Şimdi Ara

Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
48.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhtemelen vardır domuz yağı ben olabilme ihtimalini düşündüğümden yemiyorum.Onu ve diğer cips türlerini.
  • Gavurları kahvaltıda bile domuzun yağını ekmeğine sürüp yiyen insanlar olarak gören yobazlardansan ithal hiçbirşey yeme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

Gıda mühendisi bir tanıdık ve Almanya'da yaşayan bir arkadaşımın söylediğine göre Pringles'ın içerisinde domuz yağı var. Pringles'ın arkasındaki etikete bakarsanız içerisinde E-471 kod adlı Gıda katkı maddesi yer alıyor. Bu da domuz yağının kullanıldığının göstergesiymiş.

Eskiden bende çok yerdim. Günde en az 1 paket... Artık almıyorum.

@Ekşi

çoğunlukla kek, pasta, dondurma, ekmek, krema gibi gıda maddelerinde bulunan bir katkı maddesi.
    kaynağı, gliserol ve doğal yağ asitlerinden üretilen sentetik yağlardır, genelde bitkisel kaynaklıdır fakat hayvansal kaynaklı da olabilir. bu ürün genellikle farklı ürünlerin karışımıdır.
    emülgatör ve stabilizör özelliktedirler.
    bilinen yan etkileri yoktur. vücut, ürünleri diğer yağlar gibi metabolize eder. her bir bileşen de normal yağ sindirildiği zaman, vücutta normal olarak üretilir.

kullanımındaki sınırlamalar; çoğunlukla bitkisel yağlar kullanılmasına rağmen, hayvansal yağların (domuz eti içeren) kullanımı dışlanamaz. bundan dolayı; birtakım gruplar, örneğin, etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejeteryenler, müslümanlar ve yahudiler bu ürünlerden uzak durmalıdır. sadece üreticiler yağ asitlerinin kaynağı üzerine detaylı bilgi verebilir. kimyasal olarak, bitkisel veya hayvansal kaynaklı yağ asitleri aynıdır.

• Pringles'in içindekiler kısmında E471 yazıyor oda domuz yağı içeren bir madde(bkz. domuz yağı içeren maddeler). Ayrıca domuz yağı yok yazıyorsa bile domuz yağı içeriyor diyenler varsa şüphelidir. Peygamberimiz(s.a.v)'de demiş ki "Şüphe vereni terk et, şüphesiz olana bak.". Yani her şekilde yememiz doğru değil.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarjaleti -- 22 Haziran 2012; 20:48:06 >
  • Çok kötü canım çekti
  • bana butun cesitleri ayni tadi veriyor ama hepsini seviyorum(cunku hepsi ayni)
  • Bencede harika bir cips.
  • bi ara izmirde bi market açılmıştı şimdi yerinde gaziemir kipa var piyasanın 3 te 1ine satıyordu yıllar önce kutu kutu almıştık hepsini bitirdim
    estikçe alıyorum domuz yağı türevleri yasak ülkemizde dışardanda gelse onay geçmeden o standlara konmuyıor he kansorojen mevzuu ise herşey kansorojen zevklerden vazgeçilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalwrath

Çok kötü canım çekti

Aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: barocka

bi ara izmirde bi market açılmıştı şimdi yerinde gaziemir kipa var piyasanın 3 te 1ine satıyordu yıllar önce kutu kutu almıştık hepsini bitirdim
    estikçe alıyorum domuz yağı türevleri yasak ülkemizde dışardanda gelse onay geçmeden o standlara konmuyıor he kansorojen mevzuu ise herşey kansorojen zevklerden vazgeçilmez

Milyonlarca dolar ticareti olan bir ürüne sağlık bakanlığı hele ki türkiyede izin vermiyecek öyle mi?
    Adama 10.000 tl rüşvet verseler anında atar imzayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

quote:

bi ara izmirde bi market açılmıştı şimdi yerinde gaziemir kipa var piyasanın 3 te 1ine satıyordu yıllar önce kutu kutu almıştık hepsini bitirdim

Milyonlarca dolar ticareti olan bir ürüne sağlık bakanlığı hele ki türkiyede izin vermiyecek öyle mi?

10.000 tl için atmaz o imzayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Boidae

quote:

quote:

10.000 tl ye ruhunu satar bizim bürokratlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Boidae

quote:

quote:

10.000 tl ye ruhunu satar bizim bürokratlar...

Satar satmasınada 10000tlyi günde kazanıyor öyle kişiler ama olmayacak şey değil yüklü miktarlara ne imzalar atıyorlar.
    Kursağımızdan ne geçti şimdiye kadar Allah bilir.

• Ne katıyolar bilmiyorum ama çok süper..
  • geçen aldım ilk def hiç beğenmedim.

birde o gün yedimm hemen hepsini kardeşime felanda verdim. akşam acayip bi göbek yaptı ondan sonra geçti ama tırt bi daha almam

4 tl verdim büyük kutusuna
  • star gazatesi ilk çıktığında bedava pringles cips veriyordu.
    millet sabahları daha gazete bayi açılmadan, hoca ezanı okumadan bedava pringles almak için kuyruğa girmişti
  • evet ben de almıştım stardan unuttum tadını hem buralarda pek satılmıyor hem de çok pahalı diye alamıyorum üstelik domuz yağı şüphesi de bitiriyo beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::SadeceÖğrenci::

Ne katıyolar bilmiyorum ama çok süper..

monosodyum glutamat. bir araştır istersen. afedersin b.kun üstüne katsan bundan onu bile afiyetle yersin
  • aga kesin var yaa, bugün yerken resmen aldım o tadı yani. Allah'ım bizi affetsin, şunu da bitireyim bi daa yemem. Şaka şaka, attım kenarda duruyo yiyen yer ama ben dokanmam artık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.