Şimdi Ara

printer geç çıkartıyor (yada algılıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
23.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    printera yazdırma komutu verdikten sonra 5 dakika sonra falan yazmaya başlıyor. problemim nedir sizce? driverları silip geri yukledim deişmedi. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

• öncelikle yazıcınızı başka bir pc de denemek lazım ki sorun hangisinde anlayalım kablo mesafesi uzunsa yapabilir yazıcınızın belleginde ki oda küçük bi mebleadır o problemli ise yapabilir güvenli modda ve birde bios u resetleyip deneye bilirsiniz yazılımsalsa yada daha önce verilmiş dosyalar varsa iptal olmamış ondanda olabilir yada çakışan bi uygulama yada vürüs yazılımı vs buna neden olmuş olabilir siz isterseniz başlangıçta çalışan uygulamalaırı not edip başlangıçta çalışmalarını engelleyip birde öyle deneyin.
  • başlangıçtaki programları kapattım olmadı. başka bilgisayarda düzgün çalışıyor ayrıca. bu arada yazdır komutunu verdikten tam olarak 5 dakika 40 sn sonra yazdırıyor. hiç şaşmıyor. Onu da hesapladım :P
    bios resetleme olayına hiç girmeyeyim zaten. başka neden olabilir acaba?
    önerilerinizi bekliyorum :)
  • Yazıcı özelliklerinden kuyruk ayarlarına bir bak istersen orda direkt yazıcıya yazdır seçeneği olması lazım onunla denermisin bide...
  • o seçeneği işaretleyip tamam a basınca bu hatayı veriyor :/
     printer geç çıkartıyor (yada algılıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dynuke -- 24 Kasım 2007; 23:52:52 >
  • Hmm... Senin sorunun ya yazıcı driver bozulmuş, yada makinada virüs, trojan benzeri bişey var...

Driver kaldırıp HDD de kalan klasörlerinide sil tekrar kur o zaman düzelir sanırım... Ama daha önce virüs ve trojan taraması yaptırsan daha iyi olur derim. Bu arada yazıcı modeli ve bağlantı türünüde yazarsan iyi olur...

Kolay gelsin..
  • yazıcım usb den bağlı. modeli HP LaserJet 1020. dediklerinizi de denicem teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dynuke -- 25 Kasım 2007; 0:11:57 >
  • Bu arada o yazıcı kabloyu çok seçiyor. Biz de büroda çok sıkıntı çektik o yüzden. Aynı kablo ile başka makinada cayır cayır yazan yazıcı bağlı olduğu bilgisayarda bir sürü usb sorunu veriyordu.

Kabloyu değiştirdik şimdi herbişey normale döndü...
  • eyvallah :) driverla da sorun çözülmezse kabloyu deiştiririm artık. çok saol.
  • Bende canon pixma mg2450 var. alınalı bir yıl oldu ama birkaç kere kullandım. yazdırma komutu verdikten çok uzun süre sonra yazdırıyor. yazılımı yeniden yükledim. tüm driverler güncel . ama 3-4 saaatte yazmayır , yazmaya başlamıyor
  • Ne oldurum, sorunu çözebildin mi? Neredeymiş sorun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dancerboy14 kullanıcısına yanıt
    Sanırım yok aynı sorunu bizde yaşıyoruz. Ağdaki bir kullanıcı gönderdiğinde bir süre bekliyor ama diğer kişiler gönderince çat diye çıkarıyor.
  • RenjiAbarai kullanıcısına yanıt
    Tüm bileşenleri sıfırlamak gerekli sanırım. Yazılımsal bir problem var gibi gözüküyor..
  • Aynı bilgisayara daha önce aynı yazıcı sürücü kurulmuş muydu?
  • dancerboy14 kullanıcısına yanıt
    Win 10 kullanıyor kullanıcı yazıcıyı silip tekrar ip üzerinden tanıttım. Şimdilik sorun yok.
  • RenjiAbarai kullanıcısına yanıt
    Bazı ayarlarda falan bi karışıklık olmuş gibi.. Düzeldiyse sorun yok :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.