Şimdi Ara

PolyPad 7200 & 7208 HD Kullanıcıları Kulübü (Ana Konu) (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.732
Cevap
31
Favori
150.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: firstmask

quote:

Orijinalden alıntı: efege

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdeminofff

I/O sonucu giriş ve çıkış aygıtlarını temsil eder.Yani tablet hafızasının okuma ve yazma puanını gösterir.İşlemci hızı artıkça doğal olarak bu puan da artacaktır.
    Aynı değerlerde yapılan testlerin sonuçları voltaj dalgalanmaları,ısı,benchmark programının sürümü,arkaplan işlemlerinin etkisi ile farklı çıkabilir.

Bu arada cihazı 4. kez tekrar yolladım.Cihazın dokunmatiğinde algılama sorunları vardı ve en sonunda tamamen çalışmaz hale geldi.Yeni cihaz istedim bakalım nasıl sonuçlanacak.

cevap için teşekkürler, anladığım kadarıyla I/O performansını arttırmak için yapılabilecek pek bir şey yok gibi. herhalde hafızanın, önbelleğin boş olmasıı bu konuda faydalı olacaktır diye düşünüyorum?

Smart Ram Booster programı var.Ekranın üstüne bir ikon yerleştiriyor.O hep orada duruyor.Oyun , program açsanız bile ekranın üstünde bir ikon duruyor sürekli.Ona basarak kullanılan diğer uygulamaları tek tık ile kapatabilirsiniz.Bu da performansta artış sağlayabilir.

ok tşk. kullanıyorum halihazırda...

Arkadaşlar böyle uygulamalar kullanmayın. Bu Ram temizleme uygulamaları tamemen linux/android işletim sistemine ters gelen bir olay. Linux'ta ne kadar boş Ram varsa o çöp demektir yani Linux sürekli ram'i doldurmaya çalışır. 30-40 uygulamanın açık olması sıkıntı yaratabilir ama 10-15 uygulama açık olması ne performansta ne de pil tasarrufunda bir etki yaratmaz. Linux'un amacı uygulamaların ön bellekte bekletilerek tekrar açılması istendiğinde daha az güç harcayarak açılması. Bu uygulamaların size bir yararı yok ayrıca cihazlarda bazı bozulmalara yol açabiliyor.
  • batarya sorununu cozecek biri yok mu? surekli %100 gorunmesinden biktim.
    root tan baska yol yok mu? ve nasil root yapcaz?
    terminal emulator programina su yazinca not found yaziyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • batarya sorununu cozecek biri yok mu? surekli %100 gorunmesinden biktim.

• quote:

Orijinalden alıntı: GSForever

batarya sorununu cozecek biri yok mu? surekli %100 gorunmesinden biktim.

Bütün wipe'ları yaparak yeniden orjinal 4.0 yükleyin benimki öyle düzelmişti sonra tekrar oldu ramos'un jb romunu kurdum düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sucuklukahve

quote:

Bütün wipe'ları yaparak yeniden orjinal 4.0 yükleyin benimki öyle düzelmişti sonra tekrar oldu ramos'un jb romunu kurdum düzeldi.

dostum biraz ayrintili anlatabilirmisin.benim surum 4.0.3.tableti aldim alali hersey ayni.nasil yapacam dediklerini.pek bilgim yok bu konularda kusura bakma.

• quote:

quote:

quote:

dostum biraz ayrintili anlatabilirmisin.benim surum 4.0.3.tableti aldim alali hersey ayni.nasil yapacam dediklerini.pek bilgim yok bu konularda kusura bakma.

