Şimdi Ara

Premium arabaların çoğunun dizel olması ?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
57
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Premium arabaların çoğunun dizel olması ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    510 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar.
    Tespitim yanlış mıdır bilmiyorum.Adana'da yaşıyorum.Yolda ne zaman bir Mercedes, BMW, Audi görsem çoğunlukla dizel oluyor.
    Sürekli 3.20D görüyorum 3.20i çok nadir.
    C180 ve CLA 180 CDI aynı şekilde çok sık görüyorum.
    Şimdi benim anlamadığım nokta bir araca 150 bin TL civarı para veren adam Benzin'in fiyatını dert ediyor olması.Bir araca o kadar para veriyorsun ,benzinli fiyatının üzerine 10-15 bin lira fazladan verip dizel alıyorsun.Ama benzin pahalı olduğu için mi ? 2-3 litre fazla yakacağı için mi ? Parası olup da dizel motorun gürültüsüne, zayıf performansına neden katlanmak istesin insan?
    Tabi farklı bir nedeni de olabilir ancak bilmiyorum.Aydınlatırsanız sevinirim.

|
    |

150 bin artık insanlara bir araba için çok para değilmiş gibi mi geliyor? Vay canına. Anlaşılan bana çok büyük para gibi geliyor.Fakirliğin gözü kör olsun.

Zayif performansina nasil katlanmak istesin demissiniz 3.20d örnegi vermissiniz.Arac 184bg 0-100 7.4 sn bu nasil zayif kaliyor.Adam alirken 10-15bin tl fazla veriyor ama satarkende 10-15bin tl fazlaya satiyor.C180 dediginiz arac zaten benzinli bir arac.

Türkiye'deki otomotiv sektörü için Avrupa ve ABD' deki gibi mantıklı bir vergi sistemi olsa, zaten kimse 1.6 araç kullanmaz, dizel araca da yönelmez ama burası Türkiye.
    Üretim maliyeti 70 bin TL. olan 2.0 motor araca 120 bin TL. vergi almak, 1.5 TL. maliyeti olan benzine 3 TL. vergi koymak bizim memlekete bize özel..
    Vergi için yolunacak en iyi kazlar, aracı olanlardır zihniyeti hüküm sürdükçe, mecburuz 1.6 motor araca...

150.000TL günümüzde lüks değil.

Yani 520d alan birisi öyle ahım şahım zengin değil, gidiyor lise mezunu müteahhitlik emlakçılık veya anadan babadan kalma arsalarla iş döndürüyor, arabayı da krediyle alıyor zaten.

Ayrıca bu da önemli değil, ben 520d veya A6 2.0TDI gibi araçlar varken enayilik yapıp 520i veya A6 2.0TFSI hayatta almam, benzinliğe mi çalışayım?

520d'nin depoyu fullersin şehir içi 1000km yol yaparsın, 520i'nin deposunu fullersin 450-500km yol ancak yaparsın.

Türkiye'de dizel arabadan başkasına binilmez. Ama çok övüyoruz, yakında malum siyasi parti büyük gol atacak dizele.

Satarken kolay satılır diye. Galerici mantığı.

İlaveten ne kadar para verse de aldıktan sonra yakıtı düşünmek istemiyor olabilir, bütçe onun. Biz karışamayiz.

• Teğmen
    193 Mesaj
    Tork.
    quote:

Orijinalden alıntı: mhmmedbsr

Tork.

Ben sadece Tork için olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Rise Against.
  • Yarbay
    8041 Mesaj
    Satarken kolay satılır diye. Galerici mantığı.

İlaveten ne kadar para verse de aldıktan sonra yakıtı düşünmek istemiyor olabilir, bütçe onun. Biz karışamayiz.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: WMTC

quote:

Orijinalden alıntı: mhmmedbsr

Tork.

