Şimdi Ara

Pokemon Trading Card Game Online

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çıkış yapalı uzun zaman olsada gamefreakın el atmasıyla son bir kaç aydır oyun büyük değişim göstermiş. Başlayalı bir ay kadar oldu ve uzun zamandır oynadığım hearthstone'u rafa kaldırdım çünkü çok daha keyifli ve farklı kombinasyonları olan ve şanstan daha çok strateji ve taktik isteyen bir kart oyunu olmuş.

Oyun özelliklerini kısaca anlatıyorum

Basic pokemon kartları bildiğiniz gibi basit haldeki evrim geçiremeyen veya geçirmemiş kartlar

Evolution pokemon kartları basicleri geliştirerek oynayabileceğiniz kartlar. Rare candy gibi supporter kartları kullanarak basicden direk stage 2 ye geliştirebiliyorsunuz.

Ex ve Mega Ex pokemon kartları yüksek hp ve attack değerlerine sahip direk oynanabilen kartlar. Başlarda başetmek zor olsada sizde aynı değerde kartları elde ederek dengeyi sağlıyorsunuz fakat ex kartlar knock out olduğu takdirde rakip 2 adet ödül kartı almaktadır(6 kartıda alan oyunu kazanır).

Ek olarak ex pokemonlara daha fazla vuran yada onlardan hasar yemeyen pokemonlarda mevcut.

Son olarakta yeni eklenen gx kartları yüksek hp ve 3 adet skille sahipler. gx kartlarına özel skiller oyun içinde sadece 1 kere kullanılabiliyor.

Çok çeşitli Stadium - Supporter - İtem ve Special Energy kartlarıda yardımcı kartlar olarak oyundaki en önemli rolü üstleniyor.

Şimdilik bukadar yeni başlayacak olan olursa yardımcı olurum. Videodan oyunun arayüzüne ve oynanışına bakabilirsiniz.

• Çok güzel bir oyun fakat online oynayınca pay2win oluyor biraz, adamın kartlarıyla yarışamıyorsun hiçbir şekilde. 3-4 yıl önce öyleydi, değieşceğini sanmıyorum.
  • Black Burn B kullanıcısına yanıt
    pay to winlik bir durum yok şu anda parayla sadece turnuva bileti alınabiliyor. başlarda zaten turnuvaya gerek yok sadece versus ödüllerini alsanız bile gayet kaliteli kartlar ve son çıkan packlerden elde ediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thevincent -- 10 Mart 2017; 21:34:50 >
  • thevincent kullanıcısına yanıt
    Benim oynadığım zamanda starter deckleri biraz geliştirmiştim, rakibimde ise galaxy kartları vardı yanlış hatırlamıyorsam, ya galaxy ya team rocketlı bir şeydi ismi, hiçbir şey yapamadan kaybetmiştim
    kart oyunu olduğu için şans faktörü de çok olmasada etkiliyor tabiki bazen çok kötü kartlar gelebiliyor elinize ama şu an sadece yeni paketteki kartları kullanarak bile sağlam desteler yapabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thevincent

kart oyunu olduğu için şans faktörü de çok olmasada etkiliyor tabiki bazen çok kötü kartlar gelebiliyor elinize ama şu an sadece yeni paketteki kartları kullanarak bile sağlam desteler yapabiliyorsunuz.

hocam hearthstone da ki gibi packler mi var farklı farklı? Örnek ss ler atar mısınız? HS deki pack açılımı gibi bir tane pack açar mısınız ve ss ekler misiniz? Bende başlamak istiyorum ama nasıl bilmiyorum
  • NicksizKaSSaP N kullanıcısına yanıt
    videoda mevcut pack açılımı. her yeni ek pakette 4 adet farklı pack geliyor içinde 1 yada 2 adet nadir kart bulunuyor. oyunun en güzel yanıda turnuvalardan kazandığınız packleri yada içindeki kartları trade sistemiyle başka playerlar ile takaslayabiliyorsunuz.
  • quote:

videoda mevcut pack açılımı. her yeni ek pakette 4 adet farklı pack geliyor içinde 1 yada 2 adet nadir kart bulunuyor. oyunun en güzel yanıda turnuvalardan kazandığınız packleri yada içindeki kartları trade sistemiyle başka playerlar ile takaslayabiliyorsunuz.

hocam peki hearthstone gibi gelişiyor mu sürekli? Şimdi mesela hs ye yeni adventure lar felan geliyor ama pokemon da zaten pokemonlar belli hepsi olsa bile extra ne ekliyorlar acaba? Bunu merak ettim de
    Evet sıkça yeni paket ve güncelleme geliyor. sadece pokemon değil trainer ve item kartları geldikçe oyun taktikleri farklılaşıyor. gx kartları yeni eklendi normal bir tauros kartını ve tauros gx kartını karşılaştırabilirsin.
  • quote:

Evet sıkça yeni paket ve güncelleme geliyor. sadece pokemon değil trainer ve item kartları geldikçe oyun taktikleri farklılaşıyor. gx kartları yeni eklendi normal bir tauros kartını ve tauros gx kartını karşılaştırabilirsin.

aynen inceledim hocam gerçekten çok iyiymiş farklı stratejiler felan. Son 2 sorum olacaktı hocam cevaplarsanız çok sevinirim ve indirmeye başladım oyunu.

1- Oyunda yine tür üstünlüğü var mı? Elektrik suya karşı daha fazla vurma gibi?
    2- HS de legendary kartlar burada neye denk geliyor hocam ya da var mı legendary kartlar örnek verir misiniz_?
    evet üstünlük var zayıf olan taraf x2 hasar alıyor aynı zamanda resistant özelliğide var fakat o sadece 20 hasarı engelliyor. hearthstonedaki legendarylere karşı EX ve GX pokemonlar denk gelebilir ama çok değerli bazı nadir supporter kartlarıda mevcut oyunda.
  • quote:

evet üstünlük var zayıf olan taraf x2 hasar alıyor aynı zamanda resistant özelliğide var fakat o sadece 20 hasarı engelliyor. hearthstonedaki legendarylere karşı EX ve GX pokemonlar denk gelebilir ama çok değerli bazı nadir supporter kartlarıda mevcut oyunda.

çok sağolun hocam oyun iniyor az kaldı :)
  • Ben de başlamayı düşünüyorum, hatta 2 yıl önce ana konusunu açmışım onu hortladım oyun içi birbirimizi ekleriz.
  • oyundaki nickim Anexpor. istediğiniz kart setleri olduğu zaman yardımcı olurum
  • Bu oyuna 2-3 yıl önce başladım.

Sonra bıraktım.

Geçenlerde yine girmiştim.

Bu GX'ler yenimi eklenmiş haberimiz yok :)
  • 22mert kullanıcısına yanıt
    Bi tekrar başlayalım istersen, forumdan bikaç kişi toplanırsak yüklerim oyunu
  • 22mert kullanıcısına yanıt
    evet yeni yeni ekleniyor bir sonraki packde farklı gx ler gelicek.
    Olabilir arkadaşlar.

Güzel bir strateji oyunu aslında.

Şuan güncellemelerini yapıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.