Şimdi Ara

POLO GTİ 6R

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nekadarumrumdakii -- 12 Şubat 2016; 0:57:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nekadarumrumdakii

Merhaba arkadaşlar direk konuya gireyim

Şuanki aracım 2015 astra j 1.6 115hp edition 4 binde henüz ancak satmayı düşünüyorum daha doğrusu satıcam aracın üzerinde 17 opc jant takımı ve krom aksesuarlar bulunuyor araç kırmızı.

Araçtan memnunum bi sıkıntım yok ancak annemin işi gereği önümüzdeki ay işe araçla gidip gelecek ancak manuele birtürlü alışamadı otomatiğe alıştığı için yani kendi de istemiyor biraz ağır kalıyor trafikte ve imkanda varken tabiki satıcam aracı ve otomatik bi araç alıcam. Alacağım aracın b snıfı olması yönündeyim çünkü park felan daha kolay yapabilmesini istiyorum j kasa biraz büyüktü.
    Herneyse arkadaşlar çok etkilendiğim polo gti yakıt tüketimi, performans vs. her koşulda ihtiyaçlarımı gideriyor hem annem hemde benim için çok ideal zaten 2 kişi kullanıcaz aracı kalabalık değiliz.
    Ancak kafama takılan 2 şey var 1.si DSG, evet arkadaşlar bunlar spor otomobil ve nasıl kullanıldıkları malum bu yüzden tanıdığım iyi ustalara göstericem ancak çoğu gti'nin garantisi bitmiş durumda ve gerçekten korkutuyor. Bulduğum 1 araç 45 binde 2014 cthe motor ancak garantisi bitmiş durumda ve sahibi genç bi kardeşimiz şuana kadar hiçbi sorun olmadığını felan söylüyor, doğru söylediğini farzediyorum ancak 45 binde araç dsg'nin sağı solu belli olmaz gibi geliyor okuduğum yorumlara göre.
    2.sorum ise yağ eksiltme bildiğimiz gibi gti 2013 öncesi araçlarda yağ eksiltme problemi var. 2013 2014 araçlarda çözülmemiş ancak bayağı bi düşürülmüş yani sorun teşkil etmiyecek kadar çözmüşler ancak 2011 2012 araçlarda bu sorun var. Henüz 2 yıl garantisi olan 2011 40 binde gti buldum sahibi satıyor (nasıl hala 2 yıl garantisi var bilmiyorum onu tam sormadım sorucam alırken ekstra garanti almış galiba) bu aracın garantisi var ancak yağ eksiltme sorunuda baş gösterebilir.
    Anlıyacağınız kafam cok karışık zaten satılıkta olan gti'ler oldukça az buda işime zorluk katıyor.

Hem böyle küçük hemde performanslı bi b sınıfı otomatik araç arıyorum başka tavsiyeniz varsa açığım ancak 4 kapı olacak araç, istediğim araç gti'den başka ben bulamadım galiba yokta, 1.2tsi 90 hp polo performansını hiç beğenmedim o yüzden onları eledim. Dediğim gibi tavsiyelere açığım herkese teş

180 hp anneniz icin ciddi bir guc. Yine de guclu olsun takintiniz varsa bluegt vardi. 2.elde guzel bir alet yakalayabilirsiniz belki. Hem cok tutan bir model olmadigi icin galeri agzi yapan yada dolandirici olan saticilara denk gelmeniz bir hayli zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Clio Rs ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar max limit 55 bin tl ve 4 kapı olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

Şuanki aracım 2015 astra j 1.6 115hp edition 4 binde henüz ancak satmayı düşünüyorum daha doğrusu satıcam aracın üzerinde 17 opc jant takımı ve krom aksesuarlar bulunuyor araç kırmızı.

