Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Powercolor RED DEVIL 5700 XT incelemesi. 440$ süper sessiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
75
Cevap
5
Favori
8.942
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Powercolor RED DEVIL 5700 XT incelemesi. 440$ süper sessiz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7593 Mesaj
    |
    |

• Teğmen
    128 Mesaj
    Sapphire Pulse 410$ fiyatıyla 3500-3600tl ye listelendiyse bu kart ülkemizde 4000tl yi görecektir muhtemelen
    |
    |

Orijinalden alıntı: Luke Neil

Powercolor yetkilisi reddit aracılığı ile kartların bulunma ve stok durumu ile ilgili ayrıntılı açıklama yapmış

PowerColor Red Devil Availability
    News
    First of all, we would like to express our deepest gratitude and joy in seeing how well received our latest line of GPU have been. We are ecstatic to see all of the excitement and support for all the effort we have put into our Red Devil cards. The excitement around this product launch was so high that we sold out our entire inventory within an hour of the product listing availability.

Many of you, however, are confused and still looking for visibility, and we see concerns on some orders receiving delivery notifications pushed out to mid-September. These should be tentative dates provided, and as we are pushing our resupply timings, we are aiming for the following timings:

Red Devil and Red Devil Limited shipments to the US and Europe are expected to be done by this Friday.

On product availability:

We have sold out of the Limited Edition models, if you had a pre order on the Red Devil Limited edition we expect this Friday shipment to fulfill those orders*.

The Red Devil RX 5700 XT and Red Devil RX 5700 is expected to be available starting later next week and we anticipate having a much more stable supply of inventory by the end of the month*.

For U.S. customers, we will be shipping our inventory to Newegg, Amazon, and MicroCenter as soon as the cards arrive.

*Because we cannot control retailers that have accepted and may still be accepting orders for the Limited Editions, not all orders will necessarily be able to be fulfilled. We recommend placing orders through our authorized channels where we have an open communication with our retailers/e-tailers/distributors regarding open orders and fulfillment capabilities.

*We cannot guaranty when the cards will be listed as it depends on third party factors out of our control such as customs,transportation, inventory processing and listing.

All in all, the Red Devil is in full ramp and we expect a decent flow of cards over the coming weeks

* ilk parti kartların tümü 1 saat içinde tükenmiş
    * limited edition tamamiyle tükenmiş. yeni sipariş alan yer varsa sipariş vermeyin diyor
    * ön siparişleri karşılamak için bu cuma günü avrupa ve amerika'ya yeni bir limited edition partisi ulaşıyormuş
    * Red Devil RX 5700 XT ve Red Devil RX 5700 önümüzdeki hafta iyi adette satışa çıkacakmış
    * kartların bu ayın sonu itibariyle çok daha düzenli ve sürekli şekilde arz adetlerine ulaşacağını bekliyorlarmış

Kısaca en geç ay sonu itibariyle düzenli biçimde stok yollayacağız bantlar full üretim halinde iyi sayıda kart üretim halinde diyorlar

Kartlar ne zaman rafta olur diye çok sayıda arkadaş haklı olarak merak içinde. Red Dragon hedefleyen varsa bilgisi olsun diye buraya yazmayı uygun gördüm
    Ömür geçiyor red devilden haber yok yaşlandık

• Binbaşı
    1965 Mesaj
    Red Devil Almanyada hala siparişe açık. Cuma günü gönderimi pazartesi diye değişti ama hala sipariş vermek mümkün.

İki günde 5 Euro düştü fiyatı ve Tek bir sitede 180 sipariş almış durumda. Suan Rx 5700 XT için rakipsiz kart. 5800 Takipte var. Büyük ihtimalle fiyatının düşmesini bekliyorlar. Msi in Gaming ve Sapphire nin Nitro kartları piyasada olsaydı PowerColor bu kadar talep görmezdi.

Pulse OC anlamında, Strix Fiyat anlamında Red Devil e rakip olamadı. Nitro yu bekleyecek sabır kalmadı bende Red Devil siparişi verdim..

