Şimdi Ara

Porsche Design ekibinden Huawei’ye çentik için özel talep

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefonlarda çentik tasarımı artık normal bir hale gelirken halen bu tasarımı benimsemeyenler de var. Porsche Design ekibi bu konuda Huawei’den özel ricada bulunmuş.

Özel istek

Bilindiği üzere Huawei P20 serisi tamamen çentik ile donatıldı. Ne var ki Porsche Design Mate RS modeli seriden ayrıldı ve kavisli ekran ile daha çok Mate serisi içerisinde yer alıyor gizi gözüktü. Huawei’nin neden bu telefonda çentiğe yer vermediği sonradan ortaya çıktı.

Ayrıca Bkz.Kavisli ZTE Nubia Z18 sızdırıldı

Daha önce dedikodu şeklinde gündeme gelen bilgiler Porsche Design ekibi tarafından da doğrulandı. Buna göre ekip görünümü bozacağı gerekçesiyle projenin en başından itibaren çentiğe karşı çıkmış. Huawei de bunun üzerine simetriyi bozmamak adına 6 inçlik kavisli bir OLED ekran tercihi yapmak zorunda kalmış.

Diğer taraftan ekrana entegre parmak izi ve ikinci parmak izi sensörü ile arka kısımdaki ayna bölümü yine iki firmanın karşılıklı görüşmeleri ile kararlaştırılmış. Porsche Design Huawei Mate RS modeli 6GB RAM ve 256GB kapasiteli versiyon 1695 Avro ve 6GB RAM ve 512GB kapasiteli versiyon 2095 Avro olarak piyasaya çıktı.

Görüldüğü üzere bazen firmalar çentik tasarımında ısrar edemeyebiliyor. Muhtemelen bundan sonraki Porsche Design telefonlarında da Huawei çentik tercihini kullanmayacak.

• ben çentiği seviyorum, neden eleştiriliyor anlamış değilim..

• şöyle premium bir cihazda özenti tasarım yakışmaz

• Koca sektörde tasarımdan anlayın 3-5 kişi kalmış demekki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 12 Mayıs 2018; 0:13:3 >
  • İşte Porsche farkını koymuş ortaya.

Ferdinand Porsche mezarında huzurla uyuyordur.

Steve jops mezarında takla ata ata magma kraterine kadar inmiştir zaten.

• Yapabilirsan çentiksiz full ekran yap yoksa tatava yapma demişler kısaca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    Körü körüne marka/imaj/algı bağımlısı insanlar. Onlar da bu pastadan nasiplenelim diye kendilerince ticaret taktiği uyguluyorlar.
  • PORSCHE ADAMDIR

• Teşekkürler Porsche halden anlıyorsun valla şu anda sevincimden ağlıyorum
    Porsche adımdır ne demek Porsche ADAMIN DİBİDİR DİBİ
    Porsche Design ekibinden Huawei’ye çentik için özel talep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 12 Mayıs 2018; 4:10:5 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aferim hemen bi tane porsche siparişi veriyorum👊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel bir değerlendirme.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Bıktım valla hocam şu çentikten herkes aynı şeyi kopyalıyor. Halbuki ekrana entegre parmak izi okuyucuyla, açılıp kapanan gizli ön kamerayla, ekranın altında kantilever piezoelektrik seramik akustik ahize kullansalardı tam 10. yıla yakışır bir telefon olurdu.

• Şu çentik olayının geçici bir moda ve çirkinlik abidesi olduğu o kadar belli ki...

İleride millet bu çentikli tasarımlara bakıp bunu nasıl satmışlar insanlara diyecekler. Şuan ise hala savunmaya çalışan var çentik olayını. İleride çok utanacaklar savundukları için ama farkında değiller...

• Çentik kapatılabiliyorsa, hiçbir zararı yok, hatta yer de kazandırıyor, şu an elinizdeki telefonların üst kısmında ahizenin yan taraflarında bildirim ikonlarının çalıştığını düşünsenize, ekstradan bir alan mis gibi

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Bunları deyince fanatiklerin saldırısına uğruyorsunuz hocam.

Geçenlerde LG G7 ThinQ konusunda benzer bir muhabbet olmuştu. Adam boşluk bırakmasına rağmen Apple'a uyacağım diye gidip çentik yapmış.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Hocam çentik bir tasarım kusuruydu zaten Apple öyle bir lanse etti ki sanki telefonlarda olmazsa olmaz gibi hissetti herkes.

Benim anlamadığım bu çentik bu kadar seviliyor olsaydı herkes iPhone x alırdı stok yetiştiremezdiler

• quote:

Orijinalden alıntı: ohmygod.gif

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Kendi adıma konuşayım. Ön ekran tamamen çerçevesiz olsun ben ön kamerasız telefon alırım ama piyasayı ben belirlemiyorum.

Ön kamera için büyük bir çerçeveye gerek yok. 1 tane çerçeve olabildiğinde ince olsun bütün bileşenleri oraya koysunlar.

Çentiğede tamamen karşı değilim. Apple gibi yaparsın anlarımda. Tüm zamanların en ezik firmaları android üreticileriymiş gibi hem android in çentiğini kopyalayı hemde her yeri çentiğe gömmelerini anlamıyorum.

Çerçevesiz telefon üretirsin çentik mecburu olur ama aştta kocaman çerçeve ile çentikli telefon üretirsen, ezik firmasındır. Apple ekranda yer yok diye çentik koydu. Android üreticileri ezikleri oynuyor ne yazıkki

Hele lg varki. Hem alt çerçeve var hemde çentiği üstünde çerçeve var. Sanırım 2018 en ezik üreticisi şimdiden.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Şu an tasarım işini beceren tek firma Samsung. Hatta S6 ailesinden beridir bu böyle. Çentik olayının iPhone X'da bir anlamı var en azından ama diğer üreticiler neden bu furyaya katıldı anlamak güç.

• güzel tasarım olmuş son zamanlarda tasarımı ile kendine baktıran nadir telefonlardan birisi.Şu zorlayarak bir özellik yada estetik detaymış gibi millete yutturulan çentiğin olmamasıda çok iyi olmuş.telefon yere düşüp ekranın orası kararasa telefon bozuldu deyip 3bin liraya telefonu değişen millet ekranımın ortasında kara bir benek olsun diye üste para veriyor ne günlere kaldık.size ne tasarlayıp yiteleser gider onu net anladık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.