Şimdi Ara

Polis,zabıta vb kişilerin sürekli artistlik yapması sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 yıl olacak araba kullanalı trafik kurallarına önem gösteririm hız yapmam yayalara yol veririm ancak trafik kurallarını gerektiği gibi hakkım ise hakkım olanı yaparım ancak daha 1 saat önce bağlantı yolundan motorsikletli zabıtalar yola hiç bakmadan hızlı bir şekilde girdi bende yeşil ışık yandığı ve önümde araç ilerle di bende ilerledim birden zabıta geldi bende direksiyonu terse kırıp ilerledim motorsikleti görmem imkansız ancak hızlanıp yanıma gelip içimizden mi geçeceksin ne bakıyorsun öyle diye artistlik yapmaya başladı ancak sakince görmem için yola girenleri bakmam lazım dedim ilerlerdim arkamdan el kol hareketi yapmaya devam etti nerede olsa bu polisler zabıtalar her an artistlik peşindeler size sorum bu tür davranışları nereye şikayet edebilirim. Aracıma yakında kamera taktırmayı düşünüyorum bu gibi saçmaca artistlik yapanların el kol hatta hakaret eden kişilerin bu kadar bunları gerçekleştirmesine dur demenin bir yolu olmalı. İlla savcı milletvekili çocuğu mu olmamız lazım bu kişilere hesap sorabilmek için anlamıyorum birde ne zaman görsem premium araçlara kolay kolay artistlik yapamıyorlar ayrımcılık burada başlıyor gibi geliyor bana kamera görüntüsü ile emniyete gidip şikayetçi olsam veya bu tip artistlik yapan kişilerden isimlerini alıp direk görüntü ile o şekilde emniyete mi şikayet etmem gerekir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• geçen hafta 2 kere polisle muhattap oldum

1. bodrum merkezde cadde tek yön, ters yönde polis aracı geliyordu, sağda sokak girişi vardı oraya yanaştım geçsin diye, sonra bu da oraya girecekmiş geldi önüme el kol hareketi gülmeler falan, sonra ordan geri geri çıktım bu geçebilsin diye

2. susurluktan çıktım bursa sınırını geçince direk çevirme vardı, polis geldi ehliyet ruhsata baktı, beyefendi dedi uzun yolda yorulduğunuzu hissederseniz lütfen benzinliklerde mola verip uyuyun dedi, teşekkür edip devam ettim

1. polis 20-25 yaşlarındaydı 2.si 35-40 vardı
    O tepe lambasını niye vermişler bu adamlara? Geçiş üstünlüğü var diye, sen evine ya da işine 2 dakika grç gidebilirsin ama o adamlar gideceği yere gecikmemeli. İyi o zaman sen yol verme, ben vermiyim nasıl olacak? Sonra aradık geç geldi, aradık şu oldu. Herkes bir artist ama işi düşene kadar. Ben buraya yazılanların 10'da 1'ini polisin suratına diyen erkek göremedim hayatım boyunca.
    %18 Kdv yi sadece sen mi ödüyorsun ? 150.000 lira satış yapmışsın ki 27.000 lira kdv çıkmış ki sen bu parayı müşteriden peşin alıyorsun vergi almasaydı devlet %18 daha ucuz olacaktı piyasa ve madem bu kadar rahatsızsın vergi ödemekten zorla mı açtırdılar sana işletmeyi kapat gitsin.
    Memurun vergisiz maaşı ne kadar kesintiden sonra eline geçen ne kadar haberin var mı ? ki memurun esnaf gibi vergi kaçırma şansıda yok her ay trink kesiliyor.Buna karşılık sokağa çıkalım 10 işletmeden 9 u 27.000 liralık verginin %18 ini ödüyor çünkü dilediği gibi gider gösterebilir en kötü fiş satın alabilir.

Bu ülkeyi ayakta tutanda en çok vergisini verende cefasını çekende memurdur.
    3 memurun yapacağı işi 1 memura yıkarsan memur napsın ? robot mu bu adam herkese nasıl özel ilgi göstersin. İnsanlar ekmek parası için akşama kadar çalışıyor biraz saygınız olsun.

