Şimdi Ara

Prey 5 Ağustos 2022 (Predator Prequel) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çok güzel film olmuş, bir Predator hayranı olarak bundan önceki çıkan filme göre baya iyi diyebilirim hem de ... Giriş sahnelerinin uzun tutulması Predator un çevresine yavaş yavaş üstünlük kurma girişimi, oradaki en basit yırtıcılardan başlayarak sırıyla insanları avlamaya başlaması güzel işlenmiş

Filmde inanılmaz güzel göndermeler ve ik filmlere bağlamlar vardı burdan sonrası biraz .... SPOİLER ....

- Öncelikle filmde Predatorların evrim geçirdiği daha net şekilde gösterilmiş oldu artık bize bir önceki filmde de avladıkları canlılarla beraber evrim geçirdikleri anlatılmıştı, bu filmde de gördük ki 300 yıl önce çok daha değişik bir Predator ırkı varmış ve silahları da bir nebze olsa daha ilkelmiş

- İlk filmdeki çamur sahneleri ne yine göndermeler vardı ve özellikle Ana karakterin bataklığa battığında karşıdaki devrilmiş kökler ilk filmde Arnold un Predator dan saklandığı köklerle birebir aynıydı nerdeyse

- Predator filmlerindeki kadın karakterler ilk filmdeki kadın karaktere tip olarak hep benzer tutuluyor bunu artık bilerek yaptıkları bariz

- Filmin sonunda gördüğümüz silah 1990 da çekilen 2. filmin sonunda Predator un Danny Glover ( Mike Harrigan ) a verdiği silahla birebir aynıydı, 2. filmdeki silahında nerden geldiğini hikayesini yıllar sonra öğrenmiş olduk böylece, demek ki Predator lar ilerde bu kabileyi tekrar ziyaret etmişler belki devam filmi gelebilir

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Hocam oraya gelene kadar daha ciddi mantık hataları var. Yaratık uzay yolculuğu yapacak kadar Zeki ama kaskının başında olmadığının , o yüzden attığı zamazingoların hedefine gitmediğinin farkında değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap yazdığım arkadaş sosyolojiden filan bahsedince ben de bunları yazdım. Yoksa dediğin gibi absürdlük bol.

Filmlerde ki mantık hataları artık öyle bir hale geldi ki , ben yazarların yazdıklarını okuduklarından emin değilim. Hal böyle olunca bazı mantık hatalarını “kabul edilebilir” kategorisine almaya başladım. Yoksa macera, korku , gerilim filmi seyredemez hale geldim. “Light & Magic” belgeselinde Spielberg in söylediği “ özel efektler hikayenin önüne geçmemeli” prensibi tamamen yer ile yeksan olmuş durumda. Amerikan gişe filmleri endüstrisinde iş tamamen “özel efekt gerisi hikaye” ye dönmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arghh -- 11 Ağustos 2022; 0:39:3 >
  • arghh kullanıcısına yanıt

Ben de öyle. Hata mata aramıyorum. Buna rağmen inanılmaz leş yapımlar çok. Artık nerdeyse sevmek içn çabalıyorum.

• bir predatör hayranı olarak yazayım 1987 predatör den sonra ikiye koydum inanılmaz keyif aldık izlerken tabi bunda ev sinema sistemininde etkisi var atmos olarak izledik seste zaten iyi olan filmi en yukarı taşıdı umarım yeni bir film daha gelir

Bence en doğrusu öyle olmalı. Bir türün ya da serinin hayranlığıyla yorum yapmamak lazım zaten. Filme ortak mısın derler :) Ne kadar hisse aldın derler :)) Ben bilim-kurgu, korku, fantastik filmleri severim ama bu filmi de övemem yani şimdi. Çünkü izlerken sinir etti beni.

Benim genelde kriterim kaliteli olup olmadığıyla başlıyor. O çizgiyi geçiyorsa bir film beğenilebilir de beğenilmeyebilir de. Mesela World War Z kaliteli bir film ama beğenmeyen çok. Ama ben beğendim mesela :) Bazen bile ara ara açar izlerim.

Bu filmde senin de dediğin gibi izlerken rahatsız eden birşeyler olunca koptum ve sevmedim.

• 4. filmin son sahnesine atıf var mı acaba?

H1NTAyoutube
    I do not own any of the footage. All credit's go to Shane Black, 20th Century Fox, TSG Entertainment, Davis Entertainment, the cast crew and HBO.
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DU_Nj_wUb6Sw&q=EgQuLZpEGMvw05cGIhAfdqttlMDAD7fDLXcJI0qVMgFy
  • Sinematografi ve atmosfer zayıftı. Diziden hallice denebilir. Lazer aim işi çok saçmayıdı. Hadi Allah'ın yerlisi çözdü diyelim. O kadar gelişmiş yaratık bilmiyor mu da kaskı yokken hala ateş ediyor. Bitki ile vücut sıcaklığı düşürmesi de saçma. Ölmüş adam bile o kadar hızlı soğumaz. Hadi en fazla 30'a indirsin. 36'yı gören yarayık 30'u görmüyor mu? 

Ama böyle filmlerde fazla mantık aramanın lüzumu yok. 6/10 veririm. Sonuçta sinema filmi değil. Sıkılmadan izledim. ilk ve ikinci filme göndermeler fena değildi. Bataklığa düşünce yine çamur yüzünden görmeyecek heralde demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 13 Ağustos 2022; 6:42:1 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.