Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

polisi nasıl şikayet ederim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
168
Cevap
2
Favori
10.488
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      17 Mesaj
      05 Ocak 2018 12:13:35
      quote:

Orijinalden alıntı: kratos49

Yakın arkadaşım polis oldu, izinli gününde birlikte gezelim dedik.. cafeye gittik (artık parası var yaa) çay ile birlikte garsonu da satın aldı.. (uyuz oldum ikide bir birşeyler istiyor garsona rahat vermiyor.) polis arkadaşımı uyardım şimdi kalkacaz sandalyeni bile düzgün bırakacaksın dedim (kabul etti) başka yere gidicez servise bindik ben asgari ücretle çalışmama rağmen yol paramı verirken kendisi 3.5bin - 5bin tl aralığında maaş alıyor ve buna rağmen polis kimliğini gösterip izinli gününde toplu taşımayı ücretsiz kullandı.(sosyalist adamım içimden sabır çekiyorum).. awm ye gittik burger yiyecez polis kimliğini gösterip birşeyler yaptı anlamadım bir sürü sos aldı geldi (hesabı ben ödedim sos parası vermedim) sonra oturdu anlatıyor 15 temmuz dan sonra İstanbulda görevde bir yerde 5 tane t-shirt 10 tl görmüş almaya gittiğinde esnaf dayı üstünde ki polis üniformasını görünce 15 temmuz minnet duygusu olarak istediğin kadar t-shirt al sana ve arkadaşlarına bedava demiş kendisi her renkten birer tane bir o kadar da arkadaşları almış.. böyle iyi insanlar da var demeye getirtiyor.. ben de sizin gibi yüzsüz insanlar var dedim.. kendisini uyardım yaptığının yüzsüzlük olduğunu, çok ayıp olduğunu söyledim en son şırnakta görevdeyken defalarca aradım hal hatır sordum kendisi dönüş yapmadı bende artık arkadaş olarak görmedim kendisini.

Konuyla alakası birçok polis arkaşım oldu hepsi aşağı yukarı bu zihniyette insanlar bu çürük elmalar sağlam elmaları da yakacak (halen çorba parası toplayan trafik polisleri dr var.)

İddanı ispatla mükellefsin. Aksi takdirde başın ağrıyacak haberin olsun. O mesajı değiştirme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      17 Mesaj
      05 Ocak 2018 12:15:55
      quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Polis memurları terfi almaz. Akademiden mezun olanlar komiser yardımcı olarak işe başlarlar ve onlar terfi alır. Düz polis memurları mesleki süre uzadıkça kıdem alırlar. 1/4,1/3 gibi ölçekler var.

Deme laa ne de biliyorsun sen öyle. Hiç meslekten geçne komiserleri, amirleri görmedin sanırım. Sen paemin meslek içi ve meslek dışı alım yaptığını da bilmiyorsundur.

• Binbaşı
      1051 Mesaj
      05 Ocak 2018 12:47:59
      Polislerin bazıları ehliyet, ruhsat v.b evrak işleriyle uğraşırken, bazıları da kom gibi suç işlendikten sonra müdahale etmek için görevlidir, adli polis derken onu kastetmiştim umarim simdi anlatabilmisimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StaatSanWalt -- 5 Ocak 2018; 13:4:15 >
      |
      |

• Çavuş
      89 Mesaj
      05 Ocak 2018 13:55:18
      quote:

Orijinalden alıntı: nono45

quote:

Orijinalden alıntı: kratos49

Yakın arkadaşım polis oldu, izinli gününde birlikte gezelim dedik.. cafeye gittik (artık parası var yaa) çay ile birlikte garsonu da satın aldı.. (uyuz oldum ikide bir birşeyler istiyor garsona rahat vermiyor.) polis arkadaşımı uyardım şimdi kalkacaz sandalyeni bile düzgün bırakacaksın dedim (kabul etti) başka yere gidicez servise bindik ben asgari ücretle çalışmama rağmen yol paramı verirken kendisi 3.5bin - 5bin tl aralığında maaş alıyor ve buna rağmen polis kimliğini gösterip izinli gününde toplu taşımayı ücretsiz kullandı.(sosyalist adamım içimden sabır çekiyorum).. awm ye gittik burger yiyecez polis kimliğini gösterip birşeyler yaptı anlamadım bir sürü sos aldı geldi (hesabı ben ödedim sos parası vermedim) sonra oturdu anlatıyor 15 temmuz dan sonra İstanbulda görevde bir yerde 5 tane t-shirt 10 tl görmüş almaya gittiğinde esnaf dayı üstünde ki polis üniformasını görünce 15 temmuz minnet duygusu olarak istediğin kadar t-shirt al sana ve arkadaşlarına bedava demiş kendisi her renkten birer tane bir o kadar da arkadaşları almış.. böyle iyi insanlar da var demeye getirtiyor.. ben de sizin gibi yüzsüz insanlar var dedim.. kendisini uyardım yaptığının yüzsüzlük olduğunu, çok ayıp olduğunu söyledim en son şırnakta görevdeyken defalarca aradım hal hatır sordum kendisi dönüş yapmadı bende artık arkadaş olarak görmedim kendisini.

