Şimdi Ara

Pokémon GO [ANA KONU] (1892. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.340
Cevap
188
Favori
1.134.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18901891189218931894
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son güncellemeden sonra sürekli gps hatası almaya başladım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yeni görevlerden birinde great Battle girmemizi istiyor ama Battle girdiğimde ultra ve premier'i seçebiliyorum nasıl yapıcam bu görevi?

• Allahını seven bir açıklasın şu konuyu heryeri aradım bulamadım cevabını.

Su an kırsal bir bölgedeyim ve benden başka oyuncu yok gibi. Tüm gym alanlarına kendi pokemonlarımdan koydum oralar hep kırmızı oldu bunun bana bir getirisi var mı? Yoksa savaşıp oradaki aşırı yüksek cp li pokemonları devirmeden bir anlamı yok mu? Son olarak gymlere bıraktığım pokemonları nasıl geri alabilirim profesöre gönderecem inventoryde kalabalık yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pertev13

Yeni görevlerden birinde great Battle girmemizi istiyor ama Battle girdiğimde ultra ve premier'i seçebiliyorum nasıl yapıcam bu görevi?

arkadaşına battle atıp yapabilirsin ben öyle yaptım

• Ben giris yaparken bu ekranda kaliyor. Sebebini bilen var mi? Telefon rootlu

• quote:

Orijinalden alıntı: NEVERDIES

Allahını seven bir açıklasın şu konuyu heryeri aradım bulamadım cevabını.

Su an kırsal bir bölgedeyim ve benden başka oyuncu yok gibi. Tüm gym alanlarına kendi pokemonlarımdan koydum oralar hep kırmızı oldu bunun bana bir getirisi var mı? Yoksa savaşıp oradaki aşırı yüksek cp li pokemonları devirmeden bir anlamı yok mu? Son olarak gymlere bıraktığım pokemonları nasıl geri alabilirim profesöre gönderecem inventoryde kalabalık yapıyor.

İstediğin kadar gym'e pokemon koy bi getirisi olmaz. Günde 50 coin veriyor sanırım. 24 saatlik gym savunmasında. Eğer tek sen oynuyorsan bi tane de başka takımda aç hesap, sürekli gym al bırak her gün coin kasarsın. Gym düşmeden ordaki pokemon geri gelmez. Aldığın gym'e 3 5k cp'leri de koymaya gerek yok öyle bi durumda.

• Arka sayfalarda kalmış tekrar paylaşayım.

Düzenli(sürekli atıyorum atılabildiği kadar.) hediyeleşmek için trainer kod: 6624 0517 7977

Hediyeler, görev yaptıkça ödül toplamak için falan referans kodu: 3F89C8D2R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IntoTheStorm -- 19 Haziran 2021; 16:32:18 >
  • Buda benim kod. 0907 6618 7784 ekleyip hediyeleşelim

• Bu cubone marowak falan nerden çıkıyor ya

• pertev13 P kullanıcısına yanıt
    Marowak raidlerde vardı dün.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tekrar başladıktan sonra ilk kez liglere katıldım. tam great lige özel pokemonları ayarlayıp tokatlanmamaya başlamıştım ultra lig geldi.

bir kaç pokemonu 2500e ayarlayıp denedim ama pek yemedi, yani giratina dışında pek işe yarayan bir şey görmedim.

en son elimde elite old move hazır kasılmış ice lapras varken daha iyi gibi diye mamoswine bile kasıp denedim, ama türleri istediğim gibi ayarlayamıyorum yada çok fazla anti geliyor. best moveset mewtwo falan ağır tokatlanıyor. yada bazı tokat yediğiklerime anti olarak metal güçlü bir şey olsun dedim 100iv aggron kastım hiç bir işe yaramıyor.

bide iv olayı aynı cp pokemonların gücünde fark ediyor mu ? çünkü benim kullandıklarımın hepsi 90iv üzeri ama 2499cp ayarlayanlar var. düşük iv olanlarla mı ayarlıyorlar, cp yüksek yapınca daha mı çok iş yapıyor ?