Terbiyesiz , senin aklın ermez , hadi işine bak gibi yakışıksız ve hakaret içeren saldırgan sözlerle seviyenizi belli ettiniz muhattap olacağım bir insan değilsiniz hayatınızda başarılar.
    Bu ulkede polisin dostundan cok düşmanı var arkadas adam sabahtan aksama kadar hırsızıyla tecavuzcusuyle tinercisiyle ugrasiyor dogru duzgun sosyal bir cevresi yok ailesiyle vakit geciremiyor neredeyse her hafta bir polis cinnet gecirip intar ediyor ve siz hala niye yol vermedi niye yuzume gulmedi derdindesiniz.
  • BİMERE görüntü ve plakayla beraber şikayet edin.Gerisini o düşünsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüntü aldığınız taktirde bir trafik ihlali varsa ceza yazdırabilirsiniz,el kol hareketinin yanında sözlü hakaret varsa ve bunu ispatlayabilirseniz hakaret davası açabilirsiniz ama bunları ispatlayabilmek şartı ile yapabilirsiniz, yoksa ispatlayamazsanız bunun birde geri dönüşü olur.
  • geçen hafta 2 kere polisle muhattap oldum

1. bodrum merkezde cadde tek yön, ters yönde polis aracı geliyordu, sağda sokak girişi vardı oraya yanaştım geçsin diye, sonra bu da oraya girecekmiş geldi önüme el kol hareketi gülmeler falan, sonra ordan geri geri çıktım bu geçebilsin diye

2. susurluktan çıktım bursa sınırını geçince direk çevirme vardı, polis geldi ehliyet ruhsata baktı, beyefendi dedi uzun yolda yorulduğunuzu hissederseniz lütfen benzinliklerde mola verip uyuyun dedi, teşekkür edip devam ettim

1. polis 20-25 yaşlarındaydı 2.si 35-40 vardı
  • Son olaylardan sonra alakasız gruplar polis vesaire olmaya başladı, genelleme yapmadan bu durumu göz önüne getirmek lazım, pek birşey beklemeyin artık bu meslek grubundan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlatım şeklinden doğru anlatmadığını tavırlı ve inatlı olduğun sonucuna vardım. Devlet memuruyla didişmeyeceksin sorunun ne.

• O tepe lambasını niye vermişler bu adamlara? Geçiş üstünlüğü var diye, sen evine ya da işine 2 dakika grç gidebilirsin ama o adamlar gideceği yere gecikmemeli. İyi o zaman sen yol verme, ben vermiyim nasıl olacak? Sonra aradık geç geldi, aradık şu oldu. Herkes bir artist ama işi düşene kadar. Ben buraya yazılanların 10'da 1'ini polisin suratına diyen erkek göremedim hayatım boyunca.

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    westberlin kullanıcısına yanıt
    Devlet memuruyla didişmeyeceksin sorunun ne.

Neden?

@westberlin

tepe lambasını niye vermişler bu adamlara?

Ülkede herkes her hakkını doğru mu kullanıyor?

Herkes bir artist ama işi düşene kadar. Ben buraya yazılanların 10'da 1'ini polisin suratına diyen erkek göremedim hayatım boyunca.

Kişi karşısındakini kendinden bilirmiş, adam görmemişsin hayatın boyunca demek ki.

