Şimdi Ara

POYRAZ KARAYEL - İlker Kaleli & Burçin Terzioğlu (597. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.041
Cevap
44
Favori
257.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 595596597598599
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay be Poyraz Karayel efsanesi biteli 1 sene olmuş, çok özledim çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bir sene önce yüreğimize bir acı çöktü be. Efsanenin sonu. Çok özlüyorum. 1.yıl hatırına bir bölüm açıp izlesem mi acaba? Mesela 15.bölüm.
  • Unutulmadık be albayım

POYRAZ KARAYEL - İlker Kaleli & Burçin Terzioğlu

• Çok saçma bir diziydi. Bitmesi kötü oldu. Gerçekten bir dizinin bu kadar iyi olabilmesi çok saçma. Efsaneydi.

• https://twitter.com/ilkerkaleli/status/969285643842064384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-45C8CAF3E -- 2 Mart 2018; 15:18:44 >
  • Adam bu diziden sonra daha kendine gelemedi hala Poyraz sanmıyorsa kendini birşey bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet PoyrazKarayel

Adam bu diziden sonra daha kendine gelemedi hala Poyraz sanmıyorsa kendini birşey bilmiyorum

Poyraz Karayel rolünü muhteşem bir şekilde canlandırdı içinde hala Poyraz'ın delilikleri mevcuttur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Witsel

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet PoyrazKarayel

Adam bu diziden sonra daha kendine gelemedi hala Poyraz sanmıyorsa kendini birşey bilmiyorum

Poyraz Karayel rolünü muhteşem bir şekilde canlandırdı içinde hala Poyraz'ın delilikleri mevcuttur.

Karakteri içselleştirdi keşke filmde oda oynasaydı ama ekip saçmalık yaptı böyle bir film çekerek

• quote:

Orijinalden alıntı: ista1907

Tam bir sene önce yüreğimize bir acı çöktü be. Efsanenin sonu. Çok özlüyorum. 1.yıl hatırına bir bölüm açıp izlesem mi acaba? Mesela 15.bölüm.

Hocam dizinin en güzel bölümü bence açık ara 12.bölümdür. O akşam televizyonda o bölümü izlerken aldığım zevk hissettiğim heyecan tarifsizdi. O bir bölüme sığan olaylar başka dizilerde 10 bölümde işleniyor.

Poyraz'ın Bahrilere yakalanması, sorgusu, daha sonra Bahri babanın Poyraz'a İstanbul'dan sürüldün 24 saatin var resti, Poyraz'ın herkesle vedalaşması, kaçması. Sefer'in Sema'ya açılması, Sonra Songül'ün çocuk mevzuları vardı oraları tam hatırlamıyorum. bölümün sonunda Poyraz'ın Zafer'in oyununu çözüp Bahri yüzünden vurulması...

Film tadında bölümdü gerçekten.

Her zaman söylerim ilk sezonu efsaneler efsanesidir. Ama 2.sezondan itibaren (özellikle Sefer öldükten sonra) bu kadar batıran başka dizi yoktur. Hele son sezon Nevra girişim vs tamamen rezil hale getirdiler ben bile o kadar sıkı takipçi olmama rağmen son 5-6 bölümü berbatlığından izleyemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Son sezon iyiydi bence. Mümtaz reis geldi daha ne olsun. Eğer devam etseydi Savaş karakteri de çok iyi işlenebilirdi. Gerçrekten devam etseydi son sezonu daha çok beğenebilirdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Giresunlufuk

Son sezon iyiydi bence. Mümtaz reis geldi daha ne olsun. Eğer devam etseydi Savaş karakteri de çok iyi işlenebilirdi. Gerçrekten devam etseydi son sezonu daha çok beğenebilirdik.

Hocam kendi ağzınızla diyorsunuz Mümtaz reis geldi ne olsun. Demek ki ilk sezon o kadar iyiymiş ki her karakteri arar olmuşuz. Savaş dediğiniz Zafer'in kardeşi galiba son bölümleri izlemediğimden fazla hakim değildim. Bakın Zafer'den sonra çok daha büyük bir karakter olarak Adil Topal'ı getirdiler ama olmamış ki Zafer'in kardeşine düşmüşler

Hele karakterlerin değişiminden hiç bahsetmedim. Mesela Zülfikar. Adam ilk sezonunda ağır abi, sert, tam bir mafya tiplemesiyken sonraki sezonlarda aşk böceğine dönüştü, sıpagözlüm bilmem ne diye Meltem'in etrafında döner oldu.

