Şimdi Ara

Pompacı Bahşiş İstedi Vermedim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
12.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her isteyene değil tabi ki, hizmet sektörünün az çok tüm dünyada ki raconu aynıdır. Bu sektör insanları asgari ücret alarak çalışır, bahşiş ve tip olayı da bu sektörü çekilir kılar. Tabi ki her işin zorluğu var ama bu sektörde çalışan insanlar patronuydu, iş arkadaşıydı değil, gün içinde yüzlerce insanın ağız kokusunu, tribini çeker. Bahşiş verirsin vermezsin mühim değil ama bir dünya insana çok iyi paralar da verseniz, kendini hizmetçi göreceği böyle bir sektörde çalışmak en son tercihi olur. Yine söylüyorum mecburiyet değil olay, adet gelenek, ortak dünya görüşüdür asıl olan. Lafa gelince herkes muhazafakar olmasını biliyor, nasıl gelinbaşı, damat tıraşı, bayram bahşişi var, bu da onlardan biri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Dünyanın en zor işi değil ama yanarak veya kanser olarak ölmeleri yüksek ihtimal teşkil eden, bir işte çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viper74 -- 3 Şubat 2018; 15:54:03 >
  • Ne bahşişi ya ? İşyerinden maaş almıyor mu bu elemanlar ? Zaten benzine kat be kat fazla vergi veriyoz bi de pompacıya mı para verelim ?
    Geçin kardeşim bu işleri.
  • Viper74 kullanıcısına yanıt
    Pompacılıktan bin beter işler mevcut, ölebileceğin, sakatlanabileceğin ya da hayatını sürekli ot gibi geçirebileceğin. Her işin bir zorluğu hatta birden fazla zorluğu vardır, boş ajitasyona gerek yok. İşinin karşılığını zaten maaş, ücret, prim, kâr, komisyon olarak alıyorsun. Buna göre çalışıyorsun, bunu kabul ediyorsun zaten. Şöyle lâf olsun torba dolsun diye zorlama yorumlar yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 3 Şubat 2018; 17:36:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Üç kuruş parayla bir insana tebessüm ettirmek bu kadar mı zor ? Adettendir gönlünden kopanı verirsin, hem gözden nazardan korunursun. Üç kuruş paranın ne hesabını tutarsınız iki günlük dünya ulan

Usta bee hesap numarasını atsam da bi 30 lira fişeklesen be abim, ölümlü dünya be abim sevaba gir be. Üç kuruş parayla bi garibanı sevindir be abim he?
  • Yeni yeni soygunculuk adetleri çıkmaya başladı galiba.
  • Yıl olmuş 2018 hala nazara inanan insanlar var.

• azengin kullanıcısına yanıt
    Allah' a, Tanrı' ya veya herhangi bir dine inanmaktan, daha mantıklı bir inanç, nazara inanmak. Nazar = enerji , varlığı ispatlanabilir birşey.

• Bugun ankara aydinlikevlerde bir restorantta yemek yedik. Arkadasla hesabi istedik bir de pos cihazı. Adam getirdi bir de para uzerini getirdigi o zarf. Hesabi kartla odedik adam zarfi onumuze koyup buyrun dedi. Utanmadan

Bu sektoru anlamiyorum adam isini yaparak oradan maasini aliyor. Bana sundugu ekstra hicbir hizmet yok. Bir de benim alin terimden pay koparmak istiyor yuzsuz yuzsuz. Ben zaten aldigim hizmetin ucretini ödüyorum sana neden para vereyim.

Hayrina mi yapiyo dayi. Senin bu mantiginla hastanedeki tuvaleti temizleyen adam girene cikana pavyon hesabi kitlemesi. Lazim. Herkes her iste milletin agiz kokusunu çekiyor gecesini gündüzüne katıyor

Ben sahsen icimden gelirse adamin benden boyle bir beklentisi. Olmadan hizmet standardıni yuksek tutarsa bahzis bırakıyorum. Birinim bir beklenti ile hizmet ettigini anlayınca 10 kurus para ustun kalsa alirim. Hic ama hic acimam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevgen06 -- 3 Şubat 2018; 23:27:53 >
    Hocam gerçekten hiçbirine inanasım gelmiyor
  • 2014 de linea aldım bayiden aracı depo boş verdiler ama 2 litre bile yok 500 m ilerde istasyon var hemen doldurun yolda kalırsınız, pompacı para ister vermeyin dediler.
    O kadar araç alıyoruz 5-10 litre yakıt parasını kesip de hafif dolu bile vermiyorlar.
    istasyona girdik 100 tl lik doldurttum aldığım araba da sanki lüks belli ucuz halk arabası. adam hayırlı olsun dedi,tabi verdim 10 tl ama adam bir surat yaparak kazasız belasız yolculuklar abi dedi ki sanki inşallah kaza yaparsın der gibiydi unutmam.