Araçtan memnunum bi sıkıntım yok ancak annemin işi gereği önümüzdeki ay işe araçla gidip gelecek ancak manuele birtürlü alışamadı otomatiğe alıştığı için yani kendi de istemiyor biraz ağır kalıyor trafikte ve imkanda varken tabiki satıcam aracı ve otomatik bi araç alıcam. Alacağım aracın b snıfı olması yönündeyim çünkü park felan daha kolay yapabilmesini istiyorum j kasa biraz büyüktü.
    Herneyse arkadaşlar çok etkilendiğim polo gti yakıt tüketimi, performans vs. her koşulda ihtiyaçlarımı gideriyor hem annem hemde benim için çok ideal zaten 2 kişi kullanıcaz aracı kalabalık değiliz.
    Ancak kafama takılan 2 şey var 1.si DSG, evet arkadaşlar bunlar spor otomobil ve nasıl kullanıldıkları malum bu yüzden tanıdığım iyi ustalara göstericem ancak çoğu gti'nin garantisi bitmiş durumda ve gerçekten korkutuyor. Bulduğum 1 araç 45 binde 2014 cthe motor ancak garantisi bitmiş durumda ve sahibi genç bi kardeşimiz şuana kadar hiçbi sorun olmadığını felan söylüyor, doğru söylediğini farzediyorum ancak 45 binde araç dsg'nin sağı solu belli olmaz gibi geliyor okuduğum yorumlara göre.
    2.sorum ise yağ eksiltme bildiğimiz gibi gti 2013 öncesi araçlarda yağ eksiltme problemi var. 2013 2014 araçlarda çözülmemiş ancak bayağı bi düşürülmüş yani sorun teşkil etmiyecek kadar çözmüşler ancak 2011 2012 araçlarda bu sorun var. Henüz 2 yıl garantisi olan 2011 40 binde gti buldum sahibi satıyor (nasıl hala 2 yıl garantisi var bilmiyorum onu tam sormadım sorucam alırken ekstra garanti almış galiba) bu aracın garantisi var ancak yağ eksiltme sorunuda baş gösterebilir.
    Anlıyacağınız kafam cok karışık zaten satılıkta olan gti'ler oldukça az buda işime zorluk katıyor.

Hem böyle küçük hemde performanslı bi b sınıfı otomatik araç arıyorum başka tavsiyeniz varsa açığım ancak 4 kapı olacak araç, istediğim araç gti'den başka ben bulamadım galiba yokta, 1.2tsi 90 hp polo performansını hiç beğenmedim o yüzden onları eledim. Dediğim gibi tavsiyelere açığım herkese teş

180 hp anneniz icin ciddi bir guc. Yine de guclu olsun takintiniz varsa bluegt vardi. 2.elde guzel bir alet yakalayabilirsiniz belki. Hem cok tutan bir model olmadigi icin galeri agzi yapan yada dolandirici olan saticilara denk gelmeniz bir hayli zor.

Hocam 58 bin tl ye 10 binde bitane buldum blue gt garantisi devam ediyor, Ne kadar fiyatta düşer sahibi bilmiyorum konuşmak lazım

• 2013 modellerde cth motor biliyorum.Garantisi bitmis arac almayin en azindan iyi niyet garantisi olsun dsg icin.Dogru duzgun cth motorlu bir gti 55-60 tan asagi bulunmuyor.1.2 tsi polo fena degildir performans acisindan ama az bulduysaniz bilemem.Yalniz polo gtidan sonra alacaginiz arac sizi performans olarak tatmin etmez sinifinin en hizli araclarindan biri.Yakit tuketimi 35-40 kurustan asagi inmez pek.Temizini bulursaniz kacirmayin.
  • Bir kadının altına hele ki vites, yanaşma güçlüğü yaşayan becerisi düşük kadının altına GTI verilmez her türlü yanlış karar. Küçük gövde-hafif araç-güçlü motor bu daha iyi sürücülerin altında olmalı yoksa trafiğe de kendine de daha fazla risk oluşturur. Haricen gaz pedalını kontrol etmeyi bilemeyen bir kişi basmasına felan da gerek yok daha fazla yakıt tüketir bu tip şeylerde motor da daha fazla yıpranır. Tercihin baştan yanlış ya compactsuv yada küçük motorlu araç vereceksin anasını seven öyle iş yapmaz. Gücü yetmiyorsa sana yetmez kadıncağıza değil söylediğinden öyle bir beklenti olduğu da anlaşılmıyor.
  • millet annesine mümkün olduğunca düşük güçlü araç alır ki olur da dalgınlığına gelir panik yapar birşey olur araba kaptırıp gitmesin, sen ise çıkmış tutulması çok daha zor arabayı almaktan bahsediyorsun

