Şimdi Ara

### POLO GTİ 6R ANA BAŞLIĞI ### (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
19
Favori
226.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ,ARKADASIM O ALCANTRA DERI DOSEME KOLTUK GOLF HIGLINE DEKILERIN AYNISI SORMAK ISTEDIGIN BISI VARSA BANA SORABILIRSIN 5 GUNLUK POLO GTI SAHIBIYIM... BIDE O KOLTUKLARIN FIYATI 2250 TL
  • BİRDE YAKIT OLAYINA EL ATAYIM DUR KALK TRAFIK +NORMAL ALKICI YOL SARIYER BESIKTAS ARASI HIZ SABITLEYICISINI KULLANIYORUM ORTALAMAM 6,8 İDİ BIRAZ GAZA ABANMAMLA 7,2 OLDU SUREKLI KULLANMIORUM AKSAMLARI ZEVK ICIN KULLANIYORUM SAKIN KULLANIYORUM ARABAYI ILK ALDIGINIZDA ORTALAMALARI SIFIRLAYIN HEPSINI DÜMDÜZ EDİN SONRA KENDINIZ ORTALAMA YAPIN SAKIN KULLANIN YOL AKICI VEDE ACIKSA TAVSIYEM KESINLIKLE HIZ SABITLEYICI ORTALAMANIZ NASIL DUSUCEGINI SIZDE GORUN.... BASINCA HAKKINI VEREN AYNI ZAMANDA YAKITI ICEN SAKIN KULLANIMDADA HIZ SABITLEYICISINLE BERABER COK GUZEL YAKIT YAKAN BI ARABA KISACASI HERSEY SIZIN ELINIZDE...
  • burakalt34 arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim aklıma başka soru geldikçe sorarım.
  • dün aksam gezdim gaza asıldım sonrasındada sakın surus kullandım hız sabıtleyıcısınle ortalama 7,7 :D
  • benzini kaç oktan kullanıyorsunuz?
  • Koltukların şekli ve kumaşı bence çok güzel,kaliteli.Koltuklar tam olması gerektiği gibi iyi sarıyor ama recaro koltuklar gibi heryerini ağırtmıyor.

Yakıt konusunda artık aracım hep aynı ortalamaları tutturuyor.

Mesela dün 18km'lik bir yol boyunca sürekli S modunda ilerledim kısacası agresif kullandım kontağı kapatırken ortalamam 10.4lt/100km'ydi.

Bu 18km'lik yolu yol açıkken normal trafik akışına uygun olarak ilerlersem 6-6.5lt/100km civarı bir ortalama yakalıyorum tabi bu dediğimde ufak tefek gazlamalar ve sol şeritten ilerleme dahil.

Yok daha sakin kullanıp orta şeritten hız sabitleyici kullanırsam 5-5.5lt/100km ortalama yakalıyorum.

Geçtiğimiz gün mecidiyeköyde oturan arkadaşımın yanına gittim 24km'lik bir yol yolun çoğunda trafik vardı heleki mecidiyeköyün oraları bilenler bilir köprüye doğru giderken inanılmaz tıkanır akşam saatlerinde bende iş çıkışına denk geldiğim için 24km'lik yolu 1 saatte gittim o zamanki ortalamam 7.9lt/100km'ydiki bir iki yerde yol açılınca bastım.

Kısacası böyle bir performansa sahip bir araç için yakıtı bence gayet makul sakin kullanınca çok az yakan bir araç basarsanda max 10lt ortalama görüyorsun.

İlk 1000km'nin ortalaması 7.8lt/100km hiç sıfırlamadım 2. yol bilgisayarını öyle diyor.

Bunlarda iç mekanla ilgili fotoğraflar yakında daha düzgün ve güzel fotoğraflar eklerim umarım.İlk mesajada ekledim bu fotoğrafları.

### POLO GTİ 6R ANA BAŞLIĞI ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 15 Mayıs 2011; 12:31:05 >

• Yakıt ortalaması 180 hp ye göre cidden çok iyi dsg şanzımanın alınası faydalarından sadece birisi olsa gerek :)
  • AZ ONCE BESIKTASTAN GELDIM ORTALAMAM 7,7 DI ASILDIM 8,4 OLDU S MODUNDA BIRAZ ZEVK YAPIM DEDIM EE SUREKLIDE SABIT HIZDA GIDILMEZ DOGAL OLARAK AMA DEPOYU FULLEDIM MENZILIMI 550 KM GOSTERDI SIZDE NEDIR ARKADASLAR DURUMLAR?
  • BENZINI DUL FULL DEN FULLEDIM 97 OKTAN :)
  • İyi aksamlar,

Düşünen olursa parrot ck3000 bluetooth araç kitimi , araçların direksiyondaki butonlarla bu kiti kullanmaya olanak sağlayan adaptörü satıyorum. Gelen aramaları aracın hoparlörlerine aktarır ve çok net bir konusma yapma imkanı sağlar. Araçta delinme orjinalliği bozacak herhangi bir şey yapılmadan takılmaktadır.

