Şimdi Ara

Polo 1.2 Tsi Yakıt tüketimi değerlerim

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
25
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    30 Mesaj
    Meraba arkadaşlar ,

Yaklaşık 1 aydır kullanmakta olduğum 1.2 tsi 90 bg polo'mun yakıt tüketimş aşağıdaki gibi.

Diğer araçlarım dizel oldugundan açıkcası benzin tl oranında pahalı olması yakıt anlamında biraz üzmekte.

Sanırım Uzun yoldada 5 lt civarlarına inebilir.Sİzce 1.2 turbolu bir araç için bu değerler nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanhakan57 -- 11 Aralık 2017; 16:35:1 >

|
    |

• 3 lt yi uçaktan aşağı atarsan inişte yakıyor :)

Yoksa 5 in altı çok çok zor .Bu kadar kasmama dikkat etmeme rağmen bu değerleir zor yakaladım.

Biraz bassam sert kullansam 7.5 ama motorun hakkını yemeyim cidden basınca iyi gidiyor
  • Binbaşı
    1791 Mesaj
    40 bin km Leon 1.2 Tsı kullandım ayrıca İbiza 1.2 Tsı yıda çok iyi bilirim. Değerleriniz normal.Dizel araçlarda yaklaşık 1 litre daha az yakıyor.
    |
    |
    Bu motorun forum tüketim ortalaması 3lt civarı.
    Bir yerde yanlış var ama nerede..?

3 lt yi uçaktan aşağı atarsan inişte yakıyor :)

Yoksa 5 in altı çok çok zor .Bu kadar kasmama dikkat etmeme rağmen bu değerleir zor yakaladım.

Biraz bassam sert kullansam 7.5 ama motorun hakkını yemeyim cidden basınca iyi gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanhakan57 -- 11 Aralık 2017; 16:47:7 >
    |
    |
    h4rml3ss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

5’in altı için basarken dikkatli olmak gerekiyor. Orta şerite sabitlersen 4.5-5 arası yakıyor. Yalnız hakkını yememek lazım ben aracı almadan araştırmalarımda “Fabrika verisine 1 lt ekle” , “O veriler yalan” dendiği için dizel benzin hesabında 8 lt olarak aldım tüketimi. Daha 7yi bile göremedik 6.5 max.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hakanhakan57 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben uzun zamandır Tsi kullanıcısıyım. Leondan önceki aracım 1.2 Tsi Polo idi. Yakıt değerlerimiz aynı, sakin kullanımda tsi motorlar şehir içinde oldukça güzel değerler sunuyorlar. Ama sizin değerler daha çok otoyol değerlerine benziyor. Ama normal yakmış. Ben Leon ile uzun yolda 5.6 gördüm.

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

Ben uzun zamandır Tsi kullanıcısıyım. Leondan önceki aracım 1.2 Tsi Polo idi. Yakıt değerlerimiz aynı, sakin kullanımda tsi motorlar şehir içinde oldukça güzel değerler sunuyorlar. Ama sizin değerler daha çok otoyol değerlerine benziyor. Ama normal yakmış. Ben Leon ile uzun yolda 5.6 gördüm.

Arkadaşımdada fr leon var.Buda onun yakıt tüketimi .Bence çok iyi değer.

• Yarbay
    5079 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hakanhakan57

quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

Arkadaşımdada fr leon var.Buda onun yakıt tüketimi .Bence çok iyi değer.

Evet hocam çok güzel ve aslında normal olan değerler. Bende Leon'dan örnek vermem gerekirse, bir depo ile 857 yapmıştım uzun yolda. Deponun sonunda 10 km menzil yazmıştı. Bu seferde yolda kalacağım diye korku sarmıştı.
    |
    |

• Yüzbaşı
    712 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Drunk Driver

Uzun yolda çok çok çok çok dikkat edersem 4.5'i görüyorum. Daha da aşağısına düşemedim. Sonra bir hesap yapıyorum, 4.5 ile 6 lt arasında 100 km'de 20 tl oynar en fazla, veriyorum küsküyü
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar tsi gerçekten atmosferiklere gore hem az yakiyor hem daha performansli. Benim merak ettigim aracin 3000-5000-10000 km gibi uzun süreli karma tüketim ortalaması nedir? Araç böyle bir kayıt tutuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hipersonic -- 11 Aralık 2017; 17:35:41 >
    |
    |
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Hipersonic

Merhaba arkadaşlar tsi gerçekten atmosferiklere gore hem az yakiyor hem daha performansli. Benim merak ettigim aracin 3000-5000-10000 km gibi uzun süreli karma tüketim ortalaması nedir? Araç böyle bir kayıt tutuyor mu?

99 saatlik sürüşten sonra otomatik sıfırlıyor bilgileri. O da yaklaşık 7-8 bin km yapıyor. Tam emin değilim ama muhtemelen diğer VAG grubu araçlarda öyledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bordeauxmavie -- 11 Aralık 2017; 18:6:39 >

Sıfırlıyor derken Uzun Süreli , Başlangıçtan İtibaren ve Yakıt Aldıkran Sonra değerlerinden Uzun Süreli olan sıfırlamıyor mu cidden? Neden? Ve nasıl? Uzun süreli 99 saati devirdi sıfırlandı ama o an diğer ikisi sıfırlanıyor mu? Yoksa 99 saate sabitleyip sürekli önceki veriyi mi atıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kragen -- 11 Aralık 2017; 18:28:49 >
    |
    |
    bordeauxmavie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Kragen

Sıfırlıyor derken Uzun Süreli , Başlangıçtan İtibaren ve Yakıt Aldıkran Sonra değerlerinden Uzun Süreli olan sıfırlamıyor mu cidden? Neden? Ve nasıl? Uzun süreli 99 saati devirdi sıfırlandı ama o an diğer ikisi sıfırlanıyor mu? Yoksa 99 saate sabitleyip sürekli önceki veriyi mi atıyor?

Sadece uzun süreli 99 saatte sıfırlanıyor.o an diğerleri sıfırlanmıyor. Başlangıçtan itibaren olan otomobil stop ettikten 3 saat içinde tekrar çalışmazsa otomatik sıfırlanıyor.3 saat içinde tekrar çalışırsa kaldığı yerden devam ediyor. Yakıt Aldıktan Sonra olan ise adı üstünde yakıt alınca otomatik sıfırlanıyor.
    |
    |

b sınıfı 1.2 tsi uzun yol tüketimi ortalama 5lt şehir içi ortalama tüketim 6 lt ile 7.5 lt arası

değerler normal 1.6 tarihi geçmiş atmosferik bu ortamda 11 ile 12 lt arası yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 11 Aralık 2017; 18:44:41 >
    |
    |
    2019 Toyota Corolla 1.6
  • Yüzbaşı
    611 Mesaj
    Benim ibiza 1.2 tsi. Normal sürüş, şehir içi dışı karışık 5.9 - 6 lt arası yakıyorum.
    Sadece uzun yolda az yakar. 5.5'un altına hiç düşmedim. 5lt yakmak için çok sabırlı çok sakin sürmek lazım.
    |
    |
    Şehiriçi 1.2 vti 208 ile 28-30 km arası 5.4 lt.Buradaki hızlardan düşük,tüketimi de düşük.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    1222 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: triptister

Şehiriçi 1.2 vti 208 ile 28-30 km arası 5.4 lt.Buradaki hızlardan düşük,tüketimi de düşük.

gücü ve torku da düşük.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
SEO
Media Sözlük
kolayoto.com
emek server
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.