Şimdi Ara

POPCORNHOUR A-400 NMJ(nmt) / İncelendi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
6
Favori
20.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalışıyor hocam zaten pch ta işlem sırasında sd kartı görüyor sadece son ekranda öyle bir hata veriyor.Şimdilik elimde başka sd kart da yok bakalım sonumuz ne olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Çalışıyor hocam zaten pch ta işlem sırasında sd kartı görüyor sadece son ekranda öyle bir hata veriyor.Şimdilik elimde başka sd kart da yok bakalım sonumuz ne olacak :)

Merhaba,

Forumrelase FW lerini yüklediysen Online yüklemez.

SD kartların kenarlarında kilit ayarı var.

LOCK tarafında olmasın.

A400 den göründüğünü söylemişsiniz. A400 üzerinden SD kartı formatlamayı dene.

NMT kurarken; fresh setup ı seç SD kartı seç ve ilerle. Bu şekilde SD katı yeniden formatlayarak yüklemesi gerekli.

Ben 22 mart FW yi usb üzerinden yükledim ve aynı usb üzerinden NMT yi de yükledim.

Yalnız 22 mart FW yı yuklemedn 15 martı yüklemen şart!

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Çalışıyor hocam zaten pch ta işlem sırasında sd kartı görüyor sadece son ekranda öyle bir hata veriyor.Şimdilik elimde başka sd kart da yok bakalım sonumuz ne olacak :)

Merhaba,

Forumrelase FW lerini yüklediysen Online yüklemez.

SD kartların kenarlarında kilit ayarı var.

LOCK tarafında olmasın.

A400 den göründüğünü söylemişsiniz. A400 üzerinden SD kartı formatlamayı dene.

NMT kurarken; fresh setup ı seç SD kartı seç ve ilerle. Bu şekilde SD katı yeniden formatlayarak yüklemesi gerekli.

Ben 22 mart FW yi usb üzerinden yükledim ve aynı usb üzerinden NMT yi de yükledim.

Yalnız 22 mart FW yı yuklemedn 15 martı yüklemen şart!

Üstadım öncelikle cevap için teşekkürler ,bende hem 15 mart hemde 22 mart firmware yi yüklü şuanda 22 mart forum release yazılımını kullanıyorum online dışında ki seçenekte de aynı sorunu verdi ama avforums pch sayfasında da yaşadığım sıkıntıyı yazmıştım orada birisi cevap olarak forum release yüklediysen nmt install u manuel yapmam gerektiğini söylemiş yani forum release yazılımının içinde nmt.apps adlı klasörü root olarak sd card a koyup o şekilde yüklemem gerekiyormuş bakalım akşam deneyip görücem sonucu. Bu arada üstadım bu uygulamalar ve nmj için kullanılacak sd card ın kapasitesi ne olmalı sizce? ben 8 gb kullanıyorum ama hani yeter mi yetmez mi bilemiyorum sonuçta 35 TB arşivim var ayrı ayrı disklerde hepsi için bu kartta ön bellekte yer kaplayacaksa yetmez gibi geliyor yinede sorayım istedim ne dersiniz bu konuda ?

• @sakgoz79

Ben tarif ettiğim gibi yükledim sorunsuz.
    CLASS10 8GB kullanıyorum. NMJ hiç kullanmadım taraması aylar alacakmış gibi geliyor bana.
    Ben hep popcorn da YAMJ yi tercih ediyorum.
    YAMJ nin arayüz klasörünü de NAS server a attığımdan 14TB arşiv yarısını bile doldurmadı.
  • quote:

@sakgoz79

Ben tarif ettiğim gibi yükledim sorunsuz.
    CLASS10 8GB kullanıyorum. NMJ hiç kullanmadım taraması aylar alacakmış gibi geliyor bana.
    Ben hep popcorn da YAMJ yi tercih ediyorum.
    YAMJ nin arayüz klasörünü de NAS server a attığımdan 14TB arşiv yarısını bile doldurmadı.

