Şimdi Ara

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R) (379. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.882
Cevap
54
Favori
643.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.2 tdi alali 2 ay olcak benim. Gitmemesi normal. Benimde aciliyetim olmasa almazdim. Sebebi

1) 1.2 eski kasa oldu. Yeni makjayli kasalar cikti

2) 45bin tl fiyat koyuyorlar

3) ulke ekonomik durumu, sifir arac fiyati artisi ikinci elede yansidi..

Temiz olsun diye 1.2 bosun bosu trendline araca 42bin tl verdik.. e bos sifirida 65 bin tl.. polo bu gidisle satışları gerek 2.el gerek sifirda buyuk dusus yasar..

Ama en buyuk etken insanlar sifir arac almali ki 2.el piyasasi hareketlensin.. orta kesimde para vardi simdi orta kesim kalmadı. Alt kesim ve ust kesim kaldi.. alt kesim sifir polo alamiyor ust kesimde zaten poloya binmiyor.. ben buna bagliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • skymoon34 S kullanıcısına yanıt
    ZubiZu kampanyasıyla 600 tl ye düşüyor

• portrey P kullanıcısına yanıt
    Kampanyadan nasil yararlanabilirim ?

Zubizuyu indir üye ol yeter

• _kartal_07 _ kullanıcısına yanıt
    dün gösterdim hocam. durum pek iç açıcı değil. vw polo bm sevenleri biraz üzecek. adamlar aracınız normal diyor. bakın diyorum ben bu aracı 6 yıldır kullanıyorum, boşuna söylemiyorum diyorum. yok efenim neymiş bu güncellemeyi çevre bakanlığı istemiş. tasarruf ve çevrenin daha az kirlenmesi için bla bla. işimiz var anlayacağınız. fakat araçta 1 ve 2. vitesteki ataklık gitti artık. ulan satarken çevre bakanlığı istemiyordu da sattıktan sonra mı istedi? rezalet resmen!!
  • Değerli arkadaşlar benim öğrenmek istediğim bişey var. Bu güncelleme sadece 1.2 bm için mi yapıldı_? yoksa trendline polo içinde yapıldı mı_? Almayı düşünüyorum ama bu yazılanları görünce baya bi tereddüt oluştu bende.
  • s.a polo 2012 1.2 tdi b.m. ile aranıza katıldım,araç hakkında yeterli bilgiye sahip değilim,bu sebeble size bir sorum olacak,aracımda lastik basınç uyarı sistemi nasıl çalışır,abs sistemiylemi,siboba takılan sensörler lemi,bide triger kayışmıdır,zincirmidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeSKazaLy

s.a polo 2012 1.2 tdi b.m. ile aranıza katıldım,araç hakkında yeterli bilgiye sahip değilim,bu sebeble size bir sorum olacak,aracımda lastik basınç uyarı sistemi nasıl çalışır,abs sistemiylemi,siboba takılan sensörler lemi,bide triger kayışmıdır,zincirmidir.

TPMS benim bildiğim lastiklerin tur sayısıyla çalışıyor, triger ise kayış.

• Herkese merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 aydır 2012 BM kullanıyorum 1.4 TDCI Fiesta dan sonra ilk başlarda biraz hantal gibi gelse de vites - devir aralıklarını iyi yakalarsanız 180 NM yi 75 HP yi hissettiriyor en tadından yenmez vitesi 3 ve 4. vitesler :) 4. vites te 90km/h 2000dd ile gidiyorsunuz 95km/h e yaklaşırken 5. vitese alıyorum otobanda tatlı yokuş yukarı 100km/h den hız sabitleyiciden hızı artırırsanız gitmem demiyor inanın dediğim gibi devirleri yakalarsanız 1.4 fiestayı aratmıyor hatta fiesta ile 5. vites 2500dd de 100km/h görürken bu araçta 5. viteste 1800-1900dd 100km/h yi çok rahat görüyorsunuz ki diğer araçların 6. vitesine eşit bence, Start-stop soğuk havalarda hiç çalışmadı aldığım arkadaşa sorduğumda abi havalar ısınınca çalışır dedi gerçekten de son bir kaç gündür havalar iyi gidiyor 8-9c sıcaklıkta start stop çalışır hale geldi :) Benim aracımda mı bir gariplik var yoksa diğerleri de aynı mı bilmiyorum :) Yakıt olarak 186 liraya depoyu fullemiştim şu an 610km de son 4lü çeyrekten 1 tık üstte yakıt bence çok iyi fiesta'dan az yakacağı kesin çünkü işe gidiş geliş aynı yol aynı trafikte kullanıyorum, aracın artılarını yazdım eksileri de şu şekilde ses yalıtımı biraz başarısız fiesta dan daha çok motor sesi ve yol sesi alıyor, iç plastik kalitesi vasat, ses sistemi Rcd210 tam bir enkaz, ama tüm bu olumsuzluklara karşı iyi ki trendline almamışım ve fiesta yı satmışım dememe sebep bir araç..

