Şimdi Ara

Prey (2017) [PC ANA KONU] (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
3
Favori
16.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brokenwings

arkadaşlar beynim yandı hikayeyi anlamaya çalışıyorum şu konuları açıklık getirin bana lütfen 1 .sorum ben uzayda test merkezinde çalışıyorum fakat bana neden dünyada yaşadığımı göstermek istediler sonuçta gönüllü teste tabi tutuluyorum 2.siz video paneldeki kişi ben isem oyanadığım karakter kim 3. alex ne yapmaya çalışıyor ocak aralık bunlar kim ya da bu saldırı olmadan önce ocak, aralık gibi konuşan makinalarımı yarattım lütfen özel veya burdan fazla spoiler vermeden bana açıklar mısınız oynu zevkli oynamak istiyorum...şimdiden teşekkürler saygılar

Morgan Talos'da Typhon özelliklerinin entegre ettikleri bir Neuromod deneyine tabii tutuluyor,apartmandan çıkıp şirkete gitme kısmı ise deneyin başlangıç kısmı eğer mailleri okursanız Morgan'nın sürekli bu deneye tabii tutulduğunu,çeşitli kişiler tarafından gözlemlediğini ve istenilen sonuç alınmadığından deneyin deneysel Neuromod'un sökülerek tekrar başlatıldığını görürsünüz.Bu deney 3 sene sürüyor ve istenilen sonuç bir türlü alınamıyor bu yüzden Morgan sürekli deneye tabi tutuluyor,Morgan bu deneye girme kararını Alex ile beraber alıyor ama Morgan,Alex'e pek güvenmiyor bu yüzden deney başarısız olursa veya deney gereğinden fazla uzar giderse diye kendine geçmişte çektiği bir video bırakıyor ve January,December ve October isimli 3 tane operatör yapıyor. October,Morgan'nın Crew Quarters'da kendi odasında,Neuromod'un yan etkisi olan unutma baş gösterirse diye mevcut,Morgan'nın beraber çalıştığı kişilerin kim olduğunun kaydını tutan bir operatör,December,January'den önceki operatör bir nevi deneysel bir yol gösterici ve January son operatör,Morgan'nın kendine yol göstermesi için seçtiği operatör.Alex'in ne yapmaya çalıştığını ise anca oyunun sonlarında öğrenebilirsiniz,etrafta Morgan'nın kendine bıraktığı notlar var onları arayın onlar çok önemli.Şimdilik kafanızda hikayeyi bir bütün olarak kurgulamayın,oyunun hikayesi sonlarda açılacak.

• Turretler bana saldırıyor bu ne ya.
  • CheKD kullanıcısına yanıt
    Bu yourumun çoğu şeye açıklık getirdi çok iyi oldu şuandaki oyundaki zaman gerçek mi sanki bir deneyden çıkacakmışım gibi bir his uyandırıyor müthiş bir oyun yapmışlar umarım yılın oyunu seçilir bir görev vardı yan görevdi talosta saldırı başlamadan önce 5 kişi dünyaya kaçmak üzere yola çıkmışlar dı bende dünyaya varmadan o uzay aracını patlattım ki dünyaya da mimikler uzay aracı sayesinde ulaşmasını engelledim fakat sonra diğer seçeneğide düşündüm eğer o 5 insanı yaşatsaydım ne olacaktı bunla ilgili bir son var mı bu yan görevi hatırladınız çok iyi bir yan görevdi insan çaresiz kalıyor o ben o 5 kişiyi patlattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokenwings -- 21 Mayıs 2017; 21:12:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

Bu yourumun çoğu şeye açıklık getirdi çok iyi oldu şuandaki oyundaki zaman gerçek mi sanki bir deneyden çıkacakmışım gibi bir his uyandırıyor müthiş bir oyun yapmışlar umarım yılın oyunu seçilir bir görev vardı yan görevdi talosta saldırı başlamadan önce 5 kişi dünyaya kaçmak üzere yola çıkmışlar dı bende dünyaya varmadan o uzay aracını patlattım ki dünyaya da mimikler uzay aracı sayesinde ulaşmasını engelledim fakat sonra diğer seçeneğide düşündüm eğer o 5 insanı yaşatsaydım ne olacaktı bunla ilgili bir son var mı bu yan görevi hatırladınız çok iyi bir yan görevdi insan çaresiz kalıyor o ben o 5 kişiyi patlattım

Uzay aracı Advent hakkındaki raporlarda askeri bir araç olduğu belirtiliyor,bağlantı kurulmaya çalışıldığından bahsediliyor ve cevap alınmadığına değiniliyor,o aracın kaderi hakkında verdiğiniz karar sona etki etmeyecek ama oyunun sonuna gelince neden öyle bir görev olduğunu anlayacaksınız.Hikaye konusunda biraz sabırlı olun sonunda tatmin olacaksınız,bilgi verebilirim ama sonu çok güzel,o sonu kendiniz yaşayın.

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla Neuromodlar ile Typhoon güçleri aldıkça bizi uzaylı olarak algılamaya başlıyor taretler..o yüzden hack etmek gerekiyor..
    👍

• Konu düzenlendi.
  • Hocam Size bir soru soracağım ancak spoiler içeriyor:

Oyun sonundaki odada Alex herkesin fikrini soruyor ancak orakilerin (kimisi beni öldürdü kurtarabilirdi diyor) hepsi operator yani robot. Nasıl oluyor ben anlayamadım? Bir deoyun kahramanımız insan uzaylı karışımı mı? Çünkü Alex diyor ki sen türlerimiz arasında bağlantı kurabilrisin vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Hocam Size bir soru soracağım ancak spoiler içeriyor:

Oyun sonundaki odada Alex herkesin fikrini soruyor ancak orakilerin (kimisi beni öldürdü kurtarabilirdi diyor) hepsi operator yani robot. Nasıl oluyor ben anlayamadım? Bir deoyun kahramanımız insan uzaylı karışımı mı? Çünkü Alex diyor ki sen türlerimiz arasında bağlantı kurabilrisin vs.

