Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

POLİSİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
40
Cevap
0
Favori
3.327
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> POLİSİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİN
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      468 Mesaj
      12 Eylül 2018 13:43:04 Konu Sahibi
      Arkadaslar uzun zamandir bahsetmek istedigim bir konu bu. Polisi aramaktan korkmayin.

Yolda belde herhangi supheli davranis , alkollu araba surdugunu dusundugunuz kisiler - asiri hiz yapanlar, apartmanda-yolda siddet veya kavga hatta siddete meyilli gruplarin toplanmasini gorurseniz polisi arayin. Ya da hayvana siddet vsvs polisi aramaktan cekinmeyin.

Polisi aradiginizda memur ne oldugunu sorup (direkt trafik sube vs de diyebilirsiniz) sizi ilgili birime yonlendiriyor daha sonra ilgili subeye olayi aktarip telefonu kapatiyorsunuz. BU KADAR. Sizin adinizi falan sormuyorlar. Eger olay bitmisse sizi tekrar arayip burada kimse yok neden bizi aradiniz demiyorlar.

Bu konu hakkinda nedense insanlarimiz buyuk yanilgi icerisindeler. Sanki kabak sonunda kendi basina patlayacak saniyorlar. Ben bakiyorum 4-5 kisi sozlu kavgaya tutusmus is daha kotu olabilir pat ariyorum polisi geliyorlar. Yani fiziksel siddete baslamalarini beklemiyorum. Su testisi kirildiktan sonra uyarmani. anlami yok cunku.

Hatta bir keresinde birkac kisinin yuksek doz tartismasini duyup polisi aradim. Polis gelmeden bir grup ayrildi ama tartisma devam ediyordu , polisin isiklari uzaktan gorunce de hemen sessizlesip uzlasmaya basladilar. Polis baska bir sokaga sapti o sirada cocuklar dagildi , polis geldiginde olay falan kalmamisti yani ama kimse neden bizi aradiniz diye tekrar donmedi en azindan asayis saglandi olay cok buyumeden kapandi.

Son olarak bir arabanin dengesiz davranislari uzerine polisi aradim. Insanlara carpacakti araba cok supheliydi falan , arayip su su plakali arac su mevkide trafikte sikintili hareketler yapiyor kimseyi ezmeden mudahale edin dedim. Kapadik kimse neden sen aradin , nereden ariyorsun ev adresin ne,adin ne falan demiyor yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      5411 Mesaj
      12 Eylül 2018 14:07:29
      polisi arayınca isim soyisim ve / ya da tc kimlik no almıyorlar mıydı?

bundan 4-5 yıl şöyle bir olay geçti benim hatırladığım > bir daireden aşırı kavga ve gürültü sesleri geliyor karşı binadaki birisi sesten rahatsız olup polisi arayıp olayı anlatıyor,polis geliyor hakkınızda şikayet var diyerekten gürültü gelen dairede kimler varsa konuşuyor.gürültü yapan adam beni kim şikayet etti diyor poliste x x diye isim soyisim söylüyor.polis gidiyor ve ertesi gün bu adam şikayet eden kişinin kapısına elinde sopayla dayanıyor '' sen misin beni şikayet eden '' diyerekten.

böyle bir şeyden sonra çevredeki insanlar ister istemez telefon edip şikayet etmeye çekinir,çünkü senin dediğin '' kabak arayanın başına patladı '' bu olaydan sonra başka biri bile aradığında bu adam yine bu kişi aradı zannedip sopayla dövmeye çalışıyordu.sonra dayanamadı tehditlerden ve dayak korkusundan taşınmak zorunda kaldı.

bu nedenle gerek gürültü olsun,gerek kavga olsun ya da araba-notor bağırtanlar olsun ben aramıyorum.birkç ay önce saat gece 12 olmuş hala sokakta eğlence yapıyor bazı kişiler ( düğündü herhalde ) polisi aramış bir komşu ve polisin cevabı ise '' birazdan dağılırlar '' olmuş ama öyle olmadı gece 2-3'e kadar o gürültü devam etti,tabanca ve tüfekli silah ateşlemeleri filanda vardı. sonradan öğrendiğime göre en az 10 komşu daha aramıştı o gün.belki ile ve ilçeye göre değişiklik gösteriyor olabilir bilmiyorum.

DH istatistiklerini görmek istiyorsan oku takip et

• Yüzbaşı
      853 Mesaj
      12 Eylül 2018 15:27:12
      Birkac yil once Kadikoy Moda'da onumuzde birini cam siseyle yaraladilar. 155'i aradik tam konumumuzu soyledik.