---
    Adam bi derdini anlatmış gelip burda statükonun askerliğini yapma derdindesiniz, devlete 1 kuruş verginiz kamuya 1 dakika hizmetiniz yoktur, ettiğiniz laflar icraatınızı aşar, garip garip tavırlarınız var. Ülkedeki 45 yaşa kadar olan memurların %95'i işini düzgün yapmıyor, sürekli farklı bir resmi dairedeyim, hepsi azarlanmayı hor görülmeyi hak ediyor. Bütün ülke memurunda bi kaypaklık virüsü yayılıyor.
  • Ülke olarak genelleme yapmamayı bi öğrenemediniz gitti bak kardeşim bi insanı mesleği dini dili ırkı tipi parası vs gibi şeylere göre genellemeyin iyi poliste vardır kötü poliste robot değil insanlar.
    Polis olsun doktor olsun emekci olsun varsa bi yanlışı önce insan gibi fırça çekmeden uyarırsın hala yapıyorsa gerekli şeyleri yapar şikayetini edersin
    İnsanları bi gruba karşı doldurmaktan vazgeçin.
  • lifeblood6 L kullanıcısına yanıt
    Devlet memuru babanın uşağı mı ?
    senin verdiğin vergiden fazlasını o veriyor sıkma canını sen.
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar katılıyorum. Ekliyorum iş bulamayanlar da en son polis olayım bari diyip başvuru yapıyor. Acı ama gerçek.

• Zabıta nedir la bana denk gelsin çarklarına tükürürüm ?? Polis asker neysede zabıta kim ..... anladın

• Denilen doğru. Bundan sonra polislerden de birsey beklememek lazım. Gecen olay var. Arıyorsun. Gelmiyor. Cay partisinden kalkmak zor geliyor herhalde. Bütün gün otur. 15 de maaşını al.

Genc olanların bir cogu artist zaten. Ukala ukala hareketler, kendini üstün görmeler. Ne varsa eskilerde var. Bosuna dememisler.

• Sonuna kadar katiliyorum ama 3, 5 memuru sikayet etmeyle duzelmez. Hatta insana saygi olmayan ulkemizde ne yazikki boyle gelmis, boyle gider bence...

• Sadece bu yüzden değil ama haklıyken haklılığını ispat için aracına önlü arkalı kamera taktır
    Hatta herkes taktırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Qyburn

Devlet memuru babanın uşağı mı ?
    senin verdiğin vergiden fazlasını o veriyor sıkma canını sen.

Sınav mısınız siz?

Dün üye olmuş bugün usluba bak, sıkıyorum canımı nolacak? Gir bak benim profilime tüm bilgiler açık hadi sen var git büyüğün gelsin. Terbiyesiz.

Bu yıl kıçı kırık işletmede ödediğim kdv 27bini buldu daha 8. ay, gelir vergisi, yıl sonu beyanları, stopajlar, ötvlerle birlikte 300bini aşıyor.. Sermayesi olan bi iş kurmak için 'Bismillah' dedin mi çıkan taablo bu. Senin aklın ermez. Hadi işine bak..
  • lifeblood6 L kullanıcısına yanıt
    %18 Kdv yi sadece sen mi ödüyorsun ? 150.000 lira satış yapmışsın ki 27.000 lira kdv çıkmış ki sen bu parayı müşteriden peşin alıyorsun vergi almasaydı devlet %18 daha ucuz olacaktı piyasa ve madem bu kadar rahatsızsın vergi ödemekten zorla mı açtırdılar sana işletmeyi kapat gitsin.
    Memurun vergisiz maaşı ne kadar kesintiden sonra eline geçen ne kadar haberin var mı ? ki memurun esnaf gibi vergi kaçırma şansıda yok her ay trink kesiliyor.Buna karşılık sokağa çıkalım 10 işletmeden 9 u 27.000 liralık verginin %18 ini ödüyor çünkü dilediği gibi gider gösterebilir en kötü fiş satın alabilir.

Bu ülkeyi ayakta tutanda en çok vergisini verende cefasını çekende memurdur.
    3 memurun yapacağı işi 1 memura yıkarsan memur napsın ? robot mu bu adam herkese nasıl özel ilgi göstersin. İnsanlar ekmek parası için akşama kadar çalışıyor biraz saygınız olsun.

Terbiyesiz , senin aklın ermez , hadi işine bak gibi yakışıksız ve hakaret içeren saldırgan sözlerle seviyenizi belli ettiniz muhattap olacağım bir insan değilsiniz hayatınızda başarılar.