Sana soruyorum ilk sezon tanıdığımız Bahri Baba Songül'ün çocuk peydahlama mevzusundan sora yaşatır mıydı? Ama o karakterinde içine edildi, Despina falan.

Bir cümle de filme edeyim. O filme gitmedim ve izlemem de. Dizinin o berbat bölümlerinden daha da berbat o film. Tamamen dizinin son bir ekmeğini yemek için yapılmış. Karakterlerin dizideki karakterlerle zerre alakası yok.

• Film konusuna hiç girmeyelim. Büyük bir rezillikti.

Bahri Baba merhametli adam ya. Songül anne sonuçta. Torununun annesiz büyümesine razı gelemedi. Böyle diyerek bir bahane bulabiliriz onun değişimine.

Zülfikar ise Çiğdem'e aşıkken düzgündü. Meltem bozdu onu. Aşk işte adamı bu hale getiriyor. Aşk dediğin budur. Zülfikar'ın değişimi de bundan dolayı.

Mesela Mümtaz da değişerek geldi. Ama yeni hali çok iyiydi.

Bu Adil ise hödüktü. Öldürecem de öldürecem modundaydı. Savaş ise karizmaydı. İyi işlenecekti devam etseydi dizi ama bitti. Ben sevdim son sezonu ama devam etse belki sevmeyenler de sevebilirdi. Keşke biraz daha devam etseydi.

Bence izlemediğiniz son bölümleri izleyin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 8 Mart 2018; 0:31:26 >

• Net hatırlıyorum en son Eda Nevra tarafından Poyraz'ın evine gönderiliyordu sonra Ayşegül aldatıldığını düşünüyordu yeter bu saçmalık deyip kapamıştım ha bide her bölüm birini öldüren karı taş kafayı arıyormuş kuzusu için

• En güzel yerde bırakmışsınız ya.

Ondan sonra gelecek bölümün başında çok güzel şeyler oluyordu. Kesin izleyin derim.

Kuzu olayı ise beni tatmin etti. O kadını çok sevmiştim, gizemli adam vurması falan ama ciddi olmasa da iyi bağladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 8 Mart 2018; 0:37:39 >
  • 3.sezon sırf Eda ve Mümtaz farkıyla bir tık daha öndedir benim için. He şu Saygunerler mevzusu erkenden bitirilse çok daha iyi olurdu orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-45C8CAF3E -- 8 Mart 2018; 17:32:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Özledik be bahri babaaa

• Askeri ve tarihi diziler ile çöplüğe dönmüş şu ortamı görünce seni daha da çok özlüyorum be Poyrazcım Karayel...

• Deseler dizi başlayacak, istemem başlamasını. Ama o bölümleri çok özlüyorum. İlk izlediğim zamanları.

Hayatımın küçükte olsa parçalara ayırırım. O ayırdığım kısmınlardan bir tanesinin dizisi de Poyraz Karayel'dir.

Üniversiteye başladığımda başladı, bitirdiğimde bitti. (Okul 2 yıllık dizide 2 yıllık benim için son sezonu pek saymıyorum) bütün anılarımda Poyraz Karayel vardır. Müzikleri, sahneleri... Bir de ayrı şehirde okuduğumdan sanki o şehire simgeledim onu gibi bir şey.

Garip gerçekten. Belki de ben çok duygusalımdır.

Belki de başarısız bir insan olduğumdan başarısız bir insanı en iyi oynayan kişinin dizisi yani Poyraz Karayel'in dizisi olduğu için bu kadar sevmişimdir.

• Thor10dor kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam ben de üniye başladığımda diziye başlamıştım. O zamanlar ilk sezon bitmişti 2.sezon oynuyordu tvde. 1-2 haftada falan guncel bölüme yetişmiştim.

Dizi bana kitap okuma alışkanlığı kazandırdı. Bence sadece bu bile yeter. Ki o alışkanlık bana çok şey kattı.

Bence bu dizinin üstüne daha iyisi gelmez sanmıyorum daha iyisini yapabileceklerini yazan senarist bile daha iyisini yapamaz.özellikle ilk sezon mükemmeldi kaç kere izledim hatırlamıyorum.

• Unutulmadın Poyraz'ım...

Forumda son yılların açık ara en aktif yerli dizi konusu burasıydı.

• 
Sayfa: önceki 595596597598599
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.