Hayır ne bekliyordu pompacı 50 tl mi verecektim.Bayideki satıcı da bana belli etme sıfır olduğunu diyor.500 metre var arada adamlar uzmanı olmuş teslim alan geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urene -- 3 Şubat 2018; 23:33:51 >
  • "Bahşiş" yapılan hizmet karşılığında duyulan memnuniyete karşılık hizmeti gören kişiye duyulan teşekkürün maddi karşılığıdır. Tek taraflıdır, bahşiş istemek terbiyesizlik olduğu kadar şayet ekstra bir hizmet görmüşseniz bunun karşılığında bahşiş vermemek de ayıptır. Hal böyleyken ilk arabayı almakla pompacıya neden bahşiş verilecek anlayamadım.. Bu fırsatçılıktır..

Sıfır arabayı teslim aldım, depo bomboş, galerinin yanındaki benzin istasyonuna yanaştım, adam ne dese beğenirsin. Benzin bitti dedi ve gönderdi. Adam çukurun dibiymiş meğer, ne bileyim ki rüşvet istediğini.. Boş depoyla benzin istasyonu aramak zorunda kalmıştım. Ya benzinim bitseydi, sıfır arabayla yolun ortasında kalsa araba ne olacak? Bu memlekette bir ele düşmeye gör Allah korusun..
  • Yıl olmuş 2018 hala nazara inanan insanlar var
  • bu bahşiş vermem diyenler ya cimridir ya da hayatında zor işlerde çalışmamıştır.

o laf ettiğin pompacı yaz kış dışarda asgari ücretle çalışan emekçi insandır.

50 bin liralık arabayı 100 e alıyorsun ülkemizde durumun iyi,pompacıya 10 liramı fazla geldi.

Kime anlatıyorum ben hayatında hiç çalışmayan ya da asgari ücretle ev geçindirmeyen insanlara...

e siz garibanlara sadaka falanda vermıyorsunuzdur ne gerek var boşa para yahu...

• Mekana git bahşiş ver, sinemaya git yerini gösterene bahşiş ver, alkolün yanında iki meze getirir bahşiş ister, mac izlersin adam maç parası almaz garsoniye alır.. Ben anlamıyorum bu bahşiş işini. Vermeyin arkadaş, bu onların görevi.. Zaten bedavaya çalışmiyorlar. Bir de bahşiş nedir allasen. Ekstra bişey yapar eyvallah ama onun görevi olduğu şeye ben kalkıp da bahşiş vermem..

Illa birşeyler yapmak istiyorsanız ihtiyacı olan kimselere yardım yapın.

• Nazar ile ilgili Kur'an-ı Kerim'de ayetler vardır.Yıl 2018 hala Nazar'a inanan var diyen arkadaşlar müslüman değilse yapacak birşey yok.Müslümanlarsa büyük cahiller...

• Neden böyle bir olayda bile kutuplaştırma çabası içindesiniz anlamıyorum. İsteyen verir isteyen vermez.
    Ayrıca adı nazardır ya da başka bir şeydir ona da inanıyorum. Ateistsen bile sallıyorum “evrene yaydığın kötü karmanın sonucu” gibi açıklanabilir. Lütfen her şeyde farklı olacağım diye yol olmoş 2018 nozoro ononon vor mo demeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral_Jumong -- 4 Şubat 2018; 4:17:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ileri iade İ kullanıcısına yanıt
    Pardon ben yanlış mı anladım. Bu tayfa dediğiniz AKP ye oy veren kesim mi.

Ne işim olur derken hiç mi bu tür askeri ücretle çalışan yakınlarınız yok.

Siz baya elit bir kesimde büyüdünüz galiba.

Bahşiş değil ama sizin muhtaç olan bir insana yardım etme ölçünüzü merak ediyorum. Yardım yapacağınızı da zannetmiyorum. Çünkü sizin gözünüzde yardıma muhtaç fakir kesim AKP ye oy veriyor. Tutulacak yanı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabus87

bu bahşiş vermem diyenler ya cimridir ya da hayatında zor işlerde çalışmamıştır.

o laf ettiğin pompacı yaz kış dışarda asgari ücretle çalışan emekçi insandır.

50 bin liralık arabayı 100 e alıyorsun ülkemizde durumun iyi,pompacıya 10 liramı fazla geldi.

Kime anlatıyorum ben hayatında hiç çalışmayan ya da asgari ücretle ev geçindirmeyen insanlara...

e siz garibanlara sadaka falanda vermıyorsunuzdur ne gerek var boşa para yahu...

beter olsunlar mümkünse.oy verdikleri parti veriyor sadakalarını,benden 1 kuruş çıkmaz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.