Düzeltme : Ön sipariş alan yerler PowerColor in Almanyada satışını yapan resmi yerler. Ön Sipariş alınıyor. Türkiye ye Gönderim yapmayan siteler. Amazon düzenli kontrol ediyorum Red Devil Ön Siparişe bile açık değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BatuhanXxX -- 28 Ağustos 2019; 23:32:0 >

Şunu sürekli söyleyip duruyorsunuz bari mesajlarınıza Türkiye'ye gönderim yapılmadığını ve sadece Almanya için olduğunu belirtin. İnsanları boşuna heyacanlandırıyorsunuz.
    |
    |
    BatuhanXxX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

Red Devil Almanyada hala siparişe açık. Cuma günü gönderimi pazartesi diye değişti ama hala sipariş vermek mümkün.

İki günde 5 Euro düştü fiyatı ve Tek bir sitede 180 sipariş almış durumda. Suan Rx 5700 XT için rakipsiz kart. 5800 Takipte var. Büyük ihtimalle fiyatının düşmesini bekliyorlar. Msi in Gaming ve Sapphire nin Nitro kartları piyasada olsaydı PowerColor bu kadar talep görmezdi.

Pulse OC anlamında, Strix Fiyat anlamında Red Devil e rakip olamadı. Nitro yu bekleyecek sabır kalmadı bende Red Devil siparişi verdim..

Düzeltme : Ön sipariş alan yerler PowerColor in Almanyada satışını yapan resmi yerler. Ön Sipariş alınıyor. Türkiye ye Gönderim yapmayan siteler. Amazon düzenli kontrol ediyorum Red Devil Ön Siparişe bile açık değil.
    Almanya da mı yaşıyorsunuz hocam

• Yüzbaşı
    411 Mesaj
    Fiyatların oturması biraz zaman alacak orası kesin, 2-3 ay hatta 4 ay bile beklerdim ama döviz kuruna güvenemiyorum bu sebeple asus garantili referans satın aldım, 2250 liraya aldım yakın gelecekte custom rx 5700'lerin 2500 seviyelerine bile gelmeyeceğini düşünüyorum, kur artış riskini de hesaba katınca ve bütçede kısıtlı olunca aldım gitti,bu fiyatlara daha iyi bir kart almak imkansız.

Bekleyenlere ve bütçesi dar olanlara sabır diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arakadamaniac -- 28 Ağustos 2019; 23:38:38 >
    |
    |

Tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Barthemana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet. Bir aydır süren bekleyiş bitti benim için. Kart yola çıktı. Darısı başına. Gönlüm Msi X yada Sapphire Nitro dan yanaydı ama Red Devil incelemelerini görünce ve Ekran kartı bozuk olduğu için aldım artık.

Düzenli olarak bakıyorum Amazon.com ve Amazon.de ama hala yok Stoklarda. Umarım en kısa zamanda Amazon da yada Türkiyede satışa çıkar.

Euro bazında 2950Tl ye denk geliyor Red Devil KDV ve Ötv oranı TR de nasıl bilmiyorum ama 3200 geçmez ise çok cok kart. Satış Rakamlarını takip ediyorum Red Devil inanılmaz rağbet görüyor. Msi Evoke, Sahphire Pulse, XFX bir haftadır Stokta olduğu halde Red Devil iki güne hepsinin Toplamından daha fazla sattı. PowerColor gerçekten iyi iş çıkarmış. Benim Rx 480 de Red Devil idi. OC fazla Abarttigim için kartı mahvettim. Sessizlik ve Soğutma anlamında çok iyiydi

|
    |
    DgknCtn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet. Bir aydır süren bekleyiş bitti benim için. Kart yola çıktı. Darısı başına. Gönlüm Msi X yada Sapphire Nitro dan yanaydı ama Red Devil incelemelerini görünce ve Ekran kartı bozuk olduğu için aldım artık.

Düzenli olarak bakıyorum Amazon.com ve Amazon.de ama hala yok Stoklarda. Umarım en kısa zamanda Amazon da yada Türkiyede satışa çıkar.

