Şimdi Ara

Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
13
Favori
21.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sakgoz79

quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

Arkadaşlar sonunda uzun zamandır aklımda olan projeyi gerçeğe dönüştürdüm ve Rotel RMB 1575 Power Amfi ve Rotel RSP 1572 Processor ile pre-power dünyasına katılmış oldum. Sonuç hakikaten muazzam bir tork artışı oldu çok memnun kaldım. Şimdiye kadar kullandığım Rotel RSX 1562 Receiver amfi ile teknik olarak aynı özelliklere sahip processor ancak rsx 1562 de kanal başı 100w olan gücü rmb 1575 ile kanal başı 250w çıkartmış olduk. Hakikaten Rotel ile B&W uyumu anlatılacak gibi değil muhteşem ikili diyebilirim. Bu arada Pre-Power sisteme geçmem nedeniyle Rotel RSX 1562 satılıktır. İlgilenenler Pm atabilir.
     Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı

Serkan hayırlı olsun sistem şahane olmuş davetin geçerli ise dinletiye gelmek isterim musait zamanda.
    Sub yapma çiçeğin olduğu yerde daha iyi çalar gibi geliyo bana

Davetim herzaman geçerli en kısa zamanda konuşalım beklerim Mustafa hem eleştirilerini görüşlerini de almış olurum her elini salladığında Sub imalatçısı yetenekli arkadaş bulunmuyor :)

Estağfirullah....
    İstediğin başka SACD varmı ?Nası yazdığımı hatırlarsam tabi....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar sonunda uzun zamandır aklımda olan projeyi gerçeğe dönüştürdüm ve Rotel RMB 1575 Power Amfi ve Rotel RSP 1572 Processor ile pre-power dünyasına katılmış oldum. Sonuç hakikaten muazzam bir tork artışı oldu çok memnun kaldım. Şimdiye kadar kullandığım Rotel RSX 1562 Receiver amfi ile teknik olarak aynı özelliklere sahip processor ancak rsx 1562 de kanal başı 100w olan gücü rmb 1575 ile kanal başı 250w çıkartmış olduk. Hakikaten Rotel ile B&W uyumu anlatılacak gibi değil muhteşem ikili diyebilirim. Bu arada Pre-Power sisteme geçmem nedeniyle Rotel RSX 1562 satılıktır. İlgilenenler Pm atabilir.
     Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı

Serkan hayırlı olsun sistem şahane olmuş davetin geçerli ise dinletiye gelmek isterim musait zamanda.
    Sub yapma çiçeğin olduğu yerde daha iyi çalar gibi geliyo bana

Davetim herzaman geçerli en kısa zamanda konuşalım beklerim Mustafa hem eleştirilerini görüşlerini de almış olurum her elini salladığında Sub imalatçısı yetenekli arkadaş bulunmuyor :)

Estağfirullah....
    İstediğin başka SACD varmı ?Nası yazdığımı hatırlarsam tabi....

Yok valla sağolasın senden rica ettiğim o sacd pioneer da sacd çalıştırabilmem için gerekliydi elde birtane olduktan sonra gerisini hard diskten hallediyoruz :)

• YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Nasıl yazdırdığınızı hatırlarsanız benimle de paylaşır mısınız
    Bir ara baya aramıştım ama en son nero desteği çekti ve yapılamıyor diye sonuca ulaştım bıraktım aramayı. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Nasıl yazdırdığınızı hatırlarsanız benimle de paylaşır mısınız
    Bir ara baya aramıştım ama en son nero desteği çekti ve yapılamıyor diye sonuca ulaştım bıraktım aramayı. :)

CdBurnerXP isimli bir yazılımla.
    Bazıları çok kanallı olduğu için duallayer disk kullandım.
  • YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşeşkkür ederim hocam.
    Mesaj gönderdim size.
  • Definitive technology bp30,clr2000,bpvx( 2 çift), pf1500 tl den oluşan sisteme bp30 lar için rotel rb-1090 ekledim.Elimde bir pre olmadığından onkyo tx-nr809 un pre out undan bağladım.Sistemi 7.2 düşündüğümden bana yine rotel 5x200 bir power daha lazım,tabiki bir de pre.Zamanla tamamlamaya çalışacağız artık
     Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Definitive & rotel (2*380w) birlikteliği...
    Güle güle kullan kardeşim..

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Definitive & rotel (2*380w) birlikteliği...
    Güle güle kullan kardeşim..

Sağol abi bir de şu rmb-1095 i bulsam :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 1 Ekim 2014; 9:59:09 >
  • Merhaba,

Bir süredir sinema sistemimi geliştirmek üzere arayış içindeyim, mevcut pioneer lx55 avr'min yerine daha üst seri bir avr bakıyordum fakat avr'yi yenilemenin yeteri kadar tatmin etmeyeceği ve beklediğim performansı elde edemeyeceğim düşüncesi ile power amfi alma fikrine kapılmış bulunuyorum

Nette araştırıken, inceleme yazılarının olumlu olması, 9 kanal olması, thx sertifikalı olması ve görüntüsünün hoşuma gitmesi sebebiyle Onkyo pa mc5501 ilgimi çekti.

Bu cihaz hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. ayrıca bu cihazla birlikte processor olarak da mevcut avr'mi kullansam uyum açısından nasıl olur. değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
  • furai F kullanıcısına yanıt
    Pek bir yol alamazsınız . Oldukça nefessiz bir amfi.
    Hatta iddia etmek istemem ama sanırım 5010 model AVR daha iyi olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Pek bir yol alamazsınız . Oldukça nefessiz bir amfi.
    Hatta iddia etmek istemem ama sanırım 5010 model AVR daha iyi olabilir...