Araça kiti: 280TL
    Adaptör: 170TL
    ikisi birlikte alınırsa 400TL

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-arac-kiti-parrot-ck3000-bluetooth-arac-kiti/detay/

• Bugun istanbulda 101km yol yaptım bu mesafese yol bilgisayarına göre 3 saat 32dakika sürmüş oldukça trafiğe girmek durumunda kaldım özellikle pazar günü köprü trafiği inanılmaz kötüydü.

Sakin ve dikkatli bir kullanım yapmadım yola uydum gerektiğinde bastım kısacası nasıl gerekiyorsa öyle kullandım.

Eve gelip kontağı kapadığımda ortalamam 7.8lt/100km gösteriyordu yolun az bir kısmında trafik akıyordu sadece zaten yolda geçirdiğim süreden trafiğin durumunu anlamak mümkün

Benzin olarak kesinlikle 97oktan tavsiye etmiyorum arkadaşlar.

Çünkü gerçekte 97oktan diye bir benzin kavramı yoktur benzin ya 95 ya 98 yada 100 oktan olur.

97 oktan bizim uyanık akaryakıt istasyonlarının uydukları katkılı benzin aracada hiçbir faydası yoktur onuda söyleyebilirim aksine hiç bir servis 97 oktan önermez koymayın derler.

Önümüzdeki hafta kapıların otomatik kitlenmesi için servisi gideceğim yazılım atıcaklar birde bagaj kapağından sesler geliyor acayip onları göstermeyi düşünüyorum acaba bagaj bölümünden ses gelen GTİ sahibi arkadaşlar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: omerf
    Bugun istanbulda 101km yol yaptım bu mesafese yol bilgisayarına göre 3 saat 32dakika sürmüş oldukça trafiğe girmek durumunda kaldım özellikle pazar günü köprü trafiği inanılmaz kötüydü.

Sakin ve dikkatli bir kullanım yapmadım yola uydum gerektiğinde bastım kısacası nasıl gerekiyorsa öyle kullandım.

Eve gelip kontağı kapadığımda ortalamam 7.8lt/100km gösteriyordu yolun az bir kısmında trafik akıyordu sadece zaten yolda geçirdiğim süreden trafiğin durumunu anlamak mümkün

Benzin olarak kesinlikle 97oktan tavsiye etmiyorum arkadaşlar.

Çünkü gerçekte 97oktan diye bir benzin kavramı yoktur benzin ya 95 ya 98 yada 100 oktan olur.

97 oktan bizim uyanık akaryakıt istasyonlarının uydukları katkılı benzin aracada hiçbir faydası yoktur onuda söyleyebilirim aksine hiç bir servis 97 oktan önermez koymayın derler.

Önümüzdeki hafta kapıların otomatik kitlenmesi için servisi gideceğim yazılım atıcaklar birde bagaj kapağından sesler geliyor acayip onları göstermeyi düşünüyorum acaba bagaj bölümünden ses gelen GTİ sahibi arkadaşlar var mı?

Bagajdan bir ses gelmiyor bende. Benzin olarak bende 97 kullaniyordum ama satis danismani 95 kullanmami onermisti bir dahaki sefere birde 95 deniyecegim. O kadar farketmez bence yinede duzelmezse servise goturecegim cunku yogun trafige girdigim gunler ortalamanin 10un altina inmesi imkansiz simdilik. ( ama otobanda cok dikkat edince 6-7ler tutturulabiliyor cc ile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baver811 -- 16 Mayıs 2011; 10:26:53 >

• quote:

Biraz yol aldıktan sonra bagajdan ses geliyor bende de.Bagaj kapısı kitleniyor gibi geldi bana..Bu yüzden problem etmedim.Belki de başka birşeydir.

Yazılımsal olarak yapılabilecek başka şeyler varmıdır acaba..Scirocco da bilgisayara bağlayıp değişikler yapıyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTHNAZi

quote:

Biraz yol aldıktan sonra bagajdan ses geliyor bende de.Bagaj kapısı kitleniyor gibi geldi bana..Bu yüzden problem etmedim.Belki de başka birşeydir.

Yazılımsal olarak yapılabilecek başka şeyler varmıdır acaba..Scirocco da bilgisayara bağlayıp değişikler yapıyorlardı.

Benimde bagaj kapağından bir sesler geliyor anlamadım gitti ama dert etmiyorum aracı kullanması o kadar zevkliki

yazılımsal olarak yapılabilen şeyler var.

