Şimdi Ara

PRİNS TECHNOMAX (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
294
Cevap
7
Favori
86.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sorunuma cevap bulamiyorum bilgisi olanlardan yardim talep ediyorum,

2008 honda jazz 98binde aldim 102 küsür simdi 100bin bakimi yaptirdim, aku gitmisti varta aku aldim 4 ay once
    arabam bu aralar ilk marsi gec almaya başladı, sonrasi 1kac sn sonra kontak kapar sonra acarsam hemen aliyor. Sebep ne olabilir, gun icinde sabah 8 de 4 de is cikisi hep ayni ilk mars zor aliyor. Videoyu atiyorum bir bakarmısınız.https://www.youtube.com/watch?v=JG5vNCLyPVo&feature=youtu.be

lpgyi depodan kapar benzinli gezersem direk mars aliyor ama lpg li kullaniyim dersem sabah ilk mars ve aradan 3-4 saat gecinceki ilk mars hep bu sekil yapiyor. lpg enjektor yada lpg regulator sorunu deniliyor forumda acaba ne yapmaliyim.
    cihaz olarak prins technomax var ama ilginc bir durumda motor üstü enjektorlerde atiker yaziyor.
    2016 mayısda takılmış 56 binde araç simdi 103bin oldu

bugun aracı goturdum bir yere 2 saat durdu motor soguyunca regulator boru su testi yapıldı gaz kacağı yoktu sonra trink diye çalıştı normalde 2-3 saat durunca sorun ederker ustanın dukkanda yapmadı şok olduk bilmiyorum ne yapacağım.

1. lpg regulatorden olabilirmi
    2. lpg enjektorden olabilirmi
    3. depoda benzin çok kalırsa sorun full doldurun depoyu diyen var
    4. gaz kesiciden olurmu

• gzegen kullanıcısına yanıt
    O ki derdinizi video ile anlattınız size cevabıda video ile sunalım :)
  • arkadaşlar prins lpg ile ilgili bir sorunumuz oldu.
    honda civic fd6 2007 otomatik aracım gazda direk stop ediyordu. baya bir yer gezdim sorunumu çözedemediler.
    ancak kartal oto sanayide mucib lpg de fahri usta var.
    adam hem aracımla lpg olarak denedi, prins bayisi olmamasına rağmen prinstekilerle iletişime geçti. yetmedi aracı hondacı tanıdığına kendi elleriyle teslim edip takip etti. kartal honda yıldırım bayisiyle birlikte koordenile bir şekilde çalışarak aracımı düzeltiler. bu ilgiye alakaya ve çözüme gerçekten sevindim.
    sorunu olan olursa lpg ile ilgili kesinlikle mucip otogaz fahri usta derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsekotogazankara

O ki derdinizi video ile anlattınız size cevabıda video ile sunalım :)
    Ustadim ilginize teşekkür ederim oncelikle, sorun bakilinca lpg regulatorde

Peki 780tl prinsmi taktirayim
    350tl prins ic takim dediler
    Bir ustada 350tl atiker regulator takalim cok fark etmez dedi,
    Sizce hangisini tercih edeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tamir takımı işinizi görür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Prins technomax taktirirken valve care uygulanabiliyor mu?
    Fiyat nekadar olur

• quote:

Tamir takımı işinizi görür
    Usta regulator borusunu cikardim takmadim sabah yine aynini yapti normalde boru cikinca yapmamasi gerekmezmiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gzegen -- 19 Şubat 2020; 9:12:52 >
  • Usta dun 17 gibi regulator borusunu cikardim takmadim sabah yine aynini yapti normalde boru cikinca yapmamasi gerekmezmiydi

VAKUM BORUSUNU ÇIKARMALIYDINIZ UMARIM ODUR  PRİNS TECHNOMAX
  • ototube kullanıcısına yanıt
    sayın ototube

valve care harici bir bağlantıdır.Bazı motorlarda supap ve supap yatakları LPG ile çalışırken yıpranmaya karşı daha duyarlıdır. ValveCare dozlama sistemi sayesinde LPG ile birlikte ihtiyaç duyulan katkı, basınç altında motora enjekte edilir. Böylece supaplar ve supap yataklarında aşınmanın önemli ölçüde önlenmesi sağlanır.Sisteme akuple edilebilir
  • quote:

VAKUM BORUSUNU ÇIKARMALIYDINIZ UMARIM ODUR
    Aynen vakum borusunu cikardim nette resimler vardi ama ayni seyi yine yapti cildiracagim nedendir buralarda kimse teshis koyamadi herkes bisi dene diyor arkadaslardan ama netice vermiyor

enjektörde salıyor olabilir bir gecede enjektör hortumlarını çıkartıp deneyiniz.
    Aynı sorun bende de var bende bircok şey yaptım birsey değişmedi arkadan kapattım çalıştı sıkıntı gitti enjektörleri nerden kapatmamız lazım

• quote:

enjektörde salıyor olabilir bir gecede enjektör hortumlarını çıkartıp deneyiniz.
    Resmi varmi acaba onlarin nereden cikarildiginin
    birde aracta tekleme gurultu vs hic bisi yok alakasız ama akü değistik bir sure test için benzinde bindim felan yani gaz ayarında bir problem olmuş olabilirmi yani sabah yada 5-6saat arac durunca olan ilk marstaki gecikmeyi gaz ayarı nedeniyle yapma ihtimali varmi tekrar ayarlatsak bir ise yararmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gzegen -- 19 Şubat 2020; 22:27:33 >
     PRİNS TECHNOMAX

BU HORTUMU SÖKÜNCE LPG SİGORTASINI SÖKÜN (MUHTEMEL AKÜ YANINDADIR SİGORTA )
  • Soktukden sonra takipmi marsa basiyoruz takmadan mi

Hocam numaranı yazabilir misin aynı sorun bende de var yaptığın işlemi öğreneyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Erensoysal

Hocam numaranı yazabilir misin aynı sorun bende de var yaptığın işlemi öğreneyim
    Vereyimde cozemedim ki

Enjektör testi yaptırıın bence Enjektörlerede baktırın benim araçta da Teknomax vardı enjektörler iki buçuk senede kendini bıraktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyönetmen

Enjektör testi yaptırıın bence Enjektörlerede baktırın benim araçta da Teknomax vardı enjektörler iki buçuk senede kendini bıraktı.
    Ayni benimde 3.5 yil olmus peki sizde oluyormuydu gec mars
    Degisimle çözüldumu sorun

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.