Şimdi Ara

PolyPad 7200 & 7208 HD Kullanıcıları Kulübü (Ana Konu) (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.732
Cevap
31
Favori
150.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şarjın %100 gösterme sorununun çözümünü bilen yvar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: duman59

şarjın %100 gösterme sorununun çözümünü bilen yvar mı

Cihazı rootla bana özel mesaj aç yardımcı olayım.
  • Arkadaşlar ben 7208 i aldıktan 1-2 hafta sonra 8208 felan çıkmıştı. Ben 350 tl ye aldım saturnden 1 yıl kaskosu vardı. Ama 8208 in de o hafta 350 tl olması bana çok koydu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gümrük ve ticaret bakanlıgına cumartesi günü iş günü mü bilgi verirmisiniz diye meail atmıstım gelen cvp arkadaşlar

077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmeliklerinde “iş günü” tanımının yapılmaması nedeniyle Cumartesi gününün iş günü olarak kabul edilip edilmeyeceği hususu ile ilgili olarak;

Bilindiği üzere, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanun’un 1 inci maddesinde, 29 Ekim gününün Ulusal Bayram olduğu, Bayramın 28 Ekim günü saat 13,00 den itibaren başlayacağı, 2 nci maddesinde resmi ve dini bayram günleri ile yılbaşı gününün genel tatil günleri olduğu; 3/a maddesinde, hafta tatilinin Pazar günü olduğu, bu tatilin 35 saatten az olmamak üzere Cumartesi günü en geç saat 13.00’ten itibaren başlayacağı; 3/b maddesinde, 394 sayılı Hafta Tatili Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer kanunlardaki hafta tatili ile ilgili hükümlerinin saklı olduğu; 3/c maddesinde ise, yemek, içmek, giyinmek gibi zaruri ihtiyaçların giderilmesi için alışveriş yapılan dükkan ve mağazalar hakkında Hafta Tatili Kanunu’nun Cumartesi ile ilgili hükümlerinin uygulanmayacağı hüküm altına alınmıştır.

4857 sayılı İş Kanunu’nun 63 üncü maddesinde; genel bakımdan çalışma süresinin haftada en çok kırkbeş saat olduğu, ve belirlenen iş günlerinde çalışmış olmaları koşulu ile 7 günlük bir zaman dilimi içinde kesintisiz en az 24 saat dinlenmenin (hafta tatili) verileceği hükme bağlanmıştır.

Yukarıda belirtilen Pazar günü ile Ulusal Bayram ve Genel Tatil Günleri, tatil günleridir. Yargıtay HGK’nun 15.03.1967 tarih ve 9/1228-152 sayılı kararında “haftanın 6 gününü normal çalışma günü, 6 işgününden sonraki Pazar günü normal çalışma günü olarak mütalaa edilemez” şeklinde kararı mevcuttur.

İş günü tabiri, resmi tatil günü olmayan ve genel olarak çalışılan günleri ifade eder. Tatil Gününde çalışılmış olması iş günü hesabına katılmaz.

Bu açıklamalar çerçevesinde, Cumartesi’nin tatil günü olmaması nedeniyle 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un öngördüğü iş gününe Cumartesi gününün dahil edilmesi gerektiği hususu 29/09/2006 tarihli ve 2006/11 sayılı genelgemiz ile hakem heyetlerine iletilmek üzere Ticaret İl Müdürlüklerimize bildirilmiş olup, değerlendirmelerin bu yönde yapılmasının uygun olacağı düşünülmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duman59 -- 6 Mart 2013; 23:46:27 >

• quote:

bendede var bu sorun bikac gundur sarj surekli %100 gosteriyor tam bitecekken %94. lere iniyor ve kapaniyor..eger yapabilirsen banada haber verirmisin dostum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efege

quote:

Cihazı rootla bana özel mesaj aç yardımcı olayım.

bu root isi nasil yapiliyor. ve cihaza zarar verirmi acaba.

• arkadaslar birde benim cihazin surumu 4.0.3.takip etmedigimden bilmiyorum.yeni surum falan ciktimi,ciktiysa yeni surume nasil gecebilirim acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: GSForever

quote:

bendede var bu sorun bikac gundur sarj surekli %100 gosteriyor tam bitecekken %94. lere iniyor ve kapaniyor..eger yapabilirsen banada haber verirmisin dostum.

http://www.teknotoplum.com/ainol-aurora-ii-2-surekli-0-gosteren-batarya-sorunu-cozumu.html burda yazan yöntemle yaptım düzeldi 2.kez şarj yaptım bir sorun yok şimdilik

• quote:

arkadaslar birde benim cihazin surumu 4.0.3.takip etmedigimden bilmiyorum.yeni surum falan ciktimi,ciktiysa yeni surume nasil gecebilirim acaba.

herpa sitesinde jb 2. versiyon var. yüksek performans gerektiren oyun oynamıyorsan başarılı bir sürüm. sadece cpu hızını 1200 e sabitlemişler gerçi onuda cihazı rootlıyarak 1320 e yükseltebilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

http://www.teknotoplum.com/ainol-aurora-ii-2-surekli-0-gosteren-batarya-sorunu-cozumu.html burda yazan yöntemle yaptım düzeldi 2.kez şarj yaptım bir sorun yok şimdilik

programa su yaziyorum not found yaziyor.sen nasil yaptigini anlatabilirmisin acaba tek tek zahmet olmazsa

