Şimdi Ara

prins dönüşüm kiti hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
6.824
Cevap
43
Favori
531.736
Tıklama
Giriş
    4198 Mesaj

Bahsettığınız cıhazı bende takıyorum. ancak %20 benzın tüketımı var. prınsın gelıştırmış olduğu yenı vsı-2 dı kıtınde benzın tüketımı yok. kendı jetta 1400 cc 90 kw aracımızda 17 kuruş yakıt yakmakta.
    |
    |
    nigtblue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kendı şahsım adına konuşuyorum . öyle bır ölçüm yapmadım. ne müşterı talep ettı şımdıye kadar nede ben gerek gördüm açıkcası. ıllakı çok faydalı olur aslında. ancak lpg ye geçmeye karar verenlerın %90 performans kaybı yaşamıyor . kullanma göre. yanı kendı kullanımşlarına göre benzınle aynıdır dıyolar. tabı testte ne olur bılınmez. tasarruf öncelık ve benzınle ortalaama aynı performans oldumu ınsanlar bu tür testlere gırmıyor herhalde.
    |
    |
    estamemuchoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhabalar
    Hyundai i30 1.4 cvvt lpg uyumu nasildr. subaplarla ilgili sorunlar duydum.100bin kmyi gecmis sorunsuz montajlariniz var midir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

Kendı şahsım adına konuşuyorum . öyle bır ölçüm yapmadım. ne müşterı talep ettı şımdıye kadar nede ben gerek gördüm açıkcası. ıllakı çok faydalı olur aslında. ancak lpg ye geçmeye karar verenlerın %90 performans kaybı yaşamıyor . kullanma göre. yanı kendı kullanımşlarına göre benzınle aynıdır dıyolar. tabı testte ne olur bılınmez. tasarruf öncelık ve benzınle ortalaama aynı performans oldumu ınsanlar bu tür testlere gırmıyor herhalde.

Mehmet ustam ınanıyorum sıze lpg ıle duzgun calısdıgı konusuna fakat bızı servıs kıstırıyor ,aracın elektronık aksam ve motorunu garantıden cıkarız dıyor servıs lpg takılı oldumu kapıdan sokmuyo ,2 senede 22000 km yapmısım, tasarruf cok ıyı bır sey aslında ama ısde benzıne devam sımdılık

evet servısler malesef bu konuda öyledırler.
    |
    |
    nigtblue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Bende honda crv 2.0 2008 model var sistem prins vsi2
    Aldığım lpg bayisine göre de çekişim yada son hızımın etkilendiğini görüyorum yada araç içindeki kişi sayısına göre
    Vw tsi araçlarda dinamometre testleriyle sunum yapsanız inanın bir çok kişi ikna olmada bilimsrl bir kanıt olur
    Ben de açıkcası tiguana geçmek istiyorum lakin dizeli çok para fark var
    Lpg taktırsak hangi motor kodlu olana takılabiliyor ?
    Ve vsi2 di nin maliyeti nekadar ?

• Yarbay
    4198 Mesaj

Tiguan için şuanda sadece 1400 cc CAXA, CAXB, CAXC ve 2000 CC CCZB motorlara prıns vsı-2 dı montajı yapılıyor
    |
    |
    quote:

Tiguan için şuanda sadece 1400 cc CAXA, CAXB, CAXC ve 2000 CC CCZB motorlara prıns vsı-2 dı montajı yapılıyor

Teşekkürler
    Tiguan için maliyet nedir ?

3800 LIRAYA BEN MONTAJ YAPIYORUM.
    |
    |
    quote:

3800 LIRAYA BEN MONTAJ YAPIYORUM.

Tasarruf oranı ortalama yüzde kaç?
    Birde aracın kendi enjektörleri mi kullanılıyor yoksa yine enjektör montajı da var mı ?

|
    |

aracın kendı benzın enjektörlerını kullanmıyor. ekstra enjektör takılıyor. tam bır sıralı sıstem montajı uygulanıyor. bızım kendı aracımız şuanda 9 bın km yaptı. 1 ayda. ortalama yakıt sarfıyatı 17 kuruş. araç jetta 122 hp caxa motor kodlu. ve benzın tüketmıyor. ılk çalıştıdığımızda araç benzınde çalışıyor gaza geçınce sadece gaz da kalıyor.
    |
    |

Teşekkürederim tiguan 160hp olanlarda bu motor kodlu olanlar var mı bi bakalım

|
    |
    mehmet_usta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

yok ne yazık ki, sadece 122 bg.lik motorlara takılabiliyor. ben de 150 bg. için araştırmıştım daha önce.. zaten söylendiği kadarıyla prins bu kiti, sıvı lpg sistemi takılmasında sorun yaşanan bazı motor tipleri için çıkarmış. ilerde buna yeni motor seçenekleri eklenir mi bilmiyorum. ama bir arkadaş eklenmez demişti.