Ben sadece Tork için olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

yok sadece tork değil tabiki yalnızca nedenlerden bi tanesi

Zayif performansina nasil katlanmak istesin demissiniz 3.20d örnegi vermissiniz.Arac 184bg 0-100 7.4 sn bu nasil zayif kaliyor.Adam alirken 10-15bin tl fazla veriyor ama satarkende 10-15bin tl fazlaya satiyor.C180 dediginiz arac zaten benzinli bir arac.
    |
    |
    WMTC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Zenginler de ekonomi yapma peşinde. Paranın olması sağa sola çarçur etmeni gerektirmiyor, dizel her anlamda avantajlı.
    Premium araç sahiplerinin çoğunun ticaretle uğraştığını varsayarsak mazotun gider olarak gösterilmesi büyük etken. Benzinde öyle bir ihtimal yok.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Migros13

C180 değil C200 yazmalıydım haklısınız.
    İnsanların daha aracı alırken satacağı fiyatı düşünmesi konusu aklıma gelmemişti açıkçası.

Artik insanlarin cogu alirken aracin satilma durumunuda göz önüne aliyorlar.Sonucta okadar para vermisler enaz zararla elden cikartmak isticektir.
    WMTC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    150 bin liraya araç alan kişi şahsen pekde durumu iyi olan birisi değildir. Yakıt onun için önemli bi gider. Maaşın çoğundan fazlasını krediye veriyor bence o Yüzden dir. Bide arkadaşın dediği gibi galerici mantığı.

|
    |
    Yeni nesil dizeller gayet performanslı 1,6 dizeller bile kaldıkı 2,0 dizelden bahsediyorsunuz. 150 bin lira günümüzde çok bir para değil artık, ayrıca o kadar para verince yakıt hesabı neden yapılmasın 20-25 kuruş yakmak var birde 50-60 kuruş ne gereği var korka korka araba kullanmanın.

150 bin artık insanlara bir araba için çok para değilmiş gibi mi geliyor? Vay canına. Anlaşılan bana çok büyük para gibi geliyor.Fakirliğin gözü kör olsun.
    Bahsedilenler: 27alperen27 , allstar34

Orijinalden alıntı: WMTC

Ben de bi tek benmi kendimi fakir hissetmeye başladım diye düşünmeye başlamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahtalıKöyünMarangozu -- 6 Eylül 2015; 14:17:17 >
    |
    |
    Türkiyede pahalı araç alanların çoğu yemeğinden kısıp krediyle aldığı için yakıt önemli oluyor.Mesela bizde psikolojik bir olay bu dizel almak.Babam yılda 30-35 bin arası km yapıyor.Hesaplayınca benzinli biraz pahalı kaçıyor.Para sıkıntısından çok o yol bilgisayarında az yakması insanın içini rahatlatıyor
    |
    |

Yani 520d alan birisi öyle ahım şahım zengin değil, gidiyor lise mezunu müteahhitlik emlakçılık veya anadan babadan kalma arsalarla iş döndürüyor, arabayı da krediyle alıyor zaten.

Ayrıca bu da önemli değil, ben 520d veya A6 2.0TDI gibi araçlar varken enayilik yapıp 520i veya A6 2.0TFSI hayatta almam, benzinliğe mi çalışayım?

520d'nin depoyu fullersin şehir içi 1000km yol yaparsın, 520i'nin deposunu fullersin 450-500km yol ancak yaparsın.

Türkiye'de dizel arabadan başkasına binilmez. Ama çok övüyoruz, yakında malum siyasi parti büyük gol atacak dizele.
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Yarbay
    4088 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alitan1905

Premium araç sahiplerinin çoğunun ticaretle uğraştığını varsayarsak mazotun gider olarak gösterilmesi büyük etken. Benzinde öyle bir ihtimal yok.

Yanlış bilgi vermeyin. Araç şirket üstüneyse isterse su yaksın masrafa işlersin. Benzin- dizel ayrımı yok.

|
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.