Euro bazında 2950Tl ye denk geliyor Red Devil KDV ve Ötv oranı TR de nasıl bilmiyorum ama 3200 geçmez ise çok cok kart. Satış Rakamlarını takip ediyorum Red Devil inanılmaz rağbet görüyor. Msi Evoke, Sahphire Pulse, XFX bir haftadır Stokta olduğu halde Red Devil iki güne hepsinin Toplamından daha fazla sattı. PowerColor gerçekten iyi iş çıkarmış. Benim Rx 480 de Red Devil idi. OC fazla Abarttigim için kartı mahvettim. Sessizlik ve Soğutma anlamında çok iyiydi

Alıntıları Göster
    Hocam bende artık ne heves ne sabır kaldı sürünüyoruz resmen burda indirimden 2070-2070S denk getirip alacağım maksimum 1 hafta daha bekleyip

• Yüzbaşı
    364 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DgknCtn

Ömür geçiyor red devilden haber yok yaşlandık

Alıntıları Göster
    Hocam sen hala yapıştırmadın mı uygun fiyatlı bir 2070-2070s? Çok çektin bu AMD denen firma yüzünden cidden. Hayır aslında 10 gün önce mi ne yapıştır bir 2070(s) bekleme heder oldun demeye getirmiştim aslında ama açık açık da yazamıyorum ki. Şimdi ben yazacağım etkileneceksin yazdığımdan, o akşam siparişi vereceksin cillop gibi bir nvidia kart dertsiz tasasız. Tam da ertesi gün beklediğin sapphire pulse xt 3100 den stoklara girecek akşama kadar bana saydıracaksın "bekledim bekledim ama senden etkilenip Nvidia alıp daha güçlü karttan oldum" diye haklı olarak. Ben kötü adam olacağım sonunda ondan açık açık yazamıyorum. Arkadaşlar BENCE sistem kenarda ise tek eksik parça ekran kartı ise alın geçin Nvidia. Uğraşmayın beklemeyin AMD'nin stoğuyla driver'ı ile. 3900'mü bekliyorsunuz aylardır anakart kenarda? Yapıştırın bir 9900K geçin. Yaz zamanıdır, tatildir, iş öncesidir, okul öncesidir, PC'den keyif alınacak zamandır bu zamanlar değmez AMD'nin keyfini beklemeye

BENCE tabii. Son karar ve para sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luke Neil -- 30 Ağustos 2019; 0:6:6 >

• Binbaşı
    1965 Mesaj

Eğer Rx 5700 XT fiyatından 300Tl yi geçmeyecek fiyattan RTX 2070 Super bulursan neden olmasın. Benim Freesync dolayısıyla Amd den başka seçeneğim yoktu.

Hepsiburada fiyatlarıyla 2070 Super 5000Tl altında yok

En ucuz 2070 3800-4000 arası. Şunu unutmamak lazım Rx 5700 XT Red Devil RTX 2070 den %7 daha iyi ve Dx 12 oyunlarda Rxt 2070 Super e kafa tutuyor.

Tahminimce haftaya Amazon Stoklarında bulunur. Fiyatı 3500Tl yi geçmediği sürece hala en iyi F/P kartı olur.

|
    |
    DgknCtn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Luke Neil

Hocam sen hala yapıştırmadın mı uygun fiyatlı bir 2070-2070s? Çok çektin bu AMD denen firma yüzünden cidden. Hayır aslında 10 gün önce mi ne yapıştır bir 2070(s) bekleme heder oldun demeye getirmiştim aslında ama açık açık da yazamıyorum ki. Şimdi ben yazacağım etkileneceksin yazdığımdan, o akşam siparişi vereceksin cillop gibi bir nvidia kart dertsiz tasasız. Tam da ertesi gün beklediğin sapphire pulse xt 3100 den stoklara girecek akşama kadar bana saydıracaksın "bekledim bekledim ama senden etkilenip Nvidia alıp daha güçlü karttan oldum" diye haklı olarak. Ben kötü adam olacağım sonunda ondan açık açık yazamıyorum. Arkadaşlar BENCE sistem kenarda ise tek eksik parça ekran kartı ise alın geçin Nvidia. Uğraşmayın beklemeyin AMD'nin stoğuyla driver'ı ile. 3900'mü bekliyorsunuz aylardır anakart kenarda? Yapıştırın bir 9900K geçin. Yaz zamanıdır, tatildir, iş öncesidir, okul öncesidir, PC'den keyif alınacak zamandır bu zamanlar değmez AMD'nin keyfini beklemeye