Bu fiyat sıkalasında farklı bir power amfi tavsiye edermisiniz, yada mevcut avr'mi daha üst seri bir avr ile mi güncellesem.

anthem avr'lerde ilgimi çekiyor, power amfi işine hiç girmesem de anthem mrx 710'mu alsam. Güç olarak tatmin eder mi. yaklaşık 35 m.kare bir alanda kullanılacak.
    Güç konusunda ANTHEM 'in daha iyi olacağına eminim ayrıca Sadece Power amfi almak size çok şey kazandırmaz eğer LX55 'i processor olarak kullanacaksanız. Ancak Anthem ile kalite konusunda birkaç seviye artış oluyor ... Bu kalitenin büyük kısmı da ANTHEM 'in fantastik Room Optimizer yazılımı ile alınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

Merhaba,

Bir süredir sinema sistemimi geliştirmek üzere arayış içindeyim, mevcut pioneer lx55 avr'min yerine daha üst seri bir avr bakıyordum fakat avr'yi yenilemenin yeteri kadar tatmin etmeyeceği ve beklediğim performansı elde edemeyeceğim düşüncesi ile power amfi alma fikrine kapılmış bulunuyorum

Nette araştırıken, inceleme yazılarının olumlu olması, 9 kanal olması, thx sertifikalı olması ve görüntüsünün hoşuma gitmesi sebebiyle Onkyo pa mc5501 ilgimi çekti.

Bu cihaz hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. ayrıca bu cihazla birlikte processor olarak da mevcut avr'mi kullansam uyum açısından nasıl olur. değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Sizdeki LX55 AVR seri olarak VSX serisidir. Yeni nesil SC serisi D-class amfiye sahip AVR'ler ciddi fark yaratacaktır. Hele ki LX77,LX87 gibi AVR'ler epey fark yaratacaktır. Şu anda eski model konumuna düştükleri için indirimde satılıyorlar. 5000 civarına LX87 alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

Sizdeki LX55 AVR seri olarak VSX serisidir. Yeni nesil SC serisi D-class amfiye sahip AVR'ler ciddi fark yaratacaktır. Hele ki LX77,LX87 gibi AVR'ler epey fark yaratacaktır. Şu anda eski model konumuna düştükleri için indirimde satılıyorlar. 5000 civarına LX87 alabilirsiniz.

Bu seçeneğide ciddi olarak hala düşünüyorum, yeni modeller çıktığı için önceki senenin üst sınıf avr'lerinden pioneer lx-87 veya farklı bir marka tecrübe etmek adına marantz sr7008 de düşündüm. daha sonra anthem mi olsun derken power amfi noktasına kadar geldim.

Fakat henüz tam kararımı vermiş değilim her türlü fikre açığım

• quote:

Orijinalden alıntı: furai

quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

Bu seçeneğide ciddi olarak hala düşünüyorum, yeni modeller çıktığı için önceki senenin üst sınıf avr'lerinden pioneer lx-87 veya farklı bir marka tecrübe etmek adına marantz sr7008 de düşündüm. daha sonra anthem mi olsun derken power amfi noktasına kadar geldim.

Fakat henüz tam kararımı vermiş değilim her türlü fikre açığım

Pre & power bulursanız kesinlikle alın tadı çok farklı oluyor , eski teknoloji dahi olsa alınır ...

Oppo gibi bir cihazınız varsa , pre power bakın bence...

Yukarıda arkadaşın yazdığı gibi Onkyo 5010 da gayet başarılı...

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Pre & power bulursanız kesinlikle alın tadı çok farklı oluyor , eski teknoloji dahi olsa alınır ...

Oppo gibi bir cihazınız varsa , pre power bakın bence...

Yukarıda arkadaşın yazdığı gibi Onkyo 5010 da gayet başarılı...

oppo yok maalesef, eğer power alırsam şimdilik mevcut avr'nin preout'unu kullanmayı düşünüyordum. Fakat arzu ettiğim performansı alamayacaksam boşuna yatırım yapmakta istemem.

Yıllar önce pioneer'ın giriş seviye bir avr'si ve philips'in 7.1 analog çıkışlı bir bluray player'ı vardı bende, hd sesleri alabilmek için player'ın analog çıkışını avr'nin analog girişine bağlayarak kullanıyordum. o şekilde bile çok çok iyi sinema performansı vardı sistemin onun tadı kulağımda kaldı

Avr ile power kullanmak çok verimli olacağına inanmiyorum...
    babis62, ibrahim abi rotel ile yamaha 3010 ile kullandı üzerine hiçbir şey koymadığıni söylemişti...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Sizin düşüncelerinizin hemen hemen aynısını bende yaşadım, en sonunda karnıma ağrılar girmişti açıkçası ; sonuç olarak LX87'de karar kılmıştım imzamdaki sistem için.Açıkçası şuan için oldukça memlunum ama iyinin tabiki her zaman daha iyisi var.Forumda arkadaşlar Anthem MXR 710'u çokça övüyorlar şahsen ben dinlemedim ama imkanınız var ise dinlemenizde yarar var.LX serisine göre çok daha performanslı olduğunu söylüyorlar.Bu arada İstanbulda oturuyorsanız LX87 dinlemek için buyrun gelin bi kahvemi içersiniz.
  • quote:

sakgoz79. Sistemini güle güle güzel günlerde siner ile kullan. Ancak acil şekilde sub.'ı soldan kaldır ve kolonların arasını aç. Sub.'ı başka yere al. O ne öyle yaa? Dip dibe kolonlar. Yahu arkadaş sadece sistem değiştirmek değil, sistemin ve kolonların yerleşimi de çok önemli. Bu detayları atlamayın!

• Biz de geçeceğiz pre-power a ama Rotel rmb-1095 yok piyasada.Ben de yamaha rx-v663 ile kullanıyorum rotel rb-1090 ı.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.