Şimdi Ara

pompacının yağa bakalım demesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne zaman aynı istasyona gitsem yağa suya bakalım diyorlar para için mi yoksa hizmet kalitesi için mi ?

• Tabi ki para için :)
  • Allah rızası için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağ eksikse sana yağ satacak adamlar.

• bir de kafadan camları silmeleri var, insanı para vermek zorunda hissettiriyorlar. ekmek parası peşinde adamlar kovalıyolar hayat zor ülkede
  • Sıcak motorda yağ ölçümü yapmak.
  • Yağ pompalamak için:) ne diye olacak.
  • Birkere banada dediler aracımda bir sorun var da o yüzden soruyolar sandım

• shell mi? Kozyatağı shelle gitmiyorum bu yüzden.
  • Bana da sordu geçen biri bakıver bari dedim kasaya gittim o ara sigara almaya. Ama unuttuğum benim aracın yag çubuğu yok. Geldiğimde adam hala bakıyordu bulmak için. Kusura bakma tag ölçme çubuğu yok unuttum diyerek özür diledim adamdan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disparity

shell mi? Kozyatağı shelle gitmiyorum bu yüzden.

shell ama kozyatağı değil
  • Abi benzinliğe girer girmez camları silen adamlar yüzünden o istasyona girmiyorum. Trafikte cama yapışan adamlar gibi dalıyorlar cama. insan bi istiyo musun diye sorar.

• Uzun yola cikacaktim, 100 tl lik benzin aldim yaga bakalim mi abi dediler bende bakin dedim baktilar, eksilmis koyalim mi dediler bende sagolun yanimda para yok dedim gittim kendi yagcima az birsey eksilmis dedi biraz koydu para almadi. Yine de benzin istasyonlarina guven olmaz bu konuda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • motor sıcakken yağa bakılmaz sabah çalıştırmadan soğukken ve araç eğimsiz düz zemindeyken bakılır. yağ kartere iyice bir inecek ona göre bakılacak ne seviyede yağı var diye motorun. bu bile pompacıların nekadar bilgisiz veya art niyetli olduklarının göstergesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disparity

shell mi? Kozyatağı shelle gitmiyorum bu yüzden.

her defasında bana ısrarla soruyorlar

• yağ eksilirse gösterge panelinde alaatinin sihirli lambası yanıyor zaten,hatta bu işaret tofaşlarda bile var
  • Ben cam silmelerinden rahatsız olmuyorum, daha iyi silsinler, hiç de öyle bahşiş verim aklıma gelmiyor,

sonuçta orada bir hizmet/ürün alıyorum o kadar da bir ekstra bir şeyleri olsun, yağa ise hiç bir zaman

baktırmadım, zaten üzerine tamamlayacak kadar ciddi bir eksiltme var ise öncelikle tamircinin bakması gerekir,
  • Bana bir kaç kez denk geldi hatta aracı önceki gün bakımdan çıkardım ertesi gün mazot almaya gittim neyse pompacı , ücreti alan çalışan , yıkamacı hepsi diyordu en sonunda bak dedim yağ dün değiştiği halde kapkara olmuştu zaten bana yağı değişelim dediler ne zaman bakım yaptın felan diye sorma da yok. :) dedim daha 40 km oldu bakım yapılalı abi şudur budur yağ kötü vs eski yağ yeni yağ karıştırmış hede hödö yaptı... yağı ustanın yanında ben doldurdum zaten kendim internetten almıştım yağı.. yani bilmeyen bir adam olsa usta ile kavga etmeye gider.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de ne zaman lastikçiye lastikleri değişmeye gitsem bir iki dakika arabanın başından ayrılayım hemen şanzuman yağına kadar baktık hepsinde eksiklik var tamamlayalım mı diyolar Bakımda ustaya sordum eksik var mı şanzuman yağında diye nerden çıkardın dedi durumu anlattım baktı herkes beceremez buna bakmaya dedi

• Buradaki yazılanları okudum ancak ben o cam temizlenmesini ve yağ bakımını istasyon hizmeti olarak gördüğüm için para filan vermiyorum. Camları silelim mi diyor, silin diyorum. Yağına bakalım mı dedikleri zaman yok diyorum çünkü başıma geçenlerde bir olay geldi. Neredeyse her hafta yakıt alırım, bi hafta gittim ölçtü işte. Abi yarım litre eksik koyalım mı dedi kalsın dedim. Bu sefer başka istasyona gittim bakalım mı dedi. Bak dedim. Yağında sıkıntı yok abi dedi. O gün bu gündür gerek duymuyorum baktırmaya, kendim bakarım daha iyi. Yağ konusunda satmaya çalıştıkları için böyle yapıyorlar. Ancak camları temizledikleri için herhangi bir bahşiş vermeye gerek duymuyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.