Şimdi Ara

Posta Gazetesi'nin hızlı trende bayan yanı isyanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
20
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Posta Gazetesi'nin hızlı trende bayan yanı isyanı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6 Not
    Yüksek Hızlı Tren'in bilet satış sisteminde bayan yanından yer alınmamasına, Posta gazetesi tepki gösterdi.
    Posta gazetesi, Yüksek Hızlı Tren'de bayan yanına yer verilmemesini günün haberi olarak birinci sayfadan duyurdu.

SİSTEM UYARIYOR

Yolcuların uzun mesafelerde daha rahat seyahat edebilmeleri için yapılan uygulamaya göre, koltuk seçiminde örneğin; erkekseniz, bir kadının yanındaki koltuk boş olsa da almanıza izin verilmiyor. Bu kurala uymazsanız sistem uyarıyor: "Lütfen kadın yanında kadın, erkek yanında erkek seçimi yapınız."

Habere göre, telefonla ya da gişeden bilet alırken de aynı kural geçerli.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/07/10/posta-gazetesinin-hizli-trende-bayan-yani-isyani

|
    |

• İyi de yıllardır bu uygulama şehirlerarası otobüslerde var. Sistem otomatik olarak zaten yabancı kadın-erkek şeklinde oturmaya izin vermiyor. Ki bu ülke şartlarında gayet de mantıklı bir uygulama.

Posta denen paçavra yine saçmalamış. Akit, Yeni Şafak ve benzerlerinin yaptığı gibi.

Otobüslerde de bu böyle ? Haremlik selamlıkla ne alakası var abartıyorlar bazı şeyleri de. Bayanlar rahatsız olabilir yanlarına tanımadıkları birisi oturunca.

• Yarbay
    5298 Mesaj
    [03 Temmuz 2020 23:16:33 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Doğan medyasının hayatı provokasyon.
    Ben şahsen değer verdiğim bir bayanın tanımadığım, ne olduğu belli olmayan bir adamla yan yana seyahat etmesini istemem. İsteyip bunu çağdaşlık olarak da gören de olabilir. Keşke öyle de bir opsiyon sunsalar yani ben bay yanında koltuk istiyorum da denilebilir.

Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro
  • Teğmen
    106 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Ben şahsen değer verdiğim bir bayanın tanımadığım, ne olduğu belli olmayan bir adamla yan yana seyahat etmesini istemem. İsteyip bunu çağdaşlık olarak da gören de olabilir. Keşke öyle de bir opsiyon sunsalar yani ben bay yanında koltuk istiyorum da denilebilir.
    quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Kesinlikle katılıyorum..Sevdiğimin yanına bir hırt dallama oturup onu rahatsız mı etsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    7040 Mesaj
    Otobüslerde de bu böyle ? Haremlik selamlıkla ne alakası var abartıyorlar bazı şeyleri de. Bayanlar rahatsız olabilir yanlarına tanımadıkları birisi oturunca.
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    İyi de yıllardır bu uygulama şehirlerarası otobüslerde var. Sistem otomatik olarak zaten yabancı kadın-erkek şeklinde oturmaya izin vermiyor. Ki bu ülke şartlarında gayet de mantıklı bir uygulama.

Posta denen paçavra yine saçmalamış. Akit, Yeni Şafak ve benzerlerinin yaptığı gibi.
    Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
    Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)
  • Yarbay
    6092 Mesaj
    ya adam geyse, ya kadin lezbiyense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 10 Temmuz 2015; 17:05:13 >
    |
    |
    [03 Temmuz 2020 23:16:33 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

Orijinalden alıntı: wer43

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

ayni anda aliniyorsa problem yapmamasi lazim normalde. veya onceden alinan biletle gidip yer varsa "bu biletin yanina koltuk istiyorum" denilebilir. obur turlu insan manitasinin yaninda oturamayacaksa micerim o trene ben..

aynen öyle.
    tanıdığın bir bayanla yan yana oturamayacaksan o treni iran'a göndersinler. ama uygulamanın öyle olduğunu sanmıyorum.
    |
    |

Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro

• Yarbay
    11369 Mesaj
    Trenle yolculuk ederken 3-4 kere bayan yanina oturdum. Sanirim son koltuklarda istisna yapabiliyorlar. Tabi anladigim kadariyla kadina soruyorlar erkek yani sorun olur mu diye. Benimle oturanlar ne sorun etti ne de benim bir terbiyesizligim oldu ama ben kiz arkadasimin bir erkegin yaninda oturmasini istemem. Sonucta nasil bir erkegin gelecegini bilemeyiz. Avrupa'da olsak neyse. Otobuslerde taciz etmeye calisan muavinler bile varken gelebilecek kekolara guvenmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kitsune

Trenle yolculuk ederken 3-4 kere bayan yanina oturdum. Sanirim son koltuklarda istisna yapabiliyorlar. Tabi anladigim kadariyla kadina soruyorlar erkek yani sorun olur mu diye. Benimle oturanlar ne sorun etti ne de benim bir terbiyesizligim oldu ama ben kiz arkadasimin bir erkegin yaninda oturmasini istemem. Sonucta nasil bir erkegin gelecegini bilemeyiz. Avrupa'da olsak neyse. Otobuslerde taciz etmeye calisan muavinler bile varken gelebilecek kekolara guvenmem.