anneye bu araç alınmaz, hatta c segmenti varken ya da alma gücün varken b segmenti de alınmaz, arada zaten topu topu 20-30 cm civarı uzunluk farkları oluyor, park edemiyorsa arkaya takarsın bir park sensörü olur biter, daha güvenli araca bindirmek varken böyle saçma sapan şeylerle uğraşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: guyverland

Bir kadının altına hele ki vites, yanaşma güçlüğü yaşayan becerisi düşük kadının altına GTI verilmez her türlü yanlış karar. Küçük gövde-hafif araç-güçlü motor bu daha iyi sürücülerin altında olmalı yoksa trafiğe de kendine de daha fazla risk oluşturur. Haricen gaz pedalını kontrol etmeyi bilemeyen bir kişi basmasına felan da gerek yok daha fazla yakıt tüketir bu tip şeylerde motor da daha fazla yıpranır. Tercihin baştan yanlış ya compactsuv yada küçük motorlu araç vereceksin anasını seven öyle iş yapmaz. Gücü yetmiyorsa sana yetmez kadıncağıza değil söylediğinden öyle bir beklenti olduğu da anlaşılmıyor.

Hocam allah askına sanki nissan gt r verdik altına, manuelde zorluk çekiyor diye illa 1.2tdi mi alalım, spor modda 5 bin devirle gezecek hali yok normal modda sakin kullanır çok iyi bi şöför tabiki değil ancak otomatik kullanabiliyor güzel bi şekilde yani standart bayan sürüşü diyelim. Gti sürmedim ancak bindim biraz abartmışsınız :) dediğim gibi 2 mizinde ihtiyaçlarına cevap verebilen bi araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

millet annesine mümkün olduğunca düşük güçlü araç alır ki olur da dalgınlığına gelir panik yapar birşey olur araba kaptırıp gitmesin, sen ise çıkmış tutulması çok daha zor arabayı almaktan bahsediyorsun

anneye bu araç alınmaz, hatta c segmenti varken ya da alma gücün varken b segmenti de alınmaz, arada zaten topu topu 20-30 cm civarı uzunluk farkları oluyor, park edemiyorsa arkaya takarsın bir park sensörü olur biter, daha güvenli araca bindirmek varken böyle saçma sapan şeylerle uğraşma

offffff hocam astra j ye bindin mi bilmiyorum ama 1.60 lık biri içinde süper mario gibi kalıyor kadın doğru düzgün önünü görmyüor allahım ne kadar boş bi muhabbete çevirdiniz olayı aracı anneme almıyorum güzel kardeşim aracı eve alıcam 2 mizde kullanıcaz 1.2 araç kullanmak istemiyorum anlatabiliyormuyum, bilmiyorum gti ye bindinmi ama siz ne sanıyonuz bu aracı 5 yıllık arkadaşımda var sürmedim ancak çok bindim araç normal sakin kullanımda 1.2 tsi den bi farkı yok he bastınmı elbet yapıştırır ancak BASTINMI diyorum farkındaysan allah korusun fren yerine gaza felan basma durumlarında elbet çok tehlikeli ancak bu olay her araç için geçerli harbi ne boş bi yorum bu ya sanki 500hplik araba verdik altına

• quote:

quote:

quote:

Hocam 58 bin tl ye 10 binde bitane buldum blue gt garantisi devam ediyor, Ne kadar fiyatta düşer sahibi bilmiyorum konuşmak lazım

Hiç riske girme bunu al yağ yakma derdi de yok garantisi de var sıfır gibi araç.

