Şimdi Ara

POPCORNHOUR C-200 NMT / İncelendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.577
Cevap
8
Favori
133.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sancak bilgisayarda ürün kalmadı dileyen aşağıdaki linkten alabilir. Stoklarda var.

http://www.hepsidijital.com/x_popcorn-hour-popcorn-hour-c-200_100279.php?k_id=174&kn=MULTIMEDIA+HD+OYNATICI
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. Ben de aldım C-200 ve Wi-Fi adaptör derdindeyim şu an, o gelesiye kadar da evdeki donanımı 300 mbps ye çevirmeye uğraşıyorum. Ben sipariş verdim, ZyXEL modem ve USB dongel birlikte ucuzdu. Kafama takılan şu: ZyXEL USB dongel 50-80 mbps arasında demişsiniz. Bunlarda 300 mbps olmuyor mu, eğer olmuyorsa kablo ile zaten 100 mbps bağlı cihaz.. Ben USB dongel PC ye takacağım.. Modem zaten 300 mbps, laptop da 300 mbps.. Tek kötü yanı C-200.

Ben terimlerde hata yapmışım.

50-80MB/Sn
    olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

uygun fiyata hangisi olursa alırım artık,ama modem zyxel diye yine zyxel almak niyetindeyim,
    geçmiş olsun bu arada,çözüm kısa sürede bulunur umarım.

TP-LINK daha ekonomık ve daha tutarlı geldi bana.
    Her ikisini de kullandım.

quote:

erdos113 Tarih 22 Aralık 2009; 1:26:33

Hayırlı olsun ahmet güle güle kulan diyecektim sayfa bitimine kadar okuyayım dedim,sonunda can sıkıcı süprizi görünce şaşırdım,umarım en kısa zamanda yenisini gönderirler,
    benim için önemli olan hd sesler,2 ay kadar önce aldığım onkyo 707 de hd ses deneme fırsatım olmadı,sesle ilgili bılgisayar ortamında gelişmeleri bekliyorum aslında ama bu cihazda daha evel dikkatimi cekmişti,parasal sıkıntı yı da atlatamadığımdan beklemeye aldım kendimi,,
    sevgili ahmet hd sesler hakında bu cıhaz la ne gibi başarı yakalanır umarım dener bizlerle paylaşırsın,yeni gelecek cihazı güle güle kulanman dileğiyle saygılar.
    İyi dileklerini için teşekkürler.
    Elbette bütün tespitlerimi yazacağım endişeniz olmasın.

Bu arada ürünü sancağa göndermek üzere kargoya verdim.
    Kendilerine ulaştığında bana dönüş yapacaklarmış.
    Bu konu ile de ilgili her gelişmeyi paylaşırım. Sevgili dostlar

• Bugün "sancakbilgisayar" ürünü MNG kargodan teslim almış!
    Ancak bana geri dönüş yapılmadı!
  • Dostum geçmiş olsun hdd yi söküp tekrar açmaya çalışdığında da açılmadı mı?

Bu arada uzaktan kumanda ile kapatılınca hdd açık kalıyor.
    Ekrana sığdır seçeneğini seçince (40m87 samsung) görüntütam oturmuyor %96 ya düşürmek gerekiyor neden bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

Dostum geçmiş olsun hdd yi söküp tekrar açmaya çalışdığında da açılmadı mı?

Bu arada uzaktan kumanda ile kapatılınca hdd açık kalıyor.
    Ekrana sığdır seçeneğini seçince (40m87 samsung) görüntütam oturmuyor %96 ya düşürmek gerekiyor neden bilemiyorum.

Samsung tan "Picture Size" ayarını "Sadece Tara" olarak yaparsanız sorun olmaz.
  • sanacakbilgisayar yenisinin kargoya verildiği bilgisini verdi.

Zaten 3 günlük cihazda da sorun çıkarsa yeninin verilmesi gayet normal.
    Distiribitörlüğün vecibesini yerine getirdiğini/getiereceğini bu şekilde göstermiş oldular.

Sancakbilgisayara vesile ile hızlı davranıp beni haftasonu C-200 kalmaktan kurtardıkları için
    Çok teşekkür ederim.

