Şimdi Ara

Polypad 7200 hd (Paylaşım_Destek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
12.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

POLY PAD 7200HD ANDROID TABLET PC

GENEL

İşletim sistemi:

Android 4.0

İşlemci çatısı:

ARM CORTEX A9

İşlemci hızı:

1.5 GHZ DUAL CORE

Ekran:

7.0 inch (16:9 rasyo)

Bağlantı:

WiFi+dongle ile 3G

3D:

VAR - Mali 400 Grafik kartı ile destekler

HD destek:

1080p

Ram

1GB DDR3

Bellek:

4GB (microSD ile 32 GB'a kadar destekler)

Ekran

Boyut

7inch

Rasyo

16:9

Teknoloji

TFT-LCD

Çözünürlük

1024*600 (yüksek çözünürlük)

Dokunmatik

A+ Capacitive

Çoklu dokunmatik

5 NOKTA

Kamera

0,3MP ÖN KAMERA

BELLEK

Dahili bellek

4GB

Harici bellek

Micro SD kart (32GB'a kadar destekler)

Bağlantı Yuvaları

OTG

USB2.0 high speed 5Pin MICRO USB- bilgisayar, USB flash bellek harici bellek ve diğer aksesuarlar bu yuvadan bağlanır

Kart yuvası

Micro SD 32GB'a kadar destek

HDMI girişi

VAR

Kulaklık girişi

3,5mm

Mikrofon ve Hoparlör

20Hz 20k Hz N/S:>85%

PİL

Pil tipi

3200 maH Li-polymer

DİĞER

menü kullanım dili

Türkçe, İngilizce ve birçok dil

Yerçekimi sensörü

4 yönlü

WiFi

802.11 b/g/n

3G

E176G, MF190, E230, E160E,E182G,E1782,E1750,ZTE MF633BP-1, MF633, 673U, Huwaei E1756, UMG1691

Multimedia

Video

Support 1080pMKVWMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV,
    TS, TP, MP4

Resim

JPEGPNGGIFBMP

Müzik

MP3/WMA/APE/FLAC/AAC/AC3/WAV

OYUN

3D

VAR - Mali 400 Grafik kartı ile destekler

G-sensor

Evet

Dokunmatik

Evet 5NOKTA

Okuma

Kitap

PDF/TXT/EPUB/FBREADER

Ofis

PDF/TXT/DOC/EXCEL

Internet

Tarayıcı

Google Browser FLASH 11 Desteği

Sosyal ağlar

Tümü

Mesajlaşma

MSN messenger ve diğerleri

Email

POP3,SMTP/IMAP, gmail ve diğerleri

Google Hizmetleri

haritalar, Gmail, Gtalk

GÖRÜNÜM

Boyutlar

197X113.5X10.5mm

Ağırlık

290gr

Cihaza root yetkileri vermek orjinalin dışında firmware yüklemek cihazı bozarbilir bu durumda sorumluluk kullanıcıya aittir...

Polypad 7200 hd  (Paylaşım_Destek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggne -- 29 Ağustos 2012; 10:34:08 >

• Android 4.0 işletim sistemliler için tek yol budur ben Polypad C-5900 de bu yolla 16 gb sd kartı dahili kart gibi yaptım oyunlar ona yükleniyor.
    Ancak yanlış bir harf bile yazarsanız cihaz açılmaz.
    Bir de taktığınız sd kart en az class 4 olması lazım yoksa cihaz çok kasar hatta çift çekirdek var class 4 bile yetişemeyebilir kasabilir bu şekil kullanmak için class 10 sd kart öneririm.

Sadece kırmızı renkli kısımları değiştirmen yeterli.

quote:

Orijinalden alıntı: Lapsetur

Cihazınıza “ES File Explorer” kurmanız lazım.http://www.mediafire.com/?ab2t9u8cj6cpxg2 burdan indirebilirsiniz.

ES File Explorer çalıştırın. Ayarlar’ı açın;

Root’a Kadar (Yanındaki kutucugu onaylayın)
    Root Gezgini (Yanındaki kutucugu onaylayın)
    Sistem Dosyası Erişimi (Yanındaki kutucugu onaylayın)
    Sistem Dosyası Yedekle (Eğer işaretli değilse Yanındaki kutucugu onaylayın)

Bu ayarları yaptıktan sonra Cihazın ana dizininde “System/etc” klaörünün içindeki “vold.fstab” dosyasını bulun ve tıklayın gelen ekranda “Metin”’i tıklayın ve yine gelen ekranda “ES Note Editor”’ü tıklayın.

