Şimdi Ara

Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlar ! Başlıktaki ekran kartını kadroma dahil etmek istiyorum. Fakat 450w PSU öneriyor. Benim güç kaynağım 300w. Bilgisayarda sadece video izlediğim, nadiren de olsa basit oyunlar oynadığım ve Windows Movie Maker kullandığım düşünülürse, bu ekran kartı için yeni psu almama gerek var mı ? Yarın almak için görüşeceğim, desteklerinizi acilen bekliyorum.

• Konu sahibi "ben PSU almak istiyorum, ne alayım, ne önerirsiniz?" falan dedi de ben mi önermedim? Okuduğunu anlayarak mesaj atsaydın keşke   @kayraTsu07

Modern yapılı, süper verimli zannettiğin PSU eski teknoloji ile üretilmiş, giriş seviyesi bir PSU... Böyle bir PSU'yu (muhtemelen kendisi aldığı için) göklere çıkarmaya çalışan, %99 verimlilik diye atan tutan bilgisiz biri, gerçekleri anlatana ergen diyor  Ergenin kim olduğu belli oluyor  

Kablo rengi sadece zevk meselesidir... Yukarıda da belirttiğim gibi; KABLO KALİTESİnin KABLO RENGİ ile ilgisi yoktur. Ancak sen ketçap mayonez diyerek, siyah kabloyu kaliteli zannederek "müthiş bir PSU aldım" duygunu pekiştirmeye devam edebilirsin.

Ha, bir de hala utanmadan (verimlilik oranı hakkında) "sitesinde 99 yazıyor" diyorsun. İşte sitesi:

https://www.fsplifestyle.com/en/product/Hydro500w.html

Ketçap mayonez derken rengini kastettiğinizi elbette anlattım ve

Alıntı

metni:
    Kablo kalitesi de renginden belli oluyor zaten

şeklinde RENGE VURGU YAPARAK yanıtladım.

SİYAH renk olmasını "kaliteli yapı" olarak lanse etmişsiniz ama KABLO KALİTESİnin KABLO RENGİ ile ilgisi yoktur.

Size niye garezim olsun ki... Sizi tanımıyorum. Yanlış bilgilendirme yaparak milleti yanıltabilirsiniz. Dünyada %99 verimlilik ile çalışan bir PSU yok!  

Bu konuda boş yapan kişi sizsiniz maalesef :/

Konuya dönecek olursak, 7870 çok elektrik çeken bir gpu en düşük 500w almalısınız, o ekran kartı+psu masrafı yapmaktansa rx560 alıp elinizdeki psu ile devam edebilirsiniz ya da bütçe arttırıp 4300ge, 3400g apu işlemcili yeni sistem toplarsanız daha güzel olur.
  • O kartın 300W PSU ile sıkıntı çıkarma olasılığı çok yüksek. CPU modeline bağlı olmakla birlikte kabaca söylemek gerekirse sistem tam yükte 350W civarında güç çekebilir.

300W diye satılan PSU'lar genelde çok dandik olurlar ve etikette yazan değeri karşılamakta dahi zorlanırlar. Bir de uzun süredir kullanılıyor ise, kayda değer bir yıpranma (ve gücünde azalma) olmuş olabilir.

Özetle; PSU değiştirmek istemiyorsanız harici güç girişi olmayan bir kart tercih edin. Zaten basit oyunlar oynuyorum demişsiniz.

• Teşekkür ederim. Harici güç derken, zaten ekstra güç için kaynak istemiyor. Tek kaynaktan geçiniyor.

• 90larınçocuğu kullanıcısına yanıt

oyun oynama sorun çıkartmaz ve eğer yapabilirsen bu tarz psularda 15-30 tl güç aşırtma yapılabilir daha güçlü mosfet ve bir takım eklemelerle oyun dahi oynanır hale getirebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 5 Haziran 2021; 13:36:20 >
  • 90larınçocuğu kullanıcısına yanıt

PSU'dan kablo bağlamaktan bahsediyorum. TDP değeri 75W ve altında olan GPU'lar PSU'dan kablo ile güç takviyesi istemez; sadece anakart üzerinden aldığı güç ile çalışır. Bu tür bir GPU alırsan PSU sıkıntı çıkarmaz muhtemelen.

• Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ?

Ketçap mayonez kabloları yok. Siyah ribbon kaliteli yapıya sahip kablosu var. %99 verimliliğe sahip. 3 yada 4 aydır kullanıyorum ısınma, stabilite sorunu, hiçbirşey yok. 12v rayda 480Watt kadar verebiliyor.
    Benim tavsiyem biraz biriktir bunu al. 380 liraydı ben aldiğimda. Daha paran varsa corsaire bak. Sistemi garantiye alın hocam. Böyle psularla uğraşmayın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kayraTsu07

Ketçap mayonez kabloları yok. Siyah ribbon kaliteli yapıya sahip kablosu var. %99 verimliliğe sahip. 3 yada 4 aydır kullanıyorum ısınma, stabilite sorunu, hiçbirşey yok. 12v rayda 480Watt kadar verebiliyor.
    Benim tavsiyem biraz biriktir bunu al. 380 liraydı ben aldiğimda. Daha paran varsa corsaire bak. Sistemi garantiye alın hocam. Böyle psularla uğraşmayın

%99 verimlilik çok iyiymiş Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ?  Maşallah, dünyanın en verimli PSU'sunu almışsınız, hem de 380 liraya Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? 

Kablo kalitesi de renginden belli oluyor zaten Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 6 Haziran 2021; 14:54:35 >

• ehhalil kullanıcısına yanıt
    Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ?

Ketcap Mayonez derken ne dedigimi bile anlamadiginizi dusunuyorum aciklayayim. Sari kirmizi yesil kablo olur igrenc bir goruntusu var. 99 verimlilik sitesinde yaziyordu Benim su and testte verilen max guc 450w kadar cikiyor artik 99 mu 90 mu bilemem
    Hayirdir hocam bi gareziniz mi var bana yazarken ne dusundunuz
    Bildigin yeni nesil orgulu siyah kablo iste. Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayraTsu07 -- 6 Haziran 2021; 16:4:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kayraTsu07

Ketcap Mayonez derken ne dedigimi bile anlamadiginizi dusunuyorum aciklayayim. Sari kirmizi yesil kablo olur igrenc bir goruntusu var. 99 verimlilik sitesinde yaziyordu Benim su and testte verilen max guc 450w kadar cikiyor artik 99 mu 90 mu bilemem
    Hayirdir hocam bi gareziniz mi var bana yazarken ne dusundunuz
    Bildigin yeni nesil orgulu siyah kablo iste.
    Attığın kutuda 80 yazıyo ne 99 u

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    Aynen o sertifika degil verimlilikti hocam

Daha fazla bos polemik yapmayin lutfen varsa 380 liraya ribbon kablolu psu onerirsiniz arkadasa

• kayraTsu07 K kullanıcısına yanıt

Ketçap mayonez derken rengini kastettiğinizi elbette anlattım ve

Alıntı

metni:
    Kablo kalitesi de renginden belli oluyor zaten

şeklinde RENGE VURGU YAPARAK yanıtladım.

SİYAH renk olmasını "kaliteli yapı" olarak lanse etmişsiniz ama KABLO KALİTESİnin KABLO RENGİ ile ilgisi yoktur.

Size niye garezim olsun ki... Sizi tanımıyorum. Yanlış bilgilendirme yaparak milleti yanıltabilirsiniz. Dünyada %99 verimlilik ile çalışan bir PSU yok! Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? 

Su forumda bazen cok bos yapiliyor arkadasa ucuz butceye psu onerdim adama hakaret eder gibi Laf yapiyorsun demekki site yanlis 99 verimlilik Yok yanlis bilginiz var demeyi nerelere cikardin dostum
    Evet arkadaslar site gercekten abartmis 99 degil %88 verimlilige sahip alinir mi tabiiki alinir yeni nesil kablo oldugundan dolayi kaliteli oluyor hocamm oburleri gibi kisa degil kablo rengi degil kablonun kendisi yapisi farkli:) :)

Var mi arkadasa onerecegin psu? Bundan daha iyisi varsa soyle de bizde ogrenmis olalim arkadas bazi psu lar 2010 Dan kalma board kullaniyor arkadasa psu onerdik ONERMEZ olaydim sabah sabah tovbe yarabbim ya

O sertifika VERİMLİLİK SERTİFİKASI zaten Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ?  Belirli yük seviyelerinde %80 üzeri verimlilik ile çalıştığını ifade ediyor. Verimliliği %99 değil.