Tabletinizin şarjı tamsa, (-) ve power tuşuna basarak tableti recovery modda açın. (böyle yaptıktan sonra tablet recovery modda değil de direk açılıyorsa (+) ve power tuşunu deneyin, tam hatırlamıyorum.) Orada ses kısma ve ses açma tuşları ile hareket edecek, power tuşuyla da seçim yapacaksınız. Oradaki seçeneklerden içnde wipe olan seçenekleri gelerek basın. Sonra reboot system now yapın. (Tüm uygulamalar silinecek) Sonra tablet açılacak. Kapatın soran herpanın sitesinden şu güncellemeyi kurun. Orda nasıl yapılacağı konusunda açıklama var.
    http://herpa.kayako.com/Knowledgebase/Article/View/55/35/polypad-7208-hd-yazlm-gncellemesi
  • quote:

quote:

quote:

Ama tabletinden uygulamalar ve dosyalar silinsin istemiyorsan root yapıp yukarıda %100 şarj sırunu için anlattıklarımı yap.
    Bunun İÇİN: tablette hafıza kartı olması gerekiyor.UNUTMA(TABLETE ROOTTAN ÖNCE SUPERUSE PROGRAMINI İNDİR) Hafıza kartının içine internetten yüklediğin root_your_w17pro.zip gibi klasörü atman gerkiyor.Bu dasyayı googledan 7200 HD root yazarak EROL DİZDAR ın sayfasından bulabilirsin.Bulunca dosyayı direk hafızaya at , zip den çıkarma.Hafıza kartına yükledikten sonra tableti recovery modda aç. Burada önüne çıkanlar dan ses kısma(-) ve açma(+) tuşları ile seçim yapıcan. Zaten en üstte REBOOT SYSTEM NOEW var onun bir altında APPLY UPDATE FROM SDCAR A gel ve power tuşuna bas. Karşınmicro sd carddakiler gelicek . Oradan root_your_w17pro.zip var ona power ile tıkla . Ve son açılan ilk yer yine geldi REBOOT SYSTEM NOW var ona power ile tıkla ve sonra tablet açılır ve artık tabletin rootludur. Bu adımdan sonra benim birkaç yukarıda yayınladığı yazı ile programı indirip yapabilirsin.(telefondan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa980

quote:

quote:

quote:

Ama tabletinden uygulamalar ve dosyalar silinsin istemiyorsan root yapıp yukarıda %100 şarj sırunu için anlattıklarımı yap.
    Bunun İÇİN: tablette hafıza kartı olması gerekiyor.UNUTMA(TABLETE ROOTTAN ÖNCE SUPERUSE PROGRAMINI İNDİR) Hafıza kartının içine internetten yüklediğin root_your_w17pro.zip gibi klasörü atman gerkiyor.Bu dasyayı googledan 7200 HD root yazarak EROL DİZDAR ın sayfasından bulabilirsin.Bulunca dosyayı direk hafızaya at , zip den çıkarma.Hafıza kartına yükledikten sonra tableti recovery modda aç. Burada önüne çıkanlar dan ses kısma(-) ve açma(+) tuşları ile seçim yapıcan. Zaten en üstte REBOOT SYSTEM NOEW var onun bir altında APPLY UPDATE FROM SDCAR A gel ve power tuşuna bas. Karşınmicro sd carddakiler gelicek . Oradan root_your_w17pro.zip var ona power ile tıkla . Ve son açılan ilk yer yine geldi REBOOT SYSTEM NOW var ona power ile tıkla ve sonra tablet açılır ve artık tabletin rootludur. Bu adımdan sonra benim birkaç yukarıda yayınladığı yazı ile programı indirip yapabilirsin.(telefondan

Root işlemini çok kısa ve öz anlatmışsın ben zaten biliyorumda bilmeyenlere iyi olur teşekkürler.

• Arkadaşlar bu herpanın yaptığı romlardan tam performans alamadım. O yüden bir sürü Room denedim. CM10.1den elf2 romlarına kadar. Bana göre en iyisi ramosw17Pro 4.1. Daha önceden çoğu arkadaş denemişti zaten. En iyi performansı bu rom da aldım. Yüklemesi de oldukça kolay, kendinden rootlu.
  • quote:

Arkadaşlar bu herpanın yaptığı romlardan tam performans alamadım. O yüden bir sürü Room denedim. CM10.1den elf2 romlarına kadar. Bana göre en iyisi ramosw17Pro 4.1. Daha önceden çoğu arkadaş denemişti zaten. En iyi performansı bu rom da aldım. Yüklemesi de oldukça kolay, kendinden rootlu.

