Şimdi Ara

polo buğu sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
18
Cevap
0
Favori
1.271
Tıklama
Giriş
    370 Mesaj
    Herkese merhaba arkadaşlar. İlk arabamı aldım volkswagen polo classic 98 model 1.6

Arabayı tecrübe için aldım. 1-2 sene sürüp kendime güvenim geldikten sonra değiştirecem.

Neyse bir sıkıntım var onu sormak istiyorum. Arabada aşırı buğu oluyor. Diğer araçların camları temizken benimki müthiş buğu yapıyor. Sile sile dolanıyorum. Ağrıdayım çok soğuk bir yer burası. kalorifer sıcakta az üfleyip soğukta müthiş üflüyor ve camlarda bazende buğu harici sanki yağ gibi bişey oluyor. 2 kere sanayiye götürdüm anlamadılar her usta farklı bişey dedi. Bişey yapıp git dene olursa tekrar gel diyorlar. Zaten ağrıda sanayi pek yok.

Neyse ustaların dediklerinide yazayım tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Hava filtresi-değiştirdim
    polen filtresi-değiştirdim
    termos bozuk
    termos kışlık termos olmalı
    radyatör çatlak olabilir
    iç çevrim düğmesi içerde takılı kalmış olabilir
    havalandırma ızgaraları tıkanmış olabilir.

|
    |

• Yüzbaşı
    395 Mesaj
    Klimayı açınca buğunun çözülmesi hızlanıyor, arabanın içi bir yerden su alıyorsa buğu olayı artıyor, ustanın dediği gibi iç havada kalmış olabilir onu kontrol etmen lazım, benim aracımda çabuk buğu yapıyor ama bu sorunları çözünce buğu hem azaldı olanında çözülmesi hızlandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: halil_tuyun48

Klimayı açınca buğunun çözülmesi hızlanıyor, arabanın içi bir yerden su alıyorsa buğu olayı artıyor, ustanın dediği gibi iç havada kalmış olabilir onu kontrol etmen lazım, benim aracımda çabuk buğu yapıyor ama bu sorunları çözünce buğu hem azaldı olanında çözülmesi hızlandı

teşekkürler cevabın için. klimayı açınca sanki daha hızlı açılıyor evet. ama bir yere kadar açıyor. az da olsa buğu kalıyor orada.silince farkı anlıyorum, silmeden anlaşılmıyor o kadar. havayı sisli sanıyorum silene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazkopat324 -- 6 Şubat 2017; 16:18:32 >
    |
    |
    Paspaslarınızı kaldırıp altı ıslak-nemli mi diye bakın. Böyle ise su alan yeri bulmanız lazım. Çoğunlukla anten girişi, su tahliyesinin tıkanması, ön camdan olur. Artık deneme yanılma yoluyla bulmanız lazım.

Kendi aracımda da su alması var, sağ ön koltuk tarafı baya bi ıslanıyor. Su alan yeri bulamadım, mecburen halıyı kaldırıp alt muhafaza süngerini kestim, havlu koydum. Yağmur yağdıkça çocuğun altını değiştirir gibi havlu değiştiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasto_37 -- 6 Şubat 2017; 16:44:16 >
    bu sorun vw grupta standart herhalde.benim poloda da var,şuanki polo,passat ve jettalarda da var,octavia da bile var.ilginç

|
    |

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Paspaslarınızı kaldırıp altı ıslak-nemli mi diye bakın. Böyle ise su alan yeri bulmanız lazım. Çoğunlukla anten girişi, su tahliyesinin tıkanması, ön camdan olur. Artık deneme yanılma yoluyla bulmanız lazım.

Kendi aracımda da su alması var, sağ ön koltuk tarafı baya bi ıslanıyor. Su alan yeri bulamadım, mecburen halıyı kaldırıp alt muhafaza süngerini kestim, havlu koydum. Yağmur yağdıkça çocuğun altını değiştirir gibi havlu değiştiriyorum

hmm bunu hiç duyamamıştım bi bakayım. bir de su tahliyesi nerede varlığından bile haberim yoktu.
    |
    |

Araçta su eksiltme var mı bi kontrol edin.

Eğer kaçak az ise würth ün falan sızıntı gidericileri falan var onlardan kullanabilirsiniz.

