Şimdi Ara

Porsche nasıl okunur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Porş, Porşe, Porşa, Porje… Porsche, markanın okunuşuyla ilgili karmaşayı resmi olarak sonlandırdı.

Kablosuz ağa bağlanmayı unutup mobil internet kotasını bitirmek, otobüse bindiğinizde “yetersiz bakiye” sesini duymak, keyifli bir yolculuk sırasında lastiğinizin patlaması, en ihtiyacınız olduğu anda telefonunuzun şarjının bitmesi… Bu gibi durumlar fazlasıyla sinir bozucu olabiliyor. Ama hiçbiri isminizin hatalı telaffuz edilmesi kadar sıkıcı olmayabilir.

Süpersport otomobil üreticisi Porsche’nin de anlaşıldığı üzere canını sıkan bir durum ve bu durum için bir çözümü var. Markaların telaffuzları sırasında çoğu zaman insanların orta noktayı bulamadığına şahit olabiliyoruz. Porsche kendi cephesinden bu sorunu çözmek adına resmi YouTube sayfası üzerinden bir video yayınlayarak, akıllardaki tüm soru işaretlerini kaldırmayı amaçlıyor. İşte tarihin “en büyük” gizemlerinden birinin cevabı sizlerle. İlgili videoya haberin girişinden ulaşabilirsiniz.

• O değil A harfi sesletiyoruz galiba. Yani Por diye değil Par diye. Sonunda da porş diyerek işin içinden çıkıyoruz.

O kadar para verip alıyorum arabayı, daha showroom'da porş değil efendim porşe diyeceksiniz diye bıdı bıdı ediyorlar. Sana ne lan, ben o arabaya belki Lorke diyeceğim. O harfi ile Lor-ke

Alman parşe desin bizi ilgilendirmez
  • Pooğşe
  • Poğeçe diye okunur beyaz renk panemera diye yazılır
  • Porşe'm olsun da ismini okumayayım .

Aslında bir sorun değil nedense sorun haline getirildi .

Zaten SCH = Ş Dir yanlış bilmiyorsam e orada bir de " E " var . PorşE yani .

aklıma geldi bak yine sinirlendim

• Zenginin porşu züğürdün çenesini yorar
  • Bence İsmail Hakkı diyelim

• Porş deyip geçiyorum
  • Jamiryo
  • Poğaça diyorum ben.🤔
  • Neden bilmiyorum, ben porşcuk diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • porşeh.
  • porşi
  • Kelimenin ortasındaki 'r', 'ğ'ye benzer bir sesle okunur yani 'Poğşe' gibi.Birde dogru okumayana porğşe satılmaz,adettir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sch ş diye okunur. Video nun başında adam önce porşe diyor sonra poğşe yine isin içinden cikamicaz
  • Bu yılın son Porş nasıl okunu konusu...
  • Noxporş üçbin tidiay.
  • porşe yeterli
  • Almanca da sch bir araya geldi mi ş olarak okunur. Cevap porşe
    Schengen şengen
    schwarzkopf şıvarzkopf
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.