Şimdi Ara

POLO MU? PUNTO MU? CORSA MI? ARABA ALICAM YORUMLARINIZA İHTİYACIM VAR.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bütçem 37 bin
    düşündüğüm araçlar:
    2010-2011-2012-2013 POLO 1.2 tdi trendlıne veya dizel başka paket. (gonlumden geçen) 5-6 bıne kadar tramer kayıtlı olanlar olaıblır.
    2012-2013 fiat PUnto 1,3 multijet
    2012 civarı corsa dizel.
    fiesta da olur ama emın degılım.

bu araçlar arasında kaldım arkadaşlar. b sınıfı bı arac ısımı gorebılır. ama degısık onerılerınızıde beklıyorum. işe gıdıp gelmelık ve gezmelık bı arac. 4 kısıyız aıleyiz ama ben daha cok tek surucem. (benzınlı ama az yakıcak onerılerede acıgım)
    sımdıden tesekkurler arkadaşlar.

• En iyi tüketim poloda olur bluemotion olsa çok iyi ama 37 civarına km si yüksek olur , 1.2 tdi tork ve tüketim olarak iyi ama bg olarak zayıf belli bir hızdan sonra kesiliyor; tabi şuda var biz benzinlisine sahibiz o kasa polonun 110bin km fln olan benzinlisine 37 istiyorlar tdi pert yada 3-4 parça değişenli boyalı fln bulunur temizini bulamazsın.

Corsanın kasaları hoşuma gitmiyor bence listede gereksiz,

Punto Evo temiz bulabilirsen al oda km olarak yüksek olur galiba...

Satışını düşünüyor musunuz yada önemsiyor musunuz km olarak çoğu insanın almaktan çekineceği bir fiyatta istediğiniz araçlar ona göre benzin/lpg düşünmeniz iyi olabilir...

Edit : Bizde 2012 1.2 70bg polo yan komşumuzda 2011 1.2tdi bluemotion var aklında soru olursa ekle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 12 Ağustos 2017; 19:31:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

En iyi tüketim poloda olur bluemotion olsa çok iyi ama 37 civarına km si yüksek olur , 1.2 tdi tork ve tüketim olarak iyi ama bg olarak zayıf belli bir hızdan sonra kesiliyor; tabi şuda var biz benzinlisine sahibiz o kasa polonun 110bin km fln olan benzinlisine 37 istiyorlar tdi pert yada 3-4 parça değişenli boyalı fln bulunur temizini bulamazsın.

Corsanın kasaları hoşuma gitmiyor bence listede gereksiz,

Punto Evo temiz bulabilirsen al oda km olarak yüksek olur galiba...

Satışını düşünüyor musunuz yada önemsiyor musunuz km olarak çoğu insanın almaktan çekineceği bir fiyatta istediğiniz araçlar ona göre benzin/lpg düşünmeniz iyi olabilir...

Edit : Bizde 2012 1.2 70bg polo yan komşumuzda 2011 1.2tdi bluemotion var aklında soru olursa ekle...

öncelıkle fıkırlerını paylaştıgın ıcın cok tesekkur ederım.
    kredı ıle alıcagımdan,yarın bırgun satma durumu olabılır. dunyanın bın turlu halı var. ama polo ve puntoda km sı 200bıne gelmedıkce okadarda zor olmaz elden cıkarmak dıye dusunuyorum.
    polo 1.2 trendlıne da yol bılgısayarı dahi yokmuş. bu dusunduruyo benı. tamam az yaksın ama 1.2 benı atiklik konusunda ya tatmın etmezse? dıye dusunmuyor degılım. iç konfor vs falan suphem yok wv de. fiyat olarak en uygunları 1.2 tdi trendlıne lar oldugunu gorunce acaba tutulmayan modellerı bu mu dıye dusunmeye baslıyorum :) blue lar da 40 bın tl uzerı sanırım :(
    Az önce fiestalara bakındım, fena durmuyolar. 35 e falan bıle 2012 1.4 dzel araçlar var. gayet ıyı gıbı. yanı 38bın tl cıvarı daha dolularını dahı bulabılırım gıbı. ama fıestalar nasıldır bılemıyorum.
    punto evo aklımı cok kurcalıyor. 150 bın km ye kadar kabulumdur.ama 38 bınlılaralar puntoya degermı dıye sormadan edemıyorum :D

kafamda delı sorular dostlar :)

