Şimdi Ara

PolyPad 7200 & 7208 HD Kullanıcıları Kulübü (Ana Konu) (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.732
Cevap
31
Favori
150.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafa980

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

18 şubatta gönderdiğim cihaz bugün elime ulaştı. fakat cihaz gene arızalı gerigönderiyorum..

of bu servis ne böyle hiç kimse memnun değil. Kesin benim tabletinde hiçbir sorununa bakmazlar

Benim işler dahada karışıkta şu tableti gonderiyim geri gelsin yazacam burda...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

18 şubatta gönderdiğim cihaz bugün elime ulaştı. fakat cihaz gene arızalı gerigönderiyorum..

sıkıntı neydi cihazda ve bunu net olarak bildirmişmiydin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstmask

quote:

sıkıntı neydi cihazda ve bunu net olarak bildirmişmiydin.

Hocam cihaz pert. yerine cihaz gönderdiler gönderdikleri cihazda arızalı geldi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Selamlar herkese,
    7208 hd tableti yaklaşık 4 - 5 aydır kullanıyorum ve neredeyse hergün 1 kez şarj ediyorum, ilk günden bugüne pil ömrü kısalmaya başladı gibi. mesala web de gezmek ve kelime avı gibi online oyunlarda kullanım süresi 2 - 2,5 saatlere düştü gibi geliyor. bu konuya dikkat eden varmıdır. teşekkürler...

Ekran ışığını hangi düzeyde kullanıyorsunuz?Ben en kısıkta kullanıyorum.Bende şarj çok sıkıntılı değil.
  • tus kilidi yapinca wifi kopuyo programla cozumu var mi
  • bu forumdaki tabletlerden en sorunlusu venimkidir herhalde çünkü şarjı yaklaşık 1ile 1.5 saat arası gidiyor. Hayatımda gördüğüm en saçma olay ya. Tamam anladık şarjdayken kullanmayın diyorlar ama şarjı bitiyor. Dandik batarya koymayın kardeşim. Sonra size geri geliyor ürün. Ben şimdiye kadar birçok elektronik oyun veya oyun konsolu laptop tarzı şeyleri hep şarjda kullandım ve yıllarca kullanmama rağmen az bir performans düşüşü olmuştur. Ama tableti daha alalı 4-5 ay oldu 4 saat kullanırken 1 saate düşer mi ya. Benim kuzenlerimdede tablet var 200 tl lik. Benimkinin şarjı onlarınkinin yarısı kadar sürüyor ve onlarınki hiç ısınmıyor. Benim tabet ocak mübarek 2 saat şarja tak elini süremezsin. Adamlar donanımı yapmış ama bu kadarda çin malı kullanılmaz ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu forumdaki tabletlerden en sorunlusu venimkidir herhalde çünkü şarjı yaklaşık 1ile 1.5 saat arası gidiyor. Hayatımda gördüğüm en saçma olay ya. Tamam anladık şarjdayken kullanmayın diyorlar ama şarjı bitiyor. Dandik batarya koymayın kardeşim. Sonra size geri geliyor ürün. Ben şimdiye kadar birçok elektronik oyun veya oyun konsolu laptop tarzı şeyleri hep şarjda kullandım ve yıllarca kullanmama rağmen az bir performans düşüşü olmuştur. Ama tableti daha alalı 4-5 ay oldu 4 saat kullanırken 1 saate düşer mi ya. Benim kuzenlerimdede tablet var 200 tl lik. Benimkinin şarjı onlarınkinin yarısı kadar sürüyor ve onlarınki hiç ısınmıyor. Benim tabet ocak mübarek 2 saat şarja tak elini süremezsin. Adamlar donanımı yapmış ama bu kadarda çin malı kullanılmaz ki

aynen katılıyorum servisten gelsin belki satarım..