Eğer kalorifer peteğinde kaçar var ise komple ön konsolun sökülmesi gerekiyor.
    |
    |

araçta sanki çok küçük bir su eksiltme var ama baya az. karabiber dök dediler ama bilemedim.

kedi kumunun işe yarayacağını sanmıyorum ama denerim teşekkürler :)
    |
    |
    Bahsedilenler: hmyildiran , sonofisiris

Buğu oluyorsa aracın kasa içerisinde su var. Ve bu su buğuya sebebiyet veriyor. Kalorifer peteğin sızdırıyor olabilir. Aracın su alıyor olabilir. Anten, bagaj ,arka koltuk altları gibi yegane yerlere dikkatlice bakmanı öneririm. Hiç geçmiyorsa cam filmi yap kurtul
    |
    |
    bir çorap içine kedi kumu koyup atıver koltugun altına..
    yada firmaların ürünlerini ihraç ederken özellikle paslanacak malzemelerde kullandıkları NEM ALICI lar var (paket içinde bir çeşit toz)
    gemi ile vs. yolculuk yapan kontainerlerin içine konuluyor
    sigara kutusu büyüklüğünden makarna paketi büyüklüğüne kadar olanları var
    yakında olsa sana verirdim ama uzaksın. internetten araştırabilirsin. onu temin edip paketi açmadan etmeden araçın içine bırakman yeterli.
    ben kocaeli gebze ikliminde clio nun buğ yapmasını nem alıcı ile azalttım..
    işe yarıyor..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj

Bugün yine gittim sanayiye ezberledim artık sanayiyi, usta dedi radyatör çatlak. Çatlak ilacı bi sıvı döktü antifirizin oraya düzelmezse yaparız dedi.

Ayrıca gece gelirken yine müthiş bir buğu yapıyodu camları ve aracın içi de buhardı sauna gibi sis vardı sanki.

Bu arada radyatör değişimine işçiliğe 200 dedi( ön konsol sökülecekmiş), bir de radyatöre 140 dedi toplam 340 tl. Böyle mi fiyatlar kazıklanmayalım sonra ?

Aracım su eksiltiyor bu arada bugün net anladım bir süredir bakmıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazkopat324 -- 7 Şubat 2017; 19:35:20 >
    |
    |
    Bahsedilenler: sonofisiris , Lego95 , hbasaran82

Orijinalden alıntı: sonofisiris

camları içten traş köpüğüyle silin, sağ yolcu koltugunun altına eski bir corapa kedi kumu doldurun agzını bağlayıp koltuk altına atın . araç bugu yapmacaktır.

kokmuş çorapa yapsak bi sonuç alırmıyız hocam

"Bismillahirrahmanirrahîm"
  • Binbaşı
    1741 Mesaj
    İşçilik normal demiş ama radyatoru ve antifirizi sen al 70-80 radyator 30 da antifiriz alsan 30-40 lira kar edersin aracida bu sekilde cok kullanma mazallah su biterse kotu olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    3475 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Code140

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

camları içten traş köpüğüyle silin, sağ yolcu koltugunun altına eski bir corapa kedi kumu doldurun agzını bağlayıp koltuk altına atın . araç bugu yapmacaktır.

kokmuş çorapa yapsak bi sonuç alırmıyız hocam

çok daha etkili olur.
    |
    |

Hocam bu sorunun aynısını arkadaşım yaşadığı için biliyorum şuanda da yanımda hatta isterse numaramı ver bile dedi şuan bana yanımdayken.

200 işcilik uygun Konyada radyatöre o da 140 lira verdi.

Yanlız kendisi diyor ki iyi bir ustaya gitsin konsolun tırnakları zarar görmesin.

Bir de söktünten sonra ön tarafa ısı gitmesin diye davlumbaz vari bir parça varmış peteğin ısısı karşıya gitmesin diye.

Onu da değiştirsin diyor.

Onu değiştirdikten sonra 1 de açsam bile çok sıcak oluyor içerisi artık diyor.

Bir de peteğe giden hortumları kontrol ettirin hazır açılmışken onları da değiştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.
    |
    |
    lazkopat324 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler cevabın için. Şu çatlak sıvısıyla bi süre kullanayım bakayım geçmezse bir de toz varmış onu deneyecem. O da olmazsa değiştirecez artık radyatörü.

Ustalara pek güvenemiyorum evet, bir de ığdırdakilere gösterip hangisi gözümü tutarsa ona yaptırırım.

Bir de bu çatlak sıvılarının falan ne kadar sürede etki etmesi lazım.

|
    |
    hmyildiran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tahminimce çok uzun süre olmaz ürünün üzerinde de kullanma talimatı ve etkisi yazar zaten.

Ama tavsiyem iyi bir marka kullanın Würth gibi çünkü işe yaramasa bile en azından kafanız rahat eder.
    |
    |
    lazkopat324 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
SEO
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.