Şimdi Ara

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
2
Favori
12.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamda r9 290 vapor x alma asamasindayim. 290x e aman aman darbogaz yaptığı soylenemez o zaman islemcinin. Haksizmiyim? Muhakkak ki kisitladigi yerler vardir. Benim merak ettigim 290x degilde 290 ile 4.7 ghz deki fx 8350 neler yapabilir. Yada soyle sorayim; fx 8350 yi 4.7 ghz de stabil kullanıyor iken, bir adet r9 290 alinabilir mi? Merak icerisindeyim dogrusu
  • FX8350'nin gücünün anlaşılması açısından iyi bir inceleme olmuş. GPU kullanımının arada bir düşmesi normal. Darboğaz değil bu.
    Firma, her sene kalitesini biraz daha artırıyor. Bunda da öyle görünüyor.

MW3'te sorun yok. Sorun, oyunun korsan olması. Korsan versiyonda hem FPS limiti var, hem de grafikler orjinaldeki gibi iyi görünmüyor.
    Tomb Raider, Metro, Hitman, Far Cry 3 gibi oyunların da testi eklenirse güzel olur.
    Tabloda sadece kartın kendisi var. Keşke imkân olsaydı da başka birkaç kart daha tabloda olsaydı karşılaştırma açısından.
  • Evet hocam sen ben farkındayız ama diğer herkes bunu sistemin güç tüketimi olarak algılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @donanımcı123

Oc edildiğinde amd işlemciler birer canavara dönüşürler hocam çok voltaj istiyor çünkü.

@osedon

FX8350 4.7 de stabil ise 290 da lınır 290X te alınır hocam. Baştan sistem alınacaksa ama FX8350 düşünülmemeli.

@bocekgrafik

Bu işi yapan bir ofisim vs. olmadığı için elime geçen kartlarda kısıtlı malesef. Keşke dediğin gibi olsa ama çok çok zor bir ihtimal. Ayrıca yanına 280X - 290 - 780 - 780 Tİ bulsam daha onun için ciddi zaman gerekli.

@HiqhWoltage

Tamam hocam o bölüme bir not düşeyim akşam.
  • Birde resimlere bakarken birsey farkettim. Cpu park olayi mi oluyor acaba hocam. Bir iki oyunda 7 ve 8. Cekirdekler sifir cekiyor yani hic calismiyor. Acaba bu oyunlar 8 cekirdegi desteklemiyor mu yoksa ciddi anlamda bir cpu park olayi mi var. Bu konu da baya dikkatimi cekti acikcasi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_94810634/tm.htm
  • crysis 2 tess ve hıgh texture pack mevcutmu?

Üşenmezsem tatil zamanında test yapabilirim ama eskisi kadar detaya inmeyebilirim.Şunu iyi anladım artık emeğe saygı gösterilmiyor.Forumun bu kısmı artık sadece sömürme olayına dönmüş.Sizin gibi üyelerde olmasa dahili bileşenlere hiç giresim olmayacak.Paylaşım yapanların artık nesli tükenmiş durumda.Forum yönetimi ve içi boş anca fazlalık yaratan üyeler sağolsun.
  • İncelemeyi tekrar gözden geçirdim.Kartın max boost hızı 1050 Mhz mi hocam?
    Oyunlarda veya testlerde bu frekans yükselmiyormu?

290X Lightining,
     PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]
  • hemşerim yine iyi bi incelem yapmıssın ellerine saglık
  • Hocam emeğine sağlık çok güzel incelemelerde bulunuyorsun tebrik ederim

Kafamda GTX 780 almak vardı fakat bu inceleme ile düşüncelerim karıştı gitti geçmiş olsun

Nvidia kalitesini de görmek istiyorum açıkçası Phyx , CUDA , HBAO+ vs bunları öve öve bitiremiyorlar . Size sorsam ki siz kesin denemişsinizdir diye soruyorum 3 GB lık GTX 780 mi yoksa R9-290 mı ?
  • inceleme olmamış hocam, eksiklikler var ayrıca 3 lü prizin altındaki halıda bizim halıdan , inceleme baştan sona tezatlıklarla dolu. Ayrıca puanlamada adam kayırma ve iltimas sezdim.