Gelsin incelemeye devam arkadaşlar.
  • Hayırlı olsun.
    quote:

C-200 <>Laptop/PC : 8,5Mb/sn

Aktarım hızı çok yavaşmış. Birde usb slave ile aktarım hızını test edebilirmisiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 24 Aralık 2009; 21:53:48 >
  • ahmet hiç olmazsa resimleri ertanın incelemesine ekle bu foruma üye olmayanlar vardır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

ahmet hiç olmazsa resimleri ertanın incelemesine ekle bu foruma üye olmayanlar vardır :)

Olmuşmu üstad

>> TF <<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 25 Aralık 2009; 1:00:57 >
  • Arkadaşlar,ben de 300Mbps'a geçmek istiyorum,elimde toshiba notebook var,wireless alıcına tam ulaşamadım,ama göründüğü kadarı ile sanki bu popcornhour'un sitesideki mini pci'a benzer bir görünümü var,o bölüme bu mini pci'ı takabilsem sanki uyacak gibi.Kullandığım USR wireless modemin de içindeki wireless aparatı popcornun sitesindeki mini wireless'a çok benziyor,slot konmuş ve oraya potable bir wireless alıcı takılmış,o slota popcorndaki 300m alıcıyı taksam çalışır mı?.Ayrıca daha önce asus mini notebook için aldığım mini pci var,300n destekli,ama o pci küçücük birşey,zaten o popcorndaki yuvaya küçük gelir.
    Notebook'a dışarıdan yeni bir wireless alıcı takmak istemiyorum,acaba toshibadaki yuvaya bu pch'nın sitesindeki alıcıyı taksam olur mu,takılabilir mi?ayrıca da modemi gerekirse de değiştirebilirm.
    Önerilerinizi almak istiyorum ve de eğer zyxtel modem alırsam hangisini nereden alayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.amon -- 25 Aralık 2009; 10:59:40 >

• zaten o ayarda.
  • Ben de 300 mbps için Robotics harika modemimi elden çıkardım, ZyXEL P660HN 1Z aldım. Almaz olaydım; Modeme web arayüzünden erişiyorum 2-3 dk sonra bir işlem yaparken tekrardan girmem gerekiyor, hiç bağlı kalmıyor.. Eğer Dreambox filan kullanıyorsanız ve port açmanız gerekiyorsa port açarken zaten resemen akrobatik hareketleri iyi bilmeniz gerek.. Ben biraz uğraştım, şimdi de hiç çalışmaz oldu cihaz, aldığım yeri aradım geri getir dediler, iade olabilir ya da yenisi ile değişecek.. Aynı ile değişim konusunda sıkıntılarım var; başka bir modem düşüneyim mi, yoksa bana gelen ZyXEL bozuk muydu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.amon

Arkadaşlar,ben de 300Mbps'a geçmek istiyorum,elimde toshiba notebook var,wireless alıcına tam ulaşamadım,ama göründüğü kadarı ile sanki bu popcornhour'un sitesideki mini pci'a benzer bir görünümü var,o bölüme bu mini pci'ı takabilsem sanki uyacak gibi.Kullandığım USR wireless modemin de içindeki wireless aparatı popcornun sitesindeki mini wireless'a çok benziyor,slot konmuş ve oraya potable bir wireless alıcı takılmış,o slota popcorndaki 300m alıcıyı taksam çalışır mı?.Ayrıca daha önce asus mini notebook için aldığım mini pci var,300n destekli,ama o pci küçücük birşey,zaten o popcorndaki yuvaya küçük gelir.
    Notebook'a dışarıdan yeni bir wireless alıcı takmak istemiyorum,acaba toshibadaki yuvaya bu pch'nın sitesindeki alıcıyı taksam olur mu,takılabilir mi?ayrıca da modemi gerekirse de değiştirebilirm.
    Önerilerinizi almak istiyorum ve de eğer zyxtel modem alırsam hangisini nereden alayım?

imzamdaki modeli alabilirsin,sanalmarketim de olması gerek,
    Ahmet, usb dongle olarak zyxel siparişi verdim,akşam elimde olacak,takım olsun dedim modemle

• quote:

Ben de 300 mbps için Robotics harika modemimi elden çıkardım, ZyXEL P660HN 1Z aldım. Almaz olaydım; Modeme web arayüzünden erişiyorum 2-3 dk sonra bir işlem yaparken tekrardan girmem gerekiyor, hiç bağlı kalmıyor.. Eğer Dreambox filan kullanıyorsanız ve port açmanız gerekiyorsa port açarken zaten resemen akrobatik hareketleri iyi bilmeniz gerek.. Ben biraz uğraştım, şimdi de hiç çalışmaz oldu cihaz, aldığım yeri aradım geri getir dediler, iade olabilir ya da yenisi ile değişecek.. Aynı ile değişim konusunda sıkıntılarım var; başka bir modem düşüneyim mi, yoksa bana gelen ZyXEL bozuk muydu..

Ahmet kardeşimiz kullanıyor,ne yapalım?,o cevaplasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.amon -- 25 Aralık 2009; 12:35:24 >
  • Hayırlı olsun Ahmet, 2 hafta önce forumu takip eden ama az yazan gurgenta'nın evinde inceleme fırsatım oldu, sadece arayüz iyileştirmesi bile çok ciddi kullanım kolaylığı getirmiş.

Yalnız TrueHD MKV'lerde bir yazılım sorunu vardı update ile çözüldü mü?

