Şimdi Ara

Polis arkadaşıma keyfi sokağa çıkma cezası yazmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pazar günü saat 15 sıralarında arkadaş markete gitmiş, cips kola almış. markette bizim yaşıt ilkokul arkadaşını görmüş. eve yürümeye başlamışlar. market ev arası zaten max 10 dk. Yolda polis durdurmuş. Pikniğe mi gidiyorsunuz cips kola demiş. Gbt kontrolü yapıyoruz demiş kimliklerini almış. İki arkadaştan sadece bir tanesine ceza gitmiş. Cezayı da aynı mahallede başkasının evine yollamışlar.

Şimdi polis kafasına göre ceza yazabilir mi?

Diyelim ki yazdı, bunu söylemesi gerekmez mi?

Polis elinizdeki poşete bakabilir mi izinsiz?

Diğer anlamadığım konu da niye sadece birisine ceza gidiyor? Tipe göre, davranışa göre mi ceza kesiyor polis?

• Arkadaşın diye onu savunmak zorunda değilsin.

Bazılarını görüyorum, eline bir tane poşet takıp saatlerce orada burada dolanıyorlar ve polis birşey deyince yok ekmek aldım yok markete gittim diyorlar.

Bunu kimse savunmasın, kendi evimin balkonunda dışarı izlerken bile aynı insanı defalarca kez elinde bir poşetle dolanırken görüyorum.

• Arkadaşanın %100 doğru söylediğini nerden biliyorsun . Polis keyfine göre ceza yazmaz arkadaşının anlatmadigi şeyler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın diye onu savunmak zorunda değilsin.

Bazılarını görüyorum, eline bir tane poşet takıp saatlerce orada burada dolanıyorlar ve polis birşey deyince yok ekmek aldım yok markete gittim diyorlar.

Bunu kimse savunmasın, kendi evimin balkonunda dışarı izlerken bile aynı insanı defalarca kez elinde bir poşetle dolanırken görüyorum.

• Arkadaşın teşkilatın numarısını bilseydi bunlar olmazdı

• quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Arkadaşın diye onu savunmak zorunda değilsin.

metroda otobüste bulaşmıyor bu melet, haftasonu dolaşınca bulaıyor demi

hem diyelim ki dolanıyor, 2 kişiler ama sadece 1 isi ceza yemiş

bu beni polisin hukuka göre değil kafasına göre ceza yazdıgı sonucuna götürür

• Konu virüsün bulaşıp bulaşmaması değil.

Sonuç olarak metroya haftaiçi binersin çünkü yasak yok.

Ancak haftasonu yasak var iken market ayağı eline poşet takıp sağa sola gezmek suçtur. Yani bu yüzden ceza yazılması keyfi olarak değildir, ama diğer kişiye niye ceza yazılmadı bilemeyiz. Belki polise olan tutumu ceza yiyen kişinin serttir.

• Burası Türkiye kafasına göre yazar.O çocuk milletvekili çocuğu olsa yazabilirmiydi acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polis arkadaşıma keyfi sokağa çıkma cezası yazmış

Arkandayız koca yürekli adam..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hürriyet yok ülkede en temel hak alındı

Sokağa çıkana ceza yazılması kadar kötü bir şey yok

Covid bahane insan özgürlüklerini almak şahane.

Miting yap kar tatili yap oteller açık fabrikalar çalışsın otobüsler metrobüsler dolu akşam dışarısı boşken yada hafta sonu covid diye sokağa çıkan adama ceza yaz.

Yavaş yavaş bütün özgürlükleri almaya çalışıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 23 Şubat 2021; 5:37:1 >
  • Polis iyi yapmış.
  • cips kola bahane, yasağı delmek şahane.

pazartesi de alınabilecek bir şey cips kola. dışarı çıkmak için markete gitmeyi bahane ettiler desenize şuna. şimdi sokaklarda gezme tozma zamanı değil evde oturma zamanı.

• Cips kolayla ilgilenmesi biraz saçma olmuş ama 10 dk uzun hocam. Yasaya göre eve en yakın markete gidebiliyorsun diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

cips kola bahane, yasağı delmek şahane.

pazartesi de alınabilecek bir şey cips kola. dışarı çıkmak için markete gitmeyi bahane ettiler desenize şuna. şimdi sokaklarda gezme tozma zamanı değil evde oturma zamanı.

sen otur evinde, oturarak geçer virüs.

• quote:

Orijinalden alıntı: miko_miko

sen otur evinde, oturarak geçer virüs.

Alıntıları Göster

sende çık sokaklara gez, gezerek geçer virüs.

bu virüsün ciddiyetini ne zaman anlayacaksınız, Allah korusun tabi ama yakalanınca mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 24 Şubat 2021; 9:26:59 >
  • Kararnamede en yakın market ve zorunlu ihtiyaç için diyor. Kola, cips zorunlu ihtiyaç olmuyor. Bir kişiye ceza yazmış demişsin. Arkadaşının arkadaşı büyük ihtimalle polise bilmiyordum, özür dilerim falan demiştir. Polis de sonuçta canavar değil, ona yazmamış arkadaşına yazmış.

• İkamet adresinden uzakta yakalanırsa ceza yer.

Arkadaşın yalan söylüyor.

Polis dediğin adam en kötü 6.5 bin tl falan maaş alıyor mesleğini riske atmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.