• quote:

bu forumdaki tabletlerden en sorunlusu venimkidir herhalde çünkü şarjı yaklaşık 1ile 1.5 saat arası gidiyor. Hayatımda gördüğüm en saçma olay ya. Tamam anladık şarjdayken kullanmayın diyorlar ama şarjı bitiyor. Dandik batarya koymayın kardeşim. Sonra size geri geliyor ürün. Ben şimdiye kadar birçok elektronik oyun veya oyun konsolu laptop tarzı şeyleri hep şarjda kullandım ve yıllarca kullanmama rağmen az bir performans düşüşü olmuştur. Ama tableti daha alalı 4-5 ay oldu 4 saat kullanırken 1 saate düşer mi ya. Benim kuzenlerimdede tablet var 200 tl lik. Benimkinin şarjı onlarınkinin yarısı kadar sürüyor ve onlarınki hiç ısınmıyor. Benim tabet ocak mübarek 2 saat şarja tak elini süremezsin. Adamlar donanımı yapmış ama bu kadarda çin malı kullanılmaz ki

Bence senin tablette sorun var.4.0 sürümünde işlemciye tam yük bindirildiğinde ele alınamayacak kadar çok ısınıyor.İlk aldığımda o firmware ile ancak 1.5 saat film izleyebilmiştim.Sonra son yayınlanan firmware ile geçenlerde test yaptım ve işlemci üst limiti 1.2 mhz wi fi açık ve parlaklık yarıdeyken abartmıyorum pil 3.5 saat sonra %10 a gelmişti.3.5 saat içinde tablete programlar yükledim internette gezindim video izledim.Yani anlayacağın işlemciyi ve ram i yoran işlerle uğraştım.Aynı zamanda ısı el yakan cinstenten uzaktı.Tableti alalı 3 ay oluyor 2 ay servisteydi 1 ay kullandım ve sonuç bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: efege

quote:

Selamlar herkese,
    7208 hd tableti yaklaşık 4 - 5 aydır kullanıyorum ve neredeyse hergün 1 kez şarj ediyorum, ilk günden bugüne pil ömrü kısalmaya başladı gibi. mesala web de gezmek ve kelime avı gibi online oyunlarda kullanım süresi 2 - 2,5 saatlere düştü gibi geliyor. bu konuya dikkat eden varmıdır. teşekkürler...

Ekran ışığını hangi düzeyde kullanıyorsunuz?Ben en kısıkta kullanıyorum.Bende şarj çok sıkıntılı değil.

aynen ben de en kısıkta kullanıyorum genelde iç mekanda kullandığım için yeterli oluyor bu parlaklık. aylar önce ilk aldığım zamanlarda bir çalışma yapıp sonuçları forumda paylaşmıştım bu aralar tekrar yapacağım denemeyi sonuçları paylaşırım yine.

• pil ömrü ile ilgili yeni yaptığım deneme sonuçları aşağıdaki tabloda mavi renkli satırlar. yüksek performans gerektiren oyun yüklü değil cihazda ancak tabloda da görüleceği üzere özellikle avast antivirüs pil ömrünü olumsuz etkiliyor gibi geldi. çünkü avast ı sildikten sonra pil ömrü uzadı gibi.
  • quote:

pil ömrü ile ilgili yeni yaptığım deneme sonuçları aşağıdaki tabloda mavi renkli satırlar. yüksek performans gerektiren oyun yüklü değil cihazda ancak tabloda da görüleceği üzere özellikle avast antivirüs pil ömrünü olumsuz etkiliyor gibi geldi. çünkü avast ı sildikten sonra pil ömrü uzadı gibi.

fotoğraf eklemeyi beceremedim gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdeminofff

quote:

Bence senin tablette sorun var.4.0 sürümünde işlemciye tam yük bindirildiğinde ele alınamayacak kadar çok ısınıyor.İlk aldığımda o firmware ile ancak 1.5 saat film izleyebilmiştim.Sonra son yayınlanan firmware ile geçenlerde test yaptım ve işlemci üst limiti 1.2 mhz wi fi açık ve parlaklık yarıdeyken abartmıyorum pil 3.5 saat sonra %10 a gelmişti.3.5 saat içinde tablete programlar yükledim internette gezindim video izledim.Yani anlayacağın işlemciyi ve ram i yoran işlerle uğraştım.Aynı zamanda ısı el yakan cinstenten uzaktı.Tableti alalı 3 ay oluyor 2 ay servisteydi 1 ay kullandım ve sonuç bu.

bencede doğru ilk firmware da böyle sorunlar yoktu. Artık cihaz şarjdayken internnette geziniyorum oyun oynuyorum şarjı azalıyor. Artık günde 2 veya 3 kere şarj ediyordum. Birde ben tableti servise verdiğimde ekrana kocaman bir toz girmişti bunuda söyledim adama. Adam bana girişlerden birinden sokmuşsun diyor suçu bana atıyor. Senin yaptığın tableti ekranı açıksa ben ne yapayım sonuçta oraya toz girmesi garip birşey.

