NoviSad)
    Makedonya (Üsküp-Ohrid)
    Karadağ (Kotor -Budva)

3 ülke 6 şehir rota nasıl olmalı??

• Mihmander kullanıcısına yanıt
    Pm attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

İlk iniş yeri olarak niye Priştine??

bir sebebi var mı bende gitmek istiyorum balkan turuna
    ama ben direk belgrad ordan sağa sola gitmek istiyorum.

ben açıkçası ayrıntıları cok dusunmedim, sadece ucak bileti ucuz oldugu için priştineye aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakres93

Hocam merhabalar,

çok teşekkur ederim ayrıntılı mesajınız için, tavsiyeniz üzerine üsküpten kiralamaya karar verdim aracı , priştineye indiğim gün üsküpe otobüsle geçip kiralamayı düşünüyorum sanırım 2.5 saat suruyormus otobusle, o gün priştinede kalmayacağım için otel rezervasyon kağıdı vermesem de olur sanırım yada en kotu ihtimalle bookingten reervasyon yaptırır cıktısını alırım , daha sonra iptal ederim sıkıntı olmaz. benim merakım şu sınır geçişlerinde herhangi bir ucret odediniz mi karadağ 15 euro sırbistan 100-150 euro gibi fahiş bir ucret alıyormus kosova plakalı araclara, bizzat kiralamacı şirketten aldıgım bilgidir bu. makedonya aracları için hangi ülkeler ucret alıyor?

• Sinirlarda hic bir zaman ucret ODEMEYECEKSİNİZ.Aman diyeyim olurda para lafı acarsiniz fln sizden zaten bu adam bilmiyor diyerek para almasinlar Sinirlarda ucret odemeyeceksiniz rahatlikla her ulkeye gecersiniz.Sira beklemeden arabadan inmeden pasaportlarinizi gorevliye verirsiniz,kontrolunu yapar 5 dk ulkeye girersiniz.Tekrardan soleyeyim ucret olayi yok.Ama haaa adam derse benim ogle yemegim icin 10€ ver o zaman vericeksiniz yapcak bisey yok.O da rusvet olmus oluyor tabi.(Arac kiralarken gezmek istediginiz ulkeleri adama soyleyin ona gore kontrat yapacaksiniz.Gecislerde problem olmasin sonra.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nakres93 -- 9 Mart 2015; 14:06:17 >
  • Herkese Merhaba,

7 Eylül - 13 Eylül tarihlerine bende gidiş dönüş kosova bileti almayı düşünüyorum. Benimde bileti kosovaya alma nedenim fiyatının düşük olması.

Planım şu şekilde İstanbul - Prizren - Budva - Kotor - Mostar - Saraybosna - Prizren - İstanbul

Arabayıda Priştina yada prizren den kiralasam diyorum. Karadağ yada Bosnahersek sınırlarında sıkıntı yaşar mıyım ?

Yada Üsküp inişli bilet almamı mı tavsiye edersiniz. ? Yol çok yorar mı ?

Önerileriniz varsa onlarıda almaya açığım.

Şimdiden Teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.