Şimdi Ara

Pratikte 1$'ın ₺12 olması!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PlayStation 5 tahminler ışığında ortalama $549 olacak bu da ortalama Türkiye'de kâr marjı ile ₺6999 bandından çıkacak. Karaborsa fiyatı da ₺8000 en az. Bu da pratikte 1$ = ₺12,7 demek. Türkiye de (±) %90 dışa bağımlı bir ülke olduğu için bütün bu vergilerle pratik olarak 1$ ₺12 civarındadır, belki de bir sene sonra bu mesajı alıntılayıp ₺20-₺30 olduğunda optimist herifmiş dersiniz, 1,7 olduğunda bilgisayar alınmaz diyen arkadaşımız gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaximillianFoe -- 19 Nisan 2020; 0:10:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kardeş biz de eleştiriyoruz, ancak bu kadar hengame arasında kriterin Play Station olması harbiden gülünç olmuş.
    Ona sıra gelene kadar neler neler var.
    Ama doğru tabi, normalde lüks olmayan şeyler bizde lüks. Bu ürünlerin ARGE'si de, üretimi de dışarıda. Ne bizim o ürünlerin üretiminde bi' katkımız var, ne de bu ürünlerin bize bir katkısı.
    O yüzden ekonomi leş de olsa, paramız değersiz de olsa, Play Station boş.
    (Yakın zamanda ekran kartı aldım, derdini anlıyorum yoksa.)
    Kardeşim kusura bakma ama önce yazdığın mesaja bak sonra bir de benimkilere bak kimse üretime karşıyım ya da her şeye muhaletim diye bir çümle geçmedi ama senin yazdığın ilk mesaj burada

Ps2 cıktığında 6 ay çalışarak almıştım son model atari alamicam diye ağlamayın sızlamayın almak zorunda değilsin senin ülkende üretilmiyo ülkene bir katkısıda yok..

Bunu diyorsan diyecek başka bir şey yok.
  • Ps2 cıktığında 6 ay çalışarak almıştım son model atari alamicam diye ağlamayın sızlamayın almak zorunda değilsin senin ülkende üretilmiyo ülkene bir katkısıda yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş biz de eleştiriyoruz, ancak bu kadar hengame arasında kriterin Play Station olması harbiden gülünç olmuş.
    Ona sıra gelene kadar neler neler var.
    Ama doğru tabi, normalde lüks olmayan şeyler bizde lüks. Bu ürünlerin ARGE'si de, üretimi de dışarıda. Ne bizim o ürünlerin üretiminde bi' katkımız var, ne de bu ürünlerin bize bir katkısı.
    O yüzden ekonomi leş de olsa, paramız değersiz de olsa, Play Station boş.
    (Yakın zamanda ekran kartı aldım, derdini anlıyorum yoksa.)

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Ne olacak akıl yaşta değil başta diye boşuna söylememiş atalarımız. İnsanların zevklerine isteklerinden sanane pardon. Sana göre ihtiyaç ne pardon sadece insanların aç karnını doyurması mi. Sana göre o insanın eğlenmesi gerekmez mi madem öyle hiç bir şey yapmayalım köle robot olalım bazı insanların pislikleri içinde boğulalım.

Sana sadece şunu söylüyorum git azıcık insan ol. Önce insanların yerine kendini koymayı öğren.

• quote:

Orijinalden alıntı: samuray_x

Ne olacak akıl yaşta değil başta diye boşuna söylememiş atalarımız. İnsanların zevklerine isteklerinden sanane pardon. Sana göre ihtiyaç ne pardon sadece insanların aç karnını doyurması mi. Sana göre o insanın eğlenmesi gerekmez mi madem öyle hiç bir şey yapmayalım köle robot olalım bazı insanların pislikleri içinde boğulalım.