• honda jazzz da çok hoş :) benzınlı 1.4 cok yakarmı acaba
    örnegın su ılandakı arac alınırmı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ogretmenden-bakimli-garaj-arabasi-60000-km-de-419435055/detay
  • scary_mann kullanıcısına yanıt
    Polonun trendline çok çılgın bişey insan bari yol bilgisayarını açtırır ama ucuzluğu o yüzden dolu olsa 2000 comfortline poloya 30 yazan adam bunada 55 yazardı oda var

Şimdi fiestanın 1.4 tdci 68bg veya , 1.5 tdci 75bg ; polo 1.2 tdi 75bg bütcende alabileceğin bunlar diğerleri daha yüksek fiyatlı doğruya doğru hiçbiri atik değil 0-100 poloda 13-14 saniye avantajı tüketim ve tork o yüzden atmosferikte alsan atiklik namına müthiş bir fark hissetmezsin...

Polo 1.2 tdi trendline için dikkat etmen gereken şey bu araç olduğuna boş ve çok az yaktığı için çıktığı zaman filo olarakta satıldı diye biliyorum galerilerde çokça km düşürülmüş bulunur buna dikkat et bence,

Fiesta ikinci elde iyi gidiyor eklenebilir dolu paketleri rağbet görüyor tabi fiyata+++ olarak ekleniyor...

Puntolarda evoysa alıcısı çıkar illaki ama diğerleri ağır gidiyor...

Son olarak poloyu trendline fln düşünüp tutulmamış veya çıkarması zor olur diye düşünme ben 3 gündür ilan verdim benzinlisini 42 den 41 desem 2. güne satıyordum aracı bu kadar boş olsada araca acayip rağbet oluyor km yüksek olmadığı sürece dizeli daha hızlı gider bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 12 Ağustos 2017; 20:8:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• anlıyorum. soyledıklerını dıkkate alıp bakmaya devam edıcem dostum. cok sağol ;)
  • quote:

Polonun trendline çok çılgın bişey insan bari yol bilgisayarını açtırır ama ucuzluğu o yüzden dolu olsa 2000 comfortline poloya 30 yazan adam bunada 55 yazardı oda var

Şimdi fiestanın 1.4 tdci 68bg veya , 1.5 tdci 75bg ; polo 1.2 tdi 75bg bütcende alabileceğin bunlar diğerleri daha yüksek fiyatlı doğruya doğru hiçbiri atik değil 0-100 poloda 13-14 saniye avantajı tüketim ve tork o yüzden atmosferikte alsan atiklik namına müthiş bir fark hissetmezsin...

Polo 1.2 tdi trendline için dikkat etmen gereken şey bu araç olduğuna boş ve çok az yaktığı için çıktığı zaman filo olarakta satıldı diye biliyorum galerilerde çokça km düşürülmüş bulunur buna dikkat et bence,

Fiesta ikinci elde iyi gidiyor eklenebilir dolu paketleri rağbet görüyor tabi fiyata+++ olarak ekleniyor...

Son olarak poloyu trendline fln düşünüp tutulmamış veya çıkarması zor olur diye düşünme ben 3 gündür ilan verdim benzinlisini 42 den 41 desem 2. güne satıyordum aracı bu kadar boş olsada araca acayip rağbet oluyor km yüksek olmadığı sürece dizeli daha hızlı gider bence...

Vw yemin etmiš trendline bir şey koymamaya.Birde bu araca 60 70bin veren yok mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 12 Ağustos 2017; 20:35:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Vw yemin etmiš trendline bir şey koymamaya.Birde bu araca 60 70bin veren yok mu.

dolu olan polo aramaya basladım :) 3-4 fazla vericem artık :)

• 43-44e çıkarsanız e kasa 2015 üstü corsa alınır sıfıra yakin durumda 1.2 benzinli. Şehiriçi klima açık bile yakıt 6 civarı geziyor. 12bin km yaptım 6 ayda, alıştıktan sonra gayet yeterli gidiyor.

• Merhaba. 2011 1.3 mj punto sahibi olarak yorum yapmak isterim.