artısı nedir bahsettiğin romun. 2 - 3 ay önce w17 nin 4,1 jb romunu denemiştim ve açılıştı optimizing and updating apps tütü ek süre geçiyordu, bu sıkıntı düzelmişmi. teşekkürler...
  • arkadaşlar efege nin yukarıda önerdiği lmt launcer programı gerçekten kullanışlı. örneğin benim tabletin ekranın sol altındaki 3 lü sanal tuşların olduğu bölümdeki dokunma hassasiyeti pek iyi değildi, bu uygulama ile artık o bölgeyi kullanmıyorum bile. ayrıca programda önceki uygulamalar arasında tek tuşla geçiş yapma vs özelliklerde var. kesinlikle tavsiye ederim. teşekkürler efege
  • cihazdaki yüksek boyutlu bir oyunun yedeğini nasıl alabilirim.
    örnek real racing 3 ün yedeklemesi nasıl yapılacak çünkü oyunu yeniden indirmek yaklaşık 1 gb.
    cihazda ;
    Android/data/com.ea.games.r3_row adındaki klasörü kopyalamak yeterli olur mu? söz konusu klasörü kopyalayıp başka bir android cihazın aynı dizinine kopyaladım ( bu işlemden önce yeni cihaza gp den real racing 3 oyununu indirdim yaklaşık 10mb idi galiba ) ve daha sonra oyunu başlattım ancak yine 250 mb civarı yükleme var diyordu. acaba sadece 250 mb ek yükleme ile oyun çalışırmı veya ek yüklemeyi nasıl en aza indirebiliriz. teşekkürler...
  • quote:

cihazdaki yüksek boyutlu bir oyunun yedeğini nasıl alabilirim.
    örnek real racing 3 ün yedeklemesi nasıl yapılacak çünkü oyunu yeniden indirmek yaklaşık 1 gb.
    cihazda ;
    Android/data/com.ea.games.r3_row adındaki klasörü kopyalamak yeterli olur mu? söz konusu klasörü kopyalayıp başka bir android cihazın aynı dizinine kopyaladım ( bu işlemden önce yeni cihaza gp den real racing 3 oyununu indirdim yaklaşık 10mb idi galiba ) ve daha sonra oyunu başlattım ancak yine 250 mb civarı yükleme var diyordu. acaba sadece 250 mb ek yükleme ile oyun çalışırmı veya ek yüklemeyi nasıl en aza indirebiliriz. teşekkürler...

yukarıda bahsettiğim klasör 1,5 gb boyutunda içinde aşağıdaki alt klasörler var.

.depot
    apk
    doc
  • quote:

Arkadaşlar bu herpanın yaptığı romlardan tam performans alamadım. O yüden bir sürü Room denedim. CM10.1den elf2 romlarına kadar. Bana göre en iyisi ramosw17Pro 4.1. Daha önceden çoğu arkadaş denemişti zaten. En iyi performansı bu rom da aldım. Yüklemesi de oldukça kolay, kendinden rootlu.

İslemci hızı ayarlanabiliyor mu bide dil ingilizcemi

• quote:

quote:

artısı nedir bahsettiğin romun. 2 - 3 ay önce w17 nin 4,1 jb romunu denemiştim ve açılıştı optimizing and updating apps tütü ek süre geçiyordu, bu sıkıntı düzelmişmi. teşekkürler...

Bana göre en iyi yanı batarya ömrü. Eskiden 3 saat dayanmayan pil ömrü şimdi 5-6 saate kadar dayanabiliyor. O baştaki optimize etme olayı devam ediyor, ama Ben çok fazla kapatmadığım için beni rahatsız etmedi. Root Sayesinde de internal Sd Card ile external sd kartın yerini değiştirdim. Hafıza 15gb.'
  • quote:

Orijinalden alıntı: duman59

quote:

İslemci hızı ayarlanabiliyor mu bide dil ingilizcemi

Dil İngilizce, çeşitli programlarla da cpu hızı ayarlanabiliyor.
  • Beyler acil yardımlarınıza ihtiyacım var.Ben tablete herpanın jbsini yüklemiştim, memnun kalmadım ve tekrar icsye döndüm ama şimdi tableti kapatıp recovery modu açmak istediğimde PAD 7208 DUAL CORE yazıyor ve kapanıyor.Lütfen yardım edin.
    Bide CWM (Clockwordmod) nasıl yükleyebilirim söylerseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: burhan95

Beyler acil yardımlarınıza ihtiyacım var.Ben tablete herpanın jbsini yüklemiştim, memnun kalmadım ve tekrar icsye döndüm ama şimdi tableti kapatıp recovery modu açmak istediğimde PAD 7208 DUAL CORE yazıyor ve kapanıyor.Lütfen yardım edin.
    Bide CWM (Clockwordmod) nasıl yükleyebilirim söylerseniz sevinirim.

Clockworkmod Recovery :

--Cwm yi sd kart üzerinden başlatmak istiyorsan http://www16.zippyshare.com/v/79599773/file.html üzerindeki zip dosyasını indirip içindeki dosyayı sd karta atman ve sd kartı tablete yerleştirip cihaz kapalı konumda iken ses kısma ve power tuşuna basarak başlatman gerekiyor.

--4.0 üzerinde sd karta gerek olmadan cihazı ses kısma ve güç tuşuyla başlattığın zaman cwm recoverynin açılmasını istiyorsanhttp://www20.zippyshare.com/v/75360477/file.html zip dosyasının içindekilerini çıkarmadan doğrudan sd karta atıp herhangi bir recovery ile cihaza flashlaman yeterli.

--4.1 üzerinde sd karta gerek olmadan cihazı ses kısma ve güç tuşuyla başlattığın zaman cwm recoverynin açılmasını istiyorsanhttp://www20.zippyshare.com/v/46846540/file.html zip dosyasının içindekilerini çıkarmadan doğrudan sd karta atıp herhangi bir recovery ile cihaza flashlaman yeterli

Twrp Recovery(Dokunmatik destekli) :

--Eğer twrp yi sd kart üzerinden ses kısma ve güç tuşları basılı iken başlatmak istiyorsanhttp://www16.zippyshare.com/v/86385555/file.html içindeki dosyayı sd karta çıkartman yeterli.

--4.0 üzerinde sd karta gerek olmadan cihazı ses kısma ve güç tuşuyla başlattığın zaman twrp recoverynin açılmasını istiyorsanhttp://www49.zippyshare.com/v/4639636/file.html zip dosyasının içindekilerini çıkarmadan doğrudan sd karta atıp herhangi bir recovery ile cihaza flashlaman yeterli.

--4.1 üzerinde sd karta gerek olmadan cihazı ses kısma ve güç tuşuyla başlattığın zaman twrp recoverynin açılmasını istiyorsanhttp://www49.zippyshare.com/v/97756034/file.html zip dosyasının içindekilerini çıkarmadan doğrudan sd karta atıp herhangi bir recovery ile cihaza flashlaman yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdeminofff -- 3 Nisan 2013; 19:45:58 >
  • quote:

quote:

quote:

Bana göre en iyi yanı batarya ömrü. Eskiden 3 saat dayanmayan pil ömrü şimdi 5-6 saate kadar dayanabiliyor. O baştaki optimize etme olayı devam ediyor, ama Ben çok fazla kapatmadığım için beni rahatsız etmedi. Root Sayesinde de internal Sd Card ile external sd kartın yerini değiştirdim. Hafıza 15gb.'

Bende o romu denedim ama real racng yüklerden yeterli alan yok dedi ve bomboş olmasına rağmen sanırım bir ara bellek var 1gb lık bunu arttırabiliyormuyuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Equexks

quote:

quote:

quote:

Bende o romu denedim ama real racng yüklerden yeterli alan yok dedi ve bomboş olmasına rağmen sanırım bir ara bellek var 1gb lık bunu arttırabiliyormuyuz

Sanırım yapabiliyoruz ben de onu araştıracaktım yarın. Root varsa her şeyin çözümü de oluyor genellikle.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.