• birazdan bir süpriz yapacam
  • quote:

pil ömrü ile ilgili yeni yaptığım deneme sonuçları aşağıdaki tabloda mavi renkli satırlar. yüksek performans gerektiren oyun yüklü değil cihazda ancak tabloda da görüleceği üzere özellikle avast antivirüs pil ömrünü olumsuz etkiliyor gibi geldi. çünkü avast ı sildikten sonra pil ömrü uzadı gibi.

Arka planda çalışan bütün uygulamalar pil ömrünü olumsuz etkiliyor.
  • 4.1 jelly bean güncellemesi yapıldığında işlemci hızı 1.5 ghz den 1.32 ghz ye düşüyordu ve 4.0 sürümüne geri dönüldüğünde de işlemci hızı 1.32 de sabit kalıyordu.Bunu düzeltmenin yolunu buldum.Bu sayede cihazınızı zamanki performansını geri alacaksınız.

http://cinlitabletler.com/konu-1-5-ghz-ile-calisan-4-0-surumune-geri-donme.html?pid=28894#pid28894

Cyanogen mod üzerinde de sorunsuz çalışıyor. Herpanın yayınladığı 4.1 sürümünde, işlemciyi 1.5 ghz ile çalıştırmanın yolunu henüz bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdeminofff -- 12 Mart 2013; 20:12:53 >

• quote:

4.1 jelly bean güncellemesi yapıldığında işlemci hızı 1.5 ghz den 1.32 ghz ye düşüyordu ve 4.0 sürümüne geri dönüldüğünde de işlemci hızı 1.32 de sabit kalıyordu.Bunu düzeltmenin yolunu buldum.Bu sayede cihazınızı zamanki performansını geri alacaksınız.

http://cinlitabletler.com/konu-1-5-ghz-ile-calisan-4-0-surumune-geri-donme.html?pid=28894#pid28894

Cyanogen mod üzerinde de sorunsuz çalışıyor. Herpanın yayınladığı 4.1 sürümünde, işlemciyi 1.5 ghz ile çalıştırmanın yolunu henüz bulamadım.

Kardeş ven bu işlerden fazla anlamam ama yapmak istiyorum. Acaba sen ince ayrıntılarınıda anlatsan olur mu okudum da nasıl yapıcaz ne yapıcaz anlamadım. Şimdiden teşekkürler

• quote:

quote:

4.1 jelly bean güncellemesi yapıldığında işlemci hızı 1.5 ghz den 1.32 ghz ye düşüyordu ve 4.0 sürümüne geri dönüldüğünde de işlemci hızı 1.32 de sabit kalıyordu.Bunu düzeltmenin yolunu buldum.Bu sayede cihazınızı zamanki performansını geri alacaksınız.

Kardeş ven bu işlerden fazla anlamam ama yapmak istiyorum. Acaba sen ince ayrıntılarınıda anlatsan olur mu okudum da nasıl yapıcaz ne yapıcaz anlamadım. Şimdiden teşekkürler

verdiğim linkteki son yazdığım mesajı oku.

• quote:

Ben yaptım oldu arkadaşlar.

• arkadaşlar yoruma foto ekleme ayarlarımı değişti. foto ekle bölümünü bulamıyorum.
  • quote:

arkadaşlar yoruma foto ekleme ayarlarımı değişti. foto ekle bölümünü bulamıyorum.

foto eklemek için [simage][/simage] arasına fotoğraf linkini koy.Linkin Sonunun jpeg,png,gif gibi uzantılarla bittiğine emin ol.Fotoğraf yüklemek için bir site istiyorsan imageshake öneririm.Önce üye olman gerekiyor.Fotoğraf yüklendiği zaman fotoğrafın yanında çıkan küçük i harfine basıp ,oradan direct link kısmındaki linki kopyalayıp [simage][/simage] arasına yapıştırırsan fotoğrafın görüntülenmesinde herhangi bir sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdeminofff -- 13 Mart 2013; 13:36:56 >

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.