Konuyla alakası birçok polis arkaşım oldu hepsi aşağı yukarı bu zihniyette insanlar bu çürük elmalar sağlam elmaları da yakacak (halen çorba parası toplayan trafik polisleri dr var.)

İddanı ispatla mükellefsin. Aksi takdirde başın ağrıyacak haberin olsun. O mesajı değiştirme.

Abi çok istiyorsan rüşvet alan memurların hiç olmadığını ıspatla. Bu hükümet dönemin de bakanlar bile 45 - 50 milyon euro rüşvet almış.. yine de emeğini hakkı ve layıkıyla yapan polis memurlarından özür dilerim. Yakın çevremde ki polis arkadaşlarım arasında yapılan bir karakter genellemesidir. Polisler arasında değildir. bir sepet elmada bir kaç tane çürük çıkar bu da normaldir.

|
      |

Gigabyte EP45 Extreme | Xeon X5460 | 2x3 6 GB Kingstone 800 Mhz CL9 | Evga GTX 950 SSC+ ACX 2.0 | Samsung Evo 850 250GB | 1 Tb Seagete HDD | High Power Element Smart 750W | Dark N10 | CM Hyper 612 v2

• Binbaşı
      1704 Mesaj
      05 Ocak 2018 14:18:11
      Trolcan,
      Akpden önce polislik ayak mesleği olmadığı için o bahsettiğin şekilde komiser yardımcısı olma muhabbeti yoktu ya da çok zordu. Ayrıca şu an bile yanlış hatırlamıyorsam,5-6 yıl görev yaptıktan sonra 30 yaşından gün almadıysan sınava girip komiser yardımcısı olabiliyorsun. 40-50 yaşındaki adamı kim komiser yapar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

1905 ~ Sadece Galatasaray! ~ 2014
    • Çavuş
      89 Mesaj
      05 Ocak 2018 14:54:35
      2017 temmuz ayında ki haber.. rüşvet operasyonu haberi

https://www.ntv.com.tr/turkiye/istanbulda-rusvet-operasyonu-60i-trafik-polisi-114-gozalti,SGnEnLkS00C_POm9Dfe0lg

|
      |

Gigabyte EP45 Extreme | Xeon X5460 | 2x3 6 GB Kingstone 800 Mhz CL9 | Evga GTX 950 SSC+ ACX 2.0 | Samsung Evo 850 250GB | 1 Tb Seagete HDD | High Power Element Smart 750W | Dark N10 | CM Hyper 612 v2
    • Yarbay
      7637 Mesaj
      05 Ocak 2018 15:52:20
      Konu sahibine geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede aracınız bulunur.
      |
      |

Fikrin kadar varsın!
    • Çavuş
      89 Mesaj
      07 Ocak 2018 14:02:31
      quote:

Orijinalden alıntı: nono45

quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Polis memurları terfi almaz. Akademiden mezun olanlar komiser yardımcı olarak işe başlarlar ve onlar terfi alır. Düz polis memurları mesleki süre uzadıkça kıdem alırlar. 1/4,1/3 gibi ölçekler var.

Deme laa ne de biliyorsun sen öyle. Hiç meslekten geçne komiserleri, amirleri görmedin sanırım. Sen paemin meslek içi ve meslek dışı alım yaptığını da bilmiyorsundur.

evet abi çorbacı polisler de var mıymış?
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      07 Ocak 2018 20:58:53
      Hiç vakit kaybetmeden size yaptığını ve söylediklerini bir dilekçeye düzgünce yazıp adliyeye gidip nöbetçi savcılığa verin. Anlattiklariniza göre Adam sizi mağdur etmiş gorevi kötüye kullanmış Hakaret etmiş rüşvet talep etmis. İstese yapmayabilirdi. Hiç vakit kaybetmeden savcılığa gidin. Herkes görevini düzgün ve vatandasa saygılı yapmak zorunda. Bimere şikayet de edin. Ama BİMER şikayeti işlediği suçlar açısından sonuç vermeyebilir. Tek çözüm savcılığa gitmektir. İyi günler

|
      |

Reklamlar
SEO
chat.gen.tr
SEO
türksohbet.net
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,527
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.