Sana sadece şunu söylüyorum git azıcık insan ol. Önce insanların yerine kendini koymayı öğren.
    Burda forum köşelerinde yazıcağına ağlıyacağına oynayan değil oynatan ol ülkene faydan olsun sonra gel yaz nie pahalı diye büyüklerini bilmeyen kücüklüğünde saygıyı göremez akıl başta ama atari peşinde koşanda değil üretim fayda Peşinde koşanda olur. Burda yazıp fiyatın düşeceğine inanman bile acizliğini gösteriyor

Sen ne söylüyorsun ben ne söylüyorum. Hala oynayandan oynatandan bahsediyorsun bir şeyden anladığın yok gelmiş konuşuyorsun, trolün yapıp kendini eğlendiriyorsun aklınca.

• quote:

Orijinalden alıntı: samuray_x

Sen ne söylüyorsun ben ne söylüyorum. Hala oynayandan oynatandan bahsediyorsun bir şeyden anladığın yok gelmiş konuşuyorsun, trolün yapıp kendini eğlendiriyorsun aklınca.
    Sen ne anlatıyorsun abd ile kendini birmi sanıyorsun abd nin ekonomisi dünya ekonomisi kendini nasıl bir görmeye çalışırsın sen 1 sen onlar 10 üretim olmadan olmaz diyorum anlamak istemeyen chp liler gibi sadece mualefet olma icraatin olsun sonra konuş diyorum.. Varmı
    Kardeşim kusura bakma ama önce yazdığın mesaja bak sonra bir de benimkilere bak kimse üretime karşıyım ya da her şeye muhaletim diye bir çümle geçmedi ama senin yazdığın ilk mesaj burada

Ps2 cıktığında 6 ay çalışarak almıştım son model atari alamicam diye ağlamayın sızlamayın almak zorunda değilsin senin ülkende üretilmiyo ülkene bir katkısıda yok..

Bunu diyorsan diyecek başka bir şey yok.

• Abd ve Türkiye iPhone SE fiyatlarına bakın. O hesaba göre 13 liranın üzerinde.

Ekonomiyi silkip attı ak partisi.

Ürünün yurtdışı fiyatı*dolar kuru*2=tr fiyatı

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

4 ay önce çalışıyorken sadece 5 günlük maaşımla ps4 pro alabiliyordum Şimdi asgari ücretli bunu Türkiye'de alabilmesi için 90 gün çalışmak zorunda. Avrupanın fakiri 5 günde aldığı bir ürünü alabilmek için 90 gün tüm kazandığını biriktirmen lazım.
  • Türkiye marabalaştırılıyor veya ortadoğululaştırılıyor. Güneydoğu'da aşiret düğünü olur geline kilolarca altın takılır dersinki güneydogulu çok zengin! hayır hepsi marabadır... Fakir -yoksul oranı devamlı artıyor şimdi belki %70dir AKP gelmeden önce belki %40-50 10 yıl sonra fakir-yoksul oranı %80-85 olacak bu gidişle

Sonra cumhurbaşkanlığından üstünde reklam olan poşetlerle bir kolonya -maske gönderilen yaşlı adam Allah devletimize zeval vermesin cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun dedirtiliyor demek zorunda bırakılıyor demese belki yarın ölüme terkedilecek

Tabii halk bunu hakediyor . Hak etmiyor hayır bunlar uzaydan geldi istila oldu demek mümkün değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 19 Nisan 2020; 17:23:2 >
  • Ne dersek diyelim bu ülkeyi hakkıyla yönetecek adam yok gelen çuvalini doldurmaya geliyor 1 çuval doldurduysa 2. Çuvalı istiyor 2. Dolduysa 3 olsun diyor yani bu ülkeye hem kafası çalışan hemde hakkıyla yönetecek bir adam geldiğinde kıyamet alameti olma ihtimali yuksektir

• Dolar zaten pratikte 10 TL idi simdi daha da artti. Artmayan sektor kalmadi...
  • 7000TL den çıkması imkansız. Ps pro 7000 TL zaten. En az 10.000 TL den çıkacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.