Şimdi Ara

Pompacı Bahşiş İstedi Vermedim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
12.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batkent

Hocam etiket vurduysa eğer o onun hakkıdır. Sizi düşünmüş başkası olsa umurunda bile olmazdi.

Evet o biraz güzel oldu. Ama o günden sonra 2 farklı istasyon daha etiket verdi. Biraz müşteri odaklı çalışmaya başladılar diyelim.
  • Fiş versinler önce sürekli istetmesinler insana
  • quote:

Orijinalden alıntı: ileri iade

quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Üç kuruş parayla bir insana tebessüm ettirmek bu kadar mı zor ? Adettendir gönlünden kopanı verirsin, hem gözden nazardan korunursun. Üç kuruş paranın ne hesabını tutarsınız iki günlük dünya ulan

vermem ulan.ülkeyi bu hale bunun gibi tipler getirdi zaten.benim hesabımdan 1 kuruş çalışmaz bu tayfaya

O zaman da arabanda durup dururken göçük oluşursen hondasinda göçük olan abi değil misin?

• Aynısı bana pazartesi oldu 2016 model aracımla yakıtı fullemeye gittim 1 şubatta dolacak olan yakıt puanlar silinmesin diye. Adam yeni sandı inanmadı ruhsatta model yılını gösterince inandı.

Dedim araba garajda yatıyor gerçekten ihtiyacım olmadan dışarı çıkarmam. Sokakta bırakmadığım için 0 gibi görünüyor. Neyse inşallah daha fazla bu durumla uğraşmam bir daha da o akaryakıt istasyonuna gitmem zaten.
  • gneldee sıfır araçların deposu boş olur
    ve genelde ilk yakıt alınan yerde pompacıya 5-10 neyse verilir
    bunda garipsenecek bir durum yok
  • ben müşteri temsilcisine de pompacıya da vermiştim. O sevinçle nazar değmesin diye karşıma kim çıksa bahşiş verirdim heralde.
  • 5,10,20 verseniz ne olur sanki..Başımın gözümün sadakası dersiniz olur biter.

"Vicdan" herkese lazım...
  • Niye versin arkadaş.Her hayırlı olsun diyene 20 lira vereceksek yandık.Ben işimi yapıyorum diye kimse bahşiş vermiyor.Kuru maaş alıyorum.Elaleme niye saçayım.İsteyen verir ama vermeyene hayıflanmak komik
  • quote:

quote:

Üç kuruş parayla bir insana tebessüm ettirmek bu kadar mı zor ? Adettendir gönlünden kopanı verirsin, hem gözden nazardan korunursun. Üç kuruş paranın ne hesabını tutarsınız iki günlük dünya ulan

vermem ulan.ülkeyi bu hale bunun gibi tipler getirdi zaten.benim hesabımdan 1 kuruş çalışmaz bu tayfaya

Ülkeyi bu hale getirenlere bir araba alırken iki araba parası, benzin alırken bir depo parası da vergi öderken sıkıntı olmuyor değil mi ?

• quote:

quote:

quote:

Ülkeyi bu hale getirenlere bir araba alırken iki araba parası, benzin alırken bir depo parası da vergi öderken sıkıntı olmuyor değil mi ?

yooo o daha büyük sıkıntı ama o zaruri, onun başka yolu yok.bu adama vermeyebilirim ama.onun mutluluğu benim için birşey ifade etmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Ölecek misin 20 tl versen?adami sevindirsen ileri abi mutlu olsa?100 bin tl lik araba almissin 20 tl bir işçi emekci kardesimize versen nolur?tamam vermek zorunda degilsin ama boyle şeyler her gün olmuyor.ver geç nolcak?

Neden versin ? 20 tl yi hak edecek ne yaptı o adam ? Malmı sattı,hizmetmi verdi ?

Bahşiş olayını anlamıyorum bir türlü.. Hepimiz veriyoruz restorantlarda,otellerde valelere veya garsonlara.. Ama yakın gelecekte bahşiş olayının tamamen kalkacağını düşünüyorum. Nitekim sıfır araç satan bayilerin çoğunda kalktı. Doğuşta,Borusanda vb. araç tesliminde bahşiş yasak mesela.. Bazı aptal firmalarda hala var bu durum opel,fiat gibi.. Şirketlerin bu konuda genel bir yasak getirmesi lazım bence bahşiş bekleyen personeller çok itici oluyor.. Nakit bahşiş yerine yurtdışındaki gibi hesaba yedirilmeli bahşiş kalemi.

Neden mi ? O pompacı, karda kışta, ayazda, yazın sıcaklarında, bütün gün ayakta bilimum oksijen yerine benzin, mazot, egzos dumanı solusun, daha depo kapağının yerini bilmeyen, pompaya tersten giren, iki puan kartına işletmek için dakikalarca pompa sırasını işgal edenlerle, geceleri sarhoşlarla, evden arabayı kaçırıp 10₺'lik benzin alan veletlerle, arabadan inmeyen, camını iki parmak açıp parmağının ucunla dilenciye para verir gibi yapan kezbanlar ve hödüklerle uğraşsın. Üstüne pompasında açık çıkmamasının, üç kuruşunun derdinde olsun, son olarak da evine metrobüslerle, otobüslerle en az üç aktarma ile evine gitsin. Baksana adam keyfine, bütün gün benziklikte öylesine takılıyor , ne bahşiş canım... Ha bir de dalgınlıkla benzin yerine mazot, mazot yerine benzin koydu mu, o pompacıdan mutlusu yok, daha ne olsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viper74 -- 3 Şubat 2018; 12:18:45 >