• quote:

Orijinalden alıntı: firstmask

quote:

arkadaslar birde benim cihazin surumu 4.0.3.takip etmedigimden bilmiyorum.yeni surum falan ciktimi,ciktiysa yeni surume nasil gecebilirim acaba.

herpa sitesinde jb 2. versiyon var. yüksek performans gerektiren oyun oynamıyorsan başarılı bir sürüm. sadece cpu hızını 1200 e sabitlemişler gerçi onuda cihazı rootlıyarak 1320 e yükseltebilirsin.

hic oyun oynamiyorum.yapiyim o zaman.cok tesekkurler

• jb romun hızını sadece root layarak 1320 çıkarma konusunda cihazı program yükleyerekmi test ettiniz arkadaşlar, benim bildiğim kernel değişmeden hızını değiştirmek mümkün değil, uzun zamandır android telofon kullanıyorum hız aşırtma sadece uygun kernelle oluyor diye biliyorum..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

programa su yaziyorum not found yaziyor.sen nasil yaptigini anlatabilirmisin acaba tek tek zahmet olmazsa

verilen linkteki yazıda hangi marka ve modeller için uygun olduğu yazıyordu ve hatırladığım kadarıyla bizim cihaza uygun olmayabilir diyodu.

• quote:

Orijinalden alıntı: budamigoldiil

jb romun hızını sadece root layarak 1320 çıkarma konusunda cihazı program yükleyerekmi test ettiniz arkadaşlar, benim bildiğim kernel değişmeden hızını değiştirmek mümkün değil, uzun zamandır android telofon kullanıyorum hız aşırtma sadece uygun kernelle oluyor diye biliyorum..

kernelden anlamam ancak forumdan bir arkadaş yardımcı olup zipli root dosyasının linkini vermişti onu denedim. hızı 1320 getirdikten sonra advanced system tuner dan da kontrol ettim daha önce 1200 olan çekirdek freq i 1320 olmuştu ve real racing 3 oyunu da daha akıcı oynanıyor. sanırım bunlar yeterlidir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

verilen linkteki yazıda hangi marka ve modeller için uygun olduğu yazıyordu ve hatırladığım kadarıyla bizim cihaza uygun olmayabilir diyodu.

neyse artik.boyle kullanicaz mecbur.
    bu arada seni hala yonetici yapmadilar mi bu bolume

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: budamigoldiil

jb romun hızını sadece root layarak 1320 çıkarma konusunda cihazı program yükleyerekmi test ettiniz arkadaşlar, benim bildiğim kernel değişmeden hızını değiştirmek mümkün değil, uzun zamandır android telofon kullanıyorum hız aşırtma sadece uygun kernelle oluyor diye biliyorum..

kernelden anlamam ancak forumdan bir arkadaş yardımcı olup zipli root dosyasının linkini vermişti onu denedim. hızı 1320 getirdikten sonra advanced system tuner dan da kontrol ettim daha önce 1200 olan çekirdek freq i 1320 olmuştu ve real racing 3 oyunu da daha akıcı oynanıyor. sanırım bunlar yeterlidir.

yeterli teşekkürler,

• arkadaşlar ben kendi bilgisayarımdan deniyorum olmuyor acaba benim bilgisayarda mı sorun var dedim. DESTEK HERPA nın sitesine girip yukardaki menü seçeneklerinden (servis kayıta) tıklayıp (servis durumunu sorgula) der misiniz? Ben tıklıyorum ama olmuyor. Ürünü pazartesi verdim kendim götürüp. İlk geldiğimde girdim cihazı kaydetmemişlerdi ama artık sorgula dediğin zaman olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa980 -- 7 Mart 2013; 23:24:45 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

başka bir forum sitesinde okumuştum 7208 de denenmiş başarılı olunmuş ben de denedim düzeldi şuan şarj düzgün gösteriyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

başka bir forum sitesinde okumuştum 7208 de denenmiş başarılı olunmuş ben de denedim düzeldi şuan şarj düzgün gösteriyor

Nasil cozdugunu de anlatirsan ayni prob yasayanlara faydasi olabilir. Tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa980

arkadaşlar ben kendi bilgisayarımdan deniyorum olmuyor acaba benim bilgisayarda mı sorun var dedim. DESTEK HERPA nın sitesine girip yukardaki menü seçeneklerinden (servis kayıta) tıklayıp (servis durumunu sorgula) der misiniz? Ben tıklıyorum ama olmuyor. Ürünü pazartesi verdim kendim götürüp. İlk geldiğimde girdim cihazı kaydetmemişlerdi ama artık sorgula dediğin zaman olmuyor

Internet sitesindeki sorgu çalışmıyor. Telefon edip sorabilirsin. O zamanda basma kalıp cevap veriyorlar tamir sırasında vs . Eve kargo gelene kadar akıbeti belli olmuyor cihazın.. benim şubat 20 de ulaştı ellerine hala ses soluk yok..

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.