Şimdi Ara

POWERCOLOR HD 7950 pcs+ yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran kartım hd 7950 pcs+ Oyun olarak oynadığım sadece Urban terror oyunu var fakat görüntü de problemler yaşıyorum şöyleki oyun counter tarzı bir oyun görüntü pırıl pırıl taki mouse sağa ve sola hareket ettirene kadar :) Mouse oynatınca görüntüde yırtılmalar oluyor

ekran kartının C.C.C deki bütün ayarlarıyla oynayıp hepsini denemişimdir düzeltemedim sürücüsünden şüphelenip 3 ayrı sürücü denedim olmadı format attım bilgisayara yine bir düzelme yok son olarak win8 kurdum yine bir gelişme kaydedemedim.

Sizce ekran kartını servise yollamalımıyım ?

Son olarak 3DMark 11 ile Extreme ve Benchmark tests only modunda test yaptım SKOR bana düşük geldi sizce normalmidir.

[simage]
    [/simage]

Sorunuma çözüm bulacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

• PSU kaç watt? Catalyst sürümü nedir? .NET ve C++ uygulama paketlerinizi yüklediniz mi?

PSUnuzun 12V kanalı yeterli akımı sağlayabiliyor mu? Eski catalyst sürümünü düzgün sildiniz mi yenisini yüklerken? Antivirüs tarama yapıyor olabilir mi?

Skorunuz x2500 ün altında olmamalıydı ama işlemcinizin frekansı hep 800 MHz mi?

Anakartınız nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 28 Mart 2013; 18:03:46 >
  • oyunda v-sync ayarı varsa aktif edin birde oyun içinde gpu kullanımı yüzde kaç oluyor belirtirmisiniz
  • PSU 600w kasanın orijinal psu su high power ae-a600-v3

CCC sürümü 13.1 şu anda. .net ve c++ uygulama paketleri ayrımı yükleniyor bunu anlamadım :(

Format bile attım eski sürümlerden kalıntı kalmış olamaz PSU nun yeterli akımı verip veremediğini bilmiyorum ama gpu-z de voltaj değerleri görünüyor.

İşlemci frekansı sistem boştayken ss aldığım için o şekilde görünüyor 3.4 yani stock hızında aslında.

Ana kartım GIGABYTE 990FXA-D3 bios güncellemesi yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

oyunda v-sync ayarı varsa aktif edin birde oyun içinde gpu kullanımı yüzde kaç oluyor belirtirmisiniz

Oyunda v-sync ayarı var fakat monitörüm 1920*1080 çözünürlükte 60 hz verdiği için fps mi 60 kilitliyor görüntüdeki yırtılmalar kayboluyor gibi ama böyle nasıl desem yine fark ediliyor .

Gpu kullanımı haritanın neresinde olduğunuza bahlı olarak değişiyor 30 ile 100 arası değişiyor.
  • up
  • Arkadaşlar kartta herhangi bir sorun varmı diye hangi programla test etmem gerekir sizce veya komple sistemi ?
  • FurMark test sonucu iyimi ?

Program çalışırken 8 10 saniyede bir duraklama oluyor anlık normalmidir ?

[simage]
    [/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: wirelesss

quote:

oyunda v-sync ayarı varsa aktif edin birde oyun içinde gpu kullanımı yüzde kaç oluyor belirtirmisiniz

Oyunda v-sync ayarı var fakat monitörüm 1920*1080 çözünürlükte 60 hz verdiği için fps mi 60 kilitliyor görüntüdeki yırtılmalar kayboluyor gibi ama böyle nasıl desem yine fark ediliyor .

Gpu kullanımı haritanın neresinde olduğunuza bahlı olarak değişiyor 30 ile 100 arası değişiyor.

Tearing i vsync açarak giderebilirsin ancak bahsettiğin oyunu hic duymadım pc başına geçince bakabilirim ancak bu arada başka oyunlarda aynı sorun oluyormu birde 13.3 beta 3 sürücüsünü yükleyip denermisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wirelesss

quote:

Tearing i vsync açarak giderebilirsin ancak bahsettiğin oyunu hic duymadım pc başına geçince bakabilirim ancak bu arada başka oyunlarda aynı sorun oluyormu birde 13.3 beta 3 sürücüsünü yükleyip denermisin

Başka oyun oynamıyorum dostum sadece bunda denedim telefondan video kaydı yaptım sorunla ilgili ama pek anlaşılmıyor :( Aynı kartımı kullanıyoruz ?