-Mesela 15km hızı geçince otomatik kilitlenme
    -Arka sileceğin su sıkıldıktan 6 saniye sonra bir daha silmesi
    -Araç kitlenince veya açılanca kornanın bir kere çalması
    -Tek dokunuşlu sinyallerin 1-5 arasında sinyal vermesi ayarlanıyor

Ve bunların dışında araca özel bir kaç özellik daha açılıyor olabilir hocam bunları servis ücretsiz olarak açıyor servis'in açamadıklarını ise istanbulda ender elektronik var onlar yapıyor birazdan hatta ender elektronik arayıp ayak aydınlatmasını soracağım bizim araçlarda ayak aydınlatması için özel yeri bile hazır fakat ampülü yok.

• 5 dakika önce ender elektronikden Metin bey'le görüştüm.

Bizim araçlar için ayrıca yazılımsal olarak yağmur sensörü varsa araçda mesela camı açık unuttuk indik gittik arabadan o sırada yağmur başlarsa camlar otomatik olarak kapanıyor.Bunu açabiliyormuş.

Ayak aydınlatması şuan için 120tl'ye iki tarafda yapıyor ve sanayi işi değil orjinalinde nasılsa öyle yapıyor ayrıca yol bilgisayarından ışığın şiddeti vs kontrol edilebiliyor.

Önümüzdeki hafta pazartesi günü arayacağım tekrar parça yoldaymış gelicekmiş.Ben yaptırmayı düşünüyorum.
  • Hocam ayak aydınlatması kafama yattı.Beraber hareket edelim.Uygun bişeyler yaparlar umarım.

Bende açılışta kadranların sona kadar gidip gelmesi olayını endere sormuştum.'Gti da neden koymamışlar bizde anlam veremedik' demişlerdi.You-tube da arabasına yaptıran birini gördüm.Ama kadranı mavi idi.Farklı bir kadran taktırmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTHNAZi

Hocam ayak aydınlatması kafama yattı.Beraber hareket edelim.Uygun bişeyler yaparlar umarım.

Bende açılışta kadranların sona kadar gidip gelmesi olayını endere sormuştum.'Gti da neden koymamışlar bizde anlam veremedik' demişlerdi.You-tube da arabasına yaptıran birini gördüm.Ama kadranı mavi idi.Farklı bir kadran taktırmış olabilir.

Olur valla hocam açıkcası bende yaptırmayı istiyorum en geç 2-3 hafta içerisinde yaptırabilirim istanbuldasın sende dimi?

Birlikte yaptırırız gidip

Birde orjinal bi çalışma olduğu için içim rahat adam gibi yapıyorlar fabrikasyon gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 16 Mayıs 2011; 14:04:50 >
  • Yaptırız tabii .. Ender e yakın oturuyorum..Anlaşıp gideriz bir cumartesi günü..Yeterki gelsin aparatlar..

Başka özelliklerde varsa açtıkları onları da konuşuruz.
  • Ömerf Selam

Bende de bagajdan tıkırtı çok çok az geliyordu ama çok dikkatli dinlersem. Onu da çok ilerlemeden hallettim. Bagajı aç hareket eden nesneleri kontrol et. Mesela benim yangın tüpünden biraz geliyordu. SOnra stepneyi sıkıştıran elle çevirdiğimiz vidadan geliyordu ıvır zıvır. Araba hatchback olunca duyulabiliyor. Bir de birgün git würth ün silikon spreyini al sert plastik gördüğün yerlere dikkatlice sık. Mesela ben emniyet kemeri yükseklik ayarının olduğu yere, bagaj kilitlerine vs hep yaptım. Ses yapmasa da sıktım beslesin ve ilerde ses yapmasın diye. Dikkat et klima havalandırma vs gibi yerlere sıkmamaya çalış.

zaten mecburen emniyet kemerinin yükseklik ayarı yerinden bütün araçlarda bu ses geliyor. hangi segment olursa olsun. Silikon sprey adı üstüğnde çok ince silikon bir tabaka oluşturuyor ve parçaların üzerini kaplıyor dolayısıyla ses yapmasını engelliyor.

Ayrıca serviste bagaj ayarı yaptır ve plakalığı kontrol ettir bunlar da önemli

• plakalik yok benim aracda hocam emniyet kemerinden pek ses duymuyorum dedigin gibi her segment aracda oluyor o ses.

benim bagaj kilidi ve bagaj kapaginin plastigi ses yapiyor.bagaj kilidini ayarlatcam seside gostercem cokda takmiyorum bu yollarda ses yapmayan arac yok zaten.

bagaj bombos benim stepnenin oralarida duzelttim baktim hep.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.