Ben ve cevredeki 3-5 kisi yarim saat belki daha fazla polisi bekledik.

Gelen giden olmayinca hastaneye gitmesi icin adama 3-5 TL para verip taksiye bindirdik.

Allah dusurmesin ama her sektorde oldugu gibi polislikte de isi savsaklayan dolu.

|
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      12 Eylül 2018 15:29:51
      Valla polis beni aramaktan çekinmiyor her gördüğünde mutlaka arar.

• Yüzbaşı
      468 Mesaj
      12 Eylül 2018 16:11:05 Konu Sahibi

Hocam eski sistemi bilemem ama tc isim soyisim alana kadar insan olur zaten Su an oyle bir durum yok ama halkin bence buyuk cogunlugu sizin bildiginiz gibi dusunuyor ve polisi aramaya cekiniyor bende konuyu bu yuzden actim.

Hatta polis gecikirse 2.kez aradigim dahi oldu :) Genelde gecikmedigini de belirtmem gerek.

|
      |
      Holy Templar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

haydar haydar varoluşsal
      günah benim yara bu dünyada
      kime ne kapanmaz
    • Binbaşı
      1296 Mesaj
      12 Eylül 2018 16:45:11
      Galiba isim soy isim uygulaması doğru olabilir ben lisedeyken bir arkadaş tanıdığı abisinin arabada yüksek sesle müzikten şikayet yemiş ye şikayet edilen kişi ihbar yapanı öğrenip dövmüş. Bu anlattığım da 4-5 sene öncesine ait.

Ancak ben ne olursa olsun direk arayıp bildiriyorum.

Bizim mahallede egzoz bağırtan son ses müzikle gezen bir ruh hastası tayfa var. Neyse içlerinden birini 3'ten fazla şikayet ediyorum fakat o insansı varlık hala egzoz bağırtarak insanları rahatsız etmeye devam ediyor. İl emniyeti de Cimer'de bunu durduramadı.

Bakalım ilerleyen günlerde ne olacak.
      |
      |

Bulmak istersen, yeni bir yol mutlaka vardır.
    • Yarbay
      4277 Mesaj
      12 Eylül 2018 16:52:44
      Polisin geldiği yok. Bir kaç durumda aradım hiç gelmediler.

• Yarbay
      3498 Mesaj
      12 Eylül 2018 16:54:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

polisi arayınca isim soyisim ve / ya da tc kimlik no almıyorlar mıydı?

bundan 4-5 yıl şöyle bir olay geçti benim hatırladığım > bir daireden aşırı kavga ve gürültü sesleri geliyor karşı binadaki birisi sesten rahatsız olup polisi arayıp olayı anlatıyor,polis geliyor hakkınızda şikayet var diyerekten gürültü gelen dairede kimler varsa konuşuyor.gürültü yapan adam beni kim şikayet etti diyor poliste x x diye isim soyisim söylüyor.polis gidiyor ve ertesi gün bu adam şikayet eden kişinin kapısına elinde sopayla dayanıyor '' sen misin beni şikayet eden '' diyerekten.

böyle bir şeyden sonra çevredeki insanlar ister istemez telefon edip şikayet etmeye çekinir,çünkü senin dediğin '' kabak arayanın başına patladı '' bu olaydan sonra başka biri bile aradığında bu adam yine bu kişi aradı zannedip sopayla dövmeye çalışıyordu.sonra dayanamadı tehditlerden ve dayak korkusundan taşınmak zorunda kaldı.

bu nedenle gerek gürültü olsun,gerek kavga olsun ya da araba-notor bağırtanlar olsun ben aramıyorum.birkç ay önce saat gece 12 olmuş hala sokakta eğlence yapıyor bazı kişiler ( düğündü herhalde ) polisi aramış bir komşu ve polisin cevabı ise '' birazdan dağılırlar '' olmuş ama öyle olmadı gece 2-3'e kadar o gürültü devam etti,tabanca ve tüfekli silah ateşlemeleri filanda vardı. sonradan öğrendiğime göre en az 10 komşu daha aramıştı o gün.belki ile ve ilçeye göre değişiklik gösteriyor olabilir bilmiyorum.
      en son aradıgımda , yani bundan 3-4 ay öncesine kadar sesten şikayetçi oldum herhangi bir şekilde isim vs vermedim
      |
      |

• Yüzbaşı
      324 Mesaj
      12 Eylül 2018 17:17:12
      Daha önce, tanımadığım şahıs ve olaylar için gerek ambulans gerekse polisi aradım, hiçbir zaman kimsin sen diyen olmadı, hep olayın kendisine yönelik sorular soruldu.