• Abi ne pompacısı ne bahşişi. Saçma salak adetler çıkarmayın. Tamam 20 TL seni ne yüceltir ne batırır ama kimse bahşiş diye birilerine para atmak zorunda değil. Adam bunu canı gönülden yapmadığı, istemediği sürece kimse bahşiş atmadı diye surat yapamaz ya da bahşiş bekleyemez. Yapıyorsa bu dilenciliktir, çingeneliktir. Bu adam orada bedava çalışmıyor, bunun için zaten para alıyor. Bunları normalleştiriyorsunuz sonra bu çalışanlar bahşiş isteyecek kadar yüzsüzleşiyor. Sanki işi hayrına yapıyormuş, sanki dünyanın en zor işini başarıyormuş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Fiş versinler önce sürekli istetmesinler insana

ibn*ler %5 komisyonla satıyolar fişleri kesinlikle isteyin ben çok marizledim şimdi görünce esas duruşa geçiyorlar
  • McCloskey kullanıcısına yanıt
    Hocam her seferinde istiyorum. 2 güne bir lpg alıyorum adam hala fiş istetiyo bana. Aylardır ben bıkmadan istiyorum o da demiyo ki bu adam isteyip duruyo her seferinde adam istetmeden veriyim yok.
  • ileri iade İ kullanıcısına yanıt
    babam pompacı değil ama oy verdiğin partiye arabana elini sürmeden, verdiğin vergilerin acısını pompacılara çemkirerek çıkartmaya çalışman çok komik. Merak etme senide devletin umursamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viper74 -- 3 Şubat 2018; 12:26:24 >
  • Yahu kac bin tlik araba almissin 10-20 tl veremiyor musun ? Adet gelenek iste. Nazarlik hem. Sen araba kuyrugunu duzeltmeyide bilmiyorsundur
  • quote:

sen her isteyene veriyon mu para sırf tebessüm etsin diye? abartmayın bu kadar, ihtiyacı olana versen hadi neyse de pompa sıkıştı diyene de ne para vermesi
  • quote:

quote:

quote:

Ölecek misin 20 tl versen?adami sevindirsen ileri abi mutlu olsa?100 bin tl lik araba almissin 20 tl bir işçi emekci kardesimize versen nolur?tamam vermek zorunda degilsin ama boyle şeyler her gün olmuyor.ver geç nolcak?

Neden versin ? 20 tl yi hak edecek ne yaptı o adam ? Malmı sattı,hizmetmi verdi ?

Bahşiş olayını anlamıyorum bir türlü.. Hepimiz veriyoruz restorantlarda,otellerde valelere veya garsonlara.. Ama yakın gelecekte bahşiş olayının tamamen kalkacağını düşünüyorum. Nitekim sıfır araç satan bayilerin çoğunda kalktı. Doğuşta,Borusanda vb. araç tesliminde bahşiş yasak mesela.. Bazı aptal firmalarda hala var bu durum opel,fiat gibi.. Şirketlerin bu konuda genel bir yasak getirmesi lazım bence bahşiş bekleyen personeller çok itici oluyor.. Nakit bahşiş yerine yurtdışındaki gibi hesaba yedirilmeli bahşiş kalemi.

Neden mi ? O pompacı, karda kışta, ayazda, yazın sıcaklarında, bütün gün ayakta bilimum oksijen yerine benzin, mazot, egzos dumanı solusun, daha depo kapağının yerini bilmeyen, pompaya tersten giren, iki puan kartına işletmek için dakikalarca pompa sırasını işgal edenlerle, geceleri sarhoşlarla, evden arabayı kaçırıp 10₺'lik benzin alan veletlerle, arabadan inmeyen, camını iki parmak açıp parmağının ucunla dilenciye para verir gibi yapan kezbanlar ve hödüklerle uğraşsın. Üstüne pompasında açık çıkmamasının, üç kuruşunun derdinde olsun, son olarak da evine metrobüslerle, otobüslerle en az üç aktarma ile evine gitsin. Baksana adam keyfine, bütün gün benziklikte öylesine takılıyor , ne bahşiş canım... Ha bir de dalgınlıkla benzin yerine mazot, mazot yerine benzin koydu mu, o pompacıdan mutlusu yok, daha ne olsun ?

Şimdi burada her işin zorluklarını sıralamaya kalkacaksak her meslek grubunun bahşiş alması gerektiğine varırız.. Her işin kendine göre zorlukları var bence burda bunu sıralamak anlamsız olmuş..

• quote:

quote:

quote:

Şu yazdığınız çok saçma olmuş. Aşırı tek taraflı. Çoğu meslekte saçma sapan kişiler ve koşullar ile karşı karşıya kalıyoruz. Tek bir meslek grubuna özgü değil ki.

Kimi pompacılar, konuda da yazıldığı gibi, fiş istediğinde gayet kötü ve ters davranırken, kimi pompacılar da daha sen bir şey istemeden camını siliyor, silecek suyunu kontrol ediyor, lastiklerin havasını bile hallediyor.

Bahşiş dediğinizin hak edilmesi lazım. Alınan hizmetten memnun kaldığınız zaman, isteyerek verdiğiniz bir paradır bahşiş. İşini doğru dürüst yapan birine bahşiş vermekte bir sakınca olmadığı gibi, kimse vermek zorunda da değil. İşini düzgün yapmayan kişiye ise bahşiş vermemek, o kişiyi daha doğru çalışmaya yöneltebileceğinden dolayı daha iyi bir düşünce yapısı.

• Her türlü bahşişe karsiyim para kolay mi kazaniliyor bir cafeye gidiyorsun 50 kurusluk meyve cayina 7 8tl istiyorlar bir de calisan utanmadan bahsis bekliyor ulan benden bahsis bekleyecegine patronuna atar yapsana niye 1600tlye çalıştırıyorsun beni diye
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.