Şimdi Ara

Pompacı Bahşiş İstedi Vermedim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
12.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Verdin yada vermedin bunu neden başkalarıyla paylaşmak gereğini hissettin? Şimdi o pompacı senin bu yazıyı okusa kızsa birdaha ki sefere o pompayı araba yerine sana taksa ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsli61 -- 4 Şubat 2018; 22:0:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gereksiz insanlar var yahu bir arabaya 100 bin verirken sıkıntı yok 20 lira bahşiş verecekler neler neler anlatıyorlar.

• Rezervuar köpeklerindeki bay pembe karakterinin söylediği gibi...ben bahşişe inanmam
  • 5-10 liradan birşey olmazdı bence aracın fiyatını tahmin edince..
  • bende sıfır aldım. tabiki içinde benzin yoktu. pompacı istedi. bende verdim. asgari ücretle çalışan insan onlar. sevindirsen ne olur ?
  • Nazardan dolayı isterler fakat ülkemizde dilenciliğe dönmüştür bu olay 😂

• Bahşiş vermeye devam edin, böylece ver(e)meyenler eksik hizmet alsın, asık surat görsün.

• Mr Pink?
  • Evet bayılere yakın benzınlıklerdekı pompacılar bunu yapıyor uyanıklar ıyı para kııryor

• Verilirse bahşiş

Alınmaya çalışılırsa haraç

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Olay sıradan bir anıdan ziyade nefretli bir düşünce ile anlatılmış. "İstedi,vermedim,vermem" demek bence de yakışık almıyor pompacı resmen aşağılanmış. İnşallah konuyu görmüyordur çünkü ben olsam birdahaki gelişte aracı çizerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memis0051 -- 5 Şubat 2018; 9:31:24 >
  • bahşiş nedir ya. yeni araba almanın pompacıyla ne alakası var? yok emekçiymiş de yok asgari ücretmiş. devlet araba parası kadar vergi alıyor. nereye gidiyor bu vergiler? yapsınlar asgari ücreti 3000 tl olsun bitsin. pompacının hakkını da devlet versin.

bu zihniyet yüzünden sokkalarda otopark değnekçileri hortladı. onlara da verin para, yazık soğukta karda kışta haraç toplamak için sokağı bekliyorlar.
  • ben kafe, restoranlarda bu sıkıntıyı çok yaşıyorum aslında. özellikle kafelerde geirdiği 1 pasta 1 kek 2-3 çay.. 1-2tl vermek bile saçma geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 5 Şubat 2018; 9:41:9 >
  • Gönder banka iban'ını 20 lira atayım. Allahın sıfır araba almaya parası olup 20 lira vermek istemeyen cimrisi. Gerçi senin gibiler krediyle falan alıp arabasını eşinden çocuğundan üstün tutuyor.

• aynı olay benimde başıma geldi, aldık aracı gidiyoruz benzin aldık adam pompa sıkıştı diyo, bende ulan daha sıfır araba bişeymi oldu dedim,
    adam para isiyormuş meğer vermedim cebimdeki son 100 lira ile benzin almışım zaten bide 50 de fln abi çıkarıyımmı diyo, dedim doldur kardeşim,

antalyada arkadaşıma araba aldık bu sene çocuk bilmiyo bu adetleri, adam aracı tanıtıyo sonra arabayı kontağını verirken gülüyo bilmem ne bişeyler bekliyo işte beklentisini sunuyo, çocuk eyvalla dedi gitti, ben arkasından gelecektim dayanamadım çıkardım verdim onun yerine,

adam benzin doldurmuş bahşiş ister, diğer eleman anahtarı uzatır ister, garson çay getirir ister, birde şu nolmuş yaa versen ne olur kafası var

ben tecrübeliyim artık, geçen yıl 2. arabamı aldım pompacı abi hayırlı olsun ehe ehe dedi, ne hayırlısı 3 aylık araba dedim, hemen 2 pompacı yan yana geldi,
    -bahşiş verdimi yeni almış bence,
    -yok yeni değilmiş ben sordum,

beklentiye bak ya, sırf bu yüzden vermem işte arkadaş..

• Pintilik etmeyin her zaman verilir ilk benzin doldurana. Anahtarı teslim edene, ilk trafik ışığında durduğunda aracın önünden geçen yayalara, ilk gidilen avm'nin tüm otopark güvenliğine neyse şimdi vaktim kısıtlı diğerlerini sonra yazarım.

Siz yeni araba aldığınızda önünüze gelenin para isteyeceğini bilin yeter.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır aracı alırken, devlete 2. el kupon bir araç alacak kadar ötv yi hediye eder gibi öderken hiç de için sızlamıyor ve bu sana koymuyor, ama pompacıya gelince bahşiş vermek ağırına gidiyor...
  • EN son aracımı aldığımda (2. el) maltepeden dönerken benzinciye girdim, aynısını bana yaptı, dedim açsan gel yemek ısmarlayayım, gittik yedik, muhabbet ettik vs.

Bakın hala hayattayım cebimden 20 TL gidince ölmedim, o adamlar buz gibi havada bile orada.Başımın gözümün sadakası de geç ne olacak.
  • Ben olsam bi 20 lira fişeklerdim.

• Amerikada pompaci yok bahsiste yok kafa rahat

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.