O zaman anladığım kadarıyla üstadım 8 gb her türlü işimizi görür değil mi ? boşuna 32 gb sd karta bayılmaya gerek yok :)
  • Bu arada uzun süredir aklımda soramadım bu pch A-400 de skin değişmiyor mu acaba? orjinal skin bana göre hakikaten kötü ve iç karartan bir rengi var
  • quote:

Bu arada uzun süredir aklımda soramadım bu pch A-400 de skin değişmiyor mu acaba? orjinal skin bana göre hakikaten kötü ve iç karartan bir rengi var

ben hiç denemedim ancak TF de harici yazılımlarla önceki PCH lerde değiştirilebiliyordu.

+
    Full yazılım gelmek üzere NMT forumlarından anladığım.
    2 gündür network yazılımı test edilmekte...
  • quote:

quote:

Bu arada uzun süredir aklımda soramadım bu pch A-400 de skin değişmiyor mu acaba? orjinal skin bana göre hakikaten kötü ve iç karartan bir rengi var

ben hiç denemedim ancak TF de harici yazılımlarla önceki PCH lerde değiştirilebiliyordu.

+
    Full yazılım gelmek üzere NMT forumlarından anladığım.
    2 gündür network yazılımı test edilmekte...

Evet üstadım tahminim hafta sonuna yeni full yazılımla gireriz son network yazılımıda kurdum gerçi çok ufak tefek değişiklikler var ama yinede cihaz yazılım olarak baya yol katetti orası kesin, tek alışamadığım şey menüsü zira realtek cihazların menüsü gibi geliyor bana çok basit ve baştan savma gibi geldi menü olarak dune çok daha iyi bana göre pch tan bilmem siz ne dersiniz

• @sakgoz79

A400 ü YAMJ ile Dune HD base 3D yi de yaDIS ile kullandığımdan işin gerçeği arayüz ile ilgili pek sıkıntım yok.
    Ancak yalın olarak karşılaştıracak olursak düne arayüzde daha başarılı.

Dune HD Base 3D nin artıları; Çok şık kasa + BluRay3D.iso sorunsuz + Arayüz
    Dune HD Base 3D nin Eksileri; Görüntüde kumlanma - .TS uzantı desteği yok - Altyazılarda 3.şahısların repliği belli değil.

A400 ün Artıları; Görüntü Muhteşem + YAMJ Kolaylığı(Klasörle ile uğraşmıyorsun) + Altyazılarda 3. şahısların repliği belli + .TS Uzantı desteği
    A400 ün Eksileri ; BluRay3D.iso larda takılmalar olabiliyor - TR Altyazılarda harf ve aralık hatalı - Kasa Odun gibi :) - Arayüz
  • quote:

@sakgoz79

A400 ü YAMJ ile Dune HD base 3D yi de yaDIS ile kullandığımdan işin gerçeği arayüz ile ilgili pek sıkıntım yok.
    Ancak yalın olarak karşılaştıracak olursak düne arayüzde daha başarılı.

Dune HD Base 3D nin artıları; Çok şık kasa + BluRay3D.iso sorunsuz + Arayüz
    Dune HD Base 3D nin Eksileri; Görüntüde kumlanma - .TS uzantı desteği yok - Altyazılarda 3.şahısların repliği belli değil.

A400 ün Artıları; Görüntü Muhteşem + YAMJ Kolaylığı(Klasörle ile uğraşmıyorsun) + Altyazılarda 3. şahısların repliği belli + .TS Uzantı desteği
    A400 ün Eksileri ; BluRay3D.iso larda takılmalar olabiliyor - TR Altyazılarda harf ve aralık hatalı - Kasa Odun gibi :) - Arayüz

Tespite eksiksiz katılıyorum güzel tespit üstadım elinize sağlık ama ben daha önce hiç pch kullanmadığım için bu yamj uygulamasını çözemedim açıkçası. Dün pch ta yamj indirdim kurdum ama ne yalan söyliyim pek birşey anlamadım:) şimdi bu yamj ın esprisi sadece elimizde ki mevcut diskleri taratttığımızda mı oluyor ? yoksa arayüz olarak yamj nasıl kullanıyorsunuz kısada olsa anlatabilirseniz çok makbule geçer Ahmet üstad ?