BENCE tabii. Son karar ve para sizin

Alıntıları Göster
    Malesef hocam 2070 Gaming Z sipariş ettim kartın limiti olmadığından alamadım çok güzel fiyata gelicekti bir daha da o fiyata düşmedi aksine arttı zaten fiyatlar Şu an tüm olumsuzluklar ekran kartı almamam için üst üste geliyor hayret ediyorum her gün rutin olarak siteleri kontrol ediyorum ancak ne uygun fiyata 2070-2070S denk geliyor ne de 5700 XT customlardan bi haber görüyorum öyle geçiyor günler varlık içinde yokluk anlayacağınız İşin kötü tarafı şurda 2 bilemedin 3 hafta sonra şehirdışına okula gideceğim yeni sistemin keyfini çıkartmayı geçtim bu gidişle denemesini bile yapamıycam diye korkuyorum AMD yaktın bizi AMD... ( Uygun fiyatlı 2070-2070S görür görmez link bırakırsanız çok sevinirim hocam )
    |
    |

• Teğmen
    128 Mesaj
    quote:

Eğer Rx 5700 XT fiyatından 300Tl yi geçmeyecek fiyattan RTX 2070 Super bulursan neden olmasın. Benim Freesync dolayısıyla Amd den başka seçeneğim yoktu.

Hepsiburada fiyatlarıyla 2070 Super 5000Tl altında yok

En ucuz 2070 3800-4000 arası. Şunu unutmamak lazım Rx 5700 XT Red Devil RTX 2070 den %7 daha iyi ve Dx 12 oyunlarda Rxt 2070 Super e kafa tutuyor.

Tahminimce haftaya Amazon Stoklarında bulunur. Fiyatı 3500Tl yi geçmediği sürece hala en iyi F/P kartı olur.

Alıntıları Göster
    Hepsiburada da indirim varken 2070 Gaming Z 3200 tlydi ve kaçırdım tekrar aynı fiyat bandında bi indirim olursa hiç acımam alırım şu an fiyat performans kıyası yapacak sabır kalmadı hocam bekle bekle mutsuz olmaya başladım. Sistem kurma maceramın en başından bugüne kadar ki niyetim 5700 XT custom modellerden biriydi ama dediğim gibi 1 hafta daha bu çileye katlanacağım sonrasında ucuz pahalı farketmez Nvıdıa alıp geçeceğim
    |
    |

• Yüzbaşı
    364 Mesaj
    Hani red devil stoklara giriyordu ne oldu diye soran arkadaşlar olabilir Sapphire ve Powercolor kaynaklı açıklamalar geliyor. Buna göre amerika ve avrupaya haftada 1 veya 2 stok gönderiliyor sürekli. Ancak talep o kadar fazla ki stoğa düşer düşmez bitiyor. Üreticiler sapphire pulse ve red dragon gibi çok beğenilen ve talep gören modellere yönelik talebi karşılamakta zorlanıyor. Msi evoke mech gibi 5700 xt modelleri ses/soğutma yönünden ve bellek modüllerini neredeyse ancak yarısına kadar kaplayan termal pedlere sahip olduğu için eleştirilmişti testlerde. Benim gördüğüm bu modeller newwegg de günlerdir satışta ve neredeyse her zaman stokta. Eğer msi çok sağlam stok göndermediyse bu durum bilgisayar tüketicisinin güvenilir kanalların testlerinde daha iyi ses-sıcaklık sonuçları alan modellere daha yoğun talepte bulunduğunu gösteriyor. Daha iyi iş çıkaran markalar ve pulse - red dragon gibi modeller tüketici tarafından ödüllendiriliyor gibi
    |
    |

• Binbaşı
    1540 Mesaj
    2000 liraya rx 5700 referans tasarım var ve bence alınır.

Ama kartlar hız aşırtma konusunda tam bir kalas. Gram oynamıyor performansları. Rx serilerinden bu yana giderek azalan oc verimliliği var kartlarda.
    |
    |
    Performans grafiklerine baktım da frekans değerlerini yazsalarmış keşke. 2070s hangi hızda çalışıyor anlaşılmıyor, bu kartlar ise OC'li geliyor. FPS açısından kıyaslamak anlamsız ama fiyatı daha uygun görünüyor.

|
    |
    |
    BatuhanXxX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Diğer yandan Asus Rog Strix 5700 XT Vatanbilgisayarda bile satılıyor ama amazon ya da newegg de yok. Çok ilginç valla
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
SEO
haberler
Lastik Fiyatları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,517
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.