Şimdi Ara

PREMİUM SERTİFİKALI 4K+3D+HDR DESTEKLİ HDMI KABLO (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
6.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yaw bu forumda ne takıldı şu hdmi kablo mevzusu milyon tane yabancı review yapıldı 50 dolarlık kablo ile 500 dolarlık hdmi kablo aynı kalite verdi arkadaşlar anlayın artık hdmi dijital veri aktarımıdır analog gibi mvoltlar geçiş yapmaz görüntü ya vardır ya yoktur ya geçer ya geçmez kalitesiz kabloda veriler ben az geçeyim kaliteli kabloda da çok geçeyim demez senelerce teknoloji mağazasında çalıştım elimizin altında 10 tl lik kabloda vardı 500 tl lik kabloda ve ben bu kabloları 10 çeşit tv de denedim hatta aynı tv yi yanyana koyup 4 kişi kıyas bile yaptık sonuç yine aynı görüntüde fark yok şunu anlayın artık kim derseki fark vardır inanmayın külliyen yalandır.Bana dersenki hoparlör kablosunda fark varmı fark olur analog rca sinyal kablosunda varmıdır vardır ama dijitalde olmaz olamaz anlayın artık

Diyorsunuzda kablolarda karakteristik empedans diye bir olay vardır. Buda kablonun icinden gonderdiginiz elektronik sinyalin karsıya ne sekilde ve nasıl ulastıgını belirler HDMI standartlarını belirleyenler bu standartlarıda belırlemısler eger 4k da 60 hz verı gonderıceksenız en az HDMI 2.0 ozellıkllşerıne uyacaksınız demıs ve bunu7n ıcınde tum kablo uretıcılerınden test ve lısansdlama ıcın para alıyorlar oyuzden kablolar pahalı gelelım eskı 1.4 versıyon kablolara bunlarda ıse 4k 24 hz onerılmıs peki arkadasımız demıs ben ucuz kabloyla 4k 60 hz ılettım bazen cınde uretılen urunlerın sadece 1kısmı sertıfıkasyona tabı tutuluyor bır kısmı tutulmuyor tuıtulmayan ucuz ama sertıfıkasyona tabı tutulan ıle aynı fabrıkada aynı bantta uretılmıs oluyor ozman uzerınde 1.4 yazmasına ragmen 2.0 ozellıgı tasıya bılır ama bu tamamen tesaduftur eskı partı aynı marka model urunden alın desteklemeye bılır tamamen sans meselesı
  • is yerinde karsılastıgım ılgınc bır konu ise Yangın alarm sistemindeki kablonun alam paneli tarafından ısrarla kopuk oldugunu soylemesı ve bızde yapmıs oldugumuz olcumlerde kablolun ısrarla saglam oldugunu gormemız sonucu hatta detaylı ınceleme yaptık ve hatta bır yerden sonra ek elektrık kablosu baglanıp hattın bu kabloyla devam ettıgını gorduk kabloyu degıstırınce sorun cozuldu.

Tum bunları size HD yayınların turkıyeye gelmesinde gorev almıs sımdılerde ıse elektronık guvenlık sıstemlerı ve akıllı bınaların kurulumu uzerıne calısın bır elektronik muhendisi olarak soyluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Türkiye'de bulma şansı pek yok bu markaları. Fiber kabloyu hiç yok muhtemelen. Ama 8-10 metreyi geçmeyen mesafeler için premium sertifikalı ürünler bulunabiliyor yine.
    Merhabalar,

Türkiyeden 4k cihazlarla test ederek fiber hdmi kablo alabileceğiniz yer önerebilirim.
    günlerce kargo beklemeyin.

Link: fiber hdmi 2.0 kablo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 13 Ocak 2019; 0:11:54 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.