Şimdi Ara

Powercolor 3870 PCS mi yoksa Zotac 8800 GT AMP mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sistem üzerinde bilgi sahibi olanların cevaplaması ricası ile soruyorum: Powercolor 3870 PCS mi yoksa Zotac 8800 GT AMP mi? Hafta sonuna kadar 2 karttan birini satın alacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Tamer

• kesinlikle zotac amp performans konusunda 3870 den ileride bir kart
  • @Kurinnnax
    Nvidia güç tüketimi konusunda, FPS de, Isınma da da ileride Eğer performanstan kastın buysa.

@Mad-manager
    Ancak yeni teknoliji istiyorum diyorsan 3870 derim. Fakat diğer firmalara da bak ICEQ, sapphire vs. Kesene hangisi uygunsa onu tercih et. Ama 5-10 FPS için (25-30 fps'in üzerini gözlerimiz algılamasa da) Nvidia alabilirsin.
  • Zotac
  • 8800gt ler 3870 serisinden daha az ısınmakta bilginize gözler 30 fps üzerini arkanıza yaslanıp izlediğiniz bir film şeridinde algılamaz ama 3 boyutlu tasarlanmış hem oyunun hemde karakterin hareketleri ile değişen çevrenin etkileşiminde özellikle fps tarzı oyunlarda 60fps nin altında hisedilir bir durağanlık yaşanır.

Sonuç olarak 8800gt ideal bir seçim olacaktır. driver sorunu yok oyunların büyük bir çoğunluğu nvidia optimizasyonlu geliyor. 3870 ten performans olarak ötede
  • quote:

Orjinalden alıntı: ailkem

8800gt ler 3870 serisinden daha az ısınmakta bilginize gözler 30 fps üzerini arkanıza yaslanıp izlediğiniz bir film şeridinde algılamaz ama 3 boyutlu tasarlanmış hem oyunun hemde karakterin hareketleri ile değişen çevrenin etkileşiminde özellikle fps tarzı oyunlarda 60fps nin altında hisedilir bir durağanlık yaşanır.

Sonuç olarak 8800gt ideal bir seçim olacaktır. driver sorunu yok oyunların büyük bir çoğunluğu nvidia optimizasyonlu geliyor. 3870 ten performans olarak ötede

HIS 3870 ICEQ'ü bilmeden ısınma konusunda böyle bişey söylediğinizi düşünerek alacak arkadaşın Zotac'ı tercih etmesinden yanayım. Ama eğer 3870 GDDR4'lü, Directx 10.1'li derse bilemem. Ama şu an için 8800GTlerin daha performanslı olduğu herkes tarafında kabul edilmektedir

• 8800GT'lere tercih edeceğim tek HD3870 HIS IceQ3 idir ki o da benim tercihim. 8800GT'ler daha az güç tüketir, daha çok ısınır ayrıca. Seçenekleriniz bu 2siyse kesinlikle AMP! ama Palit Sonic derim çünkü soğutması nispeten daha başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ñolofinwë -- 12 Şubat 2008; 16:50:17 >
  • zotac 8800gt amp veya palit 8800gt(oc yapacaksanız palit yapmayacaksanız zotac amp)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp|ExtremE -- 12 Şubat 2008; 17:22:53 >
  • Palit 8800GT
  • O.C yapmıcaksanız Zotac AMP yi kesinlikle tavsiye ederim...
  • ZOTAC AMP derim ne gelirse gelsin ZOTAC
  • Palit 8800Gtyi oc ile neredeyse AMP yapabilirsiniz(farkı hissedemeyecek kadar azaltırsınız) ve aradaki 50-60 ytl lik fark cebinizde kalır
  • ikisinide alma hd3850pcs al overclock et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exerion -- 12 Şubat 2008; 20:32:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan_hzl

quote:

Orjinalden alıntı: ailkem

8800gt ler 3870 serisinden daha az ısınmakta bilginize gözler 30 fps üzerini arkanıza yaslanıp izlediğiniz bir film şeridinde algılamaz ama 3 boyutlu tasarlanmış hem oyunun hemde karakterin hareketleri ile değişen çevrenin etkileşiminde özellikle fps tarzı oyunlarda 60fps nin altında hisedilir bir durağanlık yaşanır.

HIS 3870 ICEQ'ü bilmeden ısınma konusunda böyle bişey söylediğinizi düşünerek alacak arkadaşın Zotac'ı tercih etmesinden yanayım. Ama eğer 3870 GDDR4'lü, Directx 10.1'li derse bilemem. Ama şu an için 8800GTlerin daha performanslı olduğu herkes tarafında kabul edilmektedir

Hayır üstad bilerek söyledim ama ısınma konusunda özel çözümler üreten firmalar genellemeyi bozmaz 8800gt nin standart fanlısı ile 3870in standart fanlısıdır kastımız yoksa her iki kartında kendine ait özel çözümleri var. tabi bu özel çözümlerin (palit hariç) kendine ait bir ek maliyeti var

• kalp 3870 diyor fakat mantık 8800gt. 3870 gerçekten şık ve kağıt üzerinde çok güzel bir kart, görüntü kalitesinin de 8800 e göre daha iyi olduğu speküle edliyor. 8800gt ise biraz daha "brute force" şeklinde algiladiğim bir kart.

ben bu seçenekler arasinda kalsam ne alirdim inan bilemiyorum, zor tercih. (aç kalmayi göze alip 3870 X2 alabilirdim tabi o ayri :D)
  • İlgilenen ve cevap yazan herkese teşekkürler. %90 Zotac amp alırım diye düşünüyorum ama yine de içim tam rahat değil. Gerçekten de 5-10 frame fark var ise diğer yönlerden 3870 ağır basıyor (teknoloji, DX 10.1, DDR4) ama HIS Iceq3 de iyi alternatif tabii. Bilgisayarı sadece akşamları açtığım için güç tüketimi ve ısınma çok önemli değil benim için. Overclock yapmayacağımdan Palit Soınic düşünmem sanırım. Lütfen bilgi paylaşımına devam.
  • her halukarda zotac amp al arkadaşım uzun vadeli bir kart uzun vadeden kastım en fazla 2 yıl
  • quote:

her halukarda zotac amp al arkadaşım uzun vadeli bir kart uzun vadeden kastım en fazla 2 yıl

Bu düşüncen altı ay sonra değişecek. Üst seviye kullanıcıları yeni modellere en fazla 1 yıl dayanır. ve artesi yıl güncelleme yapar.
    3870 Pcs al derim kart gerçekten çok güzel FP ye sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellino -- 12 Şubat 2008; 23:10:16 >
  • Birebirde tartişmasi olamaz Zotac Amp...
  • yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum zotac amp yi gerçekten süper bi kart kasanında etkisi var ama kesinlikle ısınma ötme falan yok .şöle oyunda takılsın istiyorum yok arkadaş takılmıyo 8800gt rulezz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.