|
      |

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      12 Eylül 2018 18:55:41
      Hayatımda sadece 1 defa polisi arama ihtiyacı duydum. Gece yarısı sokakta muhtemelen ot çekmiş 5-6 kişi arabaların camlarını yumruklarak gidiyolardı. 155'i defalarca aramama rağmen meşgul çalıyordu. En sonunda vazgeçip girdim yattım.
      |
      |

-

Ya yol göster ya da yoldan çekil
    • Teğmen
      180 Mesaj
      12 Eylül 2018 23:18:31
      yuvarlak meydani olan sokağın tam ortasinda gece 12de, elektrikli testereyle odun kestiler yaklasik 1saat araliksiz.

30dk dayandim nasil dayandiysam, sonra polisi aradim. aradan 45 dk falan geçti. polis beni aradi kendi ozel numarasindan ve adresi tekrardan sordu.... dedim 1saat oldu olay biteli daha yeni mi yola cikcaksiniz. kapattim telefonu.

aramaktan korkmayin tabiki.siz biskuvi alirken devlet sizden u seferlik para kesmiyim diyor mu? siz de korkmayin arayin

|
      |

• Binbaşı
      1770 Mesaj
      12 Eylül 2018 23:35:06
      ya arasan ne olacak, 2 hafta önce gecenin 3ünde millet birbirini doğradı 3 aile birbirine girdi oturdum izledim balkondan polis yarım saat sonra geldi

lucid
    • Teğmen
      155 Mesaj
      12 Eylül 2018 23:53:46
      şüphelendigim durumlarda arıyorum anında damlıyorlar ankarada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackSparro131 -- 12 Eylül 2018; 23:58:44 >
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      13 Eylül 2018 00:15:24
      Valla ben bi defa karakola gittim adam bu kadar işin içinde senle mi uğraşıcaz dedi dosya masrafı kağıt israfı gibi eşşek eşşek konuşmaya başladı ben de pederin de teşkilattan olduğunu eğer işine gelmicekse savcıya gidiceğimi söyleyince aynı eşşek problem neydi diye ilgilenmeye başladı. Bi de bu modeller var maalesef götünü kaldırmaktan aciz kraldan çok kralcılık yapıyo bi de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      2149 Mesaj
      13 Eylül 2018 00:34:47
      Ne zaman polise işim düşse polis ortada yok arkadaş gelmiyor. Ben anlamıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Tesla Motor's Türkiye | SpaceX | NASA | JPL | BMW 4 Series &#128293;|
    • Onbaşı
      30 Mesaj
      13 Eylül 2018 00:35:33
      Genelde memur bey beni arıyor

|
      |

Dolara inanıyorum xD
    • Yarbay
      4880 Mesaj
      13 Eylül 2018 00:54:09
      geçenler de kavga ve sonrası silahların konustuğu bi durum oldu. tepede biralarımızı içip izleyici durumundayken, kaçan arabanın plakasını alıp polisi arayıp söyledik. hiç kimse tc no falan istemedi, sen kimsin de demedi. eğer böyle düşünen varsa

üstüne polisler geldikten sonra yanlarına gidip konuştuk plaka buydu vs diye, memur hali hazır kaçanların tespit edildiği söyledi, ne kadar doğru söyledi, uğraşmamak için sıktı mı bilemem ama. yine siz kimsiniz ne ayaksınız falan diyip sorgulamadılar yani merak eden olursa.

ha polis geç geldi tabi o ayrı mesela haha
      |
      |

• Yarbay
      2968 Mesaj
      13 Eylül 2018 01:09:59

tiptendir hocam
      |
      |
      namaste1968 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1740 Mesaj
      13 Eylül 2018 02:03:07
      quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Polisin geldiği yok. Bir kaç durumda aradım hiç gelmediler.
      Forumdan tanıyorlardır senin nasıl üye olduğunu o yüzden gelmiyorlardır.. :) :)
      |
      |

• Yarbay
      2036 Mesaj
      13 Eylül 2018 02:47:53
      Bu yaz Moda sahilde basket oynarken baliciler gelmişti direkt aradık, TC isim falan istemediler. Hatta dönüşte yolda ekip otosuna rastladık. Memur bey biz böyle böyle bir ihbar yaptık diye, o ihbara başka arkadaşlar gitti dediler. Ha gittiler mi gerçekten bilmiyorum. Polisi ararken baliciler kaçtı biz de sıvıştık hemen
      |
      |

I don't wanna sleep
      I don't wanna dream
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
nice türkiye
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.