Şimdi Ara

Poşet 25kuruş geçmiş olsun.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
0
Favori
34.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sabah BiM'den bir şeyler aldım. Kasadaki muhabbet
    K: Abi poşet istermisin, kaç tane?
    B: Ne kadar?
    K: 25 Kuruş
    B: Yuh artık, poşet 25 kuruş olur mu? Migrosta indirim olarak geçiyorlar öyle yapmıyor musunuz?
    K: Malesef ücretli oldu
    B: İstemem elimde taşırım nolacak

Tabi bende şalter attı. Biliyorduk böyle bir şey olacağını ama tepki vermeden duramazdım orda. Benden sonraki müşteri de almadı. Ancak şöyle bir saçmalık var.
    Ekmek reyonundan ekmek alıp bir poşete koydunuz ona para yok. Nitekim ben de aldığım diğer ürünleri ekmek poşetine koydum çıktım.

Bu uygulama plastik poşet kaynaklı çevre kirliliğini önlemeye ne kadar yarar sağlar burası tartışılır ve tartışılmalı. Plastik ambalajı komple yasakla bari. Su, yoğurt, süt, meşrubat, deterjan ve diğer tüm ambalajlar plastik. Sadece market poşetini paralı yapmakla oluyor mu yani? Demedi demeyin bu uygulama yakında patlar.

• sizinki tepki değil sabotaj.bana hiç samimi gelmiyor bu tarz davranışlar.

1- orada ki kasiyer bu kanunu çıkartan kişi değil.
    2- aylardır market poşetlerinin ücrete tabi olacağı konuşuluyordu hazırlıklı gitmeniz gerekiyor.
    3- Ekmek reyonunda ki poşet ücretlense bu sefer de "yuh ekmeğin poşeti de pahalı zaten ekmeği zor alıyor millet" diyecek çok insan var.
    4- Bu uygulama şimdiden çevre kirliliğini önlemeye başladı bile.
    5- Bu uygulama kesin patlar.Şu olmaz bu tutmaz.Bunlar artık sadece çözüm yerine bahane üreten insanların kullandığı cümleler.
    6- Türkiye Akdeniz'i mikro plastik ve plastik ürünleriyle en çok kirleten ülke.Ve hiç bir okyanusa kıyımız olmamasına rağmen okyanusları en çok kirleten ülkeler arasındayız.
    7- Size zorla poşet satmıyorlar! Yıllardır metro mağazaları poşetleri ücretle satar.Örnekleri var bu ülkede.
    1.maddeden sonrasını okumadım , ilk maddeye de cevabımı vereyim

Sen " aa bu adam emir kulu , bu kanunu çıkaran kişi değil yea" deyip tepki göstermezsen her şeyi dayatırlar.

Bilinçli halklar bulduğu kişiye tepkiyi gösterir , emir komut zincirine bakmaz. Çünkü bilir ki , o tepki elbet aşağıdan yukarıya doğru , müdürlere doğru ulaşır.
    Bu poşet meselesi bile Türk halkının nekadar cahil nekadar doğayı umursamaz olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Poşet istiyorsanız paşa paşa vereceksiniz parasını. Buradaki maksat plastik poşet kullanımını minimuma indirmektir. Şöyle etrafa bir bakın heryer o iğrenç poşetlerden kaynıyor, bedava olduğu için umursamadan atıyordunuz yerlere şimdi ise belki 25 kuruş verip atmanın önüne geçilmiş olur. Ben almanyadayım burdada paralı. Eğer yanımda bez poşetim varsa kullanıyorum, yoksa 10 cent verip alıyorum ve evde tekrar kullanılmak üzere saklıyorum.
    nebula-bunela-labune kullanıcısına yanıt
    nebula-bunela-labune demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    doğru soru bu değil.Elbette zarar veriyor.Doğru soru şu aydın olmayan bir halkı fazla poşet tüketiminden nasıl uzaklaştırabilirsiniz? Aydın olmayan insanlar en çok neleri kaybetmekten korkar?
    Samimiyetsiz olan asıl sizsiniz.
    Size deseler canınızı 1 yıl sonra alacaz, kefenimi giydim bekliyorum moduna mı girersiniz?
    Yine deseler 1 yıl sonra evinizi yıkacaz, başka ev aramaya mı başlarsınız?
    Hakkını arayan insanlara tutup sabotaj ediyor, samimi değilsin demek neyin nesiyse artık...
    Memlekette hiç yoktan ödediğimiz o kadar çok vergi ıvır zıvır var ki artık insanların tepesi atıyor gereksiz para ödemelere.
    Hiç yoktan telsiz vergisi ödemeye başladık ve sürekli fiyatı arttı.
    Bir halta benzemeyen poşetler ücretlendi buna bile ses çıkaran yok.
    Kullandığımız hiçbir şey vergiden muaf değil, her şeyi doğrudan ve dolaylı olarak vergiyle kullanıyoruz resmen.
    Geçmediğimiz köprüye para ödeyelim, binmediğimiz uçağa para ödeyelim, görmediğimiz saraya ödeyelim vs vs vs.
    YETMEDİ Mİ SİZE?
    önümüzdeki günlerde günlük ve haftalık satışları kontrol ederler eğer satışlarında düşme yoksa vatandaş bunu yedi deyip yollarına devam edecekler, eğer ki satışları düşürse yani müşteriler poşet paralı olduğu için alabileceği ürünleri satın almadan çıkarsa paralı poşet işi iptal edilir.