• @sakgoz79

Topiğin 1.mesajının en altında aşağıdaki yazıdan >> YAMJ << tıklayın hazır klasör şeklinde indirin.
    kuruluma gerek yok.
    Sadece Bilgisayarınızda en güncel java kurulu olsun.

FLASH SKIN "Eversion"

>> YAMJ <<

Kurulu klasör 64bit windows

Edit; Dosya silinmiş Bendeki hazır klasörü yeniden upload ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 28 Mart 2013; 13:35:27 >
  • quote:

@sakgoz79

Topiğin 1.mesajının en altında aşağıdaki yazıdan >> YAMJ << tıklayın hazır klasör şeklinde indirin.
    kuruluma gerek yok.
    Sadece Bilgisayarınızda en güncel java kurulu olsun.

FLASH SKIN "Eversion"

>> YAMJ <<

Tıkladım üstadım ancak dosya bulunamadı dedi sanırım dosya uçmuş
  • Klasörü PC ye açtıktan sonra,

Resimde görülen alttaki sarı vurgulu uygulama dosyası tıklanarak ev ağınıza göre yapılandırınız.

Sonra üstteki sarı vurgulu ile dosyaları taratın.
     POPCORNHOUR A-400 NMJ(nmt) / İncelendi

A400 tarafında apss bölümünden YAMJ yi kurun.
    Kurulumdan sonra YAMJ yi tıkladığınızda açılan menüden YAMJ arayüz klasörünü gösterin OK
  • Upload yapılmıştır.

FLASH SKIN "Eversion"

>> YAMJ <<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 28 Mart 2013; 14:03:28 >
  • A-400 ü yurtdışından alabilir miyiz?

a-200 ü popcornhour sitesinden zamanında çok uygun fiyata almıştım ama şimdi gümrük limiti düşürüldü diye duydum, gene alsam sıkıntı yaşar mıyım acaba? Önerisi olan var mı? Geçen gün bir arkadaşımdan almasını istemiştim kendisi 5 günlüğüne Kölne gitmişti ama bulamamış...

Yurtdışından kargo ile alan var mı?
  • Hocam kargo ile kesin olarak gümrüğe takılır artık eskisi gibi değil mevzuat affetmiyorlar
  • Türkiye de satışı var mı? Ya da gümrüğe takılırsa faiş bedel öder miyim?
  • Türkiye de satışı olsa zaten bu kadar insan yurt dışından edinmeye çalışmazdı üstadım sizde dahil :) malesef türkiye de satışı yok Sancak Bilgisayar getiriyordu ama artık onlarda getirmiyor ancak yurt dışından alınabilir ama arkadaşınız veya tanıdığınız vasıtası ile zira gümrükte takılırsa astarı yüzünden pahalıya çıkar
  • ya sadece yüzde 20 ödeniyor diye biliyorum ben. Ekstradan ne masraf koyuyolar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

quote:

Orijinalden alıntı: mavsar

Ben de official firmware bekledim ama hala çıkmadı. Yeni firmware'lerde altyazı olayına hala girmediler. Son çıkanda Almancada düzeltme yapmışlar. Türkçeye herhalde 3 ay sonra sıra gelir . Sinir etti şu italik yazılar, büyük Ü harfi ve ileri geri sardıktan sonraki senkron kayması.

Merhaba 2 soum var türkçe karakterlerin hepsinde mi problem var? Bir de altyazıyı bold ve still seçebiliyor muyuz?

Sadece büyük "Ü" harfinde sorun var. Altyazıda bold seçme yok. Onu da şimdilik şöyle çözdüm. Eğer srt dosyasında yazının en başına <b> komutunu verirseniz yazının devamında </b> komutunu görse de yazıyı boldan kurtarmıyor alet ve hep yazı kalın geliyor. Tekrar inceltmek isterseniz aleti komple kapa aç yapmanız lazım. Bold altyazı daha güzel durduğu için ben aleti aç kapa yapmadığım sürece <b> komutuyla kullanıyorum. İtalik yazılarda ise arada yarım boşluk fazladan koyuyor ve yazı iyice uzuyor. Çirkin gözüküyor. Kolay gelsin...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.