Şimdi Ara

prins dönüşüm kiti hakkında (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.825
Cevap
43
Favori
547.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaşım.
    Ben 2001 Honda Prelude 2.2 200hp aracıma Teleflexgfi taktırdım ve Bosch servisinde dinamometre testine tabi tuttum aracımı. LPG değerleri Benzin değerlerine göre daha iyi ve emisyon değerleride mükemmel çıktı. Ben şahsen çok memnunum tavsiye ederim. Bir kere motor kısmında hiç bir şey gözükmemesi harika, performans ve yakıt tasarrufunu söylememe gerek bile yok.
    Bol şanslar dilerim

Sayın mister_no,
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Gelişmelerden sizi haberdar ederim.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 8 Haziran 2007; 23:46:14 >
  • birisi bu topiğe müdahalemi ediyor.cevap yazım neden silinmiş.
    modlar lütfen cevaplasınlar
  • E1#115R belgesinin lpg sistemlerinin en üst düzeyde kalite belgesi olduğu söyleniyor. Bu belgeyi ilk alan firma Teleflex gfı, daha sonra Prıns miş. Şu an için iki firmanın bu belgesi varmış.

Arkadaşlar bence bu çok önemli bir olay. Neden sadece iki firmada var bu belge. Diğer firmalar BRC, Landi Renzo vs..... niye bu belgeleri alamamışlar. Teleflex gfı ve Prins harici, özellikle diğer firmaların dönüşüm uygulamalarını yapan arkadaşlar bizi aydınlatırsa çok sevinirim.
  • hocam hayırlı olsun benım merak ettım bı konu var cevap vermek zorunda elbette deyılsın ama tam %50 btassarrufu yakalıyabıldınmı arabanda
    Orjinalden alıntı: diyalog00

Orjinalden alıntı: mister_no

Merhaba arkadaşım.
    Ben 2001 Honda Prelude 2.2 200hp aracıma Teleflexgfi taktırdım ve Bosch servisinde dinamometre testine tabi tuttum aracımı. LPG değerleri Benzin değerlerine göre daha iyi ve emisyon değerleride mükemmel çıktı. Ben şahsen çok memnunum tavsiye ederim. Bir kere motor kısmında hiç bir şey gözükmemesi harika, performans ve yakıt tasarrufunu söylememe gerek bile yok.
    Bol şanslar dilerim

Sayın mister_no,
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Gelişmelerden sizi haberdar ederim.
  • BEN %50DEN fazla tasarruf sağladım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xmiralay

hocam hayırlı olsun benım merak ettım bı konu var cevap vermek zorunda elbette deyılsın ama tam %50 btassarrufu yakalıyabıldınmı arabanda
    quote:

Orjinalden alıntı: diyalog00

Merhaba Arkadaşım,
    Samimiyetimle söylüyorum ki kilometre de 0,40 YKR yakan arabam şu anda 0,174 YKR yakmaya başladı. Yani %60 civarında yakıt tasarrufu elde ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonk

E1#115R belgesinin lpg sistemlerinin en üst düzeyde kalite belgesi olduğu söyleniyor. Bu belgeyi ilk alan firma Teleflex gfı, daha sonra Prıns miş. Şu an için iki firmanın bu belgesi varmış.

Arkadaşlar bence bu çok önemli bir olay. Neden sadece iki firmada var bu belge. Diğer firmalar BRC, Landi Renzo vs..... niye bu belgeleri alamamışlar. Teleflex gfı ve Prins harici, özellikle diğer firmaların dönüşüm uygulamalarını yapan arkadaşlar bizi aydınlatırsa çok sevinirim.

Selam Tonk,
    Seninde bahsettiğin gibi E1#115R belgesi LPG sistemlerinin en önemli kalite belgesidir. Teleflex GFI bu belgeyi 2006 yılında almıştır. Bu belge 2008 yılında Avrupa 'da mecbur hale gelmiştir. 2009-2010 yıllarında ise Türkiye 'de mecbur hale gelecektir. Diğer firmaların da bu belgeyi almak için çalışmaları olduğunu tahmin ediyorum. Fakat ne zaman alacakları konusunda bir fikrim yok. Detaylı bilgiyi firmalarla temasa geçip öğrenebilirsiniz. İyi günler.