Ben isvicre'deyim, burada bile ayni kural gecerlidir benim icin, kendim bile bos koltuk ariyorum.. topu topu 20dk zaten iki sehir arasi onu da uyusturucu bagimliariyla trende masturbasyon yapanlarla geciremem arkadas

En iyisi hatunu yalniz birakmamak. Erkeklere guven olmaz cunku

|
    |

• Yarbay
    11369 Mesaj
    quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

Ben isvicre'deyim, burada bile ayni kural gecerlidir benim icin, kendim bile bos koltuk ariyorum.. topu topu 20dk zaten iki sehir arasi onu da uyusturucu bagimliariyla trende masturbasyon yapanlarla geciremem arkadas

En iyisi hatunu yalniz birakmamak. Erkeklere guven olmaz cunku

En garantisi araban olacak atacaksin hatunu gotureceksin gidecegi yere Zaten arabali olunca hatun bulma orasi ustel olarak artisa geciyor, win-win

Hatun var da araba yok, kahrolsun fakirlik

|
    |

• Yarbay
    2941 Mesaj
    [12 Haziran 2020 00:06:33 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Bayanlar için uygulanan pozitif ayrımcılık örneklerinden birisi. Bundan normal birisi şikayetçi olmaz zaten.. Ancak siyasi malzeme çıkarmak isteyenler bir şansını dener şekildeki gibi.

Hoş gerçi CHP lilerin pembe metrobüs uygulaması için söyledikleri ve yaptıklarını unutmuş değilim.
    |
    |
    Bu yanındaki kadını servis edebilir bilmem ne diyenler direkt bilinçaltını kusuyor, siz otobüsteki kadınlara o gözle baktığınız için herkesi kendiniz gibi görüyorsunuz, bir kadın sizin yanınıza otursa yollu dersiniz muhabbet kurmaya çalışırsınız, ülkenin yarısı böyle medeniyetsiz olunca kimse istemez karışık oturmayı.

Adapazarı eksperiyle çok kadının yanına oturdum veya onlar benim yanıma oturdu, yanıma oturan teyze yemek ikram ederken yaşlı bir başka teyzeye yer vermek istediğimde erkek yeri diye oturmadı, kadın erkek fark etmiyor mesele sapkın zihniyet, daha otobüste bacağını pergel gibi açan zihniyet bitmedi.
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    2243 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    TRSOF

Zaten hep öyle değil miydi ? Ama bayan yolcu onay verirse erkek oturabiliyor diye biliyorum ben bi kere öyle gitmiştim

|
    |

SONY XPERIA™ Z5 | White
  • Binbaşı
    1654 Mesaj
    Doğru bir uygulama.
    |
    |

|
    |
    hem iyi hem kötü bi uygulama.nereden tutsan elidne kalır.benimd ebaşıma acayip bişey gelmişti.otobüsle yolculuk ediyorum.bir kaç saat sonra yanıma bi bayan geldi benim yeirm burası dedi.yanımdaki koltuk onun yeri.oturun dedim.e siz erkeksiniz dedi.mavi ekran verdim bi süre.başka yer olmayınca mecbur oturmak zorunda kaldı.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: slobodno

İsteyen kendi sevdiğini yanındaki hırtlara servis edebilir.Bence de seçmeli koltuklar olsun orada karışık oturabilsinler hatta adamın kucağına bile oturabilirler..
    quote:

Orijinalden alıntı: slobodno

İsteyen kendi sevdiğini yanındaki hırtlara servis edebilir.Bence de seçmeli koltuklar olsun orada karışık oturabilsinler hatta adamın kucağına bile oturabilirler..

tebrikler

|
    |

atıyorum eşimi bir yere yollayacağım

ve uzun yolculuk

saatlerce tanımadığım bir adam oturacak bunu istemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterMMORPG -- 11 Temmuz 2015; 18:44:06 >
    Indie Oyun Geliştiricisi : Tamamıyla Türk Yapımı ve Ücretsiz Oyun MonsterMMORPG 🔗https://www.monstermmorpg.com | Pokemon severler için geliştirilen Monster MMORPG oyuna kayıt adresi &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/Register | Canavarlar &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/Monster | Oyunun MonsterDex'i 2350+ Canavar'a sahiptir &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/MonsterDex | Oyunda 500+ oyun haritası bulunmaktadır &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/Maps | Pokemon Versiyonu Pokemon Pets &gt; 🔗https://www.pokemonpets.com | MonsterMMORPG Ana Konu - Diğer Web bazlı oyunlar Üst Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
üniversite
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.