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

yok ne yazık ki, sadece 122 bg.lik motorlara takılabiliyor. ben de 150 bg. için araştırmıştım daha önce.. zaten söylendiği kadarıyla prins bu kiti, sıvı lpg sistemi takılmasında sorun yaşanan bazı motor tipleri için çıkarmış. ilerde buna yeni motor seçenekleri eklenir mi bilmiyorum. ama bir arkadaş eklenmez demişti.

122 ler 8-10 litre arasında yakmıyor mu ?
    Lpg ye gerek var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

122 ler 8-10 litre arasında yakmıyor mu ?
    Lpg ye gerek var mı?

öyle ama 10lt. civarında lpg yaksa bu yaklaşık 22kr. yapar km.de... benzinde de yaklaşık km.de 40kr. yakar. yani 10bin km.de lpg.li aracın 2200tl, benzinlinin 4000 tl yakıt sarfiyatı olur. toplamda 20bin km.de takılan kiti amorti eder.. üstü kâr olur. tabi bu noktada kullanıcının yılda kaç bin km. yol yaptığı ve aracını ne kadar süre kullanacağı önemli. yılda 5000-7500 km. yol yapan kimse için çok fazla bir avantajı yok ama 20bin km. yapan kimse için çok avantajlı olabilir. (tabi kitin sorunsuz olduğunu düşünürsek)
    |
    |

• Onbaşı
    21 Mesaj

Arkadaşlar benim sorum filtreler hakkında
    aracıma keihin enjektörlü VSI2 prins LPG taktırdım ve taktıralı 30.000 km oldu. LPG ustalarından biri filteryi nezaman değiştirmeliyim diyince benzinden gaza geçmeyinceye kadar kullan demişti. geçenlerde başka bir servisi aradım o da filtrelerden biri 20.000 km de diğeride 50.000km de bir değişmesi gerek dedi. ve filtrelerde baya maliyetli galiba; ustalarıma sorum
    filtre değişimi hangi periyotlarda olması gerekli?
    yada gaza geçmeyinceye kadar kullanmam da bir sakınca varmı?
    ve ücretleri hakkında bilgisi olan var mı
    Bahsedilenler: AyOtogaz - RecepUsta

Orijinalden alıntı: fatih2695

Arkadaşlar benim sorum filtreler hakkında
    aracıma keihin enjektörlü VSI2 prins LPG taktırdım ve taktıralı 30.000 km oldu. LPG ustalarından biri filteryi nezaman değiştirmeliyim diyince benzinden gaza geçmeyinceye kadar kullan demişti. geçenlerde başka bir servisi aradım o da filtrelerden biri 20.000 km de diğeride 50.000km de bir değişmesi gerek dedi. ve filtrelerde baya maliyetli galiba; ustalarıma sorum
    filtre değişimi hangi periyotlarda olması gerekli?
    yada gaza geçmeyinceye kadar kullanmam da bir sakınca varmı?
    ve ücretleri hakkında bilgisi olan var mı

bildiğim kadarıyla; VSI-2 sisteminde 2 tane filtre var, biri küçük diğeri büyük ikisi birden değişir,küçük 20 bin km, büyük olan filtre ise rahat 40.000 götürmesi lazım, yakıtı aldıgınız yerde önemli.ama ikisinin aynı anda değişmesi iyi olur,dikkat edeceğiniz kısım yetkili bayi de atiker filtre takmasınlar , atikerin küçük filtresi sarı renktir,prinsin küçük filtresi beyaz renkte ve biraz daha büyüktür. aracınızdan orjinal çıkan filtreyi gördüğünüzde gözünüze daha yeni gibi gelecektir.atikeri tak çıkar hemen buruşur .. iki filtre değişimi 150-170 arasıdır servise göre .. küçük olan 25-30 civarı, büyük filtre pahalı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captan reznov -- 24 Mayıs 2015; 18:44:18 >
    |
    |

• arkadaşlar 96 model e 200 elegance aracım var prins'in hangi modeli takılmalı yani keihin enjektörlü olanından mı yoksa silverline modelinden mi fiyat olarak ne kadar ya da önerebileceğiniz başka bir marka var mı mesala viallenin liquidsi diye bir ürünü var? o uyumlu mudur?
üniversite
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.