Burada önemli olan tek şey karlılıktır marketler karlılıklarına zarar gelirse kimseyi tanımazlar.

Paralı poşet mevzusu zaten marketlerin kuruluş amacına ters, markete gidersin ortamda beyini uyuşturan bir müzik olur devasa boyutta market arabasıyla gezip ihtiyacın olanlarla birlikte ihtiyacın olmayan şeyleri alıp çıkarsın. Marketteyken

aldıklarım poşetime sığar mı ?
    Poşete para vermeyim şimdi.

Vs düşüncelere kapılan bir müşteriyi marketler istemez.

Marketlerde bir ara 1₺ İle alınabilen market arabaları vardı şimdi o arabaların yanında marketin kendi jetonları duruyor müşteri rahatlıkla market arabası alabilsin diye, çünkü müşteri market arabası ile markete girerse daha fazla alışveriş yapar.
  • Kafama silah dayasalar ve o poşete para ver deseler yine de direnirim. Hayatımın sonuna kadar Allah şahidim olsun ki bir poşete asla para vermeyeceğim! Letgo da felan 2. El bulur alirim ama yinede bu rezillige tek kuruş ödemem. Ne demek lan poşete para istemek??? Yeter lan artık soyulduğumuz... Poşete para vermek isteyene de karışacağım... yetti artık...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • önümüzdeki günlerde günlük ve haftalık satışları kontrol ederler eğer satışlarında düşme yoksa vatandaş bunu yedi deyip yollarına devam edecekler, eğer ki satışları düşürse yani müşteriler poşet paralı olduğu için alabileceği ürünleri satın almadan çıkarsa paralı poşet işi iptal edilir.

Burada önemli olan tek şey karlılıktır marketler karlılıklarına zarar gelirse kimseyi tanımazlar.

Paralı poşet mevzusu zaten marketlerin kuruluş amacına ters, markete gidersin ortamda beyini uyuşturan bir müzik olur devasa boyutta market arabasıyla gezip ihtiyacın olanlarla birlikte ihtiyacın olmayan şeyleri alıp çıkarsın. Marketteyken

aldıklarım poşetime sığar mı ?
    Poşete para vermeyim şimdi.

Vs düşüncelere kapılan bir müşteriyi marketler istemez.

Marketlerde bir ara 1₺ İle alınabilen market arabaları vardı şimdi o arabaların yanında marketin kendi jetonları duruyor müşteri rahatlıkla market arabası alabilsin diye, çünkü müşteri market arabası ile markete girerse daha fazla alışveriş yapar.

• sizinki tepki değil sabotaj.bana hiç samimi gelmiyor bu tarz davranışlar.

