Şimdi Ara

Power supply önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu sistem için hangi power supplyı önerirsiniz?

Sistem: Intel E6600 + 2x2 kingston hyperx ddr2 800mhz + Gigabyte GA-G41M-Combo + Vtx 6770 1 Gb ekran kartı

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he84 -- 28 Temmuz 2016; 22:21:21 >

• 700 watt fazla olmaz mı? Powercom WAR-1000AP 1000VA/550W Ups için 550 watt üstü olur mu? İçinde 12V 9A akü var.
  • Arranger. kullanıcısına yanıt
    Hocam 19 bin mesajınız var. Merak ediyorum böyle bir sisteme neye dayanarak 700 watt PSU önerdiniz ? Yanlışlık olmasın ?
  • Xanax70 kullanıcısına yanıt
    Fiyat performans oranı yüksek olduğu için ya da geleceğe yatırım yapmak için önerilmiş olabilir. Alınabiliyorsa eğer kaliteli bir güç kaynağı almak israf olmaz hiçbir şekilde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam elbette PSU'nun kaliteli olması çok önemli fakat şu sistem ile fazla bir yatırım söz konusu olmaz diye düşünüyorum. Yani böyle bir sistem'de en fazla sisteme uygun birşey önermek gerekir.
    Alacak arkadaş bilir tabi ben sadece yanlışlık olabilir diye söylemek istedim. Benim önerim şudur:

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-smartpower-80plus-bronze-550w-guc-kaynagi.html
  • Xanax70 kullanıcısına yanıt
    Yeni bir sistem topladığında yeni alacağı güç kaynağını tekrar kullanabilmesi önemli. İki güç kaynağı da gayet mantıklı arkadaşın kendine uygun olanı seçmesi kalıyor geriye.

Ama bana kalırsa Zalman daha önde duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 29 Temmuz 2016; 9:33:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısınız hocam. Arkadaşın tercihi kendine bütce olarak uygun olanı tercih edebilir
  • Cevaplar için teşekkürler. Evet geleceğe yatırımda yapmak mantıklı olabilir. Gelecek seneye doğru yeni pc toplama düşüncem var.

1-550 watt işimi görmez mi sizce? Sli yapmayacağım. GTX960 ve i5 skylake 3.5ghz bir sistem yapmayı düşünüyorum.

2-Ek olarak şu an kullandığım Ups 550watt. Daha yüksek watt psu alırsam kaldırır mı?

3- Corsair Builder VS Serisi 80PLUS 550W mi? Thermaltake Smartpower 80PLUS BRONZE 550W mı? THERMALTAKE TR2 S 600w mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he84 -- 29 Temmuz 2016; 11:08:07 >
  • 300-400 watt bir psu' işini görür. o sisteme 450 watt bile gereksiz.
    al bir coolmaster 400 watt tamamdır.
    saçma adamların saçma önerilerini dikkate alma. corsairs + everest alma. zorda kalırsan al bir zalman...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidemirkoy -- 29 Temmuz 2016; 12:07:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: he84

700 watt fazla olmaz mı? Powercom WAR-1000AP 1000VA/550W Ups için 550 watt üstü olur mu? İçinde 12V 9A akü var.

Yeni sisteme geçtiğinizde tekrar psu masrafı olmaması açısından 700w önerdim.
  • Cevaplar için teşekkür ederim. Thermaltake Smartpower 80PLUS BRONZE 550W aldım. Gelecekte yapacağım upgrade içinde yeterli bir psu olduğu yazıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.