Bu 2 satırı bulun;

quote:

dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/virtual/block/nandi
    dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host

Burada ki kodlarla değiştirin.

quote:

dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/virtual/block/nandi
    dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host

Sonra kaydedin ve çıkın. Siz kayıt ettikten sonra orijinal dosyanın yedeği aynı klasöre eklenecektir.

Cihazı kapatmadan önce her ihtimale karşı Tablet ayarlarında “USB hata ayıklaması” bölümünün işaretini kaldırın çünki eğer yanlış bir şey yaparsanız cihaz SD’yi bulmayacak ve açılmayacaktır. Eğer açılmazsa USB kablosunu taktığınızda cihaz açılıyor sonra değiştirdiğiniz dosyayı siler orijinal dosyanın sonundaki uzantıyı kaldırırsınız cihaz eski haline döner. Eğer bir hata yapmadıysanız ve her şey yolunda giderse cihaz açıldığında sonradan taktığınız SD kart kapasitesi kadar Internal SD’niz olmuş olacak.

Şimdiden söyleyeyim eğer kendinize güvenemiyorsanız bu işlemi yapmayın sonunda ya yeniden Rom yüklemek zorunda kalırsınız yada servise gönderip Flash attırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bycan3r -- 28 Temmuz 2012; 21:12:08 >

• maalesef yapamadım bendeki vold.fstab dosyasının içreiği

## Vold 2.0 fstab

#######################
    ## Regular device mount
    ##
    ## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
    ## label - Label for the volume
    ## mount_point - Where the volume will be mounted
    ## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
    ## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
    ######################

# Mounts the first usable partition of the specified device
    #use this line to support VIRTUAL CDROM.And you can define the directory where you want to mount
    loop_mount loop /mnt/VIRTUAL_CDROM
    dev_mount sdcard /mnt/sdcard/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0 /devices/platform/aml_sd_mmc.0
    dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/virtual/mtd/mtd8/avnftl8 /devices/platform/mtd/mtd8/avnftli
    asec flash

şeklinde

• 2 çekirdekli işlemci olunca işletim sistemini de değiştirmişler herhalde :) Araştırıyım o işlemci için bulabilirsem yazarım.
  • Ben bu işi anlamadım hem canavar gibi alet yap hem de root etmeden mini sd ye oyunları yükleyeme?
    Bu adamlar deli mi? Ben de aldım aynı sorun eğer root yapmadan çözüm bulabilen arkadaş varsa lütfen iletebilir mi?
    8gb lık mini sd ye oyun kuramanın yolu nedir.
    Ben sdye taşı deyince yapacak sandım bu durumda da makine bidahaki açılışında oyunları bulamıyor. Epeyt bir bekledikten soran kapanıp tekrar açılıyor???
  • bende polypad 7200 aldım ama jet bağlayamıyorum bana yardımcı olabilecek kimse warmı ?

elimde avea nın jet i war şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omersah

Ben bu işi anlamadım hem canavar gibi alet yap hem de root etmeden mini sd ye oyunları yükleyeme?
    Bu adamlar deli mi? Ben de aldım aynı sorun eğer root yapmadan çözüm bulabilen arkadaş varsa lütfen iletebilir mi?
    8gb lık mini sd ye oyun kuramanın yolu nedir.
    Ben sdye taşı deyince yapacak sandım bu durumda da makine bidahaki açılışında oyunları bulamıyor. Epeyt bir bekledikten soran kapanıp tekrar açılıyor???

http://www.gelecekonline.com/metin/polypad_7200_hd_tablette_3g_modem_baglantisi_nasil_yapilir-15018#yorumhref

• ANDROİD MARKETE GİRİYORUM..

... UYGULAMASI İNDİRİLİRKEN BİR HATA OLUŞTU (-101)

YAZISI ÇIKIYOR BU NEDİR ?
  • Bende Polypad7200 HD aldım şimdilik memnunum. Ama sanırım genel olarak tablet teknik özellikler ya da Android 4.0 olmasından dolayı bi kaç ufak tefek sorun var gözlemlediğim. Normalde Samsung Galaxy Ace telefonumda google markete girdiğimde dünya kadar uygulama görünüyor. Örnek en popüler ücretsiz uygulamalar seçtiğim zaman liste aşağı doğru uzayıp gidiyor ama polypad tablette bu 60 uygulama ile sınırlı. samsung da indirdiğim pusulalar çalışıyor Polypad da çalışmıyor. Galaxy de youtube uygulaması kurdum çalışıyorö polypad de ' Maalesef Youtube durdu. Bildir / Tamam' hatası alıyorum ( DNS ile ilgilide olabilir bilmiyorum ?? ) Angry birds uygulaması Galaxy ile girdiğim google markette varken, Polypad tablette markete girdiğimde yok. daha doğrusu var ama Seasons,Backup şeklinde. Canlı Tv izlemek için marketten Canlı Tv uygulamasını indirdim o da çalışmadı. Az da olsa canımı sıkan başka bişeyde normalde laptobum ile evin bahçesine iniyorum wireless 3. katta olan modemime bağlanıyorum ama polypad bahçe katında 3. katta ki modemimi algılamadı. Kablosuz ağ yok dedi :) bu konularda şikayeti olan arkadaşların çözümleri varsa teşekkürler. yok herkeste aynı bendeki gibi sorunlar var ise polypad 7200 HD almayı düşünen arkadaşlara ışık tutmuş olduk :)) unutmadan resmini eklediğim polypad menüsünde görünen simgeleri anlamını bilen var mı ? en baştaki ve solda ki belli de ortadaki ikisinde basıldığı zaman noluyor ?