2- aylardır market poşetlerinin ücrete tabi olacağı konuşuluyordu hazırlıklı gitmeniz gerekiyor.
    3- Ekmek reyonunda ki poşet ücretlense bu sefer de "yuh ekmeğin poşeti de pahalı zaten ekmeği zor alıyor millet" diyecek çok insan var.
    5- Bu uygulama kesin patlar.Şu olmaz bu tutmaz.Bunlar artık sadece çözüm yerine bahane üreten insanların kullandığı cümleler.
    6- Türkiye Akdeniz'i mikro plastik ve plastik ürünleriyle en çok kirleten ülke.Ve hiç bir okyanusa kıyımız olmamasına rağmen okyanusları en çok kirleten ülkeler arasındayız.
    7- Size zorla poşet satmıyorlar! Yıllardır metro mağazaları poşetleri ücretle satar.Örnekleri var bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 1 Ocak 2019; 12:42:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C9D430E

Kafama silah dayasalar ve o poşete para ver deseler yine de direnirim. Hayatımın sonuna kadar Allah şahidim olsun ki bir poşete asla para vermeyeceğim! Letgo da felan 2. El bulur alirim ama yinede bu rezillige tek kuruş ödemem. Ne demek lan poşete para istemek??? Yeter lan artık soyulduğumuz... Poşete para vermek isteyene de karışacağım... yetti artık...
    bu ne şiddet, bu ne celal? ulan ne boş adamlarmışsınız be.. bir GSS, iki naylon poşet, delirdiniz beleşçilik yapamıyoruz diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

sizinki tepki değil sabotaj.bana hiç samimi gelmiyor bu tarz davranışlar.

Sen " aa bu adam emir kulu , bu kanunu çıkaran kişi değil yea" deyip tepki göstermezsen her şeyi dayatırlar.

Bilinçli halklar bulduğu kişiye tepkiyi gösterir , emir komut zincirine bakmaz. Çünkü bilir ki , o tepki elbet aşağıdan yukarıya doğru , müdürlere doğru ulaşır.

• Bunda uzatacak birşey yok. Alttakinden 1 tane al isteyen 200TL yapsın poşeti.

Poşet 25kuruş geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Alıntıları Göster
    okumamana şaşırmadım.Belki birazcık okusaydın bugün ülkemiz daha huzurlu olabilirdi.

• letgo da 10 kuruştan satmaya başladım.talep gayet iyi.
  • Yakinda ekmek ve meyve reyonundaki posetlere 50 kurus isterler cunku almaya mecburuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

okumamana şaşırmadım.Belki birazcık okusaydın bugün ülkemiz daha huzurlu olabilirdi.

Alıntıları Göster
    Böyle boş bir yorum yapacağını biliyordum

Çok klişe oldu artık be , okusan huzurlu olurdu vs vs. Zamanı geçti bunların

• dediğim gibi şaşırtmıyor. Hükümete duyduğunuz öfke gözünüzü karartmış.Her şeye herkese saldırıyorsunuz. Herhangi bir sorumluluk almaktan çok bahaneler üretip karşınıza ilk çıkan insanlara sataşmayı tercih ediyorsunuz. Çünkü bahane üretmek çözüm üretmekten daha kolay.
  • kangroo kullanıcısına yanıt
    Ekmek poşeti sadece ekmeği taşır. Çünkü çok ince ve küçük.

Ekmek, poaca ve simit alanlar bu kapsamaya girmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakinda kalkar merak etmeyin

• quote:

sizinki tepki değil sabotaj.bana hiç samimi gelmiyor bu tarz davranışlar.

Market poşetleri en gec 1 yıl içinde doğada çözunuyordu. 25 kurusluk posetler ise en az 80-100 yilda dogada cozunecek cevreyi asil kirleten tipte poşetler.

• Semt pazarlarında paralımı.

• Poşeti paralı satınca doğaya zarar vermiyo mu?

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    diğer konuda da bu poşetlerin oluşturduğu tehlikeler hakkında bahsettim.Şehirde bu poşetlerin tehlikesini görmek zor ancak doğa ile iç içe olduğunuzda insan gerçekten dehşete düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebula-bunela-labune

Poşeti paralı satınca doğaya zarar vermiyo mu?
    doğru soru bu değil.Elbette zarar veriyor.Doğru soru şu aydın olmayan bir halkı fazla poşet tüketiminden nasıl uzaklaştırabilirsiniz? Aydın olmayan insanlar en çok neleri kaybetmekten korkar?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.