stardust kalmadığından kafamdaki bazı pokemonları deneyemedim. kafamdakiler hariç ateş kullanan var, charizard yada entei falanda 2.5k ayarlayabilirim. ne kasmam gerektiğini yada elimde hazır 2500cp civarı olanlarla kurabileceğim partyler hakkında fikir verebilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96B6D01A8 -- 20 Haziran 2021; 7:29:34 >

• ilk mesaja keşke kapsamlı bir pokemon go rehberi yapılsa. yeni başladım ve hiçbir şey anlamadım oyundan. sürekli pokemon yakalıyorum ama bir amacı olması lazım değil mi

15 yıl sonra pokemon bölümüne yazdım. pokemoncrater’cilere selam olsun

• IntoTheStorm kullanıcısına yanıt

Teşekkür ettim hocam. Karşı tarafı yenip aldığım gym bile bahsettiğin 50 coini vermedi farklı bir sistemi var galiba.

Battle oynuyorum 8-9 lvl iken baya iyi gidiyordum 22/40 falandı kazanma oranım. Salak bir sistem var ve kaybetsem bile lvl veriyon bana ve daha yüksek oyuncuların karşısına atıyor. Bu ne saçmalık 5 savaş kaybediyorum lvl alıyorum bu sefer daha zoru rakiplerle eşleşiyorum. Adamlar arka arkaya 3 kez özel saldırı atıyor bu normal mi yoksa hile mi?

• PERENAL. kullanıcısına yanıt

Keşke olsa. Eskiler çeşmenin başını tutmuş yenileri tokatlıyor galiba. Elimde br 2,5k machamp var onuda oyun verdi. Geri kalan pokemonlar çöp :) Oyun çok keyifli ve güzel ama geç başladıysan şamar oğlanı oluyorsun benim anladığım.

• quote:

Teşekkür ettim hocam. Karşı tarafı yenip aldığım gym bile bahsettiğin 50 coini vermedi farklı bir sistemi var galiba.

Battle oynuyorum 8-9 lvl iken baya iyi gidiyordum 22/40 falandı kazanma oranım. Salak bir sistem var ve kaybetsem bile lvl veriyon bana ve daha yüksek oyuncuların karşısına atıyor. Bu ne saçmalık 5 savaş kaybediyorum lvl alıyorum bu sefer daha zoru rakiplerle eşleşiyorum. Adamlar arka arkaya 3 kez özel saldırı atıyor bu normal mi yoksa hile mi?

50 coin alabilmek için senin pokemonun gymde olması gerek ve başka takımdan birinin o gym i düşürmesi gerek.

Yani senin pokemonunun bulunduğu gym düşene kadar her 10 dk da bir coin toplarsın bu coinleri de gym yok edildikten sonra alırsın.

Senin gym düşürmenin bir coin katkısı yok, düşürüp kendi pokemonunu koymak için gym düşürülüyor.

• MonsterKill88 kullanıcısına yanıt

Benim pokemonlar 7-8 gündür duruyor o gymerde üstelik beslemedim ve canları çok az. Yeni bir hesap açıp gitsem ve onları yensem baya coin gelir mi? Epey zamandır duruyorlar orada.

• quote:

Rica ederim. Şöyle. Şimdi savaştın gym aldın. Oraya koyduğum pokemon 24 saat orda durduğunda 50 coini garantilemiş olursun. Ama o pokemon ordan düşmeden, yani başka bir takım gym'i almadan o coin sana gelmez. İsterse 1 hafta orda dursun gün sonunda sana 50 gelir, tabi o gün başka gym'den 50 coin gelmezse. Günlük limit bu yani, ister 10 tane gym al, ister 1 tane. Ha şöyle olur 10 tane alırsın ara ara düşürürler sana parça parça coin gelir o ayrı. O yüzden sana dedim başka bi hesap aç madem orda kimse yok, mesela her akşam sende olan gym'i al o hesapla, sonra coini aldıktan sonra geri kendi hesabınla al, ertesi gün yine öyle. Bu şekilde coin kasabilirsin.

