Şimdi Ara

portlu modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben yeniyim de konuyu doğru yere mi açtım bilemiyorum.Yanlışsa da affedin. Ben çok portlu modemlerin normalden ne farkı var diye soracaktım.Hani 2 portlu,4 portlu falan diyorlar ya.

1.Bu çok portlu modemler kablolu mu kablosuz mu oluyor?
    2.Mesela evimde 2 portlu bir modem varsa bu modeme 2 bilgisayar bağlıyken ne olursa olsun hızı eşit mi bölüyor?Örneğin biri laptop,biri masaüstüyse ve bunlardan biri harıl harıl bir şeyler indiriyorsa yine de hızlar eşit dağıldığı için ötekinin hızını etkilemez mi?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim...

• tek portluda aynı ısı yapıyor 4 portluda tek farkı cok portlu modemde cok bılgısayar ınternete gırer tek portluda tek bılgısayar
    1.si portlu modem kabloludur
    2 portda 2 bilgisayara bağlı ise eger sen hızını modemden ayarlarsan sorun olmaz ama ayarlamassan ne kadar kullanırsan o kadar hızını verir ve hızlarınız etkılenır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey Amca -- 27 Temmuz 2009; 18:32:31 >
  • çok teşekkürler.peki bir şey daha soracağım.bizim evde 1 tane kablosuz modem var.2 Mbit.Ancak hem kardeşim hem ben kullanıyoruz.ikimize de nasıl eşit paylaştırabilirim?Çünkü o çok indirme yapıyor ve benim internetim bundan bayağı etkileniyor.
  • modemlerin eşit paylaşım amaçlı hız sınırlama özelliği yoktur...
    indirme hızının elle ayarlanmasını sağlayan download programları kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz...
    örneğin IDM (Internet Download Manager) veya JDOWNLOADER gibi programlarda indirme hızı elle ayarlanabiliyor...
    eğer kardeşiniz bunları kullanırsa size zarar vermez...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.