• olay hakarete varmıyorsa bence biraz anlayış gösterin.
    zira türkiyede polis olmak gerçekten zor iş.
    polis sayısı diğer ülkelere göre çok az. çoğu polis fazla mesai yapmakta.
    buna rağmen işler yetişmiyor. bir yandan terör bir yandan fetö derken polis hep meşgul.

buna rağmen sakin kalabilen polisler var. benim bu güne kadar birebir konuştuğum 10-15 polis olmuştur.
    bazısıyla uzun uzun muhabbet ettik bazısının azarlamadığı kaldı.
    sonuçta çoğu iyi insanlar. aşırı yük altında çalışıyorlar. herşey maaş değil.

açıkçası devlet memurları arasında en çok çalışanları polislerde görüyorum.
    adamların hayatı stresli biraz stresli olmaları normal.

benim anlamadım gişede oturan devlet memurunun derdi ne.
    hele postane çalışanlarına ayrıca uyuz oluyorum.
  • KArdeş "sorunsalı" ne demek? "Sorunu" değil de neden "sorunsalı" yazdın?
  • orcnd kullanıcısına yanıt
    Bence polislik en kolay Türkiyededir. Ben şu zamana kadar zamanında müdahaleyi hiç görmedim. Aşırı rahatlar.

Bir keresinde gözümün önünde kapkaç olayı oldu. Bir tane kızın telefonu elinden alıp kaçtılar. O anda bende caddeden devriye geçen polis aracını durdurdum ve kapkaç oldu şu tarafa kaçtı dedim. Polisin yanıtı ise tam beklediğim gibi "Ben ne yapayım". Ben mi koşayım solda ki sokakta dememle beraber polis aracı sağda ki sokaktan yukarı çıkıp bastı gitti.

Bir başka olay. Bodrumda eğlence yerlerinin orada kavga çıktı. Tabaklar sandalyeler masalar havada uçuşuyor. 30 metre ileride 4-5 tane polis köşeden kavgayı izliyorlar. Ben koştum gittim yanlarına ne bakıyorsunuz m.l gibi kavga var görmüyor musun dememle onlar da arkaya doğru koştular.

Bir başka mevzu. Bir tane araba ters yönden girmiş gidiyor 3 şeritli yolda. Genelde o yol boş olur ve oradan hep tersten gidenleri görürsünüz. Çünkü 100 metre bile sürmeden yol gidiş geliş oluyor. Eğer o yoldan gitmezseniz arka taraftan 1 km den fazla dolanıyorsunuz. Neyse mevzuya geleyim. Bu terse girdiği gibi polisle karşılaştı. Polis bunun plakasını söyleyerek çık geri çık çık çık diye bağırıyor megafondan. En son eleman çıktı camdan ne bağırıyosun lan artistlik yapma demesiyle polis kenara çekilip ters yöne giden araca yol verdi.

Şimdi ilk iki olayı sen o Amerikan polislerinde göremeyeceğin gibi o son hareketi de o polislere yapamazsın. Bizim ülkede nerde güçsüz var üstüne giderler. Ama bi dişlerini göstersen yoklar.

Başka bir mevzu. Emniyette işim var ama randevum yok. Elimdeki belgelerden 1 tanesinin son günü. Onu o gün yapamazsam herşeyi baştan yaptırmak zorunda kalıcam. Kaç tane emniyet gezdim 50-60 km mesafedeki yerlere bile gittim hepsine ayrı ayrı durumumu anlattım. Bomboş olmalarına rağmen randevusuz işlem yapamayacağını söylüyor hepsi. Sonra bir tane muameleciye gideyim bakayım dedim. Adam 250 lira ver dedi. Verdim ve 20 dakika sonra evrağım elimde. O adamın benden fazlası mı var? Ona niye böyle bir ayrıcalık tanınıyor? Sonuç olarak bu ülkede ne düzgün ki polisler ne olsun. Daha yazacak anlatacak bir sürü şey çıkar da bu kadarı bile yeter benim sevmemem için. O yüzden kimse gelip bana polisi savunmasın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.