Ben NMT'lere bir türlü ısınamadım, kurduğum multimedia pc'den ise çok memnunum, önümüzdeki sene fiyatları inince Ati'nin 5xxx serisine geçmeyi planlıyorum, şu anda TrueHDleri bilgisayarda çözdürüp seyrediyorum ama 5xxx serisinde losslessları destekleyen mimari de var. Gene de tüm ailenin kullanımı için daha avantajlı. Gurgenta C200'e çok şahane pluginler kurmuştu, filmlerin dizilerin afişlerini konularını imdb bilgilerini türlerini otomatik olarak indiren ve o şekilde taramaya imkan veriyordu, belki sende halihazırda kullanıyorsundur. Eğer kullanmıyorsan şiddetle tavsiye ederim.

• quote:

Ben de 300 mbps için Robotics harika modemimi elden çıkardım, ZyXEL P660HN 1Z aldım. Almaz olaydım; Modeme web arayüzünden erişiyorum 2-3 dk sonra bir işlem yaparken tekrardan girmem gerekiyor, hiç bağlı kalmıyor.. Eğer Dreambox filan kullanıyorsanız ve port açmanız gerekiyorsa port açarken zaten resemen akrobatik hareketleri iyi bilmeniz gerek.. Ben biraz uğraştım, şimdi de hiç çalışmaz oldu cihaz, aldığım yeri aradım geri getir dediler, iade olabilir ya da yenisi ile değişecek.. Aynı ile değişim konusunda sıkıntılarım var; başka bir modem düşüneyim mi, yoksa bana gelen ZyXEL bozuk muydu..

Panik yok arkadaşım
    Aynını ben kullanıyorum. Bugüne kadar ttnet sebepli dışında netten hiç düşmedim.

** Ben aldım eve getirip ağ oluşturdum ve akabinde Zyxel sitesine girdim ve orada şiddetle FW güncellemesi öneriyordu onu yaptım.
    ** Bence bir FW güncelleyin.

Şimdi Konrol ettim.
    Kendi sitesinin ilgili FW download linki >http://www.zyxel.com.tr/web/support_download_detail.php?sqno=797849

Nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız. Bir iki resimle anlatabilirim.

Düzenleme: Alıntı hatası düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 25 Aralık 2009; 20:13:32 >

• Yenisi geldi arkadaşlar
    Kurulumu yaptım.
    FW yapıldı.
    İçerisinden çıkardığım HDD ye tekrar NMT kurmadan NMT uygulamaları çalışıyordu

sancakbilgisayara duyarlılığı ve hızı için tekrar tesekkürler.

+
    Testlere denmelere devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Panik yok arkadaşım
    Aynını ben kullanıyorum. Bugüne kadar ttnet sebepli dışında netten hiç düşmedim.

** Ben aldım eve getirip ağ oluşturdum ve akabinde Zyxel sitesine girdim ve orada şiddetle FW güncellemesi öneriyordu onu yaptım.
    ** Bence bir FW güncelleyin.

Şimdi Konrol ettim.
    Kendi sitesinin ilgili FW download linki >http://www.zyxel.com.tr/web/support_download_detail.php?sqno=797849

Nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız. Bir iki resimle anlatabilirim.

Düzenleme: Alıntı hatası düzeltildi.

yeni pch hayırlı olsun Ahmet
    benim modemde, Şimdiki Firmware Versiyonu: 3.70(BJI.3) | 12/16/2008 yazıyor ,
    sitesinde olan firmware ise 2008/10/28 tarihli,benimki daha güncel gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.amon

Arkadaşlar,ben de 300Mbps'a geçmek istiyorum,elimde toshiba notebook var,wireless alıcına tam ulaşamadım,ama göründüğü kadarı ile sanki bu popcornhour'un sitesideki mini pci'a benzer bir görünümü var,o bölüme bu mini pci'ı takabilsem sanki uyacak gibi.Kullandığım USR wireless modemin de içindeki wireless aparatı popcornun sitesindeki mini wireless'a çok benziyor,slot konmuş ve oraya potable bir wireless alıcı takılmış,o slota popcorndaki 300m alıcıyı taksam çalışır mı?.Ayrıca daha önce asus mini notebook için aldığım mini pci var,300n destekli,ama o pci küçücük birşey,zaten o popcorndaki yuvaya küçük gelir.

Ben vatandan aldım.

Bunu P-660HN Series

Ancak illa kablosuz olmalı demiyorsanız!
    Hazır PC lerin hemen hepsi(artık) ve C-200 kablolu olarak Gbit desteklerken

Bunu da alabilirsiniz >ZyXELL - GS-108A 8 portlu Masaüstü Gigabit Ethernet Anahtarı
    Standart Uyumluluk
    IEEE 802.3 Ethernet
    IEEE 802.3u Hızlı Ethernet
    IEEE 802.3ab Gigabit Ethernet
    IEEE 802.3x Akış Denetimi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.