Şimdi Ara

Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
13
Favori
21.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vardı zamanında , Şimdi Vincent 388 var ama ne bilim abi , Pre power kullanınca o tadı alınca vazgeçemiyor insan.

Her ne kadar kablo karmaşası olsa , benim ünite arkasında kaldığı için çok sıkıntı olmuyor
  • ersin.clk kullanıcısına yanıt
    HARMAN KARDON SİGNATURE 2.1 VE 2.0 PRE POWER
    İlan No: 255717740
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-harman-kardon-signature-2.1-ve-2.0-pre-power-255717740/detay

Pre'sini bilmem ama devesine bir bak derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-proceed-amp5-5kanal-power-amfi-304189064/detay
    Bunada bir bak.
    ROTEL RMB 1075 Power Amfi
    İlan No: 307673956
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-rotel-rmb-1075-power-amfi-307673956/detay
    Gel senide rotel'lendirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 8 Haziran 2016; 12:38:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

HARMAN KARDON SİGNATURE 2.1 VE 2.0 PRE POWER
    İlan No: 255717740
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-harman-kardon-signature-2.1-ve-2.0-pre-power-255717740/detay

Pre'sini bilmem ama devesine bir bak derim.

8 OHM da 100 w az gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-proceed-amp5-5kanal-power-amfi-304189064/detay
    Bunada bir bak.
    ROTEL RMB 1075 Power Amfi
    İlan No: 307673956
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-rotel-rmb-1075-power-amfi-307673956/detay
    Gel senide rotel'lendirelim.

Roteli gördüm ama oda güç olarak çok uygun değil benim için abi

Proceed ile konuştum ama pre si ile 6000 tl gibi , 1990 model cihaz düşündürücü tabi.

• ilandaki proceed amfinin bende pre'si var.
  • Öncelikle Geçmiş bayramınızı tebrik eder , Sevdikleriniz ile nice bayramlar dilerim.

Evet uzun aradan sonra Pre & Power ile yola devam

Classé SSP-300 Surround-Sound Preamp-Processor & Lexicon GX-7 Power Amplifier , Farklı marka korkum vardı , ama kurulumdan sonra gereksiz olduğunu anladım

Pre & Power keyfi inanın çok başka , imkan çerçevesinde kesinlikle tavsiye edebilirim

Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin.clk -- 8 Temmuz 2016; 17:31:33 >

Hayırlı olsun Ersin gülegule kullan

Hayırlı olsun Ersin'ciğim. Sunum güzel eminim duyumda güzeldir.Kesinlikle pre-power..

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Çok sağol kardeşim , Sen ne yaptın bittimi atmos :)
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    Çok sağol abim , Sunumda güzel , Duyumda güzel çok şükür
  • Kullandığınız avr'lerden hangisinin pre kısmı daha başarılıydı.
    Yorum yaparsanız yada bununla ilgili makale yada teste denk gelen olmuşsa paylaşırsa sevinirim.
  • Şahsen ben hiç avr yi pre modunda hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlar da çok memnun değillerdi..

Pre power da bence kesinlikle aynı marka tercih edilmeli...

Nad power & marantz pre çok berbat sonuç verdi.
    Nad power & mark levinson ile farklı boyuta geçti.

Vincent power & cary audio silik perdeli sonuç verdi.
    Ama Vincent pre power kendi bileşimi gayet başarılıydı.

Şuanda classe pre ve lexicon power ile gayet başarılı sonuç aldım.

Kısaca aynı marka üzerinden gidilmesi çok daha doğru olur, riske girilmemiş olur.

Lexicon power düşük kalır diye düşündüm ama performansı çok iyi orta üst seviyede açamıyorum :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    olur tabiki.

• Nakamichi PA7 nin Klipsch La Scala ile beraber odun gibi ses çıkmış. ne dersiniz görüşünüz nedir?

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Dostum onun ilacı bu yahu ne yaptın?

Bu mesaja eklenen görseller:

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Altuğ dostum cidden dediğin gibi. biraz ağır yüklenmişiz. lambalı olmalıydı
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    O hoparlör ne kadar uzakta oturursan otur sahneyi burnuna dayıyor Bu sebeple güçlü SS amfilerle çok kırıcı oluyor.Sanırım en çok 300B amfilerle eşleştiriyorlar. Sanırım 100 La Scala sahibinden 90'ı Equaliser alırmış zamanında bu sebeplerden dolayı. Keza orta ses ile tiz sesler hiç kaynaşmıyormuş.
  • Konuyu görünce sr9600 ile ma6100'ler kullanarak (marantz dvd modelini unuttum) sinema setup'ı kurmuştuk(thx2 zımburtısıda vardı) yaklaşık 10 yıl önce felan saturn serisi tannoylar ile hele saturn sub dinlenmiyordu. Dışarıdan eve millet film izlemeye geliyodu pek yaygın değildi ortamda forum vs günümüz kadar aktif değildi. Helen 9600 pre ve ma6100'ler duruyo ve dts filmlerde çoğu yeni avr'ye kök söktüyolar (dts ve ac3 tabi) müzik de dahil. Eskiler daha güzeldi giderek malzeme kalitesi vs düştü. Bir dönüp 8 yıl öncenin ma9s2-sc7s1-sa7s1 setup'ı na bakıyorum birde pm11 e. Resmen çöp. Bookshelf amfisi oldu iyice. Buda böyle bi anı oldu o zamanlarlar usher cp8871'leri yeni almıştık gryphon'u felan pre ayrıydı. Eskileri özlüyor insan. Yediğimiz kazıklar ettiğimiz zararlar haricinden tabi.

Aklımda power kısmını diy olarak yapmak var. En azından geçiş dönemini için avr kullanacağım hepsine birden bütçe ayırmak zor.
    Powerı natural aktarım için tasarladıktan sonra aynı marka zorunluluğunun olacağını düşünmüyorum, siz ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.