Şu forumda bazen çok boş yapıldığı konusunda kesinlikle haklısın Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? 

Siyah kablonun kaliteli olduğunu iddia eden, elindeki 380 liralık PSU'nun %99 verimlilik ile çalıştığını iddia eden insanlar da mesaj atabiliyor... N'aparsın, klavyesi olan yazıyor işte Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? 

Konu sahibi PSU önerisi isteseydi elbette öneri yapardım. Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? 

Aynen öyle dostum konu sahibi benim önerdiğimi değil ketçap mayonez kabloya sahip 2010 dan kalma board psu alsın ki ben hatamı kabul ettim sitesinde 99 yazıyor diye söylemiştim ama kime ne anlatırsın sadece laf sokmaya çalışan bir ergen neyse ketçap mayoneze devam flex kablolar boş iş.

• Konu sahibi "ben PSU almak istiyorum, ne alayım, ne önerirsiniz?" falan dedi de ben mi önermedim? Okuduğunu anlayarak mesaj atsaydın keşke Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ?  @kayraTsu07

Modern yapılı, süper verimli zannettiğin PSU eski teknoloji ile üretilmiş, giriş seviyesi bir PSU... Böyle bir PSU'yu (muhtemelen kendisi aldığı için) göklere çıkarmaya çalışan, %99 verimlilik diye atan tutan bilgisiz biri, gerçekleri anlatana ergen diyor Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? Ergenin kim olduğu belli oluyor Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? 

Kablo rengi sadece zevk meselesidir... Yukarıda da belirttiğim gibi; KABLO KALİTESİnin KABLO RENGİ ile ilgisi yoktur. Ancak sen ketçap mayonez diyerek, siyah kabloyu kaliteli zannederek "müthiş bir PSU aldım" duygunu pekiştirmeye devam edebilirsin.

Ha, bir de hala utanmadan (verimlilik oranı hakkında) "sitesinde 99 yazıyor" diyorsun. İşte sitesi:

https://www.fsplifestyle.com/en/product/Hydro500w.html

• Yukarıda ne yazdığını okumadım arkadaşın ama eminim biraz daha boş yazmıştır yanlış yazdığım şeyler hakkında kibarca beni uyarmak yerine laf sokmaya çalışan ergen 😁
    99 verimliliğe sahip değil 80 ila %90 verimliliği var.
    380 liraya en azından kuruşlardan kacinilmamis bir psu. dediğim gibi ribbon kablolar 400 liralık psu da bulunmaz. O yüzden güven ile alabilirsiniz ben üst düzeyde olmasa bile orta düzey sistemimde kullanıyorum uzun yıllar götürür gibi beni. Gt301 kasama birde yeni nesil kablo olmasaydı uzunluğu yüzünden kullanamayacaktım bilgisayarı. Tabi bazıları için sadece renk sayılır bu
    7870 i o güç kaynağında kullanamayacaginiz için yenisini almanız gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayraTsu07 -- 6 Haziran 2021; 18:1:56 >
  • Hocam ben hd6570 kullaniyom 300watt psuyla onda bile %100 olunca reset yiyorum. Hic ugrasma 2. El 500 watt psu bulursun ucuza

• @kayraTsu07 Kimin ne yazdığını okumadan mesaj atıp kendini rezil etmeye devam ediyorsun. İnsan kendine yakışanı yaparmış. Powercolor hd7870 için PSU'm yeterli mi ? Oysa okuyup anlasaydın, konu sahibinin PSU önerisi istemediğini anlardın. Doğru dürüst okuyup anlasan aldığın PSU'nun sitesinde %99 verimlilik yazıyor diye atıp tutmazdın.

PSU'lar hakkında ortalama bir kullanıcıdan daha az bilgin olduğu apaçık ortada ama bu halinle gelmişsin millete akıl vermeye kalkıyorsun, bilgisiz insanları yanıltabilecek yanlış bilgiler yazıyorsun. Sonra da egon zedeleniyor saldırganlaşıyorsun. Bilmediğin konularda biliyormuş gibi atıp tutmamak en iyisi olur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.