Aracım full donanım. Yakıtı ve sürüşü çok zevkli şehir içinde. Oturma alanı geniş sayılır ama bagaj biraz ufak haliyle. Bi hafta önce Karadeniz e izine gittim. Dağ bayır demeden gitti. Almak isterseniz tavsiye ederim. Özellikle bordo göğüslü beyaz veya granit gri rengi çok hoş bana göre. Başka sorunuz olursa cevaplarım

• Aynı bütçeyle aynı araçlar arasında kaldım (punto yoktu benim listemde bir tek) tercihim corsa oldu.

Fiestanın içi dar olduğundan eledik. 4 kişi biniyoruz arabaya genelde.

Bulduğumuz poloların fiyatları corsaya göre çok pahalı kilometreleri de fazlaydı. Motoru 3 silindir ve iç mekanının kalitesiz hissettirmesi de cabası. Ama temiz polo bulsak bütün bu olumsuzluklara rağmen alacaktım.

Sonuç olarak corsa aldım. Hız sabitleyici, yarı deri koltuk, direksiyondan kumandalı deri direksiyon gibi donanımları var. İçi karşılaştırdığım diğer modellerden daha geniş ve ferah. Motoru da 4 silindir oldukça başarılı bir motor. Kötü yön olarak da yakıtı poloya göre biraz fazla. Ayrıca sürüşü pek zevkli değil. Ben aldığımda (2015 yazı) fiyatına göre en mantıklı araçlardan biriydi. Şu an ne durumda bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYE35

43-44e çıkarsanız e kasa 2015 üstü corsa alınır sıfıra yakin durumda 1.2 benzinli. Şehiriçi klima açık bile yakıt 6 civarı geziyor. 12bin km yaptım 6 ayda, alıştıktan sonra gayet yeterli gidiyor.

önerınızı dıkkate alıp bakacagm. tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysfmre

Merhaba. 2011 1.3 mj punto sahibi olarak yorum yapmak isterim.

Aracım full donanım. Yakıtı ve sürüşü çok zevkli şehir içinde. Oturma alanı geniş sayılır ama bagaj biraz ufak haliyle. Bi hafta önce Karadeniz e izine gittim. Dağ bayır demeden gitti. Almak isterseniz tavsiye ederim. Özellikle bordo göğüslü beyaz veya granit gri rengi çok hoş bana göre. Başka sorunuz olursa cevaplarım

merhaba. daha once puntom vardı. 2006 grande punto. cok guzeldı evet ama artık farklı bı deneyım ıstıyorum nedense. kullanmadıgım alman markası bı araç olsun bu kez. ama evo punto 2013 falan gercekten super ozellıklerıde var :D ya bılmıyorum ne yapacagımı dostlar kafam cok karışık. 45 lere cıkadabılırım aslında ama cok kasmak ıstemıyorum kendımı. malüm kredi cekıcem.

• Polo var bizde bitane her türlü mazotu yakıyor. 60binde bir kere dpf ışığı yaktı motor iyi yani ama titriyor 3silindirden ötürü. Az yakar uzun yolda 4 lt basa basa git 6 lt 190ı geçmez 160a kadar atik işini yapar. Darlanırsan yazılım yapılır.. Mtv düşük falan.orjinal boyasız bendeki hiç bir sıkıntısı yok ses mes falan.. Yol bilgisayarı 400 tl kol alırsan hız sabitlemeyle birlikte. kodlamayla kalan menzili açtır geç gerek yok.Polo hakkında daha fazla bilgi için facebook polobüyüksün grubuna bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: scary_mann

quote:

Orijinalden alıntı: ysfmre

Merhaba. 2011 1.3 mj punto sahibi olarak yorum yapmak isterim.

merhaba. daha once puntom vardı. 2006 grande punto. cok guzeldı evet ama artık farklı bı deneyım ıstıyorum nedense. kullanmadıgım alman markası bı araç olsun bu kez. ama evo punto 2013 falan gercekten super ozellıklerıde var :D ya bılmıyorum ne yapacagımı dostlar kafam cok karışık. 45 lere cıkadabılırım aslında ama cok kasmak ıstemıyorum kendımı. malüm kredi cekıcem.

Siz karar vermişsiniz kararınızın desteklenmesine ihtiyacınız var anlaşılan :) evet polo iyidir diyeyim o zaman

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.