• Bir çok sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
    Uzun süreden beri forumu takip ediyorum ve artık son karar aşamasına geldim. 1 - 2 gün içerisinde LPG montajı işlemini yaptırıcam sanırım. Aklımda ilk Atiker vardı. Bu Ihlamurlar Altındanın reklamlarından yola çıktım:) SOnra araştırmaya başlayınca Prinsin Türkiyede çok yaygın olmadığını ancak çok iyi bir ürün olduğunu düşünmeye başladım. Hala aklıma ilk taktıracağım ürün olarak Prins var. Ancak bu arada TELEFLEX markası kafamı karıştırdı. Montajda hortum uzun kısa derdi yok denilio? Prinste böyle bbir dert var mı acaba?
    Bu arada aracımı yeni teslim aldım. 2004 model 2.4 motor otomatik şanzımanlı Honda Accord. BU araç için şimdi ben ne yapmalıyım sizce?
    Prins mi yoksa TELEFLEX mi?
    Hangisi benim için daha avantajlı olur?
    İstanbulda avrupa yakasında ikamet ediyorum. Buna göre İŞÇİLİĞİ çok iyi diyebileceğiniz servis var mı?
    Büyükçekmecedeki Prins takan yer hakkında fikri olan var mı? İşçilik kalitesi nasıl? Yoksa Prins taktırmak için gerçekten İstanbuldan kalkıp bi günümü bu montaj işine ayırıp Ankaraya gitmeye değer mi?????
    TELEFLEX konusunda neler söylenebilir? Kullanan ve montaj yaptıran arkadaşlar nerede yaptırdıklarını ve ne gibi avantaj ve dezavantajları olduklarını yazarlarsa sevinirim???

Bir kere bu sistemi kurup sorunsuzca 150.000km yol yapmak planım? araç 80000 km de. yani 230.000 kmye kadar beni yarı yolda bırakmayacak sistem hangisi?

Lütfen yardımcı olun çünkü en fazla 1 hafta içinde sonuçta bi yere montaj yaptırmış olucam...
    Umarım doğru olanı yaparım?:(

• Evet diğer markalarda enjektörden manifolda hortum giderken teleflexde direk manifold üzerine enjektörler takılıyor.Manifold sökülerek yapıldığı,sıcak soğuk ayarı olduğu için bir günden fazla sürüyor.Atiker değil ki bu 3 saatte ustayla beraber takasınız.

İçiniz rahat edecekse bir Accorda montaj yapıldığını biliyorum.
  • ARKADAŞLAR 1.8 T PASSATA LPG TAKTIRACAZ.PRİNS DÜŞÜNÜYORUZ.AMA NEREDE TAKTIRACAĞIMIZI BİLMİYORUZ.İSTANBULUN PRİNS SERVİSİNDE TAKTIRAN VARMI?HERKEZ PRİNSİ ANKARADA TAKTIRIYOR.BEYLİKDÜZÜNDE PRİNSİ TAKAN BİYER VAR.FAKAT BEN ORADA TAKTIRAN BİRİSİNİ DUYMADIM.DUYAN VARSA İŞÇİLİK NASILDIR.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_15388427/tm.htm

Telefon açıp görüştüm ve benim aracımın 2000 motorlu olanına uyguladıklarını öğrendim. Müşterinin telefonunu alıp müşteri ile görüştüm. Çok memnun olduklarını taktırdıktan sonra hiç bir daha gitmediklerini söyledi. Taktıralı yaklaşık 3 ay olmuş sanırım. Ayrıca bir de Honda CRV ye takmışlar. O araçta da herhangi bi sorun yokmuş ve hiç düşünmeden gidip taktırın dedi. Sanırım 1 hafta 10 gün içerisinde gidip taktıracağım kiti. İzlenimleri hemen aktarıcam...
  • Manifolda direk bağlı olmayan sistemlerin dezavantajı ne? Örneğin prins için bir çok övgü var ama o manifolda direk olarak bağlı olan bir sistem değil bildiğim kadarıyla , o da hortum vasıtası ile manifolda bağlanıyor? Manifolda direk pağlı olmasa bile Prins sistemi Teleflex-GFI kadar iyi değil mi??? Yada hangisi daha iyi ve uzun ömürlü olur??? VE EN ÖNEMLİSİ İSTENBULDA Teleflex-GFI TAKAN YER MEVCUT MU?????
    Aracım 2.4 motor 2004 model Honda Accord otomatik vites. Bu araç için Prins'in ve Teleflex-GFI'nın avantaj ve dezavantajları ne olur??? İstanbul Avrupa yakasında montaj için yer de söylerseniz sevinirim.
  • İstanbulda Teleflex yok sanırım, bu durumda tek tercih Prins olarak gözüküyor.
  • teleflexsi boş ver prins taktır gerisini düşünme.
  • prins taktır o zaman beklediğin her gün zarar.
  • zavolinin enjektörlerini gördün mü
    manifolta direkt enjekte ediyor. boru kablo felan yok
    quote:

Orjinalden alıntı: zeolit

http://forum.donanimhaber.com/m_15388427/tm.htm

Telefon açıp görüştüm ve benim aracımın 2000 motorlu olanına uyguladıklarını öğrendim. Müşterinin telefonunu alıp müşteri ile görüştüm. Çok memnun olduklarını taktırdıktan sonra hiç bir daha gitmediklerini söyledi. Taktıralı yaklaşık 3 ay olmuş sanırım. Ayrıca bir de Honda CRV ye takmışlar. O araçta da herhangi bi sorun yokmuş ve hiç düşünmeden gidip taktırın dedi. Sanırım 1 hafta 10 gün içerisinde gidip taktıracağım kiti. İzlenimleri hemen aktarıcam...

• Teleflex de direk bağlanıyor ama direk bağlanmamasına rağmen herkes hala Prins ve Prinsin enjektörlerini tavsiye ediyorsa demekki bi bildikleri var sanırm?? Varsa zaten görücez bakalım inşallah en kısa sürede. Bu taksitli ödeme işi kafama yattı sanırm o şekilde alıcam?...
    quote:

Orjinalden alıntı: cryincry

zavolinin enjektörlerini gördün mü
    manifolta direkt enjekte ediyor. boru kablo felan yok
    quote:

Orjinalden alıntı: zeolit

http://forum.donanimhaber.com/m_15388427/tm.htm

• ben dün ankaradaydım .birde öz zirveye uğrayım dedim.memduh usta ilede bir vesile tanıştık sağ olsun
    bir ayar çekti .araba nın çekiş deyilde son hızı arrtı.yakıtı da %15 önceki gittiğim mesafeden 60 km daha fazla yol yaptım .şartlar aynı el gazı ve 120km.
  • arkadaşlar takmışsınız telefleks konusuna dünyada rolsroys ne ise bu prins de öyle.her şeyin ilkleri bu firmanın. birde mühim olan en verimli ve ergonomik olanını en ucuza almak. prinsin fiyatı %&30 pahalı ama
    vadede geri kazanımları fazla.bir sefer ayarlandımı bir daha uğramıyorsunuz.şöyle düşünün her hangi bir sebepten servise yılda 2 sefer uğrasanız.maddi olarak gitti 100 ytl.ha birde ömürden kaybolan var o en pahalısı ve kazanılamayanı servisteve yolda geçen zaman yılda minimum yarım gün.iş kaybını hiç konuşmayalım.aslında dünya markasını burada tartışıyoruz.ha birde telefleks takan arkadaşlar bir telefleks topiği açsın.biz bir şey söyledikmi aşağı tükürsen sakal - bıyık durumu oluyor.o nedenle elma ile armutu karıştırmamak için telefleks markası nasıl diye sorulmamasını rica ediyorum.zira biz bu piyasanın içinden birisi gibi değerlendirmemiz mümkün değil.doğrusu ne ise onu söylüyoruz.birisi diyorki biz 7 göbek buralıyız. diğeri diyorki sen gözlerimin rengine aldanma dedemler bi tarihte ordan geldi.durum kısaca böyle.bu konuda
    bir iddaa peşinde deyilim .ama siz 10 liralık mala ya 20 lira ödüyorsanız.oda sizin bileceğiniz şey.kalın sağlıcakla.lovato ve prins dışındakı markaları kullanmadığım için onlar hakkında iyidir yada kötüdür anlamında bir şey söyleyemem ancak araştırma sonucu nereli ve dünyapiyasasındaki yeri nedir hakkında bir bilgi yazabilirim.ama her şeye rağmen tartışmasız şimdilik prins diyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.