• Arkadaşlar bu arada blue gt 1.4 tsi 150hp ACT de bakıyorum bu araç hakkında da bilgisi olan varsa paylaşsın iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

quote:

quote:

Hiç riske girme bunu al yağ yakma derdi de yok garantisi de var sıfır gibi araç.

Aynen hocam yağ yakma ve dsg bide üstüne garantisizlik beni cayırmaya başlamıştı ki blue gt yi buldum yakıt tüketimi olarakta oldukça düşük yarın bi konuşucam arkadaşla yorumun için teşekkür ederim

• Nekadarumrumdakii N kullanıcısına yanıt
    İşte bu da bu işlerden anlamadığının tekrarlı ispatı oluyor. Yazılandan GTR çıkaracak kadar tecrübeden bi habersin... Kendine alıyorsan al ama biz validemize öyle birşey alıp vermeyiz kıymetli bizde hani sokakta bulmadık. Konunun sakinlikle kesin bir ilgisi yok sürücülük ile ilgisi var... Madem o kadar iyi biliyorsun ne diye soruyorsun millete :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: guyverland

İşte bu da bu işlerden anlamadığının tekrarlı ispatı oluyor. Yazılandan GTR çıkaracak kadar tecrübeden bi habersin... Kendine alıyorsan al ama biz validemize öyle birşey alıp vermeyiz kıymetli bizde hani sokakta bulmadık. Konunun sakinlikle kesin bir ilgisi yok sürücülük ile ilgisi var... Madem o kadar iyi biliyorsun ne diye soruyorsun millete :)

Ne diye soruyorsun diyor millete bak güzel kardeşim abicim yaşını bilmiyorum, oku bakayım şu konuyu ben orda güzel annecim bu aracı kullanabilir diye bişey sormuşmuyum acaba bi söyle canım benim. Yağ yakma ve dsg demişim dimi bunu sormuşum, ha annen için yanlış bi tercih felan tabiki olabilir 19 yaşındayım doğru herşeyi düşünemeyebilirim ben araca bindim ahım şahım uçak bişey olmadığı için dedim sen daha iyi biliyosundur beni uyarırsın ama güzellikle böyle akşam akşam sinirimi tepeme çıkararak değil, deki kardeşim o araç size fazla bak şu tip şu motor var tamam sen performans istiyosun ama bak buda fena değil gideri var, yanlışsam yanlışsın de konuda hertülü tavsiyeye açığım yazıyor, o değil bu daha iyi olur de, kusura bakma sert çıktım bu ara biraz gerginim yorumun için teşekkür ederim tavsiyen varsa dinlerim

• Günceldir
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    ikinci eli 60 bin olan b segment daha neyi tutulsun :S alan ya son kullanıcı olur yada yarı yarıya satar.
  • Bu araçlarda hız sınırlama vardır galiba annenize verirken aracı atıyorum max hızı 80e ayarlarsın olur biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

ikinci eli 60 bin olan b segment daha neyi tutulsun :S alan ya son kullanıcı olur yada yarı yarıya satar.

dostum araca binmemişsin belli aracın iç malzeme kalitesi c segmentinde yarışır malzemelerin b ile alakası yok bilip bilmeden lütfen yorum yapmayalım yol tututuşu vs. testleri felan izlemeden boş muhabbet yapma 1.2 tdi almıyoruz 180 hp lik araç alıyoruz farkındaysan 35 bin lira olmasını bekleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

İkinci el fiyatiyla olculmuyor ki. Yoksa dunya paraya ilan acan bir suru insan var neden aylarca ilanda kaliyor bunlar?
    1,2 tsi normal kullanici icin yeterli. Performansli kullanim icin polo gti var ayni paraya. Bluegt arada bir yerlerde konumlandirildigi icin dogrudan bir kesime hitap edmiyor. Bu yuzden de satis rakamlari 1,2 tsi'den de gti'dan da dusuktur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.