Arka arkaya 3 kez özel saldırı işine gelecek olursak, pokemondan pokemona değişir. Özel skilinin puanına göre, 1, 2, 3 yetenek atabiliyor. Mesela vaporeon'da sen hydro pump(130 atak gücü) atıyım diye bi çok atak yaparsın dolması için, bi başkası aqua tail(50) doldurur bu 3 kere dolabiliyor mesela hydro pump bi kere ve geç ama hasarı fazla. Atak hızı da önemli tabi dolmasında.

• Hocam aslında şöyle iv sınırı olan liglerde (great ve ultra) pokemonların levelleri önemli oluyor. Burada da şöyle bir mantık var bu iki lig için iv değerlerinde atak değeri 0 a ne kadar yakın defans ve hp ne kadar yüksekse pokemonun leveli o kadar fazla oluyor. Youtube vs detaylı videolar var bu konuda ama kabaca anlatmaya çalışayım. Bir pokemonun atak iv si ne kadar yüksek se maximum cp si o kadar fazla oluyor yani atıyorum charizard 15 atak ise cp si 3k diyelim 0 atak ile 2499 diyelim. Böyle bir durumda siz full atak charizardı 2499 da bıraktığınızda leveli maximum olan 50 levele ulaşamıyor düşük kalıyor, orada ultra ligde rakibinizde 0 atak charizard maximum cp sine çok yakın olduğundan 50 level veya civarı oluyor ve sizi alt ediyor. Dediiğim gibi düşük ligllerde pokemonların leveli önemli. Master lig gibi iv sınırı olmayan liglerde ise tabiki full iv li pokemonlar iş yapıyor çünkü bir sınıra maruz kalmadan cp sini arttırıp levelini arttırabiliyorsunuz.

• Cok sağol hocam gym alıp verme olayını deniycem. Üşenmedim pokemonları şöyle listeledim :) Oyunun verdiği machamp dışında güçlü pokemon yok sanırım. Alttaki gurubu evolve yapıp yükselticem bir çoğunun candyleri tamam hangilerini evolve etmeyi önerirsin? Özellikle istediğim pokemon Vulpix ama çok candy istiyor keşke kolayca edinebilsem Vulpix candylerini. Sağdaki gurubu da kendim evolve ettim maymun biraz iyi gibi onu tekrar evolve yapmak için candy biriktiriyorum. Iv değeri denilen şey fotoğraflarda görünen atack defense gibi değerler değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEVERDIES -- 25 Haziran 2021; 1:19:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarthFourier

Hocam aslında şöyle iv sınırı olan liglerde (great ve ultra) pokemonların levelleri önemli oluyor. Burada da şöyle bir mantık var bu iki lig için iv değerlerinde atak değeri 0 a ne kadar yakın defans ve hp ne kadar yüksekse pokemonun leveli o kadar fazla oluyor. Youtube vs detaylı videolar var bu konuda ama kabaca anlatmaya çalışayım. Bir pokemonun atak iv si ne kadar yüksek se maximum cp si o kadar fazla oluyor yani atıyorum charizard 15 atak ise cp si 3k diyelim 0 atak ile 2499 diyelim. Böyle bir durumda siz full atak charizardı 2499 da bıraktığınızda leveli maximum olan 50 levele ulaşamıyor düşük kalıyor, orada ultra ligde rakibinizde 0 atak charizard maximum cp sine çok yakın olduğundan 50 level veya civarı oluyor ve sizi alt ediyor. Dediiğim gibi düşük ligllerde pokemonların leveli önemli. Master lig gibi iv sınırı olmayan liglerde ise tabiki full iv li pokemonlar iş yapıyor çünkü bir sınıra maruz kalmadan cp sini arttırıp levelini arttırabiliyorsunuz.

teşekkürler, ben hep düşük iv pokemonları otomatik temizlediğim için bunu hesaplayarak hiç yapmamıştım.

• 
Sayfa: önceki 18901891189218931894
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.