Vsync yi açınca Mouse da lag oluyor .

• ben daha önce pcs+ aldım sorunlu çıktı iade ettim kullanamadan bahsettiğin oyunla ilgili sorunda olabilir çünkü gpu kullanımı 30 ila 100 arasında değişiyor diyorsun buda performansı olumsuz etkiler başka bir oyunda deneseydin en azından fikir sahibi olabiliriz ayrıca catalystten performans ayarına bakabilirmisin yüzde kaçta duruyor
  • Valla çok can sıkıcı bir durum bir dünya para ver eski bir oyunu oynayama.

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

• yüzde 0 da durması normal oyun için profili senmi atadın profili silip tekrar denesen varsayılan ayarlar ile nasıl olur
  • Profili yeni oluşturdum CCC deki bütün ayarları denedim çözüm olmuyor acaba monitördenmi kaynaklanıyor anlamadımki eski kartım hd 5770 idi onda böyle bir sorunum yoktu.

Monitör ACER 21.5 P225HQB 5MS 1920*1080 çözünürlükte 60 hz veriyor kırılmalar daha fazla 1280*1024 çözünürlükte 75 hz veriyor kırılmalar biraz azalıyor.
  • Hic ugrasma ayni karti aldim senin sorunlarini yasayip (goruntu dekompozisyonu ve dusuk skor) iade ettim. Asus aldim tum sorunlar bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @wirelesss

kuallandıgınız power suplay marka ve tam modelı nedır ?
    4 kanalmıdır 2 kanalmıdır tek kanalmıdır 12V+ kanalı
    birde kac senelik psunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

@wirelesss

kuallandıgınız power suplay marka ve tam modelı nedır ?
    4 kanalmıdır 2 kanalmıdır tek kanalmıdır 12V+ kanalı
    birde kac senelik psunuz.

Power supplies modeli HighPower 600w AE-A600 V3 ŞU konuda resmide var.

2.5 yıl olmuştur alalı kasanın içinde geldi zaten .

Youtube videosunda sorun pek belli olmuyordu telefonla kayıt yaptım burda sorun daha belirgin üşenmeyip indirip izlerseniz sevinirim.

Vido 1

Video 2

Ben monitörden şüpheleniyorum Monitör bu dün akşam aldım kasayı akrabanın evine gittim samsung 3d tv almış satarken 400 hz demişler ama biz 60 hz nin üstüne çıkamadık ondada aynı sorun oldu görüntü parçalanıyor 1920*1080 çözünürlükte 1280*1024 te 75 hz verdiği için sorun azalıyor ama yinede var çözemedim yeni oyunlardan hangisini indirip denemeliyim sizce ekran kartındamı sorun var yoksa monitörmü hz sınırına takılıyor diye denemek için.

• önce işlemciyi güç tasarruflu yada dengeli moddan cıkarıp; yüksek performansa alınız.
    kac mhz de calısıyor işlemciniz bir görelim.
    prensip olarak burda verilen yüklemeleri indirip açmıyorum.
    işlemci standart hızında ise 4ghz e o.c edınız.
    hatta biosunuzdan Q&Q yu kapatınız.

birde o sekılde ekran görüntülerini üstteki gibi paylaşınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

önce işlemciyi güç tasarruflu yada dengeli moddan cıkarıp; yüksek performansa alınız.
    kac mhz de calısıyor işlemciniz bir görelim.
    prensip olarak burda verilen yüklemeleri indirip açmıyorum.
    işlemci standart hızında ise 4ghz e o.c edınız.
    hatta biosunuzdan Q&Q yu kapatınız.

birde o sekılde ekran görüntülerini üstteki gibi paylaşınız.

İşlemci stock hızındaydı dün 3.8 e çıkardım occt ile test ettim sorun yok ama daha fazla yüklenince reset attı bende fazla voltaj filan vermek istemediğim için 3.8 de bıraktım dengeli moddan çıkarıp denerim şimdi.

Prensip olarak verilen linkleri indirmemenize saygı duyarım ama linkler temizdir bizzat kendim upload edip download edip denedim karar sizin tabi.

İlgilendiğin için teşekkürler.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.