• irresponsible kullanıcısına yanıt
    Beni de yetkili servisten defalarca aradılar ama gitmedim iyi de yapmışım:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Piyasalar gerçekten allak bullak durumda böyle bi aracın piyasada gitmiceğini aklımın ucundan geçirmezdim. Bu arada piyasada deli gibi 1.6 tdi arıyorlar anlamdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kolçak mandalı sorunlu olan varsa,mobilya aksesuarlarında satılan mıknatıslı kapak tutamağı iyi iş görüyo,
    ben monte ettim sorunsuz görünüyo.
  • fubarr F kullanıcısına yanıt
    sanki hiç bakıma bakım için servise götürmeyeceksin aracı? :)

orda bakım ayağına herkese yapıyorlar bu dümeni. geçmiş olsun.
  • Bu gün Bolu-İstanbul yolculuğumda-gündüz 12-18 saatleri arası şehir içi sürüş sonrası- 3.3 l/100 km ortalamayı tutturdum. Hız sabitleyici 90km/h, Körfez'de yarım saat kadar kaza nedeniyle dur-kalk yaptım. Gayet güzel bir ortalama bence. Bir kaç gündür Bolu'daydım ortalamalar şehir içi 4'ü çok geçmedi. İstanbul'da 6.5-7'nin altına düşmek imkansız. İstanbul her açıdan ekonomik değil gerçekten. Arabanın keyfi Anadolu'da çıkıyor.

• irresponsible kullanıcısına yanıt
    Araba 1 seneyi aşkın zamandır bende hiç yetkili servise sokmadım sokmayı da düşünüyorum. Zaten 3 vakte kadar elden çıkarıcam. Bu fiyatlama ve yedek parça politikasıyla bi daha da VW grubundan araba almam f.şahenki daha da zengin etme düşüncem yok:))

• quote:

Orijinalden alıntı: fubarr

Araba 1 seneyi aşkın zamandır bende hiç yetkili servise sokmadım sokmayı da düşünüyorum. Zaten 3 vakte kadar elden çıkarıcam. Bu fiyatlama ve yedek parça politikasıyla bi daha da VW grubundan araba almam f.şahenki daha da zengin etme düşüncem yok:))

Aynen katılıyorum. 500 liraya aldığım debriyaj setine 1200 lira dedi yetkili servis. 1200 lira verince orijinal oluyor galiba.

• Arkadaşlar herkese merabalar tekrardan.

Bizim araçaların kavraması baya bi yukarıdan yapıyor. En azından benim aracın ve arkadaşımın aynı aracı aynı. Dün ustam debriyaj kavraman bitmiş dedi tabi durumu anlatamadım. Arkadaşımla konuşurken ona da ustası 40.000de senin baskı başatan bitmiş dedi. O da luk marka baskı bulamadığımdan hemen değiştirmedi ve aracı 80.000km de.sorum şu sizin araçlarda da debriyaj çok yukardan mı kavrıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

Arkadaşlar herkese merabalar tekrardan.

Bizim araçaların kavraması baya bi yukarıdan yapıyor. En azından benim aracın ve arkadaşımın aynı aracı aynı. Dün ustam debriyaj kavraman bitmiş dedi tabi durumu anlatamadım. Arkadaşımla konuşurken ona da ustası 40.000de senin baskı başatan bitmiş dedi. O da luk marka baskı bulamadığımdan hemen değiştirmedi ve aracı 80.000km de.sorum şu sizin araçlarda da debriyaj çok yukardan mı kavrıyor?

Ben 96 binde değiştirdim. Çok yukarıda kavrıyordu, hatta kavrayamıyordu, titretiyordu. Şu an gayet iyi. Vag debriyajları yukarıda kavrıyor diğerlerine göre ancak debriyaj bitikken stop etme noktasına yakın kavramaya başlıyor artık. Marka Luk olacak diye de bir şey yok. Sachs veya Luk kullanıyor Vag, daha ucuzuna bakıyorsan Valeo var, onu da Renault kullanıyor. Ben mobil oto servisten teklif almıştım, onlar Sachs marka debriyaj seti ve işçiliğine 695 fiyat vermişlerdi; fakat 2016 sonu gibiydi, şu an dolar ve euro çok yükseldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutyuksel

quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

Arkadaşlar herkese merabalar tekrardan.

Ben 96 binde değiştirdim. Çok yukarıda kavrıyordu, hatta kavrayamıyordu, titretiyordu. Şu an gayet iyi. Vag debriyajları yukarıda kavrıyor diğerlerine göre ancak debriyaj bitikken stop etme noktasına yakın kavramaya başlıyor artık. Marka Luk olacak diye de bir şey yok. Sachs veya Luk kullanıyor Vag, daha ucuzuna bakıyorsan Valeo var, onu da Renault kullanıyor. Ben mobil oto servisten teklif almıştım, onlar Sachs marka debriyaj seti ve işçiliğine 695 fiyat vermişlerdi; fakat 2016 sonu gibiydi, şu an dolar ve euro çok yükseldi.

Sachs alasım var benim ama şu anda da bi sorun görmüyorum ya, hatta araba sürerken atkafaşlarım vites geçişlerimi methederler sürekli, yani sarsıntı felan olmuyo.

• mmnder16 kullanıcısına yanıt
    Dik yokuşta kalkmaya çalışırken ayağını fazla çekmen gerekiyor, öyle olunca da titreme yapıyor. Kaç binde araba?

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.