Polypad 7200 hd  (Paylaşım_Destek)

• quote:

Orijinalden alıntı: ggne

Merhaba
    Polypad 7200 HD Tablet aldım isletim sistemi android 4.0.3 File Manager'a girdiğimde cihazın 4gb lık hafızası SDcard olarak görünüyor benim taktığım 8 gb lık microsd kart ise external sdcard olarak olarak görünüyor Sorunum şu büyük bir oyun yüklemek istediğimde yeterli alan yok sdcard da yer açın diyor ( cihazın 4 gb lık alanı dolu 8gblık kart ise boş) bu sorunu nasıl aşarım cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sorunun çözümü için günlerdir forum sitelerini okuyorum sonuç yok. Ayrıca benim bir sorunum daha var ,cihazı alalı 2-3 hafta oldu orta ve büyük kapasiteli oyunlar açıldıktan sonra tüm ekran bembeyaz.Bunun çözümü varmı?

beyaz ekran sorunu yaşadığım bazı oyunlar
    nfs hot pursuit,nfs shift,aspalt 6, The Settlers HD

• arkadaşlar tablet pc almayı düşünüyorum ama ''concord smartpad7 mi yoksa polypad 7200hd'' mi alıyım polypad usb lan driver ile lan üzerinden internete girebiliyormu smartpad de oluyor ?????
  • yeni günclleme geldi sd kard sorunun düzeltmişler...
  • sanırım Polypad 7200 HD ile Ramos W17Pro aynı cihaz yanlız o 16 gb...

http://www.ramos-tablet.com/ramos-w17-pro-7-inch-dual-core-1-5-ghz-android-tablet-pc-16gb.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggne -- 12 Ağustos 2012; 19:31:51 >
  • quote:

yeni günclleme geldi sd kard sorunun düzeltmişler...

http://sourceforge.net/projects/polypad/files/7200%20HD%20Guncelleme/
  • quote:

sanırım Polypad 7200 HD ile Ramos W17Pro aynı cihaz yanlız o 16 gb...

http://www.ramos-tablet.com/ramos-w17-pro-7-inch-dual-core-1-5-ghz-android-tablet-pc-16gb.html

evet hdmi cikisi disinda ayni cihaz w17pro nun son firmware i yuklenebiliyor fakat hdmi cikis alamadim bu firmware de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seagleye

quote:

güncellemeden sonra cihazı kapatıp her açılışta yeniden güncelliyor böylece yaptığınız son işlemlerin büyük bir kısmını yeniden yüklemeniz gerekiyor
    yeni güncelleme şart

• quote:

quote:

evet hdmi cikisi disinda ayni cihaz w17pro nun son firmware i yuklenebiliyor fakat hdmi cikis alamadim bu firmware de.

o firmware de bir fark var mı....

• quote:

Orijinalden alıntı: hidrojen

quote:

quote:

güncellemeden sonra cihazı kapatıp her açılışta yeniden güncelliyor böylece yaptığınız son işlemlerin büyük bir kısmını yeniden yüklemeniz gerekiyor
    yeni güncelleme şart

Evet herpa destek sayfasından da son güncellemeyi kaldırmışlar....

• quote:

quote:

quote:

o firmware de bir fark var mı....

W17 pro nun firmware daha guncel bir versiyon birtakim gelistirmeler ve bugfixleri var. Bana daha akici geldi bu surum ornegin. Fakat hdmi cikis alamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hidrojen

quote:

quote:

yeni güncelleme şart

Bu sorun FW7200_20120806.rar direk kuruldugunda veya google_ics_patch0806.zip kuruldugunda oluyor.

sirasiyla asagidaki sekilde guncelleme yaptigimizda olmuyor.

Oncelikle W17PRO Herpa_20120710.rar dosyasindaki yazilimi kuruyoruz.
    Sonra 7200 HD Update.rar icindeki paketi kuruyoruz.
    En son da google_ics_patch0316.zip adli paketi kuruyoruz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.