Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Power Supply

7
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2509 Mesaj
      27 Ağustos 2003 19:20:45 Konu Sahibi
      arkadaslar bu sabah pc'yi actim sarki dinledim annem cvagirdi kahvaltiya gittim sonra pcyi acmak icin dugmesine basti m fakat calismadi sonra butun parcalari soktum
      powerin icini actim yandimi diye yoktu fakat oyle bir sey sonra poweri soktum tekrar takti m
      belki guc yetmiyordur diye ses modem kartlarını felan cıkardım
      sonra bizi m burda microsoftan 5 donanim sertifikasi olan bi pc'ci vr
      oraya goturdum o adam dedi powerin yanmis sanirim fakat power yanarsa butun herseyi ucurabilir.dedi sizce nedir bu lanet şey ?

|
      |
    • Teğmen
      183 Mesaj
      27 Ağustos 2003 20:42:48
      bizim memleketin alt ve üst yapı kurumları(biraz felsefi oldu ama)maalesef Allah'a emanet...hangi semtte oturuyorsun bilmiyorum ama eminim elektrik düzenli değildir..tabii bunda kaçak kullanımın da büyük payı var, o da ayrı bir konu...ms'den 5 donanım sertifikası olan birinin sözünün üstüne söz söylemek bize düşmez gerçi ama power supply bilgisayarın ihtiyacı olan 5 ve 12 voltluk regüleli gerilimleri sağlayan güç kaynağı.bozuksa kartlara ve parçalara direk 220 volt verebilir ve dediği gibi herşey uçar[bye]
      tamir ettirmen de sanırım pahalıya patlar, o yüzden en iyisi ya temiz bir 2. el bulman ya da yenisini alman.250 wattlık mıydı? bi de oluyorsa ki büyük ihtimal olur 250 w.'lık bile olsa 300 w.'lık takmaya çalış..
      |
      |
    • Yüzbaşı
      304 Mesaj
      28 Ağustos 2003 00:24:16
      kardeş sistemin eski ise yani p3 ve daha eski modelse 7-10 dolar civarlarında 300watt(dandik) psu lar war oonlardan alıver...ama p4 veya amd ise markalı bir psu al mesela ELAN VİTAL 300watt olabilir(tüv onaylı)
      |
      |
    • Binbaşı
      1408 Mesaj
      28 Ağustos 2003 00:48:50
      Geçmiş olsun kardiş...
      Bu arada plazma +1
      |
      |
    • Yarbay
      2509 Mesaj
      28 Ağustos 2003 17:32:40 Konu Sahibi
      tesekkurler arkadaslar ama
      psu olarak Thermal take veya Zelman'in 480wattlik psulari var onlardan alicam bu arada eski psu 230 watt .P
      |
      |
    • Yarbay
      7602 Mesaj
      28 Ağustos 2003 18:03:12
      paran yeterse zalman iyi ama thermaltake de cok kaliteli.bende 420 wattligi var, sesini duymuyorum. yurtdisi sitelerde de testlerde iyi sonuclar aldi.
      |
      |
    • Binbaşı
      1260 Mesaj
      28 Ağustos 2003 18:40:41
      TT 420W tavsiye olunur.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      696 Mesaj
      28 Ağustos 2003 23:32:23
      <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ybsert</i>
      <br />TT 420W tavsiye olunur.
      <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

<font color='red'><font size='4'>+1</font id='size4'></font id='red'>
      |
      |
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.