Şimdi Ara

Power Yüzünden Sistem Arızası.Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorunu şu şekilde ifade ediyorum.Bn askerdeyken kardeşim power suply ı çıkartıyor cafede çalıştıgı bilgisayarda kullanıyor.daha sonra eve sıfır everest in 350 w lık bi power ını getiriyor.bilgisayar 6 yıllık felan bir sistem öyle yüksek güç isteyen cnsten değil.neyse takıyor ama açamıyor bilgisayarı çalıştıramıyor bir türlü...bilgisayar 5 ay yattı boş boş.ben yeni geldm askerden ve ugraştım ama ne yaptım ettimse bir türlü açılmıyor.monitör e güç gelmiyor hiç açılmıyor bile monitör..başka kasa denedim monmitör saglam.power tuşuna basıp bilgisayarı açmaya çalışınca dıt dıt dıt die bios dan 8 kere uyarı gelio peş peşe sonra 2 saniye felan beklio ve yine dıtlar gelio...herşeyi denedim 3 tane power getirdim yine aynı uyarı.ramleri değiştirdim olmuo.harddisklerin kablolarını değiştdim ide kablosunu sorun aynı...lütfen bi yardım edin.5 aydır teknolojiden kopuktum tam kavuştum derken yine sorun :( sizce sorun ne olabilir.acaba ana kart yanmış olabilir mi?ekran kartı da harici güç istiyo farklı ekran kartı tktım o da olmadı...

yardımlarınızı bekliyorum şimdden teşekkür ederim....

• büyük olasılık power kabloları yanlış veya eksik takılmış olabilir anakartın üstündeki(bios pilinin yanında ) ışık eger PC çalışmadan yanıyorsa anakartta bi problem yok demektir. ayrıca power dan gelen ve anakarta takılması gereken 24 pinlik güç kablosunun(beyaz renk olan) kesinlikle tam olarak yerine oturtulması gerek.Çünkü o kablo biraz zor oturur da .Bi de zannetmiyorum ama power I/0 düğmesi acık olmayabilir.
  • Sürekli uzun uzun dııııııııt dııııııt ötmesi ram sorunudur ramleri yerine oturtmamışsın sanırım çıkarıp bidaha dene.. Ramlerin bakır bağlantı yerleride yani pinleri zamanla oksitlenerek bu tarz sorunlara yol açar yumuşak bir silgi ile bu pinleri temizlerseniz sorun ortadan kalkacaktır..
  • jnrgndz_798 : kardeşim 24 pinlik kablo tam olarak oturttum hemde iice.ondan olacagını sanmıorum.I/0 düğmesi açıkta.bios pilinin yanındaki ışık a dikkat etmedim ona bi bakiim.24 pin e de tekrar iice bakiim...çok teşekkür ederim bu arada...

Jedi-Knight : arkadaşım dııııt dıııt diye uzun uzun gelmior dıt dıt die çok seri geliyor.8 tane böle geliyor susuyor 2 saniye felan sonra tekrar devam ediyor.
    ram olayını da eve gidip bi yapıyım bakalım silgiyle.umarım düzelir yaa...sana da çok teşekkür ederim...

ayrıca dün şunları da denedim.başka bi harddsik getirdim taktım olmadı.ide kablolarını hepsni değiştirdim olmadı.farklı ide kabloları getirdim...master slave ayarlarını degiştirdim neler neler...olmadı ankaraya götürcem artık....sağolun arkadaşlar tekrar
  • arkadaşlar ram leri silgiyle temizledim 24 pinlk güc girişini sıkıca taktım söylediklerini<zi yaptım ama yine aynısı....anakart üstünde de yanan hiç bir ışık yok.öyle bi lamba da göremedim dogrusu.kasanın ön panelindeki yeşil ışık ve kırmızı ışıkda hiç bir uyarı vermiyor power düğmesine bastıgımda...acaba ana kart mı yandı diyorum...
  • kardeşim anakartın üzerinde ışık yanması gerekir
    bu araada anakart yandı diosun fakat anakart durup dururken yanmaz
    şuana kadar pcde veya herhangi bir bileşeninde ne gibi sorunlar oldu biraz bahsedersen hatanın nerden kaynaklandığını belki bulabiliriz.
  • önceden hiç sorunsuz çalışırken kardeşim power ı söküyor götürüyor.sonra yeni power getiryor ve takıyor.olanlar başlıyor.yeni power ı taktıktan sonra anlattıgım hataları vermeye başlıyor...anakart üstünde ışık yok hiç baktım iice.ön panelde de ışıklar yanmıyor power a bastıgımda.ama işlemci fanı felan hepsi dönüyor.karta güç geliyor demekki diyorum.dıt dıt dıt die seri bir şekilde ses geliyor.monitör e güç gitmiyor sanki hiç görüntü yok.ekran kartını da degiştrdm yine yok...bütün sorunlar anlattıklarım....sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayrilik_aci

önceden hiç sorunsuz çalışırken kardeşim power ı söküyor götürüyor.sonra yeni power getiryor ve takıyor.olanlar başlıyor.yeni power ı taktıktan sonra anlattıgım hataları vermeye başlıyor...anakart üstünde ışık yok hiç baktım iice.ön panelde de ışıklar yanmıyor power a bastıgımda.ama işlemci fanı felan hepsi dönüyor.karta güç geliyor demekki diyorum.dıt dıt dıt die seri bir şekilde ses geliyor.monitör e güç gitmiyor sanki hiç görüntü yok.ekran kartını da degiştrdm yine yok...bütün sorunlar anlattıklarım....sağolasın

ön paneldeki ışıkların yanmamasının nedeni anakartın üzerindeki 2 pinlik yuvalara takılan ince kablolar olan hd , power ve reset kablolarının yanlış baglanması onlarla oynamış olabilirsin bide onlara bak ayrıca onların yanında bi kaç küçük kablo olacak anakartın üstünde mutlaka ışık olmalı ankartının modelini ve markasını da yaz bide ben bakım çünkü bios pilinin de bitmiş olabilecegi ihtimalini de düşünüyorum.

• ön panel baglantı kablolarıyla hiç oynamadım kardeşim de oynamamış.ama tekrar sorarım hiç dokunmuş mu onlara felan...ve heryerine baktım yanan bir lamba yoktu üstünde anakartın.şaşırdım kaldım artık napcam...

anakartımın resmi :
     Power Yüzünden Sistem Arızası.Yardım

anakartımın modeli : K7T266 Pro2-U

• arkadaşlar benim ana kart yanmış :(

şimdi de bu anakartıma benzer anakart arayacagım oof of
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.