( Çok iyi inceleme dersem ,"he iyi mi 3 yıl gider o zaman" dersiniz ve başka inceleme göremeyiz. O yüzden kötü dedim. Esasen sağlam bir inceleme olmuş. OneTreeHill e de yapmak lazım aynısını epeydir inceleme yapmıyor. )
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

Hocam emeğine sağlık çok güzel incelemelerde bulunuyorsun tebrik ederim

Kafamda GTX 780 almak vardı fakat bu inceleme ile düşüncelerim karıştı gitti geçmiş olsun

Nvidia kalitesini de görmek istiyorum açıkçası Phyx , CUDA , HBAO+ vs bunları öve öve bitiremiyorlar . Size sorsam ki siz kesin denemişsinizdir diye soruyorum 3 GB lık GTX 780 mi yoksa R9-290 mı ?

Tavsiyem 780 den yana olacak.Bende bundan sonraki kartım muhakkak nvidia olacak.Maxwellleri bekliyorum.Olmadı 780 lerin fiyatları düşerse direk 780 slı yapabilirim.Duruma göre bakalım.

• @trktlh

290X Lightining, pcb olarak daha kaliteli bir kart ve hız aşırtmaya biraz daha müsait.

@bonser24

Ne söyleyeyim bilemedim şimdi.

@osedon

Oyun desteklemediği için hocam o.

@MALTHAEL

Teşekkürler. Ucuz bulunursa GTX780 alınabilir hocam. 2K monitör yok ise hatta 280X yada GTX770 te alınabilir.
  • 280x cfx testlerini sizden bekliyoruz hocam. Umarım bizleri boyle şeylerden mahrum birakmazsiniz :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

280X kullanıyorum. Şu yazdıkların içinde HBAO ve türevleri AMD kartlarla da kullanılabiliyor. CUDA ile oyuncuların işi yok. Geriye sadece fizik kalıyor. Ona da sahip oyunların sayısı belli. Özetle: Sırf fizik için Nvidia kart alınmaz. Başka gerekçeyle alırsın, o ayrı konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

Guzel inceleme dh incelemeleri ornek alsinlar cep telefonu incelemekle olmaz nereden geldiklerini unutmasinlar

Aynen öyle. Bunu örnek alsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: osedon

280x cfx testlerini sizden bekliyoruz hocam. Umarım bizleri boyle şeylerden mahrum birakmazsiniz :))

Üşenmezsem yapabilirim.2600k ne yapacak testlerde bende dahil görmüş olacaz. : ) 2600k tek kötü yanı pcı exp 2.0.cf de birde 8x e düşüyor.yapay benchlerde yüzde olarak 1-2 kart arası ne fark olacak bakalım.7850 1200 mhz oc li 2.0 8x yetiyordu.1200 mhz ocli 280x bakalım kaldıracakmı : )
  • Kotalılar girmesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsmail eline sağlık kardeşim, çok güzel bir inceleme daha olmuş, emeğin için teşekkürler

Kart üzerine düşeni yapmış, performansı ve kalitesi gayet yerinde, PCS+ modellerini güvenle alabilirsiniz diye yazdığımda marka fanboy'ları Powercolor alınmaz etmez diye atıp duruyorlardı, bu incelemeden sonra sanırım fikirleri değişir.

Fan sesine gelince de, 3x fan ve %50'den sonra ses yapıyor olması gayet normal, ama söz ettiğin gibi kasanın sana çok yakında ve m.üstünde olması da buna etkendir, oyunda ses açıkken açıkçası çok rahatsız edeceğini sanmam.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam. Açıkçası fan %75 devire kadar çıkıyor da evin içinin de maşallahı var derece bulup ölçecem bakalım kaç çıkacak.
  • Şimdiden kolay gelsin diyorum :) Bu arada anakarta cf yada sli yaptığınızda 16x+16x olmuyormu? 8x+8x mi oluyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.