Şimdi Ara

Pompacı yanlış yakıt koydu zararı kim ödemeli? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
2
Favori
36.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 1 saat once dizel aracima yanlışlıkla yaklaşık 10lt benzin dolduruldu. Durumu farkettim hemen durdurdular. Önce az yağ katıp fulleyelim dediler. Kabul etmedim tabiki. Hic marsa basmadan aracı itip bi köşeye koyduk. Anahtarı ,ruhsatı alıp eve geldim. Pazartesi servislerine cektirip temizleyeceklerini söylediler.
    Özel servise mi yoksa yetkili servise mi goturmeleri gerekiyor? Arac '08 Volvo s40 bu arada. Fikir, onerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio159

Bi up da benden

Yaklaşık 1 saat once dizel aracima yanlışlıkla yaklaşık 10lt benzin dolduruldu. Durumu farkettim hemen durdurdular. Önce az yağ katıp fulleyelim dediler. Kabul etmedim tabiki. Hic marsa basmadan aracı itip bi köşeye koyduk. Anahtarı ,ruhsatı alıp eve geldim. Pazartesi servislerine cektirip temizleyeceklerini söylediler.
    Özel servise mi yoksa yetkili servise mi goturmeleri gerekiyor? Arac '08 Volvo s40 bu arada. Fikir, onerilerinizi bekliyorum.

Hocam geçmiş olsun durum ciddi,özel servis kabul etmeyin.yetkili servise goturmenizi öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pompaciyi tartakladiginiz icin insallah, pompaci sizden sikayetci olur. Adamlar gunesin altinda islerini yapiyorlar hata yapmalari notmal. Her istasyonda ayda bir kez yanlis dolum olur. Bunun icin istasyonlarin yanlis dolumu da kapsayan sigortalari var.

Konu ile ilgili shell turkiye ile mail yolu ile iletisime gecersende olayi halleder zarini tazmin ederler.

Hatta yanlis dolun yuzunden araba servisteyken sizin kullanmaniz icin araba bile verirler.

Adamlafin mekaninda kaba kuvvete basvurdugunuz icin size zorluk cikariyorlardir. Bana gore haklilarda.

• Quadrifoglio159 Q kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun,çalıştırmadığınız için sıkıntı yok,depodaki yakıtı boşaltırlar hepsi bu kadar.

• Kesinlikle yetkili servis için ısrar ediniz.

Kabul etmezlerse noterden ihtarname çektirin.

• Yakın bir dostum şehirlerarası bir yolda en meşhur akaryakıt istasyonundan benzin aldı. Yola çıktıktan sonra araç bozuldu. Servise çektirince yakıt solventli çıkmış. Benzinci çok uzak olduğu için araç da bozuk olunca geri gidemedi.
    Firmanın genel müdürlüğünü aradı müfettiş göndeririz o istasyona inceletiriz demişler. Vaziyete göre öderiz masrafı demişler. 15 gün sonra ödemiyorum derse ne olacak? 1600 TL masraf var. Sizce ne yapmalı?
  • Onerileriniz icin tesekkurler. Shell i arayip sikayet olusturmadim. Servis konusunda sorun cikarirlarsa arayip sikayet edecegim. Dediginiz gibi yetkili servis en iyisi en azından elimde belge olur. Gelismeleri ekleyecegim

• Tüm olayı yaşayanlara geçmiş olsun. En iyisi alınan firmanın genel merkezi ile iletişime geçmek.
  • Keşke dövmeseydiniz bizim verso 2014 aracıma dizel diye belirtmeme rağmen benzin koydular ama zararı karşıladılar

• Aurora Dupree A kullanıcısına yanıt
    Ayni olay adana shell istasyonunda basima geldi sen kalk twingoya dizel koy cildirdim. Kocaman depo kapaginda benzin yazmasina ragmen. Sonra istasyon muduruyle gorustum biraz hir gur cikardim arac renault servisine cekildi. 2800tl masraf cikti bir cok parcasi degisti benim icin iyi oldu en azindan parcalari yenilendi. 3 gun sonra aracimi aldim ciktim gittim 1 kurusuta para odemedim

• Valla hiç farklı yakıt koymadılar ama , bana sürekli yanlış fiş veriyolar. Adam bakıyo plakaya yazıyo pompaya, koyuyo yakıtı, fişi bana veriyo bi bakıyorum ya il kodu yanlış ya sonu yanlış. Bilerek mi yapıyolar dalgınlık mı anlamış değilim, fakat sürekli farklı istasyonlarda başıma geliyor.
  • dudeykewl D kullanıcısına yanıt
    İstasyon yerine sizin aracın deposundan örnek almalarını sağlayın.Hatta sizde depodan örnek alıp inceletin diyeceğim ama hem kanıtlama hemde uğraşmaya değer mi bilmem?

• Bu tür şeyler için istasyonların sigortası var ve tüm masrafınızı ödemek zorundalar. Yinede aklınızda olsun benzinlikte durumu fark ederseniz aracı sakın çalıştırmayın hemen çekici ile servise götürün depoyu boşaltıp temizleyin aracı kurtarırsınız aksi taktirde ciddi paralara mal olur.

• Kasko yaptırmak için mali güç yok ancak depo fullenir. 10 lira 20 lira alsa neyse. Bize de aynı şekilde oldu araç polo tdi idi, istasyon çekici çağırdı acarlara çekip hortumları temizleyip fulleyip verdiler.

• Böyle olaylarda kesinlikle istasyon sahipleri ile veya calisani ile tartismayin. Çünkü ist icin söyliyim ayda bir kere istasyon sahipleri ile görüşme yaparim is ile alakali. Çoğu gayrimesru islere bulaşmış insanlar basiniza dert almayin. İşi resmi olarak halledin.

• Babaminda basina geldi fisi atmadigi icin tum masraflari istasyon odedi. Bizim araba dizel oldugu icin benzin yuksek patlamsyla motoru dagitmisti.

• Bugün iyi kötü çözdük durumu.Sabah istasyona gidip görüştüm, yetkili serviste yapılmasini istedim. Sirket sahibi ücreti pompacidan alacağını soyledi (ne kadar dogrudur bilmiyorum). Yetkili servise giderse gereksiz miktarda maliyet cikacagini, bana tüm sorumlulugu aldigini yazili kagit vercegini iletti. Bende daha ugrasmamak adina kabul ettim.
    Hemen cekici çağırılıp yakindaki özel servise cekildi. Yakit deposu sökülüp temizlendi. Depoyu mazotla calkalayip taktilar. 25 lt yakit getirdiler, cok sagolsunlar😏 100km dir kullaniyorum sıkıntı,tekleme vs çıkmadı.

Özet gecersem; böyle durumlarda musteri hizmetlerini arayip haberdar edin. Onlar yonlendiriyormus. Sıkıntısız çözüm bulunmus olur.

• babamın başına gelmiş. dizel yerine benzin koymuşlar. 100-200 mt sonra falan araba tekleyip stop etmiş. fişe bakmış benzin koyulduğunu anlamış. benzincinin bu gibi durumlar için sigortası varmış çekici vs tüm masrafları karşılamışlardı. araç 300c.
  • merhaba bende bugün bitmek üzere olan depoya 50 liralık almaya gittim benzin koymuşlar arabayıda bugün aldığım için araçda sorun var sandım ve 30-40 km gittim öyle yarın uğraşıcam baya
  • Faydalı bir başlık, paylaştığınız için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.