Oyunun hikayesinde aslında tamamen bir simülasyon içerisindeyiz,bir Typhon'a Morgan'nın geçmişteki anıları yükleniyor ve nasıl hareket edeceği merak ediliyor.Benim fikrim gerçek Morgan Alex'i ve ekipte kim hayatta kaldıysa kurtarıp dünyaya getirdi ve Typhonların dünyaya bulaşmasına sebep oldu çünkü Alex'in gizli odasında Morgan'nın son ses kaydı var,Nullware tetikleyicisinin planının nerede olduğunu kaydettiği bir ses kaydı yani Morgan üssü yok etmedi,Nullware kullanarak uzaylıları etkisiz hale getirmeye çalıştı ve dünyaya döndü zaten sondaki dünyada Typhonlar tüm dünyaya yayılmış durumdalar bu da böyle bir şeyin olduğunun göstergesi,January ve December ise Alex'in o hafızaya eklediği operatörler de olabilir ya da Morgan'nın deney sırasında değişen karakteri sonrası ortaya çıkmış da olabilir yani Morgan onları Neuromod'un sebep olduğu karakter kaybı sonrası da oluşturmuş olabilir çünkü Morgan'nın gizlice operatör yapmayı denediğine dair Alex'e gelen mailler var.Sondaki operatörler ise oyunun içerisindeki karakterler,simülasyonda gerçeklerini canlandırıyorlar,onların yan görevini yaparsanız yardımcı olduğunuzdan bahsedip sizin hakkınızda olumlu yorumlar yapıyor,Typhon güçlerini fazla edinirseniz bu çok fazla edinmiş türüne tekrar dönme ihtimali var diyorlar yani onlar bir nevi simülasyonu analiz eden operatörler ve oyunun sonunda sonucu Alex'e açıklıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 22 Mayıs 2017; 6:53:35 >

Hocam, kaptan Elazar ile konuştuğum yerdeyim. Daha çok var mı oyunun bitmesine? Ne kadarını geçmişimdir tahminen oyunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperest44

Hocam, kaptan Elazar ile konuştuğum yerdeyim. Daha çok var mı oyunun bitmesine? Ne kadarını geçmişimdir tahminen oyunun?

Ana hikayede sona yaklaşıyorsunuz ama daha son kısma gelmemişiniz,Elazar'dan sonra tanışmanız gereken bir tane daha ana NPC var ve o da hikayeye etki etmekte,oynayışınıza göre 5-10 saat arası kalmış.

• Oyunda sona baya yaklaştım. Oyun cok güzel ama gereksiz bir zorluğu var bence. Zorluğu abartmışlar. Ya da ben mi beceremiyorum bilemedim. :D Buna rağmen şimdiden System Shock 2'nin yanında gönlümdeki yerini aldı.
  • Oh be son yıllarda The Witcher 3 hariç hiçbir oyundan tam anlamıyla zevk alamamıştım. 2 saat kadar oynadım zorla kapattım. Kpss A bitsin hemen girişiyorum nasipse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yan görevlerde ne yapacağımı hiç anlamıyorum. Haritada bana çok karışık geliyor.Rastgele bulursam yan görev tamamlanmış oluyor.

• Oyuna Türkçe yama yapmaya başlamışlar. Umarım tamamlanır da anlayarak oynayabiliriz.
    http://www.mcps4.com/showthread.php?t=10204&utm_campaign=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalperest44 -- 23 Mayıs 2017; 19:47:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eşom21

Yan görevlerde ne yapacağımı hiç anlamıyorum. Haritada bana çok karışık geliyor.Rastgele bulursam yan görev tamamlanmış oluyor.

Her bölgenin kendi güvenlik ofisi var,bir alana girdiğinizde ilk önce orayı arayın,oradaki bilgisayardan alanın haritasını kendi Transcribe'nıza indirip sonra başlayın gezmeye,daha rahat bulursunuz aradığınız şeyleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

quote:

Yan görevlerde ne yapacağımı hiç anlamıyorum. Haritada bana çok karışık geliyor.Rastgele bulursam yan görev tamamlanmış oluyor.

Her bölgenin kendi güvenlik ofisi var,bir alana girdiğinizde ilk önce orayı arayın,oradaki bilgisayardan alanın haritasını kendi Transcribe'nıza indirip sonra başlayın gezmeye,daha rahat bulursunuz aradığınız şeyleri.

Teşekkür ederim.
    Görevleri nasıl buluyoruz peki ? Yan görevler sadece haritada mı gözüküyor ?
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

O'ya basın tüm görevleri aktif edin aramak zorunda kalmazsınız,haritayı açarsanız da yan görevlerin ve ana görevlerin kendi özel işaretleri olduğunu görürsünüz.

• Oyun bitti. Sonlara doğru biraz sıkılır gibi oldum aynı yerlerde dolaşmaktan ama hikaye falan güzeldi. inventory yönetimi loot falan hepsi hoştu. 2017 için güzel bir tat bıraktı damakta.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

O'ya basın tüm görevleri aktif edin aramak zorunda kalmazsınız,haritayı açarsanız da yan görevlerin ve ana görevlerin kendi özel işaretleri olduğunu görürsünüz.

Teşekkürler şimdi çözdüm

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.